• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN'DEN FETÖ AÇIKLAMASI

Samsun Valisi İbrahim Şahin'den FETÖ açıklaması! Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Allah’a şükürler olsun onların planları alt üst oldu. Ama ülkemiz büyük bir tehlikeyi atlattı" dedi.

28 Temmuz 2016 Perşembe 12:24
Samsun Valisi İbrahim Şahin'den FETÖ açıklaması

Havza'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepkiler devam ediyor. Yüzlerce Havzalı Demokrasi Nöbeti için Kevser Cami önünde sabahlıyor.  15 Temmuz’dan bu yana devam eden demokrasi nöbetler kapsamında Memur Sen Havza Temsilciliğine bağlı Eğitim Bir Sen, Bem Bir Sen, Diyanet Sen, Sağlık Sen, Büro Memur Sen, Kültür Memur Sen Havza Temsilcilikleri tarafından bir program düzenlendi.

 

Programa Samsun Valisi İbrahim Şahin, Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Murat Özdemir, Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza İle Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özgür Kumkayır, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Mahmut Karahan, Memur Sen Havza İlçe Başkanı Numan Kurt ve çok sayıda Havzalı katıldı.

 

Havza Belediyesi ve Bem Bir Sen Havza Temsilciliğinin katıları ile düzenlenen program okunan Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı. Memur Sen Havza İlçe Başkanı Numan Kurt’un konuşmasının ardından Havza Merkez Yatılı Kuran Kursu öğrencileri tarafından ilahiler okundu. Kurt ülkenin en büyük sivil toplum örgütü olarak üzerine düşeni yaptığını belirterek; “Bizlerde Havza’da 15 Temmuz’dan bu yana meydanlardayız.” Dedi.

 

 

Ak Parti Havza İlçe Başkanı Mahmut Karahan’ın selamla konuşmasının ardından Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yapmış olduğu konuşmada Havzanın 15 Temmuz’dan bu yan sağcısı, solcusu ile tek yürek olduğunu belirterek; “ Tüm ülkemiz gibi bizde vatanımız, milletimiz gibi tek ses olduk ve demokrasi için milli irade için meydanlardayız. Havza bu ülke için bu vatan için 25 Mayıs 1919’da nasıl üstüne düşeni yaptı ise bu gün yine görevinin ve nöbetinin başında.” Dedi.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin ise yapmış olduğu konuşmada 15 Temmuz gecesi Samsun’da yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler vererek; “ Sayın Cumhurbaşkanımız bir televizyondan halkımızı sokağa davet ettikten sonra bu FETÖ çetesinin planları alt üst oldu. Hesap etmedikleri iki şey vardı. Bir tanesi Cumhurbaşkanımız, diğeri bu aziz millet. Sizi ıskaladılar, sizi fark edemediler. Bütün o uzun uzun yaptıkları planları alt üst oldu. Allah’a şükürler olsun onların planları alt üst oldu. Ama ülkemiz büyük bir tehlikeyi atlattı. Eğer başarılı olsalardı; bu gün ülkemiz Suriye gibi olabilirdi. Biliyorsunuz Libya’sı, Tunus’u, Yemen’i bu şekilde işgal edildi. Boyunu tankın önene koyup bir an evvel öleyim diyen insanlarımız var. Bu vatanperver insanlarımız olduğu sürece bu dünya’da başımız rüku dışında başımız önümüze eğilmeyecek.  15 Temmuz’dan buyana Cumhurbaşkanımızdan gelen emirle sokaklardayız. ‘Teşekkür ederiz ey millet’ denilene kadarda bu nöbeti bakmayacağız. Hatta safları sıklaştıracağız. Cumhurbaşkanımıza karşı yapılan bu çirkin planı Allah onların yüzlerine çarptı ve bir daha iflah olmayacaklar. FETÖ- PYD yapılamasının deşifre olması ile Türkiye’de darbe kavramı tarihe gömüldü. Benim milletimizden bir isteğim var asker üniforması çalan hırsızlar ile bu vatanı, millet, bayrağı seven, ülkesini seven askerleri birbirlerinden ayırmamız gerekiyor. Yuhalayacaklarımız ile alkış tutacaklarımızı bir birinden ayırmamız gerekiyor. Değerli Havzalılar teşekkür için ve sizlerle birlikte olduğumuz söylemek için yanınızdayız. Sayın Cumhurbaşkanımıza desteğiniz göz yaşartıcı seviyede. Bu ülkeyi, millet, demokrasiyi bu şekilde seversek başımız eğilmez. Ama önemli bir şey yapıyoruz; yavrularımızın geleceğini planlıyoruz şuanda. İslam dünyasında bize ihtiyaç duyan devletler milletler bir emsal bir örnek teşkil ediyoruz. Onların bize ihtiyacı var. Biz güçlü olcağız ki Endonezya’da, Malezya’da, Cezayir’de, Fas’ta,  Tunus’ta, Yemen’de, Filistin’de güçlü olalım. Onlar güçlü olsunlar. Onların yanlarında olduğumuzu hissettirelim. Allah plan yapıcıların en üstünü. Bizim için bir plan yaptı ve şükür olsun ki bizi bir araya getirdi. Bu kutsal mücadelenin yavrularımızın güzel geleceğinin dizaynına olmasını diliyorum. Gazanız mübarek olsun.” Dedi.

 

Konuşmanın ardından Samsun Valisi Şahin ve Ak Parti Samsun İl Başkanı Göksel Havza Milli İrade Günlüğün imzaladılar.

 

Gece Demokrasi nöbeti tutanlara Memur Sen Havza temsilciliği tarafından çorba dağıtıldı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Canik viyadük köprüsünde intihar girişimi

Samsun Canik viyadük köprüsünde intihar girişimi Samsun'un Canik ilçesinde bulunan viyadük üzerinde intihar girişiminde bulunan bir kişi itfaiye ve emniyet görevlilerin alarma geçirdi. Samsun'da çevre yolu üst geçitte (viyadük köprü) intihar girişimi

Samsun'da üniversite mezunu Burak Akyol iş bulamayınca intihar etti

Samsun'da üniversite mezunu Burak Akyol iş bulamayınca intihar etti Samsun'da üniversite mezunu Burak Akyol iş bulamayınca intihar etti. Samsun'un İlkadım ilçesi 100'üncü Yıl Bulvarında bulunan Ünver Apartmanında 25 yaşında ki Burak Akyol, kendini iple asarak intihar etti.

Samsun'da çay ocağında bıçaklı saldırıya uğrayan iki kardeş yaralandı

Samsun'da çay ocağında bıçaklı saldırıya uğrayan iki kardeş yaralandı Samsun'da çay ocağında bıçaklı saldırıya uğrayan iki kardeş yaralandı. Samsun'un İlkadım ilçesi Kökçüoğlu Mahallesi'nde bulunan bir çay ocağında bıçaklı saldırıya uğrayan iki kardeş yaralandı.

Samsun Terme'de tüfekle vurulan şahıs ambulans helikopterle Tıp Fakültesine götürüldü

Samsun Terme'de tüfekle vurulan şahıs ambulans helikopterle Tıp Fakültesine götürüldü Samsun Terme'de tüfekle vurulan şahıs ambulans helikopterle Tıp Fakültesine götürüldü. Samsun'un Terme ilçesinde tüfekle karnından vurulan 18 yaşında ki bir şahıs, ambulans helikopter ile Tıp Fakültesine kaldırıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET