• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KARADENİZ'DE PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN FINDIK PLANI ORTAYA ÇIKTI

Karadeniz'de PKK terör örgütünün Fındık planı ortaya çıktı! PKK terör örgütüne mensup kişilerin fındık işçisi olarak kendilerini lanse edip bölgeye sızma planları yaptıkları öne sürüldü

05 Ağustos 2016 Cuma 09:49
Karadeniz'de PKK terör örgütünün Fındık planı ortaya çıktı

Fındıkta hasat mevsiminin gelmesi ile birlikte Karadeniz’e doğu ve güneydoğu bölgelerinden çok sayıda mevsimlik işçi gelmeye başladı. Bu işçilerle ilgili emniyet ve jandarmanın araştırma yaptığı kaydedilirken, yetkililer vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Çünkü PKK’ya üye bazı kişilerin fındık işçisi kılığına girip bölgede keşif yapabileceği ve ardından da eylemlere kalkışabileceği iddia ediliyor.

 

SIKI KONTROL YAPILIYOR

Karadeniz bölgesinde zaman zaman eylem yapan PKK terör örgütü son olarak Trabzon ve Ordu’nun Mesudiye ilçesinde kendini göstermişti. Fındıkta hasat mevsiminin gelmesi ile birlikte bölgeye dışarıdan çok sayıda işçi gelirken, bu işçilerin GBT’lerinin ise daha sıkı kontrolden geçirilerek araştırıldığı dile getirildi. Karadeniz bölgesinde yer bulmaya çalışan ve eylemlerini bu bölgede artırmak isteyen örgütün, her yıl fındık zamanında bölgeye giriş yapmaya yeltendiği de gelen bilgiler arasında.

 

DAHA DİKKATLİ OLUN UYARISI

Bölgede emniyet ve asker çok yönlü operasyona başlarken, yetkililer ise özellikle vatandaşların fındık işçilerine karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. PKK’nın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaptığı bir görüşmede Karadeniz bölgesinde eylem yapmak için tam zamanı olduğu yönünde telsiz konuşmalarının geçtiği de kaydedildi. Samsun’un Salıpazarı, Çarşamba ve Terme ilçelerinde yetiştirilen fındığın hasat zamanı geldiğinden bölgeye çok sayıda fındık işçisi gelirken bu işçilerin de GBT’lerinde çalışmalar yapıldığı ifade edildi.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun'da pompalı tüfekli saldırı

Samsun'da pompalı tüfekli saldırı Samsun'un İlkadım ilçesinde 2 kişi husumetli oldukları kişiyle karşılaşınca bir avda tarışma kavgaya dönüştü. Kavga'da pompalı tüfek ve silahla ateş açıldı.

Hrant Dink cinayetinde flaş gelişme: İHA muhabiri dahil 6 kişi gözaltına alındı

Hrant Dink cinayetinde flaş gelişme: İHA muhabiri dahil 6 kişi gözaltına alındı Hrant Dink cinayetinde flaş gelişme: İHA muhabiri dahil 6 kişi gözaltına alındı. Hrant Dink'in öldürülmesi olayında, Ogün Samast'ın Samsun Emniyet Müdürlüğünde çekilen fotoğrafı ile ilgili İhlas Haber Ajansı(İHA) muhabiri ile birlikte 6 kişi gözaltına alındı.

Samsun Bafra'da Naim Tosun'u iki yıl önce öldüren Ufuk Duran yakalandı

Samsun Bafra'da Naim Tosun'u iki yıl önce öldüren Ufuk Duran yakalandı Samsun Bafra'da Naim Tosun'u iki yıl önce öldüren Ufuk Duran yakalandı. Samsun'un Bafra ilçesinde 4 Haziran 2015 tarihinde Naim Tosun'u sulama kanalı kenarında öldüren Ufuk Duran iki yıl sonra yakalandı.

Mardinde ki hain saldırıda Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım şehit düştü

Mardinde ki hain saldırıda Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım şehit düştü Mardinde ki hain saldırıda Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım şehit düştü. Mardin- Diyarbakır Karayolu’nda yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu Kayseri doğumlu 28 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım şehit oldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET