• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

IRAK ORDU'SU BARTELLA'DA İLERLİYOR: DAEŞ'İN ELİNDEN KÖYLER ALINIYOR

Irak Ordu'su Bartella'da ilerliyor: DAEŞ'in elinden köyler alınıyor! Irak ordusu, sabah saatlerinden itibaren bombardımana tuttuğu Bartella ilçesini, büyük ölçüde DAEŞ’in elinden aldı.

21 Ekim 2016 Cuma 17:31
Irak Ordu'su Bartella'da ilerliyor: DAEŞ'in elinden köyler alınıyor

Musul Operasyonu beşinci gününde Irak ordusu Bartella’da ilerlemeye devam etti. Bu sabahtan itibaren Bartella'yı bombardımana tutan Irak ordusu ilçeyi büyük ölçüde DAEŞ’in elinden aldı. Musul’a yaklaşık 12 kilometre mesafede olan Bartella ilçesinden sonraki hedef ise Handaniye köyünün olacağı belirtiliyor. Yoğun çatışmaların yaşandığı Bartella’da operasyon devam ederken DAEŞ’in geri çekilmesini fırsat bilen bazı vatandaşlar ise evlerine girerek eşyalarını aldılar. Irak ordusunun, bölgedeki operasyonu devam ediyor.


Irak ordusu çatışmalarını sürdürürken DAEŞ militanları da canlı bomba saldırılarıyla karşılık veriyor. Uzun süredir devam eden operasyon kapsamında DAEŞ militanları etkisiz hale getirilirken, Irak ordusundan da yaralananlar oldu. Yaralılar da çevrede kurulan sahra hastanelerine sevk edildi. Bölgeye takviye birlikler sevk edildi.

 

 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

ABD ve Çin’in ortak gündemi Kuzey Kore

ABD ve Çin’in ortak gündemi Kuzey Kore ABD ve Çin’in ortak gündemi Kuzey Kore. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Çin mevkidaşı Yang Jiechi, Kuzey Kore’nin balistik füze tehdidine ilişkin telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

NASA Meksika'da 50 bin yıllık yaşam formaları buldu

NASA Meksika'da 50 bin yıllık yaşam formaları buldu NASA Meksika'da 50 bin yıllık yaşam formaları buldu. Meksika'daki bir mağarada, kayaların içinde 50.000 yıldır formunu koruyan ve eşsiz nitelikte mikroplar tespit edildi.

Rusya'dan çok önemli S-400 açıklaması

Rusya'dan çok önemli S-400 açıklaması Rusya'dan çok önemli S-400 açıklaması! Rus teknoloji şirketi Rostech, Rusya ve Türkiye arasında S-400 füze savunma sistemlerinin satışı konusunda görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

Afrika kökenli Yeşil Papağanlar Avrupa'da yayılıyor

Afrika kökenli Yeşil Papağanlar Avrupa'da yayılıyor Afrika kökenli Yeşil Papağanlar Avrupa'da yayılıyor. 100 yılı aşkın süre önce Afrika'dan köle ticareti yapan gemilerden kaçarak Anadolu coğrafyası ve Avrupa'ya yayılan yeşil papağanların sayısının 85 bini aştığı belirtildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET