• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KARADENİZ'DE PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN FINDIK PLANI ORTAYA ÇIKTI

Karadeniz'de PKK terör örgütünün Fındık planı ortaya çıktı! PKK terör örgütüne mensup kişilerin fındık işçisi olarak kendilerini lanse edip bölgeye sızma planları yaptıkları öne sürüldü

05 Ağustos 2016 Cuma 09:49
Karadeniz'de PKK terör örgütünün Fındık planı ortaya çıktı

Fındıkta hasat mevsiminin gelmesi ile birlikte Karadeniz’e doğu ve güneydoğu bölgelerinden çok sayıda mevsimlik işçi gelmeye başladı. Bu işçilerle ilgili emniyet ve jandarmanın araştırma yaptığı kaydedilirken, yetkililer vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Çünkü PKK’ya üye bazı kişilerin fındık işçisi kılığına girip bölgede keşif yapabileceği ve ardından da eylemlere kalkışabileceği iddia ediliyor.

 

SIKI KONTROL YAPILIYOR

Karadeniz bölgesinde zaman zaman eylem yapan PKK terör örgütü son olarak Trabzon ve Ordu’nun Mesudiye ilçesinde kendini göstermişti. Fındıkta hasat mevsiminin gelmesi ile birlikte bölgeye dışarıdan çok sayıda işçi gelirken, bu işçilerin GBT’lerinin ise daha sıkı kontrolden geçirilerek araştırıldığı dile getirildi. Karadeniz bölgesinde yer bulmaya çalışan ve eylemlerini bu bölgede artırmak isteyen örgütün, her yıl fındık zamanında bölgeye giriş yapmaya yeltendiği de gelen bilgiler arasında.

 

DAHA DİKKATLİ OLUN UYARISI

Bölgede emniyet ve asker çok yönlü operasyona başlarken, yetkililer ise özellikle vatandaşların fındık işçilerine karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. PKK’nın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaptığı bir görüşmede Karadeniz bölgesinde eylem yapmak için tam zamanı olduğu yönünde telsiz konuşmalarının geçtiği de kaydedildi. Samsun’un Salıpazarı, Çarşamba ve Terme ilçelerinde yetiştirilen fındığın hasat zamanı geldiğinden bölgeye çok sayıda fındık işçisi gelirken bu işçilerin de GBT’lerinde çalışmalar yapıldığı ifade edildi.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun Atakum'da bebeğini terk eden Iraklı kadın yakalandı

Samsun Atakum'da bebeğini terk eden Iraklı kadın yakalandı Samsun’un Atakum ilçesinde pusetteki 1 haftalık bebeğini tuvalete gitme bahanesiyle bir kişiye emanet edip kayıplara karışan yabancı uyruklu kadın, polisin çalışması sonucu yakalandı.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Hasan Şahin öldü

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Hasan Şahin öldü Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Hasan Şahin öldü! Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ameliyathanenin eczanesinde görevli Hasan Şahin nöbet tutarken görevi başında hayatını kaybetti.

Samsun'da Sivas sokakta silahlı saldırı: 1 yaralı

Samsun'da Sivas sokakta silahlı saldırı: 1 yaralı Samsun’un İlkadım ilçesi Kökçüoğlu mahallesi Sivas sokakta silahlı saldırıya uğrayan bir kişi hastanelik oldu.

Samsun'da korkutan yangın: Şehrin üstünü kapkara duman kapladı

Samsun'da korkutan yangın: Şehrin üstünü kapkara duman kapladı Samsun’da akşam saatlerinde şehrin üzerinde oluşan kapkara duman korku ve paniğe yol açtı.

KÖŞE YAZARLARI