• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

PKK SURİYE'DE DEVLET KURUMLARINA SALDIRIP PETROL ÇALIYOR

PKK Suriye'de devlet kurumlarına saldırıp petrol çalıyor! Suriye Ordusu, Haseke kentinde yaşanan çatışmalardan PKK'nın sorumlu olduğunu duyurdu. Açıklamada, "PKK'ya bağlı silahlı güçlerin son zamanlarda Haseke'de devlet kurumlarına saldırdığı, petrol ve pamuk çaldığını belirtti.

20 Ağustos 2016 Cumartesi 11:22
PKK Suriye'de devlet kurumlarına saldırıp petrol çalıyor

Haseke'de Rojava Asayişi ve Halk Savunma Birlikleri (YPG) ile rejim güçleri arasında 3 gündür çatışmalar yaşanıyor. Suriye ordusu, Haseke'deki çatışmaların sorumlusu olarakPKK terör örgürünü gösterdi.

Suriye Ordusu Haseke kentinde yaşanan çatışmalardan ilişkin açıklama yaptı."KENTİN HUZURU BOZULUYOR"

Açıklamada, "PKK'ya bağlı silahlı güçlerin son zamanlarda Haseke'de devlet kurumlarına saldırdığı, petrol ve pamuk çaldığı, insanları kaçırdığı, kentin huzurunu bozduğu, kaos ortamı yaratarak istikrarsızlığa sürüklediği" belirtildi."PKK SURİYE ORDUSUNU HEDEF ALIYOR"

Suriye Ordusu, PKK'nın Suriye Ordusu'nu hedef aldığını da ileri sürdü.ABD SAVAŞ UÇAKLARI GÖNDERDİ

Öte yandan, Pentagon Sözcüsü Jeff Davis yaptığı açıklamada, "ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon, Kürt güçlerine destek amacıyla bölgeye savaş uçakları gönderdi.Suriye'de bulunan ABD'li askeri danışmanlar Suriye savaş uçaklarını hedef alacak" dedi.

Jeff Davis, kararda koalisyon güçlerinin desteğinin alındığını vurguladı."HİÇ KİMSE YARALANMADI"

ABD uçaklarının Perşembe günü Haseke'nin çevresine de bombardıman düzenlediğini belirten Davis, "Şunu açık bir şekilde söyleyebilirim, uçaklarımız kara güçlerini tehditlere karşı koruyor. Haseke çevresinde düzenlediğimiz hava operasyonlarında hiç kimse yaralanmadı" denildi.

Suriye Ordusu, Pentagon'un açıklamasından sonra sessizliğini bozdu.

Esad rejimi 2 gündür kente savaş uçaklarıyla da saldırıyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Irak güçleri Musul Havalimanına operasyon yaptı

Irak güçleri Musul Havalimanına operasyon yaptı Irak güçleri Musul Havalimanına operasyon yaptı. Irak’ın ikinci büyük kenti Musul’un batısını terör örgütü DEAŞ’tan kurtarmak için başlatılan operasyonda Irak ordusu büyük ilerleme kaydediyor.

ABD ve Çin’in ortak gündemi Kuzey Kore

ABD ve Çin’in ortak gündemi Kuzey Kore ABD ve Çin’in ortak gündemi Kuzey Kore. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Çin mevkidaşı Yang Jiechi, Kuzey Kore’nin balistik füze tehdidine ilişkin telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

NASA Meksika'da 50 bin yıllık yaşam formaları buldu

NASA Meksika'da 50 bin yıllık yaşam formaları buldu NASA Meksika'da 50 bin yıllık yaşam formaları buldu. Meksika'daki bir mağarada, kayaların içinde 50.000 yıldır formunu koruyan ve eşsiz nitelikte mikroplar tespit edildi.

Rusya'dan çok önemli S-400 açıklaması

Rusya'dan çok önemli S-400 açıklaması Rusya'dan çok önemli S-400 açıklaması! Rus teknoloji şirketi Rostech, Rusya ve Türkiye arasında S-400 füze savunma sistemlerinin satışı konusunda görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET