• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ACI BİLANÇO: 6 KİŞİ DENİZDE BOĞULARAK ÖLDÜ

Samsun'da acı bilanço: 6 kişi denizde boğularak öldü. Samsun'da 2016 yılının Haziran ve Temmuz ayında şuana dek 6 kişi denizde boğuldu, 5 kişi boğulma tehlikesi geçirdi.

09 Temmuz 2016 Cumartesi 11:00
Samsun'da acı bilanço: 6 kişi denizde boğularak öldü

Samsun'un Atakum, Bafra, Alaçam ve Canik ilçelerinde serinlemek için denize giren toplam 6 kişi boğularak can verdi. Samsun'da 2016 yılının Haziran ve Temmuz aylarında denizde yaşanan boğulma olayları nedeniyle Alaçam'da Yalçın Dönmez, Berati Güler, Yıldıray Demir, Çarşamba ilçesinde Özgür Yıldızbaş, Atakum ilçesinde Selçuk Kara, Canik ilçinde ise Emrah Güven isimli kişiler yaşamlarını yitirdi.

 

Samsun'da serinlemek için denize giren 5 kişi ise boğulma tehlikesi geçirirken Oğuz Onat isimli vatandaşın ise durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. 

 


Samsun'da yaşanan boğulma olayları ve ölümler ise büyük üzüntü yaratıyor.

 

SAMSUN'DA YAŞANAN BOĞULMA OLAYLARI


- Samsun Alaçam'da iki çocuk denizde boğularak öldü. Samsun’un Alaçam ilçesinde, serinlemek için denize giren Yalçın Dönmez ile Berati Güler boğularak öldü.

 

- Samsun'un Alaçam ilçesi Göçkün Mahallesi Kum Sokağı yakınlarında bir arkadaşıyla serinlemek için denize giren ve bir süre sonra gözden kaybolan 18 yaşındaki Yıldıray Demir'in cesedi, balıkçı tarafından kıyıya yaklaşık 10 metre uzaklıkta bulundu.


- Samsun’un Ayvacık ilçesinde oturan ve bayramlaşmak için Çarşamba ilçesi Costal mevkisinde yakınlarının yanına gelen 17 yaşındaki Özgür Yıldızbaş, serinlemek için 4 arkadaşıyla birlikte denize girdi. Özgür Yıldızbaş ve yanındaki arkadaşları denizin dalgalı olması sebebiyle boğulma tehlikesi geçirdi. Çevrede bulunan vatandaşlar tarafından Yıldızbaş’ın yanındaki arkadaşlar kurtarılırken, Yıldızbaş ise azgın dalgaların arasında kayboldu. Özgür Yıldızbaş’ın cesedi 32 saat sonra denize girdiği yerden 2 kilometre uzaklıkta kıyıya vurmuş şekilde bulundu.


- Samsun’da iş arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için girdiği denizde kaybolan ve 45 dakika sonra sudan canlı olarak çıkarılan Selçuk Kara kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.


- Samsun'un Canik İlçesi'nde Emrah Güven isimli şahsın denizde cesedi bulundu. 


Bafra'da Emir Kaya girdiği denizde kaybolduktan sonra kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Emir Kaya'nın kardeşi Ekrem Kaya ise Bafra ilçesinde girdiği denizde kayboldu.

 

Atakum ilçesinde ise 4 kişi boğulma tehlikesi geçirdi. Samsun’un Atakum ilçe sahiline giden Oğuz(27), Yavuz ve Tuğba Onat kardeşler serinlemek için denize girdi. 

 

Dalgalı olan denizde yüzen üç kardeş bir müddet sonra boğulma tehlikesi geçirdi. Boğulma tehlikesi geçiren kardeşlerden Yavuz ve Tuğba cankurtaranlar tarafından denizden çıkarılırken, Oğuz Onat ise suda kayboldu. sahil güvenlik, itfaiye ekipleri ve deniz polisi Oğuz Onat’ı aramaya başladı. Yaklaşık yarım saat süren aramada Onat, denize girdiği yerden 150 metre uzaklıkta suyun üzerinde baygın bir şekilde deniz polisi dalgıçları tarafından bulundu.

 

Hemen sahile çıkarılan Onat, olay yerinde bekleyen 112 Acil Servis ekiplerince özel bir hastaneye kaldırıldı. Kalbi duran Onat, doktorların müdahalesiyle tekrar çalıştırıldı ve yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Onat'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.


Atakum sahili Çobanlı İskelesi mevkisinde boğulma tehlikesi geçiren bir erkek şahıs da kurtarılarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da Kerimcan Durmaz'ı darp eden 4 kişi adli kontrol şartıyla serbest kaldı

Samsun'da Kerimcan Durmaz'ı darp eden 4 kişi adli kontrol şartıyla serbest kaldı Samsun'da Kerimcan Durmaz'ı sahne aldığı eğlence mekanında darp etmekten gözaltına alınan 4 kişi çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun'da arabasına aldığı liseli kıza taciz eden sapık tutuklandı

Samsun'da arabasına aldığı liseli kıza taciz eden sapık tutuklandı Samsun'da arabasına aldığı liseli kıza taciz eden sapık tutuklandı! Samsun'da adres sorma bahanesiyle aracına aldığı lise öğrencisi kıza elle tacizde bulunduğu iddia edilen genç çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Samsun'da iki kişiye uyuşturucu satan torbacı tutuklandı

Samsun'da iki kişiye uyuşturucu satan torbacı tutuklandı Samsun'da iki kişiye uyuşturucu satan torbacı tutuklandı! Samsun'da 2 kişiye uyuşturucu sattığı tespit edilen ve uyuşturucuyla yakalanan genç mahkemece tutuklandı. 

Samsun'da sentetik uyuşturucu satıcısı tutuklandı

Samsun'da sentetik uyuşturucu satıcısı tutuklandı Samsun'da sentetik uyuşturucu satıcısı tutuklandı! Samsun'da bir kişiye 2 paket bonzai sattığı iddia edilen genç, mahkemece tutuklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET