• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

ÇARŞAMBA ALİ FUAD BAŞGİL HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İDDİALARA TEPKİ GÖSTERDİ

Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri iddialara tepki gösterdi. Samsun Çarşamba Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi'nin şehir merkezine taşınması ile ilgili  akademisyenlerin öğrencileri galeyana getirdiği iddiaları üniversite öğrencileri tarafından yalanlandı.

19 Ekim 2016 Çarşamba 21:24
Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri iddialara tepki gösterdi

Samsun Çarşamba Ali Fuat Başgil (AFB) Hukuk Fakültesi'nin şehir merkezine taşınması ile ilgili  akademisyenlerin öğrencileri galeyana getirdiği iddiaları üniversite öğrencileri tarafından yalanlandı.

 


Çarşamba ilçesinde bulunan Ali Fuat Başgil(AFB) Hukuk Fakültesi öğrencileri, fakültenin şehir merkezine taşınması için bir kampanya başlatmıştı. #omühukukmerkeze hashtagi ile Twitter'da başlatılan kampanyanın ardından, Hukuk Fakültesi öğrencilerinin evleri şehir merkezinde bulunan bazı akademisyenler tarafından galeyana getirildikleri iddiası ortaya atılmıştı.

 

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar Hukuk Fakültesi'nin şehir merkezine taşınması ile ilgili yaptığı açıklamada "emmuz 2016 tarihinde OMÜ rektörlük seçimleri bir fırsat olarak görülerek Samsun merkezde ikamet etmek gibi tamamen şahsi beklentilerle bazı öğretim üyeleri tarafından Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesinin taşınması gündeme taşınmak istenmiş, son günlerde ise Samsun'da kurulması gündemde olan ikinci devlet üniversitesinin Çarşamba Güneşdoğdu Kampüsü merkezli olmasını önlemek için bazı gazete ve internet yayın organlarında bu yollu haberler ve sosyal medyada karşılıklı hakaretlere varan yayınlar yer almaktadır." demişti.

 

Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesinde bazı akademisyenlerin ise öğrencileri fakültenin şehir merkezine taşınması konusunda, 'Okulu geçmeniz buna bağlı. Sosyal medyada kampanyalar başlatın, imza toplayın, bu konuyu gündem yapın' diyerek baskı yaptıkları ileri sürülmüştü. 

 

Söz konusu iddialara ise AFB Hukuk Fakültesi öğrencileri sosyal medyadan tepki gösterdi. Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri gündeme gelen iddiaları yalanlayarak, fakültede akademisyen kalmadığına dikkat çekti. 

 

 

İşte Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencilerinin iddialara sosyal medyada verdikleri cevaplar.

 

Bravo gerçekteen! sonuna kadar hakkımız olan şeyleri istememize ne güzel kılıflar bulmuslarr. Gercekten cok iyi siyasetçilerr(!)

Akademisyenlerimiz hakkında bu asılsız haberler için haber sitesindeki yorum kısmında tepkimizi gösterelim. #Omühukukmerkeze


Gercek Sorunlarımızı yok sayıp, "söylentilerle" kapatmaya çalıştığınızda ortadan kalkmiyorlar.  #OMÜhukukmerkeze


Taşınmasını öğrenciler istiyorda  taşınmamasını  destek verdiğiniz siyasiler neden istiyor ? #OMÜhukukmerkeze


ÖĞRENCİLER DAHA KALİTELİ EĞİTİM ALABİLMEK İÇİN İSTİYOR! 
#OMÜhukukmerkeze


Bu kadar yalan dolu bir haber görmedim.Bazı Siyasi Şahıslar kendi pozisyonları için her türlü yalan iftirayı atmaktan kaçırmıyorlar.(!)


Allah korkusu olur insanın onca insanın ahını almak bu kadar kolay mı ya bu dünya ebedi değil oturduğunuz makamda kalıcı değil


"EVLERİ MERKEZDE OLAN AKADEMİSYENLER"demiş başkan.  Soruyorum size ey AFBHF! Akademisyen öğretim görevlisi mi var okulda?Biz niye görmüyoruz

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da öğrenciler her ay farklı meyve ile besleniyor

Samsun'da öğrenciler her ay farklı meyve ile besleniyor Samsun'da öğrenciler her ay farklı meyve ile besleniyor! Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Hatice Kemal Kayalıoğlu Fen Lisesi'nde öğrenciler "Beslenme Dostu Okul Projesi" kapsamında her ay farklı bir meyve ile besleniyorlar. 

Samsun OMÜ öğrencisi Çince kompozisyon yarışmasında dördüncü oldu

Samsun OMÜ öğrencisi Çince kompozisyon yarışmasında dördüncü oldu Samsun OMÜ öğrencisi Çince kompozisyon yarışmasında dördüncü oldu! Samsun OMÜ öğrencisi Halime Zeynep Sürücü, üniversiteler arası “Çince Öğrenmenin Zorlukları ve Güzel Yanları” konulu Çince kompozisyon yarışmasında teşvik ödülüne layık görüldü. 

Samsun OMÜ birincilerine başarı belgesi verildi

Samsun OMÜ birincilerine başarı belgesi verildi Samsun OMÜ birincilerine başarı belgesi verildi! Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğüne atandığı günden itibaren üniversitenin akademik ve idari personeliyle sıcak ilişkiler kuran Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, öğrencileri de unutmadı.

Samsun 23 Nisan Ortaokulu’nda Öğretmenler Günü kutlaması

Samsun 23 Nisan Ortaokulu’nda Öğretmenler Günü kutlaması Bu yıl TEOG sınavına denk gelen "24 Kasım Öğretmenler Günü" 23 Nisan Ortaokulu’nda gecikmeli olarak kutlandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET