• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA FETÖ OPERASYONLARI KAPSAMINDA 77 SİVİL VATANDAŞ TUTUKLANDI

Samsun'da FETÖ operasyonları kapsamında 77 sivil vatandaş tutuklandı. Samsun'da FETö operasyonlarında kaç sivil vatandaş gözaltına alındı.

13 Ağustos 2016 Cumartesi 15:19
Samsun'da FETÖ operasyonları kapsamında 77 sivil vatandaş tutuklandı

Samsun'da 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili düzenlenen FETÖ/PYD operasyonlarında 203 sivil vatandaşın gözaltına alındığı bildirildi. 


Samsun'da kamu kurumlarına yönelik devam eden FETÖ operasyonları kapsamında bin 419 kamu çalışanı açığa alınırken, 77 sivil vatandaş ise aynı operasyonlar kapsamında tutuklandı.


Samsun Valiliğinin FETÖ operasyonları ile ilgili verdiği son bilgilerde, kamu kurumlarında 703 kişinin gözaltına alındığı, 276 kişinin ise tutuklandığı kaydedildi. Samsun'da FETÖ/PYD operasyonlarında kamu kurumları ve işadamlarına yönelik operasyonlar sürerken, sivil vatandaşlardan da 203 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. 

 

FETÖ/PYD operasyonları kapsamında Samsun'da gözaltanı alınan 203 sivil vatandaşın 77'si tutuklanırken, 90 kişi hakkında adli kontrol, 11 kişi ise serbest kaldı. Samsun'da FETÖ operasyonlarında 25 sivil vatandaş ile ilgili ise işlemlerin devam ettiği bildirildi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da evinin balkonunda kenevir yetiştirene adli kontrol

Samsun'da evinin balkonunda kenevir yetiştirene adli kontrol Samsun’da evinin balkonunda dişi Hint keneviri bitkisi yetiştiren bir kişi çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun'da iki kişiyi silahla yaralamaya adli kontrol

Samsun'da iki kişiyi silahla yaralamaya adli kontrol Samsun’da 2 ayrı silahlı yaralama olayına karıştığı iddia edilen genç çıkarıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun'da inşaattan kablo hırsızlığına gözaltı

Samsun'da inşaattan kablo hırsızlığına gözaltı Samsun’da aynı inşaattan bir hafta arayla iki kez kablo çaldığı iddia edilen bir kişi polisin takibi sonucu yakalandı.

Samsun'da posta kutusunda ele geçen uyuşturucuya 1 gözaltı

Samsun'da posta kutusunda ele geçen uyuşturucuya 1 gözaltı Samsun'da evinin posta kutusunda uyuşturucu madde ele geçen bir kişi gözaltına alındı. 

KÖŞE YAZARLARI