• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

İÇİŞLERİ 4 YABANCI VAKFIN FAALİYETLERİNE SON VERDİ

İçişleri 4 yabancı vakfın faaliyetlerine son verdi. 4 yabancı vakfın faaliyetlerini durduran İçişleri, vakıflar arasındaki Mercy Corps'a milli güvenliğe tehdit nedeniyle izin vermedi.

13 Nisan 2017 Perşembe 14:13
İçişleri 4 yabancı vakfın faaliyetlerine son verdi

İçişleri 4 yabancı vakfın faaliyetlerine son verdi. 4 yabancı vakfın faaliyetlerini durduran İçişleri, vakıflar arasındaki Mercy Corps'a milli güvenliğe tehdit nedeniyle izin vermedi.

 

Türkiye'deki yabancı sivil toplum kuruluşlarını (vakıf) markaja alan İçişleri Bakanlığı 2017 ocak ve şubat aylarında üç yabancı vakfın sona eren izin sürelerini yenilemedi; bir vakfın faaliyet lisansını da iptal etti.

 

MİLLİ GÜVENLİK NEDENİYLE İZNİ İPTAL EDİLDİ
Faaliyetlerine son verilen vakıflar arasında ABD merkezli Mercy Corps da var. ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, bu kuruluşa yeniden izin verilmesi için Türk hükümeti nezdinde lobi çalışması yürüttüğü öğrenildi. Konuyla ilgili bilgi veren bir yetkili, Mercy Corps'un çalışma izninin ‘milli güvenlik' gerekçesiyle iptal edildiğini, diğer üç kuruluşun izinlerinin de yenilenmediğini belirtti.

 

İzni iptal edilen vakıflarla ilgili ‘illegal olarak Türk dernekleri, izinli — izinsiz yabancı sivil toplum kuruluşları ve şahıslarla işbirliği yaparak faaliyetlerine devam ettiği' yönünde bilgi aldıklarını belirten yetkili, bu konuda da çalışma yaptıklarını kaydetti.

 

FAALİYETLERİ SONLANDIRILAN KURULUŞLAR
Mercy Corps Türkiye Temsilciliği: Türkiye genelinde temsilcilik açma izni 20.02.2017'de iptal edildi.

 

İtalya merkezli Coordınatıon of the Organızatıons for Voluntary Servıce (COSV): İstanbul, Gaziantep, Kilis, Hatay'da faaliyette bulunma izni 15.01.2017'de sona erdi ve yenilenmedi.

 

 

İngiltere merkezli Internatıonal NGO Safety Organısatıon (INSO): Gaziantep'te faaliyette bulunma izni 15.01.2017'de sona erdi ve yenilenmedi.

 

ABD merkezli Busıness Software Allıance Incorporatıon (BSA): Türkiye genelinde doğrudan faaliyette bulunma izni 03.02.2017'de sona erdi ve yenilenmedi.

 

 

Amerika Türk Koalisyonu (Turkish Coalition of America) Türkiye Temsilciliği'nin de temsilcilik açma izninin, 01.02.2017'de kendi talepleriyle sona erdiği belirtiliyor.

Kaynak: ensonhaber

DİĞER HABERLER

Rus yazar Erdoğan ve referandum için yazı kaleme aldı

Rus yazar Erdoğan ve referandum için yazı kaleme aldı Rus yazar Erdoğan ve referandum için yazı kaleme aldı. Rus yazar Marina Borisova, referandumdan 'evet' çıkması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hristiyan dünyasına karşı güçleneceğini ifade etti.

Kuzey Kore askeri geçit töreninde gövde gösterisi yaptı

Kuzey Kore askeri geçit töreninde gövde gösterisi yaptı Kuzey Kore askeri geçit töreninde gövde gösterisi yaptı. 15 Nisan Kuzey Kore'nin kurucu lideri Kim Il Sung'un doğum günü. Bu doğrultuda askeri törenler yapılıyor.

Ekonomist Nafez Zouk: Evet çıkarsa Türk varlıkları ralli yapar

Ekonomist Nafez Zouk: Evet çıkarsa Türk varlıkları ralli yapar Ekonomist Nafez Zouk: Evet çıkarsa Türk varlıkları ralli yapar. Oxford Economics'in Kıdemli Ekonomisti Nafez Zouk, Türkiye'deki piyasaları değerlendirdi.

Libya açıklarında 100 sığınmacı taşıyan bot battı

Libya açıklarında 100 sığınmacı taşıyan bot battı Libya açıklarında 100 sığınmacı taşıyan bot battı. Libya açıklarında 100 kişinin bulunduğu sığınmacı botunun battığı bildirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET