• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

FRANSIZ'LAR ÜLKEYİ TERK ETMEYİ PLANLIYOR

Fransız'lar ülkeyi terk etmeyi planlıyor. Fransa'da seçim öncesi yapılan araştırmada, her 5 Fransız'dan 1'inin istediği aday seçilmezse ülkeyi terk etmeyi planladığı ortaya çıktı.

12 Nisan 2017 Çarşamba 19:03
Fransız'lar ülkeyi terk etmeyi planlıyor

Fransız'lar ülkeyi terk etmeyi planlıyor. Fransa'da seçim öncesi yapılan araştırmada, her 5 Fransız'dan 1'inin istediği aday seçilmezse ülkeyi terk etmeyi planladığı ortaya çıktı.

 


Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına ortaya çıkan skandallar ve adli soruşturmalar damga vuruyor. Aşırı sağ ve aşırı sol adayların yükselişe geçtiği son yapılan anketlere yansırken, tekrar aday olmayacağını açıklayan Cumhurbaşkanı François Hollande da cumhurbaşkanı seçiminin olası sonucu konusunda "endişe duyduğunu" açıkladı.

 

KAMUOYU ARAŞTIRMASI YAPILDI
Fransız halkının siyasi belirsizlik ortamında geleceğe yönelik kaygıları, kamuoyu anketlerine yansıdı. Yougov tarafından Demepool şirketi için 22 ve 23 Mart tarihlerinde yapılan ankete göre, Fransız halkının yüzde 20'sinin, "Seçim sonuçlarının beklentilerine uymadığı takdirde Fransa'yı terk etmeyi planladığı" ortaya çıktı.

 

SOSYAL GÜVENLİK İMKANLARINI BIRAKMAK İSTEMİYORLAR
Anket sonucunda, en çok 25-34 ve 45-54 yaşlarındaki vatandaşların ülkeden ayrılma taraftarı olduğu belirtildi. Anket sonucuna göre, gitmeyi düşünen Fransızların geride bıraktığına pişman olacağı şeyler ise yüzde 26 ile sosyal güvenlik imkanları, yüzde 24 ile ülkenin tarihi ve doğal varlıkları ve yüzde 23 ile gastronomi olarak sıralandı.

 

YURT DIŞINA YERLEŞEN 2 MİLYON FRANSIZ VAR
Resmi rakamlara göre, yurt dışına yerleşen Fransız vatandaşı sayısının iki milyondan fazla olduğu açıklandı. 2013'te yurt dışına gidenlerin yüzde 80'ini 18-29 yaşlarındakilerin oluşturduğu belirtilirken, Fransa Dışişleri Bakanlığı rakamlarına göre, gitmeyi tercih eden her iki kişiden biri bu kararı, daha iyi bir mesleki gelecek kaygısı nedeniyle aldı.

Kaynak: ensonhaber

DİĞER HABERLER

Rus yazar Erdoğan ve referandum için yazı kaleme aldı

Rus yazar Erdoğan ve referandum için yazı kaleme aldı Rus yazar Erdoğan ve referandum için yazı kaleme aldı. Rus yazar Marina Borisova, referandumdan 'evet' çıkması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hristiyan dünyasına karşı güçleneceğini ifade etti.

Kuzey Kore askeri geçit töreninde gövde gösterisi yaptı

Kuzey Kore askeri geçit töreninde gövde gösterisi yaptı Kuzey Kore askeri geçit töreninde gövde gösterisi yaptı. 15 Nisan Kuzey Kore'nin kurucu lideri Kim Il Sung'un doğum günü. Bu doğrultuda askeri törenler yapılıyor.

Ekonomist Nafez Zouk: Evet çıkarsa Türk varlıkları ralli yapar

Ekonomist Nafez Zouk: Evet çıkarsa Türk varlıkları ralli yapar Ekonomist Nafez Zouk: Evet çıkarsa Türk varlıkları ralli yapar. Oxford Economics'in Kıdemli Ekonomisti Nafez Zouk, Türkiye'deki piyasaları değerlendirdi.

Libya açıklarında 100 sığınmacı taşıyan bot battı

Libya açıklarında 100 sığınmacı taşıyan bot battı Libya açıklarında 100 sığınmacı taşıyan bot battı. Libya açıklarında 100 kişinin bulunduğu sığınmacı botunun battığı bildirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET