• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA UYUŞTURUCU BARONLARINA OPERASYON İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Samsun'da uyuşturucu baronlarına operasyon için düğmeye basıldı! Samsun’da uyuşturucuya ulaşabilirliğin engellenmesi için kolluk kuvvetleri operasyonlarını sürdürürken, il genelinde yakalanan uyuşturucu rakamları adeta dudak uçuklatan cinsten olması dikkat çekti.

05 Ekim 2016 Çarşamba 10:13
Samsun'da uyuşturucu baronlarına operasyon için düğmeye basıldı

AK Parti hükümetinin 2014 yılında Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu toplantısının ardından Türkiye genelinde oluşturulan İl Uyuşturucu Mücadele Kurulları yaptıkları çalışmaları rapor halinde Başbakanlığa sundular. Samsun İl Uyuşturucu Mücadele Kurulu da geçtiğimiz yıl yaptığı çalışmaları rapor haline getirdi. Rapora göre Samsun’da geçtiğimiz yıl polis bölgesinde yakalanan uyuşturucu miktarının fazla olması dikkat çekti.

 

JANDARMA BÖLGESİ

Her türlü doğal veya sentetik uyuşturucu maddeler ve bunların üretiminde kullanılan ara kimyasalların Samsun genelinde kaçakçılığını, üretimini, kullanımını, dağıtımını sokak düzeyinde satışını engellemek amacıyla yapılan operasyonlarda jandarma bölgesinde, yol kontrol ve araç aramalarında 16.000 gram kubar esrar, 242 adet extacy, 217 adet bonzai maddesi yakalandı. Yine Jandarma bölgesinde Samsun Valiliği’nden onaylı 2015 yılı Narkotik Tespit Planı kapsamında kırsal alanda arama ve kontrol sonucunda, 1 milyon 372 bin 698 adet kök kenevir bitkisi ve 502.713 gram kubar esrar maddesi ele geçirildiği belirtildi.

 

POLİS BÖLGESİ

Rapora göre Samsun genelinde polis bölgesinde ise yakalanan uyuşturucu miktarı dikkat çekiyor. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak 2015 yılında hudut kapıları ekip çalışmalarında 7 kişi yakalanmış, 1'i tutuklanmış, 615,84 gr esrar, 290 adet esctasy hap, 2,39 gr bonzai yakalandı. Ayrıca 155'e yapılan 76 ihbarda 148 kişi yakalanmış, 6'sı tutuklanmış, 1208,55 gr esrar, 598 adet ecstasy,428,35 gr bonzai yakalandığı belirtildi.

 

68 MUTRUK BİNA YIKILDI

Geçtiğimiz ay sonunda gerçekleştirilen İl Uyuşturucu Mücadele Kurulu’nda Samsun genelinde bulunan ve uyuşturucu kullanımı ile satışı için kullanılan metruk binaların koordinasyonunun da sağlanması da gündeme gelmişti. Samsun’da geçtiğimiz yıl 68 metruk binanın yıkıldığı kaydedilirken yıkılmayı bekleyen binaların da koordinasyonunu İl Uyuşturucu Mücadele Kurulunca sağlanacağı kaydedildi. Özellikle Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve diğer eğitim kurumlarının etrafındaki güvenlik kameralarının durumu kontrol edilerek kör noktalar tespit edilecek ve bu noktalara kamera konulacağı belirtildi.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun'da silahla ev kurşunlamaya gözaltı

Samsun'da silahla ev kurşunlamaya gözaltı Samsun'da silahla ev kurşunlamaya gözaltı! Samsun'da bir kişinin evine silahlı saldırı düzenlediği iddia edilen genç, polisin takibi sonucu yakalandı. 

Samsun'da uyuşturucu çıkan araçla ilgili 1 kişi tutuklandı

Samsun'da uyuşturucu çıkan araçla ilgili 1 kişi tutuklandı Samsun'da şüphe üzerine bir otomobilde yapılan aramada kokain, uyuşturucu hap ve esrar ele geçirilmesiyle ilgili 1 kişi tutuklanırken, 1 kişi serbest bırakıldı. 

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan 2 savcı ile ilgili flaş gelişme

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan 2 savcı ile ilgili flaş gelişme Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan 2 savcı ile ilgili flaş gelişme! Samsun'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 2 savcı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Samsun'un Yakakent ilçesinde minibüs kaza yaptı

Samsun'un Yakakent ilçesinde minibüs kaza yaptı Samsun'un Yakakent ilçesinde bulunan Liman kavşağında otomobil ile minibüsün kaza yapması sonucu 2 kişi yaralandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET