• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA 35 ÖĞRETMENİN YARGILANDIĞI FETÖ DAVASINDA TUTUKLU 4 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Samsun'da 35 öğretmenin yargılandığı FETÖ davasında tutuklu 4 kişi tahliye edildi. Samsun'un Havza ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında 7'si tutuklu meslekten ihraç edilen 35 öğetmenin yargılandığı dava da 4 kişi kefaletle tahliye edildi.

21 Nisan 2017 Cuma 17:14
Samsun'da 35 öğretmenin yargılandığı FETÖ davasında tutuklu 4 kişi tahliye edildi

Samsun'da FETÖ terör örgütü ile ilgili olarak haklarında dava açılan meslekten ihraç edilmiş 7'si tutuklu 35 öğretmenin yargılanmasına başlandı. 

 

Samsun Adalet Sarayi 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde  görülen davada, tutuklu sanıklar FETÖ suçlamalarını kabul etmedi.  

 

Samsun'un Havza ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve yargılanan sanıklardan E.Ç mahkeme heyetinin ByLock ve Zaman Gazetesi aboneliği ile ilgili sorularına yanıt verdi. Tutuklu sanık E.Ç, kızının 8'inci sınıfta öğrenim görürken KHK ile kapatılan Sakarya Dershanesine gittiğini belirterek, Zaman Gazetesine de deneme sınavı verdiği için abone olduğunu söyledi. Telefonunda Bylock olduğu iddialarını kabul etmeyen tutuklu sanık tahliyesini talep etti.


Samsun'da ilk kez hakim karşısına çıkan meslekten ihraç edilmiş 35 öğretmende suçlamaları kabul etmezken, mahkeme heyeti FETÖ soruşturmasında tutuklu sanıklardan Ö.Ç, M.U, H.S ve E.Y'nin 10 bin lira kefalet ödeme şartı ile tahliyesine karar verdi. Mahkeme heyeti bu kararın ardından duruşmayı erteledi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da sahilde yine ceset bulundu

Samsun'da sahilde yine ceset bulundu Samsun'da 5 Mayıs ve 7 Mayıs 2017 tarihlerinde sahilde iki erkek cesedinin bulunması olayının ardından bugün de Atakum ilçesinde bir erkek cesedi daha bulundu.

Samsun'da narkotik polisleri sokakları didik didik aradı

Samsun'da narkotik polisleri sokakları didik didik aradı Samsun'da Türkiye genelinde uyuşturucu satıcılarına yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında 611 kişi, 142 araç ve 21 iş yeri narkotik polisleri tarafından didik didik arandı.

Samsun'da cinayet! Damat, kaynanasını ve kayın biraderini öldürdü

 Samsun'da cinayet! Damat, kaynanasını ve kayın biraderini öldürdü Samsun'da cinayet! Damat, kaynanasını ve kayın biraderini öldürdü. Samsun'un İlkadım ilçesinde Türkan Zonturlu ile oğlu Onur Diril damat tarafından silahla vurularak öldürüldü.

Samsun'da çıkan miras kavgasında yeğen amcasını öldürdü

Samsun'da çıkan miras kavgasında yeğen amcasını öldürdü Samsun'da çıkan miras kavgasında yeğen amcasını öldürdü. Samsun'un Çarşamba ilçesinde Ali Keskin isimli şahıs miras kalan arazi yüzünden kavga ettiği  amcası Veysel Keskin'i silahla vurarak öldürdü. 

KÖŞE YAZARLARI