• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KARADENİZ'DE RUS DENİZALTISI KONUŞLANIYOR

Karadeniz'de Rus denizaltısı konuşlanıyor! Rus “Starıy Oskol” denizaltısı, Çanakkale ve İstanbul boğazlarından geçerek Karadeniz'e giriş yaptı. Geçtiğimiz yıl Rus filosuna katılan denizaltı bundan böyle Karadeniz filosunda görev yapacak.

01 Temmuz 2016 Cuma 10:40
Karadeniz'de Rus denizaltısı konuşlanıyor

Kalibr-PL seyir füzeleri ile donatılmış “Starıy Oskol” adlı  denizaltı Türk devriye botları gözetimi altında Çanakkale ve İstanbul Boğazı'ndan geçerek karadeniz'e girdi.  Rusya’nın Karadeniz Filosu Basın servisinin açıklamasına göre, “Devlet test programını başarıyla tamamlayan ve 2015 yılında Rusya Deniz Filosu'na katılan “Starıy Oskol” denizaltısı Çanakkale ve İstanbul boğazlarından geçerek Karadeniz'e giriş yaptı” denildi.

 

Starıy Oskol denizaltısı filolar arası yer değiştirme çerçevesinde Kuzey Denizi'ndeki Kuzey Denizi Filosu'ndan Karadeniz Filosu'na sevk edildi.

 

Bu arada Rusya'nın Kırım merkezli askeri hareketliliği, yaptırımlara ve uyarılara rağmen devam ediyor.

 

Kremlin, Kırım'ın devam eden askerileştirmesini (militarizasyon) birçok tepkiye rağmen sürdürüyor. Büyük ölçekte yeni askeri birlikler, araçlar ve silahlar Kırım'a taşınarak yarımada "devasa bir askeri üs"e dönüştürülürken, küçük ölçekte Rusya yanlısı silahlı unsurların (Rus militanlar, yeşil adamlar) desteklenmesi ve çocukların dahi askeri kamplara gönderilip askeri eğitim almalarının teşvik edilmesi söz konusu.

 

Deniz Haber Ajansı

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Silahlı soyguncu an be an kameralara böyle yansıdı

Silahlı soyguncu an be an kameralara böyle yansıdı Silahlı soyguncu an be an kameralara böyle yansıdı! Markette silahlı soyguncu dehşeti böyle görüntülendi.

Japonlar Türk Dönercilerini anlatan anime yaptı

Japonlar Türk Dönercilerini anlatan anime yaptı Japonlar Türk Dönercilerini anlatan anime yaptı! Japonya'da haftalık olarak yayınlanan 'Shokugeki no Soma' adlı animede Türk döneri yapılan bir bölüm yayınlandı.

Evinin bahçesinde uçan drone'u tüfekle vurdu

Evinin bahçesinde uçan drone'u tüfekle vurdu Evinin bahçesinde uçan drone'u tüfekle vurdu! Evinin bahçesini izinsiz kayda alan drone’u böyle vurdu.

Kadın milletvekilleri cinsel tacize uğruyor

Kadın milletvekilleri cinsel tacize uğruyor Kadın milletvekilleri cinsel tacize uğruyor! IPU tarafından yapılan bir araştırma, kadın milletvekillerine yönelik cinsel taciz ve hatta şiddet hadiselerinin çok yaygın olduğunu ortaya koydu.

KÖŞE YAZARLARI