• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BURADA CİNSEL İÇERİKLİ FİLM İZLEYEN İDAM EDİLİYOR

Burada cinsel içerikli film izleyen idam ediliyor! Kuzey Kore'de birbirinden ilginç yasalar tüm dünyayı şaşırtmaya devam ediyor. Kuzey Kore'de cinsel içerikli video izleyenler idam ediliyor.

20 Ağustos 2016 Cumartesi 11:47
Burada cinsel içerikli film izleyen idam ediliyor

Kuzey Kore, çocuk ruhlu psikopat bir liderin oyuncağı olmuş bir ülke. Baktığımızda, Lider Kim Jong-un, yanındaki soytarılar ve sefil bir hayat yaşamaya mahkum bir halk olarak üçe ayrılmış vaziyette Kuzey Kore. O kadar dışa kapalı bir ülke ki dünya yıkılsın, fırtınalar kopsun, yer yerinden oynasın ne bizim onlardan ne de onların bizden haberi olacakmış gibi duruyor desek yalan söylememiş oluruz. Orada olup bitenlerle ilgili elimize geçen 10 haber varsa bunların bir yarısı kendi fantezileri uğruna kıydığı canlar ve koyduğu yasaklar.

 

Kuzey Kore'de, İncil bulundurmak,

 

Güney Kore'ye ait filmler ve...

 

Pornografik, cinsel içerikli görüntüler izlemek idamla cezalandırılır.

 

Radyo ve televizyon

Kuzey Kore'de devletin kısacası ülkenin lideri Kim Jong-Un'un sözcülüğünü, propagandasını yapan sadece devlet kanalları serbest. Ülkedeki televizyonlar da sadece devlet kanallarının frekansını çekecek şekilde üretiliyor ve yapılan programlar da bir parti bülteni tadında. Güney Kore kanallarını izledikleri gerekçesiyle idam edilen insanlar da var.

 

Yabancı sigara içmek

Yabancı sigara içiminin ülke çıkarlarına ters düşeceği düşünülerek ülkede ithal sigara içimi şu anda yasak. Bununla beraber yerli sigaralara da yüksek oranda zam uygulanıyor. Unutmadan lider Kim Jong-un'un hastane açarken bile sigara içen bir lider olduğunu da söylemek gerek.

 

İsmini de kendine zimmetledi.

Kuzey Kore'de genç lider Kim Jong-un ile aynı adı taşıyanlara isimlerini değiştirmeleri emredildi. Yeni doğan bebeklere soyadları ne olursa olsun Jong-un isminin verilmesi yasaklandı.

 

Saç modeli

Kuzey Kore'de erkek öğrencilere, saçlarını genç liderleri Kim Jong Un gibi kestirmelerinin şart koşulduğu öne sürüldü.

 

Ülkedeki tek parti Kore İşçi Partisi.

KİP dışında başka bir partinin faaliyete geçmesi yasak. Bu yasağı çiğnemeye kalkanları ağırlaştırılmış hapis veya idam cezası bekliyor.

 

Yabancı gazetecilerin ülkeye girmesi yasak.

Partiden izin çıkması koşuluyla gazeteciler kısa bir süre ülkeye girebilirler.

 

Kuzey Korelilerin ülke dışına seyahati yasak.

Yurt dışına sadece devlet görevlileri, KİP yöneticileri, ülkeyi çeşitli yarışmalarda temsil eden takımlar çıkabiliyor. Görevleri bittikten sonra pasaportlar geri alınıyor.

 

Televizyonda devlete ait sadece iki kanal var ve 17.00-23.00 saatleri arasında yayın yapıyor.

Kanallardan biri sadece haber yayınlıyor. Öteki kanalda ise kültür-sanat programları ve filmler yayınlanıyor. Televizyonda her gün devlet başkanları Kim Jong-Un'un propaganda görüntüleri yayınlanıyor.

 

Halkın aldığı ortalama maaşlar 150 Euro civarı. En yüksek maaş ise 400 Euro.

 

Halkın büyük bir kısmı açlık sınırı altında yaşıyor.

AB'nin ve BM'nin bağışladığı tarım makineleri sayesinde belli bölgelerde yeni yöntemlerle tarım yapılıyor ancak çoğu bölgede tarım atadan kalma metotlarla yapılıyor.

 

Ülkede internet bağlantısı, cep telefonu, iletişim cihazları yok.

Devletin oluşturduğu bir intranet var ve bu intranet sadece kütüphanelerde ve üniversitelerde var. İntranetin içeriğini devlet belirliyor.

 

11 yıllık eğitim zorunlu.

Bu eğitimden sonra okumak isteyenlere izin veriliyor ancak okumak istemeyenlerin tek tercih hakkı var: Ordu.

 

Geceleri belli bir saatten sonra ülkeye elektrik verilmiyor.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Sunucu Cristina D'Alberto Rocaspana, canlı yayında mini etek giydiğini unuttu

Sunucu Cristina D'Alberto Rocaspana, canlı yayında mini etek giydiğini unuttu Sunucu Cristina D'Alberto Rocaspana, canlı yayında mini etek giydiğini unuttu. Güzelliği ve düzgün fiziği ile dikkatleri üzerine çeken İtalyan sunucu ve oyuncu Cristina D'Alberto Rocaspana, kameralar önünde mini etek giydiğini unutunca olanlar oldu.

David Beckham'ın yüzü ameliyat izleriyle doldu tanınmaz halde

David Beckham'ın yüzü ameliyat izleriyle doldu tanınmaz halde David Beckham'ın yüzü ameliyat izleriyle doldu tanınmaz halde. İngiltere'nin efsane futbolcusu David Beckham, Kral Arthur filmi için tanınmaz hale geldi. Yüzüne makyaj yapılan Beckham herkesi şaşırttı.

İngiltere'de 30 ameliyat geçiren gencin hastalığına hala çözüm bulunamadı

İngiltere'de 30 ameliyat geçiren gencin hastalığına hala çözüm bulunamadı İngiltere'de 30 ameliyat geçiren gencin hastalığına hala çözüm bulunamadı. İngiltere'de yaşayan 14 yaşındaki kızın sol kolu hızla büyüyor. 30 ameliyat geçiren gencin hastalığına hala çözüm bulunamadı.

DEAŞ'ın kalesine bomba yağdırdılar, 33 militan öldürüldü

DEAŞ'ın kalesine bomba yağdırdılar, 33 militan öldürüldü DEAŞ'ın kalesine bomba yağdırdılar, 33 militan öldürüldü. Afganistan'ın doğusunda DEAŞ'ın kalesi olarak bilinen bölgeye düzenlenen hava harekatında 33 DEAŞ militanını öldürdü.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET