• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

ÇARŞAMBA AFB HUKUK FAKÜLTESİNİN ŞEHİR MERKEZİNE TAŞINMASINI KİM NEDEN İSTİYOR

Samsun'un Çarşamba ilçesinde bulunan Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi'nin Samsun merkeze taşınmasını kim neden istiyor.

19 Ekim 2016 Çarşamba 19:22
Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinin şehir merkezine taşınmasını kim neden istiyor

Samsun'un Çarşamba ilçesinde 5 yıldır eğitim veren Ali Fuad Başgil(AFB) Hukuk Fakültesi'nin şehir merkezine taşınması meselesi neden şimdi ve ne maksatla gündeme geldi..

 


ÇARŞAMBA AFB HUKUK FAKÜLTESİ 5 YILDIR EĞİTİM VERİYOR


Çarşamba ilçesinde Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi 2011 yılından beri eğitim veriyor ve  bu yıl 4'üncü mezunlarını verecek. 2011 yılından beri Hukuk Fakültesi Çarşamba ilçesinde ve şuana kadar da şehir merkezine taşınması ile ilgili bir gündem olmadı.


Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinde ders veren bazı akademisyen ve memurların şehir merkezinde evlerinin olduğu bu nedenle Hukuk Fakültesine gidiş gelişlerde zorluk yaşadığı, derslere giremedikleri, geç geldikleri, öğrencilerin ulaşım sorunu olduğu gibi saygı duyulacak sebepler ile Hukuk Fakültesinin şehir merkezine taşınması isteniyor. İsteniyor ama neden şimdi! 

 


Beş yıldır bu hukuk fakültesi Çarşamba ilçesinde değilmiydi. Neden şimdi!

 

 


SAMSUN-ÇARŞAMBA ARASI 35 KİLOMETRE


Samsun ile Çarşamba arası yaklaşık 35 kilometre. Bir akademisyenin özel aracı olduğunu varsayarak ise ilçede ki Hukuk Fakültesine 20-25 dakika içerisinde ulaşması mümkün. Dolayısıyla akademisyenlerin fakülteye gidiş gelişlerde sorun yaşıyor olmaları ilginç bir durum.


Hukuk Fakültesi'nin şehir merkezine taşınması taleplerinde ise öne çıkan şikayetlerden bir ayrıntı da bu. Akademisyen fakülteye gelip gidemiyor v.b şikayetlerle Hukuk Fakültesinin şehir merkezine taşınması isteniyor. 

 

 

ÖĞRENCİLERE 'OKULU GEÇMENİZ BUNA BAĞLI MI '  DENİLDİ

 

Bu konuda ise ilginç bir iddia var. Evleri şehir merkezinde olan Hukuk Fakültesinde görevli bazı akademisyenlerin öğrencilere "Okulu geçmeniz buna bağlı. Sosyal medyada kampanyalar başlatın, imza toplayın, bu konuyu gündem yapın" diyerek baskı yaptığı da konuşuluyor. Eğer bu iddia doğru ise ortada gerçekten ciddi bir sorun var demektir. Zira bir kaç akademisyen evleri şehir merkezinde olduğu için 5 yıldır Çarşamba ilçesinde eğitim veren koskoca Hukuk Fakültesinin şehir merkezine alınması yönünde öğrencilere gaz veriyorsa, bu durum haklı sayılabilecek bir talebide gölgede bırakır..

 

Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesinde yaklaşık bin civarında öğrenci bulunuyor. Yine aynı kampüste yer alan İletişim Fakültesinde 600 öğrenci, Adalet Meslek Yüksek Okulunda ise 200 civarında öğrenci var.

 


AKADEMİSYENLER ULAŞIM SORUNU YAŞIYOR 


AFB Hukuk Fakültesinde ki akademisyenlerin, fakülteye gidiş gelişlerde sorun yaşadığı söyleniyor. Ancak İletişim Fakültesi yada Adalet Meslek Yüksek Okulunda görevli akademisyenler demek ki bu sorunu yaşamıyor. İletişim Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksek Okulu öğrencileri de demek ki hayatlarından memnun. 


Burada sadece Hukuk Fakültesi öğrencilerinin şikayetçi durumda olması, bazı akademisyenlerin kişisel menfaatleri için öğrencileri galeyena getirdikleri iddia ediliyor. 


Peki Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinin şehir merkezine taşınmasını kim neden istiyor.. Bu sorunun yanıtınıda Çarşamba Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar verdi.

 

 

 

 

ÇARŞAMBA BELEDİYE BAŞKANI DÜNDAR AÇIKLAMA YAPTI

Çarşamba Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar, Hukuk Fakültesinin şehir merkezine taşınması ile ilgili kampanyanın perde arkasında farklı sebeplerin bulunduğunu açıkladı.

Çarşamba ilçesinde sosyal ve kültürel aktiviteler olmadığı , Hukuk Fakültesi'nin tercih edilme oranının düştüğü v. b gerekçelerle Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesinin şehir merkezine taşınmasının istendiğini hatırlatan Çarşamba Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar, "İlçemizde 3 tane Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurt ile birlikte özel yurtlar var. İlçemizin sosyal ve kültürel yönden gelişmesi bakımından önemli yatırımlar yaptık. Şuan ilçemizde kültürel ve sosyal yönden önemli kazanımlarımız var. İlçemizde AVM, sinema salonları, kampüs içerisinde yapılan sosyal tesisler bulunmaktadır.  Dolayısı ile ilçemizde sosyal ve kültürel bir aktivite bulunmadığı eleştirisi doğru değildir. Hukuk Fakülteleri belirli bir puana göre tercih edilmektedir. Hukuk Fakültemizin tercih edilme oranının düştüğü iddiasıda gerçek değildir. " dedi.

 

 

EVLERİ ŞEHİR MERKEZİNDE OLAN ÖĞRETİM ÜYELERİ..

 

Samsun merkezde ikamet eden öğretim üyeleri tarafından Hukuk Fakültesinin taşınması konusunun gündeme getirildiğini söyleyen Hüseyin Dündar, bunun sebebinide şu sözlerle açıkladı.


"Temmuz 2016 tarihinde OMÜ rektörlük seçimleri bir fırsat olarak görülerek Samsun merkezde ikamet etmek gibi tamamen şahsi beklentilerle bazı öğretim üyeleri tarafından Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesinin taşınması gündeme taşınmak istenmiş, son günlerde ise Samsun'da kurulması gündemde olan ikinci devlet üniversitesinin Çarşamba Güneşdoğdu Kampüsü merkezli olmasını önlemek için bazı gazete ve internet yayın organlarında bu yollu haberler ve sosyal medyada karşılıklı hakaretlere varan yayınlar yer almaktadır."

 

 

TEKKEKÖY İLE ÇARŞAMBA KAMPÜSÜ ARASINDA RİNG HATLAR ÖĞRENCİLERE HİZMET VERECEK
 
Bu arada bilindiği üzere tramvay seferleri OMÜ'den Tekkeköy ilçesine kadar gidiyor artık. Çarşamba AFB Hukuk Fakültesi öğrencilerine buradan da bir müjdeyi verelim. Tramvay seferlerinin son durağı olan Tekkeköy ilçesinde Çarşamba Ali Fuat Başgil Kampüsünde eğitim gören öğrenciler için ring hatlar oluşturulması için çalışma başlatıldı. OMÜ'den tramvaya binen ve Tekkeköy ilçesi son durakta inen üniversite öğrencilerinin Çarşamba kampüsüne kesintisiz ulaşımlarının sağlanması için Çarşamba Belediyesi çalışma başlattı.

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

ULAŞIM İŞKENCE

ÇARŞAMBALI EĞİTİMCİ
19 Ekim 2016 Çarşamba 22:46

Çarşamba belediye otobüsleri Üniversite öğrencilerine adeta işkence yapıyor geçen kış yerde 15-20 cm kar var Mustafa Güneşdoğdu Kampüsü önünde 70-80 öğrenci otobüs bekliyor gelen otobüs 10-12 öğrenci alıp gidiyor 15 dk arayla gelen otobüsle bu öğrencilerin erimesi 1-1,5 saat alır özel aracımla Samsuna gidiyordum 3-4 öğrenci alıp ücresiz ****ürmek istedim.öğrencilerin arasından atmaca gibi yanıma gelen deynekciden dayak yemekten zor kurtuldum.Toplu ulaşıma çare bulmanız gerek acilen aksi halde ..

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Asılsız haber

Hilal Güneş
19 Ekim 2016 Çarşamba 20:27

Bu tarz asılsız haberler ile sitenizin itibarını sarsıyorsunuz. Bununla birlikte lütfen haberlerinizi yayınlamadan önce doğruluğunu kontrol ediniz zira düzeltme yapılmadığı takdirde bununla sulh ceza mahkemesi ilgilenir bilginize

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

İstanbul Hayal Ağacı Projesi gönüllüleri Alaçam'da

İstanbul Hayal Ağacı Projesi gönüllüleri Alaçam'da İstanbul Hayal Ağacı Projesi gönüllüleri Alaçam'da. İstanbul Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi Hayal Ağacı Projesi kapsamında gönüllü üniversite öğrencileri, Türkiye’nin farklı illerinden okullar belirleyerek bu okulların bazı ihtiyaçlarını karşılıyor. 

SAL'da mültecilerin entegrasyonu projesi konferansı yapıldı

SAL'da mültecilerin entegrasyonu projesi konferansı yapıldı SAL'da mültecilerin entegrasyonu projesi konferansı yapıldı. Samsun Anadolu Lisesi Avrupa Birliği Erasmus+ KA2 okul ortaklıkları projeleri kapsamında 2016-2018 döneminde gerçekleştirdiği EURİNTEGRE(Mültecilerin Entegrasyonu) projesinin açılış toplantısını SAL konferans salonunda gerçekleştirildi.

MEB'den son dakika açıklaması: Atama yapılacak öğretmen kontenjanları açıklandı

MEB'den son dakika açıklaması: Atama yapılacak öğretmen kontenjanları açıklandı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan son dakik açıklamada Sözleşmeli öğretmen atamalarına dair atama takvimi ve atama yapılacak kontenjanlar açıklandı. 20 bin atama bekleyen öğretmen adayının gözü kulağı bu müjdeli haberdeydi. İşte atama yapılacak bölümlerin tam kontenjan listesi

Atatürk Üniversitesi AÖF sonuçları açıklandı! ATA AÖF sınav sonuçları için tıklayınız

Atatürk Üniversitesi AÖF sonuçları açıklandı! ATA AÖF sınav sonuçları için tıklayınız Atatürk Üniversitesi AÖF sonuçları açıklandı! ATA AÖF 28 29 Ocak sınav sonuçları açıklandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA - AÖF) sınavları 28-29 Ocak’ta yapılmıştı. ATA AÖF öğrencileri sınavın ardından ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı mı sorusunun cevabını bekliyordu. ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı. ATA AÖF sınav sonuçlarına haberimizdeki linkten ulaşabilirsiniz. ATA AÖF sınav sonuçları için tıklayınız

KÖŞE YAZARLARI

ANKET