• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KUZEY KORE İLE ABD SAVAŞ İÇİN KARŞI KARŞIYA

Kuzey Kore ile ABD savaş için karşı karşıya. Japonya'da bulunan Kadena Hava Üssü'nde Amerikan savaş uçakları hazırda bekliyor.

15 Nisan 2017 Cumartesi 17:51
Kuzey Kore ile ABD savaş için karşı karşıya

Kuzey Kore ile ABD savaş için karşı karşıya. Japonya'da bulunan Kadena Hava Üssü'nde Amerikan savaş uçakları hazırda bekliyor.

 

ABD'nin 45'inci Başkanı Donald Trump, sık sık balistik füze atan Kuzey Kore'yi ve Kuzey Kore lideri Pyongyang'ı sert bir dille uyarıyor. Son yaşanan olaylardan sonra Kuzey Kore de ABD Başkanı Donald Trump'ı suçlayarak savaş tehdidi savurmuştu.

 

 

ATILAN HER ADIM KAVGAYI ALEVLENDİRİYOR
AP haber ajansına bir röportaj veren Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Yardımcısı Han Song Ryol ise, "ABD isterse savaşa gireriz" şeklinde konuşarak gerginliği artırmıştı. Atılan bu adımlardan sonra Kuzey Kore'yle ABD ilk kez bu kadar bir savaşa yakın.

 

 

Bugün Kuzey Kore'de düzenlenen dev törenle savaş mesajı verildi. Pyongyang savaş ekipmanları ve askerleriyle adeta gövde gösterisi yaptı.

 

 

JAPONYA'DA AMERİKAN UÇAKLARI GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI
ABD, bu gerginliğe Japonya'da bulunan Kadena Hava Üssü'ndeki uçaklarıyla 'fil yürüyüşü (elephant walk) cevap verdi. ABD herhangi bir savaşa karşı sınırda askeri ekipmanlarını hazırda tutuyor.

 

 

DİĞER HABERLER

Kolombiya'da ruhsatsız yapılan bina çöktü 20 kişi öldü 16 kişi yaralandı

Kolombiya'da ruhsatsız yapılan bina çöktü 20 kişi öldü 16 kişi yaralandı Kolombiya'da ruhsatsız yapılan bina çöktü 20 kişi öldü 16 kişi yaralandı. Kolombiya’nın Cartagena kentinde inşaatı ruhsatsız olarak yapılan binanın çökmesi sonucu 20 kişi öldü, 16 kişi ise yaralandı.

Kuzuların Sessizliği filminin yönetmeni Jonathan Demme hayatını kaybetti

Kuzuların Sessizliği filminin yönetmeni Jonathan Demme hayatını kaybetti Kuzuların Sessizliği filminin yönetmeni Jonathan Demme hayatını kaybetti. Kuzuların Sessizliği filmi ile Oscar ödülü kazanan ünlü yönetmen Jonathan Demme, yakalandığı gırtlak kanserine yenik düştü.

Rus yazar Erdoğan ve referandum için yazı kaleme aldı

Rus yazar Erdoğan ve referandum için yazı kaleme aldı Rus yazar Erdoğan ve referandum için yazı kaleme aldı. Rus yazar Marina Borisova, referandumdan 'evet' çıkması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hristiyan dünyasına karşı güçleneceğini ifade etti.

Kuzey Kore askeri geçit töreninde gövde gösterisi yaptı

Kuzey Kore askeri geçit töreninde gövde gösterisi yaptı Kuzey Kore askeri geçit töreninde gövde gösterisi yaptı. 15 Nisan Kuzey Kore'nin kurucu lideri Kim Il Sung'un doğum günü. Bu doğrultuda askeri törenler yapılıyor.

KÖŞE YAZARLARI