• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ARANAN 69 KİŞİ YAKALANDI

Samsun'da aranan 69 kişi yakalandı! Samsun Valisi İbrahim Şahin, Emniyet Müdürlüğü'nün asayiş çalışmaları kapsamında 7 gün içerisinde aranan 69 kişinin yakalandığını söyledi.

28 Haziran 2016 Salı 18:09
Samsun'da aranan 69 kişi yakalandı

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Emniyet Müdürlüğü'nün 19 Haziran Pazar günü ile 26 Haziran Pazar günü şehirde yaptığı asayiş çalışmalarını açıkladı. 

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin yaptığı açıklamasında, ''Kamu düzeninin sağlanması, genel sağlık, genel ahlâk ve başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, taşınması veya bulundurulması yasak olan her türlü silâh, patlayıcı, uyuşturucu madde ve kaçak eşyanın tespiti ile halkımızın güven ve huzurunun sağlanması amacıyla; Asayiş Şube Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlükleri (resmi ve sivil ekipler), Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 19.06.2016-26.06.2016 tarihleri arasında yapılan Adli ve Önleyici Polislik hizmetleri kapsamında;
 
11137 kişi, 3180 araç, 484 motosiklet ve 258 umuma açık istirahat ve eğlence yeri kontrol edilmiştir. 10898 kişinin GBT kaydı sorulmuştur. 55 aranan şahıs yakalanmıştır. 7 işyeri hakkında idari işlem yapılmıştır. 210 kişi hakkında Kabahatler Kanunu gereğince idari işlem yapılmıştır.
 
Ayrıca, yapılan çalışmalarda; Değişik çap ve markalarda 2 adet bulundurma ruhsatlı tabanca, 4 adet ruhsatsız tabanca, 8 adet kurusıkı tabanca, 35 adet fişek, 21 adet bıçak, 1 adet muşta, 29 adet uyuşturucu (ecstacy) hap, 175,84 gram esrar maddesi, 81 kök hint keneviri, 1 adet sahte çek yaprağı, 2 adet sahte 20TL, 9 adet sahte 100TL, 8800 paket kaçak sigara, 65 adet kaçak içki ve 150 litre kaçak motorin ele geçirilmiştir.
 
Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yunus ve Güven Timlerinin polislik hizmetleri kapsamında; 831 kişi kontrol edilerek GBT kaydı sorulmuş, 123 araç ile 63 motosiklet sorgulaması yapılmış, 14 aranan şahıs yakalanmıştır. Ayrıca, yapılan çalışmalarda; 2 adet kuru sıkı tabanca, 3 adet bıçak ele geçirilmiştir.
 
Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin sağlanması ve suçların meydana gelmeden önlenmesine katkı sağlanması amacıyla, şüpheli şahıs ve olaylar hakkında vatandaşlarımızca ücretsiz aranabilecek 155 Polis İmdat Hattı 24 saat halkımızın hizmetindedir. Vatandaşlarımızın huzur ve güveni için çalışmalarımız aralıksız sürdürülmektedir.
        
Samsun İl Emniyet Müdürlüğü asayişe yönelik çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Operasyonlarda emeği geçen başta İl Emniyet Müdürümüz olmak üzere tüm güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum."dedi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Bafra'da Kooperatif Başkanı Metin Genççakır'a hapis cezası

Samsun Bafra'da Kooperatif Başkanı Metin Genççakır'a hapis cezası Samsun'un Bafra ilçesinde Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı görevini yapan Metin Genççakır'a zimmetine para geçirdiği iddiası ile 2 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Samsun Bafra'da kural ihlali yapan öğrenci servisi ceza yedi

Samsun Bafra'da kural ihlali yapan öğrenci servisi ceza yedi Samsun Bafra'da kural ihlali yapan öğrenci servisi ceza yedi! Samsun’un Bafra ilçesinde fazla yolcu taşıyan öğrenci servislerine ceza yazıldı. 

Samsun'da uyuşturucudan cezası bulunan şahıs tutuklandı

Samsun'da uyuşturucudan cezası bulunan şahıs tutuklandı Samsun'da uyuşturucudan cezası bulunan şahıs tutuklandı! Samsun'da uyuşturucu suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası bulunan bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Samsun Çarşamba'da devrilen traktörün sürücüsü İsmail Köse öldü

Samsun Çarşamba'da devrilen traktörün sürücüsü İsmail Köse öldü Samsun Çarşamba'da devrilen traktörün sürücüsü İsmail Köse öldü! Samsun'da devrilen traktörün sürücüsü tedavi altına alındığı hastanede hayatını kaybetti. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET