• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA 35 ÖĞRETMENİN YARGILANDIĞI FETÖ DAVASINDA TUTUKLU 4 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Samsun'da 35 öğretmenin yargılandığı FETÖ davasında tutuklu 4 kişi tahliye edildi. Samsun'un Havza ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında 7'si tutuklu meslekten ihraç edilen 35 öğetmenin yargılandığı dava da 4 kişi kefaletle tahliye edildi.

21 Nisan 2017 Cuma 17:14
Samsun'da 35 öğretmenin yargılandığı FETÖ davasında tutuklu 4 kişi tahliye edildi

Samsun'da FETÖ terör örgütü ile ilgili olarak haklarında dava açılan meslekten ihraç edilmiş 7'si tutuklu 35 öğretmenin yargılanmasına başlandı. 

 

Samsun Adalet Sarayi 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde  görülen davada, tutuklu sanıklar FETÖ suçlamalarını kabul etmedi.  

 

Samsun'un Havza ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve yargılanan sanıklardan E.Ç mahkeme heyetinin ByLock ve Zaman Gazetesi aboneliği ile ilgili sorularına yanıt verdi. Tutuklu sanık E.Ç, kızının 8'inci sınıfta öğrenim görürken KHK ile kapatılan Sakarya Dershanesine gittiğini belirterek, Zaman Gazetesine de deneme sınavı verdiği için abone olduğunu söyledi. Telefonunda Bylock olduğu iddialarını kabul etmeyen tutuklu sanık tahliyesini talep etti.


Samsun'da ilk kez hakim karşısına çıkan meslekten ihraç edilmiş 35 öğretmende suçlamaları kabul etmezken, mahkeme heyeti FETÖ soruşturmasında tutuklu sanıklardan Ö.Ç, M.U, H.S ve E.Y'nin 10 bin lira kefalet ödeme şartı ile tahliyesine karar verdi. Mahkeme heyeti bu kararın ardından duruşmayı erteledi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da iki kardeşin miras kavgası: Ağabeyinin kulağını ısırıp koparttı

Samsun'da iki kardeşin miras kavgası: Ağabeyinin kulağını ısırıp koparttı Samsun'da bir kişi miras yüzünden kavga ettiği ağabeyinin kulağını ısırıp koparttı. Samsun'da yaşanan iki kardeşin miras kavgasında tüfek ve bıçaklar konuştu.

Samsun Kavak'ta üç işçiye mezar olan inşaatın kaçak olduğu gündeme geldi

Samsun Kavak'ta üç işçiye mezar olan inşaatın kaçak olduğu gündeme geldi Samsun Kavak'ta üç işçiye mezar olan inşaatın kaçak olduğu gündeme geldi. Samsun'un Kavak ilçesi Azaklı mahallesinde üç işçinin altında kalarak öldüğü garaj inşaatının kaçak olduğu gündeme geldi. 

Samsun'da FETÖ evlerinde abilik yapan 3 jandarma eri gözaltına alındı

Samsun'da FETÖ evlerinde abilik yapan 3 jandarma eri gözaltına alındı Samsun'da FETÖ evlerinde abilik yapan 3 jandarma eri gözaltına alındı. Samsun devam eden FETÖ operasyonları kapsamında Ayvacık, Kavak ve Çarşamba ilçelerinde görev yapan 3 jandarma eri gözaltına alındı.

Samsun'da iki ayrı adrese yapılan DEAŞ operasyonunda Irak uyruklu iki kişi gözaltına alındı

Samsun'da iki ayrı adrese yapılan DEAŞ operasyonunda Irak uyruklu iki kişi gözaltına alındı Samsun'da DEAŞ terör örgütü üyelerine yönelik operasyonlar sürüyor. Samsun'da Irak uyruklu iki kişi İlkadım ilçesinde tespit edilen iki adrese yapılan operasyonda gözaltına alındı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET