• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KARADENİZ'DE PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN FINDIK PLANI ORTAYA ÇIKTI

Karadeniz'de PKK terör örgütünün Fındık planı ortaya çıktı! PKK terör örgütüne mensup kişilerin fındık işçisi olarak kendilerini lanse edip bölgeye sızma planları yaptıkları öne sürüldü

05 Ağustos 2016 Cuma 09:49
Karadeniz'de PKK terör örgütünün Fındık planı ortaya çıktı

Fındıkta hasat mevsiminin gelmesi ile birlikte Karadeniz’e doğu ve güneydoğu bölgelerinden çok sayıda mevsimlik işçi gelmeye başladı. Bu işçilerle ilgili emniyet ve jandarmanın araştırma yaptığı kaydedilirken, yetkililer vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Çünkü PKK’ya üye bazı kişilerin fındık işçisi kılığına girip bölgede keşif yapabileceği ve ardından da eylemlere kalkışabileceği iddia ediliyor.

 

SIKI KONTROL YAPILIYOR

Karadeniz bölgesinde zaman zaman eylem yapan PKK terör örgütü son olarak Trabzon ve Ordu’nun Mesudiye ilçesinde kendini göstermişti. Fındıkta hasat mevsiminin gelmesi ile birlikte bölgeye dışarıdan çok sayıda işçi gelirken, bu işçilerin GBT’lerinin ise daha sıkı kontrolden geçirilerek araştırıldığı dile getirildi. Karadeniz bölgesinde yer bulmaya çalışan ve eylemlerini bu bölgede artırmak isteyen örgütün, her yıl fındık zamanında bölgeye giriş yapmaya yeltendiği de gelen bilgiler arasında.

 

DAHA DİKKATLİ OLUN UYARISI

Bölgede emniyet ve asker çok yönlü operasyona başlarken, yetkililer ise özellikle vatandaşların fındık işçilerine karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. PKK’nın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaptığı bir görüşmede Karadeniz bölgesinde eylem yapmak için tam zamanı olduğu yönünde telsiz konuşmalarının geçtiği de kaydedildi. Samsun’un Salıpazarı, Çarşamba ve Terme ilçelerinde yetiştirilen fındığın hasat zamanı geldiğinden bölgeye çok sayıda fındık işçisi gelirken bu işçilerin de GBT’lerinde çalışmalar yapıldığı ifade edildi.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun'da sahte parayla aranan kadın yakalandı

Samsun'da sahte parayla aranan kadın yakalandı Samsun'da sahte parayla aranan kadın yakalandı. Samsun'da uyuşturucu ve sahte para suçundan arandığı iddia edilen genç kadın, polis tarafından yakalandı. 

Samsun'da uyuşturucu ticareti yapan 2 kişi gözaltına alındı

Samsun'da uyuşturucu ticareti yapan 2 kişi gözaltına alındı Samsun'da uyuşturucu ticareti yapan 2 kişi gözaltına alındı. Samsun'un İlkadım ilçesi Adalet Mahallesi'nde uyuşturucu ticareti yaptıkları iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı. 

Malatya'da FETÖ'den gözaltına alınan 2 kişi Samsun'a gönderildi

Malatya'da FETÖ'den gözaltına alınan 2 kişi Samsun'a gönderildi Malatya'da FETÖ'den gözaltına alınan 2 kişi Samsun'a gönderildi. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Malatya’da serbest meslek sahibi 2 kişinin gözaltına alınarak Samsun’a gönderildiği kaydedildi.

Samsun'da eşini darp edip bıçakladığı iddia edilen koca serbest

Samsun'da eşini darp edip bıçakladığı iddia edilen koca serbest Samsun'da eşini darp edip bıçakladığı iddia edilen koca serbest. Samsun'da eşini darp edip elinden bıçakla yaraladığı iddia edilen koca, savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET