• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA UYUŞTURUCU BARONLARINA OPERASYON İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Samsun'da uyuşturucu baronlarına operasyon için düğmeye basıldı! Samsun’da uyuşturucuya ulaşabilirliğin engellenmesi için kolluk kuvvetleri operasyonlarını sürdürürken, il genelinde yakalanan uyuşturucu rakamları adeta dudak uçuklatan cinsten olması dikkat çekti.

05 Ekim 2016 Çarşamba 10:13
Samsun'da uyuşturucu baronlarına operasyon için düğmeye basıldı

AK Parti hükümetinin 2014 yılında Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu toplantısının ardından Türkiye genelinde oluşturulan İl Uyuşturucu Mücadele Kurulları yaptıkları çalışmaları rapor halinde Başbakanlığa sundular. Samsun İl Uyuşturucu Mücadele Kurulu da geçtiğimiz yıl yaptığı çalışmaları rapor haline getirdi. Rapora göre Samsun’da geçtiğimiz yıl polis bölgesinde yakalanan uyuşturucu miktarının fazla olması dikkat çekti.

 

JANDARMA BÖLGESİ

Her türlü doğal veya sentetik uyuşturucu maddeler ve bunların üretiminde kullanılan ara kimyasalların Samsun genelinde kaçakçılığını, üretimini, kullanımını, dağıtımını sokak düzeyinde satışını engellemek amacıyla yapılan operasyonlarda jandarma bölgesinde, yol kontrol ve araç aramalarında 16.000 gram kubar esrar, 242 adet extacy, 217 adet bonzai maddesi yakalandı. Yine Jandarma bölgesinde Samsun Valiliği’nden onaylı 2015 yılı Narkotik Tespit Planı kapsamında kırsal alanda arama ve kontrol sonucunda, 1 milyon 372 bin 698 adet kök kenevir bitkisi ve 502.713 gram kubar esrar maddesi ele geçirildiği belirtildi.

 

POLİS BÖLGESİ

Rapora göre Samsun genelinde polis bölgesinde ise yakalanan uyuşturucu miktarı dikkat çekiyor. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak 2015 yılında hudut kapıları ekip çalışmalarında 7 kişi yakalanmış, 1'i tutuklanmış, 615,84 gr esrar, 290 adet esctasy hap, 2,39 gr bonzai yakalandı. Ayrıca 155'e yapılan 76 ihbarda 148 kişi yakalanmış, 6'sı tutuklanmış, 1208,55 gr esrar, 598 adet ecstasy,428,35 gr bonzai yakalandığı belirtildi.

 

68 MUTRUK BİNA YIKILDI

Geçtiğimiz ay sonunda gerçekleştirilen İl Uyuşturucu Mücadele Kurulu’nda Samsun genelinde bulunan ve uyuşturucu kullanımı ile satışı için kullanılan metruk binaların koordinasyonunun da sağlanması da gündeme gelmişti. Samsun’da geçtiğimiz yıl 68 metruk binanın yıkıldığı kaydedilirken yıkılmayı bekleyen binaların da koordinasyonunu İl Uyuşturucu Mücadele Kurulunca sağlanacağı kaydedildi. Özellikle Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve diğer eğitim kurumlarının etrafındaki güvenlik kameralarının durumu kontrol edilerek kör noktalar tespit edilecek ve bu noktalara kamera konulacağı belirtildi.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun'da yolcu taşıyan servis aracı kaza yaptı

Samsun'da yolcu taşıyan servis aracı kaza yaptı Samsun'un Canik ilçesinde bir otobüs firmasına ait yolcu taşıyan servis, panelvan tipi araç ile çarpıştı. Kazada 2'si yolcu 4 kişi yaralandı.

Samsun'da pompalı tüfekli saldırı

Samsun'da pompalı tüfekli saldırı Samsun'un İlkadım ilçesinde 2 kişi husumetli oldukları kişiyle karşılaşınca bir avda tarışma kavgaya dönüştü. Kavga'da pompalı tüfek ve silahla ateş açıldı.

Hrant Dink cinayetinde flaş gelişme: İHA muhabiri dahil 6 kişi gözaltına alındı

Hrant Dink cinayetinde flaş gelişme: İHA muhabiri dahil 6 kişi gözaltına alındı Hrant Dink cinayetinde flaş gelişme: İHA muhabiri dahil 6 kişi gözaltına alındı. Hrant Dink'in öldürülmesi olayında, Ogün Samast'ın Samsun Emniyet Müdürlüğünde çekilen fotoğrafı ile ilgili İhlas Haber Ajansı(İHA) muhabiri ile birlikte 6 kişi gözaltına alındı.

Samsun Bafra'da Naim Tosun'u iki yıl önce öldüren Ufuk Duran yakalandı

Samsun Bafra'da Naim Tosun'u iki yıl önce öldüren Ufuk Duran yakalandı Samsun Bafra'da Naim Tosun'u iki yıl önce öldüren Ufuk Duran yakalandı. Samsun'un Bafra ilçesinde 4 Haziran 2015 tarihinde Naim Tosun'u sulama kanalı kenarında öldüren Ufuk Duran iki yıl sonra yakalandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET