• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KARADENİZ'DE PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN FINDIK PLANI ORTAYA ÇIKTI

Karadeniz'de PKK terör örgütünün Fındık planı ortaya çıktı! PKK terör örgütüne mensup kişilerin fındık işçisi olarak kendilerini lanse edip bölgeye sızma planları yaptıkları öne sürüldü

05 Ağustos 2016 Cuma 09:49
Karadeniz'de PKK terör örgütünün Fındık planı ortaya çıktı

Fındıkta hasat mevsiminin gelmesi ile birlikte Karadeniz’e doğu ve güneydoğu bölgelerinden çok sayıda mevsimlik işçi gelmeye başladı. Bu işçilerle ilgili emniyet ve jandarmanın araştırma yaptığı kaydedilirken, yetkililer vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Çünkü PKK’ya üye bazı kişilerin fındık işçisi kılığına girip bölgede keşif yapabileceği ve ardından da eylemlere kalkışabileceği iddia ediliyor.

 

SIKI KONTROL YAPILIYOR

Karadeniz bölgesinde zaman zaman eylem yapan PKK terör örgütü son olarak Trabzon ve Ordu’nun Mesudiye ilçesinde kendini göstermişti. Fındıkta hasat mevsiminin gelmesi ile birlikte bölgeye dışarıdan çok sayıda işçi gelirken, bu işçilerin GBT’lerinin ise daha sıkı kontrolden geçirilerek araştırıldığı dile getirildi. Karadeniz bölgesinde yer bulmaya çalışan ve eylemlerini bu bölgede artırmak isteyen örgütün, her yıl fındık zamanında bölgeye giriş yapmaya yeltendiği de gelen bilgiler arasında.

 

DAHA DİKKATLİ OLUN UYARISI

Bölgede emniyet ve asker çok yönlü operasyona başlarken, yetkililer ise özellikle vatandaşların fındık işçilerine karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. PKK’nın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaptığı bir görüşmede Karadeniz bölgesinde eylem yapmak için tam zamanı olduğu yönünde telsiz konuşmalarının geçtiği de kaydedildi. Samsun’un Salıpazarı, Çarşamba ve Terme ilçelerinde yetiştirilen fındığın hasat zamanı geldiğinden bölgeye çok sayıda fındık işçisi gelirken bu işçilerin de GBT’lerinde çalışmalar yapıldığı ifade edildi.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

El Bab şehidi Samsunlu Ramazan Taşkın'ın Çarşamba'da ki baba evine acı haber ulaştı

El Bab şehidi Samsunlu Ramazan Taşkın'ın Çarşamba'da ki baba evine acı haber ulaştı El Bab şehidi Samsunlu Ramazan Taşkın'ın Çarşamba'da ki baba evine acı haber ulaştı. El Bab'da şehit olan Samsun'lu uzman çavuş Ramazan Taşkın'ın Çarşamba ilçesinde bulunan baba evine acı haber ulaştı.

Samsun'da 5 bin 300 extacy uyuşturucu hapla yakalanan 3 kişi tutuklandı

Samsun'da 5 bin 300 extacy uyuşturucu hapla yakalanan 3 kişi tutuklandı Samsun'da 5 bin 300 extacy uyuşturucu hapla yakalanan 3 kişi tutuklandı. Samsun'da bir otomobile gizledikleri 5 bin 300 extacy hap ve uyuşturucu ile yakalanan İrfan Yurttürk, Yana Sahataline ve Ergün Giral tutuklandı.

Samsun'da 74 yaşındaki kadın cezaevine telefonla girerken yakalandı

Samsun'da 74 yaşındaki kadın cezaevine telefonla girerken yakalandı Samsun'da 74 yaşındaki kadın cezaevine telefonla girerken yakalandı. Samsun'da cezaevinde bulunan oğlunu ziyarete giden yaşlı kadın üzerinde cep telefonu ele geçince gözaltına alındı.

Samsun'da kalp krizi geçiren polis memuru Adnan Gündoğdu öldü

Samsun'da kalp krizi geçiren polis memuru Adnan Gündoğdu öldü Samsun'da kalp krizi geçiren polis memuru Adnan Gündoğdu öldü. Samsun'da bir ay önce kalp krizi geçirerek hastanede tedavi altına alınan polis memuru Adnan Gündoğdu hayatını kaybetti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET