• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN POLİSİ İŞİTME ENGELLİ CEVDET ARLI'NIN KATİLİNİ İŞARET DİLİ ÖĞRENEREK YAKALADI

Samsun polisi işitme engelli Cevdet Arlı'nın katilini işaret dili öğrenerek yakaladı. Samsun'da işitme engelli Cevdet Arlı'nın öldürülmesi olayı ile ilgili aranan katil, Samsun polisinin işitme engellilerin kullandığı işaret dilini öğrenmesi ile bulundu.

11 Mayıs 2017 Perşembe 14:42
Samsun polisi işitme engelli Cevdet Arlı'nın katilini işaret dili öğrenerek yakaladı

Samsun'un Canik ilçesi Soğuksu mahallesinde 24 Aralık 2016 tarihinde yalnız yaşadığı evde ölü olarak bulunan işitme engelli Cevdet Arlı'nın katili yakalandı. Samsun Emniyet Müdürlüğü, Cevdet Arlı'nın öldürülmesi olayı ile ilgili aranan katilin bulunması için 5 kişilik özel bir ekip oluşturdu. Katilin bulunması için çalışma başlatan 5 kişilik özel ekip, ilk iş olarak işitme engellilerin kullandığı işaret dilini öğrendi. 


Bu aşamadan sonra özel ekip işitme engelli Cevdet Arlı'nın arkadaşları ile  katilin bulunması ile ilgili yürütülen soruşturmada işaret dilini kullanarak delil ve bilgi toplamaya başladı. Yapılan soruşturmada 5 kişilik özel ekip, faili meçhul cinayete kurban giden Cevdet Arlı'nın evinde bulunan piknik tüpünde maktulün yanı sıra başka bir şahısa ait olan kan buldu. 

 

Polisler piknik tüpünün üzerinde bulunan kan örneği ile birlikte evinde ölü bulunan Cevdet Arlı'nın 6 arkadaşından da kan örneği aldı. Alınan kan örnekleri üzerinde yapılan DNA testi sonuçları piknik tüpünün üstünde bulunan kan örneği ile karşılaştırılınca Samsun polisi Cevdet Arlı'nın katilini tespit etti. Samsun'un Canik ilçesinde evinde ölü bulunan işitme engelli Cevdet Arlı'nın katili Biyolojik İhtisas Dairesinden gelen raporun ardından Ö.Y. (35) isimli işitme engelli arkadaşı çıktı.  Cevdet Arlı'yı öldürme iddiası ile gözaltına alınan Ö.Y, Samsun Emniyet Müdürlüğünde ki işlemlerinin ardından Samsun Adliyesine  sevk edildi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da sahilde yine ceset bulundu

Samsun'da sahilde yine ceset bulundu Samsun'da 5 Mayıs ve 7 Mayıs 2017 tarihlerinde sahilde iki erkek cesedinin bulunması olayının ardından bugün de Atakum ilçesinde bir erkek cesedi daha bulundu.

Samsun'da narkotik polisleri sokakları didik didik aradı

Samsun'da narkotik polisleri sokakları didik didik aradı Samsun'da Türkiye genelinde uyuşturucu satıcılarına yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında 611 kişi, 142 araç ve 21 iş yeri narkotik polisleri tarafından didik didik arandı.

Samsun'da cinayet! Damat, kaynanasını ve kayın biraderini öldürdü

 Samsun'da cinayet! Damat, kaynanasını ve kayın biraderini öldürdü Samsun'da cinayet! Damat, kaynanasını ve kayın biraderini öldürdü. Samsun'un İlkadım ilçesinde Türkan Zonturlu ile oğlu Onur Diril damat tarafından silahla vurularak öldürüldü.

Samsun'da çıkan miras kavgasında yeğen amcasını öldürdü

Samsun'da çıkan miras kavgasında yeğen amcasını öldürdü Samsun'da çıkan miras kavgasında yeğen amcasını öldürdü. Samsun'un Çarşamba ilçesinde Ali Keskin isimli şahıs miras kalan arazi yüzünden kavga ettiği  amcası Veysel Keskin'i silahla vurarak öldürdü. 

KÖŞE YAZARLARI