• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BAFRA İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA YİĞİT FETÖ NEDENİYLE GÖREVDEN ALINDI

Samsun Bafra İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit FETÖ nedeniyle görevden alındı. Samsun'un Bafra ilçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Emniyet Genel Müdürlüğü kararı ile FETÖ soruşturması kapsamında görevden alındı.

27 Nisan 2017 Perşembe 13:23
Samsun Bafra İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit FETÖ nedeniyle görevden alındı

Samsun'un Bafra ilçesi Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit'in FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevinden alındığı bildirildi.  

 


Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde FETÖ/PDY terör örgütü ile ilişkisi ve irtibatı olan 9 bin 103 emniyet mensubunu dün görevden uzaklaştırmıştı. FETÖ soruşturması kapsamında Samsun'da da Emniyet Genel Müdürlüğü kararı ile 200 polis görevden uzaklıştırıldı. Samsun Emniyet Müdürlüğü bünyesinde FETÖ ile irtibatı ve ilişkisi olduğu görekçesi ile görevden alınanlar arasında ise Bafra Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit'in de bulunduğu öğrenildi.

 

Bafra İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit'in 667 sayılı Olağanüstü Hal kapsamında  Alınan Tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname'nin 2'nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle görevinden alındığı bildirilirken, Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğünde ayrıca 1 komiser yardımcısının da aynı şekilde görevden uzaklaştırıldığı kaydedildi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da sahilde yine ceset bulundu

Samsun'da sahilde yine ceset bulundu Samsun'da 5 Mayıs ve 7 Mayıs 2017 tarihlerinde sahilde iki erkek cesedinin bulunması olayının ardından bugün de Atakum ilçesinde bir erkek cesedi daha bulundu.

Samsun'da narkotik polisleri sokakları didik didik aradı

Samsun'da narkotik polisleri sokakları didik didik aradı Samsun'da Türkiye genelinde uyuşturucu satıcılarına yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında 611 kişi, 142 araç ve 21 iş yeri narkotik polisleri tarafından didik didik arandı.

Samsun'da cinayet! Damat, kaynanasını ve kayın biraderini öldürdü

 Samsun'da cinayet! Damat, kaynanasını ve kayın biraderini öldürdü Samsun'da cinayet! Damat, kaynanasını ve kayın biraderini öldürdü. Samsun'un İlkadım ilçesinde Türkan Zonturlu ile oğlu Onur Diril damat tarafından silahla vurularak öldürüldü.

Samsun'da çıkan miras kavgasında yeğen amcasını öldürdü

Samsun'da çıkan miras kavgasında yeğen amcasını öldürdü Samsun'da çıkan miras kavgasında yeğen amcasını öldürdü. Samsun'un Çarşamba ilçesinde Ali Keskin isimli şahıs miras kalan arazi yüzünden kavga ettiği  amcası Veysel Keskin'i silahla vurarak öldürdü. 

KÖŞE YAZARLARI