• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

15 YAŞINDAKİ KIZ ODASINDA DOĞUM YAPTI, BEBEĞİ ÇEKMECEDE SAKLADI

15 yaşındaki kız odasında doğum yaptı, bebeği çekmecede sakladı İngiltere'nin Manchester şehrinde 15 yaşındaki kız öğrenci odasında doğum yaptı daha sonra bebeği battaniyeye sarıp odasında bulunan bir çekmecede 48 saat boyunca sakladı.

25 Temmuz 2016 Pazartesi 15:56
15 yaşındaki kız odasında doğum yaptı, bebeği çekmecede sakladı

Manchester'da 15 yaşındaki kız öğrenci odasında doğum yaptı daha sonra bebeği battaniyeye sarıp odasında bulunan bir çekmecede 48 saat boyunca sakladı. Doğurduğu çocuğun cansız bedenini iki gün boyunca çekmeceye gizleyen kız öğrenci olay hakkında hiçbir şey olmamış gibi okula gitti.

 

ARKADAŞI AİLESİNE SÖYLEYİNCE ANLAŞILDI

İsmi açıklanmayan kız en yakın arkadaşından bebeği gömmek için yardım isteyince her şey ortaya çıktı. En yakın arkadaşının, kızın ailesine olayı anlatması üzerine yeni doğan çocuğun cansız bedeni saklandığı yerde bulundu.

 

HAMİLE OLDUĞUNU BİLMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Genç kız mahkemede hamile olduğunu bilmediğini ve doğum sancıları tutunca midesindeağrı olduğunu zannettiğini söyledi. Bebeği muayene eden doktorlar bebeğin kesin ölüm nedenini bulamadılar ama bebeğin doğduktan sonra iki dakikadan daha az bir süre yaşadığını düşündüklerini belirttiler.

 

CİNAYETLE YARGILANDI

Şu anda 16 yaşındaki olan genç kız Manchester çocuk mahkemesinde suçlu olduğunu kabul etti. Yeni doğan bebeğini hastaneye götürmek yerine çekmecede saklayan kız cinayet ile yargılandı ama daha sonra genç kız hakkındaki iddialar düşürüldü.

 

KENDİ YATAĞINDA DOĞUM YAPIP GÖBEĞİNİ MAKAS İLE KESTİ

Olay 2014 yılının şubat ayında genç kız sevgilisinden ayrıldıktan sonra ve doğum gününe üç gün kala meydana geldi. Genç kızın olaydan önce bir yıllık bir ilişkisi olduğunu söyleyen savcı Charlotte Crangle, genç kızın 2015 Şubat ayında karnında ağrı hissetmesi üzerine okul yönetimi tarafından eve yollandığını ve annesinin kendisine ilaç verdiğini söyledi. Savcı Crangle genç kızın kendi yatağında doğum yaptığını ve göbeğini bir makas ile kestiğini söyledi.

 

BATTANİYEYE SARIP ÇEKMECEYE SAKLADI

Genç kız doğurduğu çocuğu battaniyeye sarıp odasında bulunan bir dolabın çekmecesine sakladı ve ertesi gün okula gitti. Kız durumdan hiç kimseye söz etmedi. Bebeği iki gün boyunca yatağının altındaki çekmecede gizledikten sonra en yakın arkadaşından bebeği gömmek için yardım istemesi üzerine arkadaşı her şeyi kızın annesine anlattı.

 

16 yaşındaki kızın annesi bunun üzerine sağlık ekiplerine haber verdi. Bebek hastaneye götürülüp testleri yapıldı ve polise haber verildi.

 

TAM ÖLÜM SONUCUNA ULAŞILAMADI

Genç kız hamile olduğunu bilmediğini söylemesine rağmen savcı Crangle mahkemeye genç kızın kuzenine 2015 Şubat ayında hamile olduğundan şüphelendiğini söylediği sesli mesajı mahkemeye sundu. Bebek doğduktan çok kısa bir süre sonra öldü. Genç kız bir arkadaşına bebeğin sadece bir sefer ağladığını ama bebeğin sağ olduğuna inanmadığını anlattı.

 

Doktorlar tarafından yapılan muayenede bebeğin tam ölüm sonucuna ulaşılamadı.

 

TEDAVİ İÇİN ŞARTLI SERBEST BIRAKILDI

Mahkemede bebeğin annesi tarafından çekmeceye koyulmadan önce kesinlikle ölmüş olduğunu söyleyen genç kızın avukatı Rachel Adamson ayrıca mahkemeye genç bebeğin iki dakikadan fazla bir süre yaşayamadığına dair ispatlar sundu.

 

Mahkeme, tedavi edilmek şartı ile genç kızın serbest bırakılmasına ve mahkeme masrafı olan 100 avronun genç kız tarafından ödenmesine karar verdi.

Kaynak: Haberler

DİĞER HABERLER

DEAŞ terör örgütü elindeki bölgeleri tek tek kaybediyor

DEAŞ terör örgütü elindeki bölgeleri tek tek kaybediyor DEAŞ terör örgütü elindeki bölgeleri tek tek kaybediyor. Fırat Kalkanı Harekatı'nda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO), Halep'in kuzeydoğusunda terör örgütü DEAŞ'ın elindeki El Bab ilçesine doğru ilerleyişi devam ediyor.

Donal Trump ilk telefon görüşmesini kiminle yaptı

Donal Trump ilk telefon görüşmesini kiminle yaptı Donal Trump ilk telefon görüşmesini kiminle yaptı. ABD Başkanı Donald Trump, ilk telefon görüşmesini İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptı. Görüşmede Ortadoğu'daki güvenlik sorunu ele alındı.

Obama odadan kaldırmıştı, Trump ilk günden geri getirdi!

Obama odadan kaldırmıştı, Trump ilk günden geri getirdi! Obama odadan kaldırmıştı, Trump ilk günden geri getirdi! ABD Başkanı Donald Trump, eski başkan Obama'nın Oval Ofis'ten kaldırdığı Winston Churcill büstünü yeniden ofise taşıdı.

Trump imzayı attı ilk bombasını patlattı

Trump imzayı attı ilk bombasını patlattı Trump imzayı attı ilk bombasını patlattı. Donald Trump, Oval Ofis'te imzaladığı ilk kararnamede, Barack Obama döneminde çıkarılan ve "Obamacare" olarak bilinen sağlık reformu yasasının iptali sözüne bağlı kalacağının sinyalini verdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET