• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler
Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) açıklandı YGS sonucunu öğren

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) açıklandı! Milyonlarca öğrencinin bekledidi 2017 YGS Sonuçları yayınlandı. YGS Sonuçlarının yayınlanmasıyla birlikte ÖSYM'nin sitesinde yoğunluktan dolayı erişim sorunu yaşanıyor. YGS Sonucu Sorgulamak için haberimizde bulunan linke tıklayabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi. Samsun'da okullar yarın(28 Mart 2017 Salı) okullar tatil mi olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mart 2017 Salı günü Samsun'da yapacağı miting nedeniyle okullar tatil mi edildi. 

Samsun'da okulu terk eden öğrencilere müjde: İkinci bir şans doğdu

Samsun'da okulu terk eden öğrencilere müjde: İkinci bir şans doğdu. Samsun'da okulu terk eden öğrencilere müjde veren İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, "İkinci bir şans verdik" dedi.

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belil oldu, başvurular nasıl yapılacak. Sözleşmeli öğretmen ek atama başvuruları. Milli Eğitim Bakanlığı 367 pozisyona ek atama yapacak. Başvurular 30 Mart-5 Nisan'da "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden yapabilecek.

YGS'ye geç kalanlarla ilgili Bakan Yılmaz'dan güzel haber

YGS'ye geç kalanlarla ilgili Bakan Yılmaz'dan güzel haber. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz YGS'ye giremeyen öğrencilerin durumuyla ilgili, Kamu Denetçiliğinin hazırlayacağı raporun ardından yeninden bir değerlendirme yapılabileceğini söyledi.

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı

Samsun'da Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Tut Kardeşinin Elinden projesinin tanıtım programı düzenlendi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim

Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Başta ben olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları eğitim camiasının emrindedir" dedi.

Samsun'da Mehmet Akif İnan Kütüphanesi öğrencilerle buluştu

Memur-Sen ve Kredi Yurtlar Kurumu Samsun İl Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçen “Yedi Güzel Adam - Mehmet Akif İnan” Kütüphanesi’nin açılışı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Münevver Ayaşlı Kız Yurdu’nda gerçekleştirildi.

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağı tarih belli oldu

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağı tarih belli oldu. Sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını ne zaman yapacak, sözleşmeli öğretmenler ne zaman iş başı yapacak.

Samsun OMÜ İlahiyat Fakültesi bünyesinde kurulan Arapça Dil Eğitim Merkezi açıldı

Samsun'da KHK ile kapatılan ve OMÜ'ye devredilen Canik Başarı Üniversitesi'ne ait bina Arapça Dil Eğitim Merkezi olarak yeniden eğitime kazandırıldı. Samsun'da OMÜ İlahiyat Fakültesi bünyesinde kurulan Arapça Dil Eğitim Merkezi törenle hizmete girdi.

Samsun Tekkeköy'de ezberci eğitime son

Samsun Tekkeköy'de ezberci eğitime son Samsun Tekkeköy'de ezberci eğitime son. Tekkeköy Ortaokulu ‘Sosyal Bilimler Eğitimi’ konulu sergisini öğretmen, öğrenci ve velilerin yoğun katılımı ve ilgisi ile gerçekleştirdi.

Samsun'da Özkan Şenol, velilere seminer düzenledi

Samsun'da Özkan Şenol, velilere seminer düzenledi Samsun'da Özkan Şenol, velilere seminer düzenledi. Samsun İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce öğrencilere, velilere ve öğretmenlere yönelik Uzman psikolog ve eğitim uzmanı Özkan Şenol seminer düzenlendi.

KPSS 2017 sınav ücreti ne kadar oldu: ÖSYM yüksek KPSS sınav ücretini değiştirdi

KPSS 2017 sınav ücreti ne kadar oldu: ÖSYM yüksek KPSS sınav ücretini değiştirdi KPSS 2017 sınav ücreti ne kadar oldu: ÖSYM yüksek KPSS sınav ücretini değiştirdi. 2017 KPSS başvuru ücretlerinde değişikliğe gidildi. ÖSYM yüksek olan KPSS sınav ücretlerini değiştirdi. ÖSYM'den yapılan açıklamada KPSS 2017 sınavında her oturumda 3 alan testi uygulanacak ve oturum başına 40 TL ücret alınacak.

YGS'ye geç kalan öğrencilere telafi sınavı yapılacak mı?

YGS'ye geç kalan öğrencilere telafi sınavı yapılacak mı? YGS'ye geç kalan öğrencilere telafi sınavı yapılacak mı? ÖSYM, pazar günü yapılan YGS sınavında ilk kez uygulanan "sınavın yapılacağı binaya girişlerin sınav başlamadan 15 dakika öncesinde sonlanması" uygulaması nedeniyle geciken öğrenciler için telafi sınavı düşünmüyor.

OMÜ'nün desteklediği Üniversiteli Liseliler Projesi tanıtıldı

OMÜ'nün desteklediği Üniversiteli Liseliler Projesi tanıtıldı Samsun İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Samsun Maarif Hareketi kapsamında ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) desteği ile hayata geçirilen “Üniversiteli Liseliler” Projesi’nin tanıtım programı Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Samsun'da YGS sınavına girecek öğrencilere önemli açıklama

Samsun'da YGS sınavına girecek öğrencilere önemli açıklama Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. 12 Mart 2017 Pazar günü Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrencilere önemli açıklamalarda bulundu

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'den YGS mesajı

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'den YGS mesajı Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, 12 Mart 2017 Pazar günü Yüksek Öğretim Giriş Sınavına (YGS) girecek öğrenciler için mesaj yaınladı.

Kazım Özdemir İlkokulu'ndan dikkat çeken projeler

Kazım Özdemir İlkokulu'ndan dikkat çeken projeler Samsun’un İlkadım ilçesi Fatih Mahallesi’nde bulunan Kazım Özdemir İlkokulu, Samsun Maarif Hareketi kapsamında uygulamaya koymuş olduğu projelerle çevrenin dikkatini çekmeyi başarıyor

İİBF mezunlarına kurum sınavları açılacak mı: İİBF mezunları Erdoğan'a mektup gönderdi

İİBF mezunlarına kurum sınavları açılacak mı: İİBF mezunları Erdoğan'a mektup gönderdi İİBF mezunlarına kurum sınavları açılacak mı: İİBF mezunları Erdoğan'a mektup gönderdi. İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden (İİBF) mezun olan öğrenciler, kurum sınavlarının açılması talebi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderdi.

YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL sınav giriş belgesi için tıklayınız

YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL sınav giriş belgesi için tıklayınız YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL sınav giriş belgesi için tıklayınız. YÖKDİL sınavı giriş belgeleri yayımlandı. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile 5 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı giriş belgeleri yayımlandı.

Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı

Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 26 Şubat 2017 Pazar günü saat 22.59’a kadar uzatıldığı bildirildi.

Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor

Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi(OMÜ-TÜRKÇE) öğrencileri Türkçe ve Türk kültürünü yaşayarak öğreniyor.

Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi

Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi. Atakum Halide Edip Adıvar Anaokulunun uyguladığı "Oyuncaksız Ana Sınıfı Kalmasın" projesi kapsamında toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi.

Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı

Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı. Samsun'da Gazipaşa İlkokulu ile Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri kahvaltı etkinliğinde kaynaştı. 

Samsun Vezirköprü'de Kütüphane Günleri başladı

Samsun Vezirköprü'de Kütüphane Günleri başladı Samsun Vezirköprü'de Kütüphane Günleri başladı. Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Cumhuriyet Anaokulu tarafından 2'nci dönem itibariyle Maarif Hareketi kapsamında "Kütüphane Günleri" başlatıldı. 

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi 42 ülkede sınav yapacak

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi 42 ülkede sınav yapacak Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi 42 ülkede sınav yapacak. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Giriş Sınavını (OMU-YÖS) 22 Nisan 2017 tarihinde yapacak.

Samsun'da küçük öğrenciler pilotluk mesleğini yakından tanıdılar

Samsun'da küçük öğrenciler pilotluk mesleğini yakından tanıdılar Samsun'da küçük öğrenciler pilotluk mesleğini yakından tanıdılar. Samsun Canik Belediye Evleri Anaokulu öğrencileri, 'Giysem Gezsem Öğrensem' projesi kapsamında pilot kostümü giyerek pilotluk mesleğini yakından tanıdılar.

Samsunlu Güneş Canbolat Türkiye’yi temsil edecek

Samsunlu Güneş Canbolat Türkiye’yi temsil edecek Samsunlu Güneş Canbolat Türkiye’yi temsil edecek. Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesini (SSBL) temsil eden ve onur ödülüne layık görülen 10. sınıf öğrencisi Güneş Canbolat, İngiltere’nin Oxford kentinde gerçekleşecek finallerde Türkiye’yi temsil edecek.

Açıköğretim öğrencilerine çok önemli uyarılar

Açıköğretim öğrencilerine çok önemli uyarılar Açıköğretim öğrencilerine çok önemli uyarılar. Yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri sürerken, Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney çok önemli uyarılarda bulundu.

İstanbul Hayal Ağacı Projesi gönüllüleri Alaçam'da

İstanbul Hayal Ağacı Projesi gönüllüleri Alaçam'da İstanbul Hayal Ağacı Projesi gönüllüleri Alaçam'da. İstanbul Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi Hayal Ağacı Projesi kapsamında gönüllü üniversite öğrencileri, Türkiye’nin farklı illerinden okullar belirleyerek bu okulların bazı ihtiyaçlarını karşılıyor. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET