• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ABD'Lİ GENERALE AĞZININ PAYINI VERDİ: SEN KİMSİN

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'li generale ağzının payını verdi: Sen kimsin. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Temasta olduğumuz bazı komutanlar hapiste" diyen ABD'li generale, " Haddini bileceksin, sen kimsin" diyerek tepki gösterdi.

29 Temmuz 2016 Cuma 15:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'li generale ağzının payını verdi: Sen kimsin

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'li generale ağzının payını verdi: Sen kimsin. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Temasta olduğumuz bazı komutanlar hapiste" diyen ABD'li generale, " Haddini bileceksin, sen kimsin" diyerek tepki gösterdi. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’li bir generalin skandal açıklamasına, "Haddini bileceksin, sen kimsin? Sen benim ülkemdeki, yapılan bir darbe girişimini püskürten bu devlete teşekkür edeceğine, darbecilerin yanında yer alıyorsun" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde uçaklar tarafından bombalanan ve 50 kişinin şehit olduğu Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti.

 

Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehitler için dua etmesinin ardından yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, silahlı kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı'nı selamlayarak,"Sizlerin 15 Temmuz'daki duruşunuz, sizlerin Aziz milletimle beraber müşterek duruşu bir hain grubun özellikle saldırılarını püskürtmüştür. Ramazan iftarında sizlerle yine bir araya gelişimizde de söylemiştim, içimizde hainler olabilir, bu hainler asla bizi yıldırmasın yıldırmayacak demiştim nitekim bu hainler işte geldiler Özel Harekatımızı bombalamak suretiyle 50 kardeşimizin şehit olmasına vesile oldular ama onlar lanetleri ile anılacaklar. Şehitlerimiz, hiç unutulmayacak, onlar bu vatanı vatan yapanlar olarak anılacaklar. Hani diyor ya şair: 'Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda, canı cananı bütün varımı alsın da Huda etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda'" diye konuştu.

 

"Sen kimsin? Bir defa haddini bileceksin, kendini bileceksin"

 

"Biz askeri ile polisi ile köy korucularıyla ve tüm milletimizle 15 Temmuz'da hamd olsun bir olduk, beraber olduk, kardeş olduk hep birlikte Türkiye olduk" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

 

"Niye biliyor musunuz? Çünkü dünya bu demokrasi nöbetini tutanları sadece izliyor. Sadece bize oralardan 'geçmiş olsun' diyor, söyledikleri bu. Arkasından 'Ama gelecek için endişe duyuyoruz'. Neymiş endişeleri? Endişeleri şu beyefendilerin: Bu içeri alınanlar, tutuklananlar, şunlar, bunlar vesaire bunların sayısı daha da artar mı? Suçluysa artar. İşte bir tanesi, ne yazık ki Amerika'da aynı zamanda önemli bir makamda olan veya Amiral, kalkıyor 'İrtibat halinde olduğumuz, görüşme halinde olduğumuz üst düzey komuta kademesinde olanlardan içeri alınanların olduğunu görüyorum, duyuyorum' bunu söylüyor. İnsan biraz sıkılır ya, bunun kararını vermek senin haddine mi? Sen kimsin? Bir defa haddini bileceksin, kendini bileceksin. Sen benim ülkemdeki yapılan bir darbe girişimine yönelik kalkıp bu darbe girişimini püskürten bu devlete demokrasi adına teşekkür edeceğine tam aksine darbecilerin yanında yer alıyorsun. Zaten darbeci senin ülkende, darbeciyi sen ülkende zaten besliyorsun."

 

"Bu yaptıkları tahribatla bunlar bizim sakalımızı kestiler, unutmayın kesilen sakal çok daha gür biter"

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benim milletimi asla inandıramazsın, milletim şu anda bu tezgahın içinde olanları da biliyor ve bu tür açıklamalar bunun arkasında kimlerin olduğunu, üst aklın kimler olduğunu da gayet iyi biliyor ve bu açıklamalarla da kendinizi açığa çıkarıyorsunuz. Türkiye bu oyunlara gelmeyecek. Şu gördüğünüz bina ile bu yaptıkları tahribatla bunlar bizim sakalımızı kestiler. Unutmayın kesilen sakal çok daha gür biter. İnşallah bunun yerinde çok daha muhteşem, çok daha güzel bir eseri en kısa zamanda burada, proje şu anda bitmiş vaziyette, inşa edeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

"Ne aziz milletimiz var, ne büyük milletimiz var"

Şehitlerin çok önemli bir yere gittiğinin, peygambere komşu olduklarını belirten Erdoğan, "Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor peygamber', onlar sevgili Peygamberimizin ağuşunda. Peygamberlikten sonra en yüce makama ulaştılar. Zaten sizlerin, bizlerin hedefinde de bu yok mu? Nerede, nasıl bu ömrümüzü noktalayacağımıza dair elimizde bir belge var mı? Kimisi trafik kazasında gidiyor kimisi ayağı taşa takılıyor gidiyor kimsisi kalp krizinden gidiyor ama kimileri de işte bu mutlu, bu kutlu yolda şehit oluyor, şehadet şerbetini içiyor. Askeri ile polisi ile köy korucuları ile milletimin o tankların önüne yatmak suretiyle şehit olan yediden yetmişe genciyle, kadınıyla erkeğiyle o kutlu mücadeleyi veren milletimi kutluyorum. Ne Aziz milletimiz var, ne büyük milletimiz var. Bu dünyaya aslında bir demokrasi destanının yazılmasıdır. Türk milleti bu destanı bir kez daha yazdı. Silahlı kuvvetlerin içerisinde bu hainlere, bu adilere, bu alçaklara karşı dik duruşunu sergileyen kardeşlerimi de ayrıca kutluyorum. Milletimle el ele bu yolda yürümeleri sebebiyle onları tebrik ediyorum. Dik duracağız, eğilmeyeceğiz ve bu yolda aynı kararlılıkla devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Tartıştığı trafik polisinin kafasına kask fırlattı

Tartıştığı trafik polisinin kafasına kask fırlattı Tartıştığı trafik polisinin kafasına kask fırlattı. Brezilya'da trafik polisiyle tartışan bir kişi polise kask fırlattı. Kafasına kask isabet eden polis ise bayıldı.

Irak güçleri Musul Havalimanına operasyon yaptı

Irak güçleri Musul Havalimanına operasyon yaptı Irak güçleri Musul Havalimanına operasyon yaptı. Irak’ın ikinci büyük kenti Musul’un batısını terör örgütü DEAŞ’tan kurtarmak için başlatılan operasyonda Irak ordusu büyük ilerleme kaydediyor.

ABD ve Çin’in ortak gündemi Kuzey Kore

ABD ve Çin’in ortak gündemi Kuzey Kore ABD ve Çin’in ortak gündemi Kuzey Kore. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Çin mevkidaşı Yang Jiechi, Kuzey Kore’nin balistik füze tehdidine ilişkin telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

NASA Meksika'da 50 bin yıllık yaşam formaları buldu

NASA Meksika'da 50 bin yıllık yaşam formaları buldu NASA Meksika'da 50 bin yıllık yaşam formaları buldu. Meksika'daki bir mağarada, kayaların içinde 50.000 yıldır formunu koruyan ve eşsiz nitelikte mikroplar tespit edildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET