• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA HSYK'NIN İHRAÇ ETTİĞİ 9 HAKİM VE SAVCIYA FETÖ GÖZALTISI

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Trabzon, Tokat, Çorum, Sinop ve Ordu'da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 9 hakim ve savcı Samsun'a getirilerek adliyeye sevk edildi.

07 Mayıs 2017 Pazar 13:41
Samsun'da HSYK'nın ihraç ettiği 9 hakim ve savcıya FETÖ gözaltısı

Samsun'da Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından meslekten ihraç edilen 2'si kadın olmak üzere 9 hakim ve savcı FETÖ soruşturması kapsamında gözaltın alındı.


Trabzon, Tokat, Çorum, Sinop ve Ordu'da Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu(HSYK) tarafından meslekten ihraç edilen 9 hakim ve savcı Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınarak Samsun'a getirildi.

 

Gözaltına alınan 2'si kadın 9 hakim ve savcınının FETÖ terör örgütü ile ilişkisinin olduğu gerekçesi ile gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınarak Samsun'a getirilen 9 hakim ve savcının HSYK tarafından 5 Mayıs 2017 Cuma günü yayınlanan kararlarla meslekten ihraç edilenler olduğu öğrenildi. 

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Trabzon, Tokat, Çorum, Sinop ve Ordu'da gözaltına alınan 9 hakim ve savcının emniyetteki işlemlerinin ardından Samsun Adliyesine sevk edildiği bildirildi. 

 

Öte yandan Adliyeye sevk edilen hakim ve savcı sayısının 10 olduğu, mahkemece adli kontrol şartı ile serbet bırakıldıkları öğrenildi. 
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da sahilde yine ceset bulundu

Samsun'da sahilde yine ceset bulundu Samsun'da 5 Mayıs ve 7 Mayıs 2017 tarihlerinde sahilde iki erkek cesedinin bulunması olayının ardından bugün de Atakum ilçesinde bir erkek cesedi daha bulundu.

Samsun'da narkotik polisleri sokakları didik didik aradı

Samsun'da narkotik polisleri sokakları didik didik aradı Samsun'da Türkiye genelinde uyuşturucu satıcılarına yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında 611 kişi, 142 araç ve 21 iş yeri narkotik polisleri tarafından didik didik arandı.

Samsun'da cinayet! Damat, kaynanasını ve kayın biraderini öldürdü

 Samsun'da cinayet! Damat, kaynanasını ve kayın biraderini öldürdü Samsun'da cinayet! Damat, kaynanasını ve kayın biraderini öldürdü. Samsun'un İlkadım ilçesinde Türkan Zonturlu ile oğlu Onur Diril damat tarafından silahla vurularak öldürüldü.

Samsun'da çıkan miras kavgasında yeğen amcasını öldürdü

Samsun'da çıkan miras kavgasında yeğen amcasını öldürdü Samsun'da çıkan miras kavgasında yeğen amcasını öldürdü. Samsun'un Çarşamba ilçesinde Ali Keskin isimli şahıs miras kalan arazi yüzünden kavga ettiği  amcası Veysel Keskin'i silahla vurarak öldürdü. 

KÖŞE YAZARLARI