• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

DGS LİSANS ÖĞRENCİLERİNE KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

DGS lisans öğrencilerine KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili önemli açıklama. Dikey Geçiş Sınavı(DGS) ile lisans programına yerleşen öğrencilerin burs ve kredi başvuruları başladı. DGS öğrencilerine KYK'dan burs ve kredi başvuruları son tarih ne zaman.

24 Ekim 2016 Pazartesi 18:13
DGS lisans öğrencilerine KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili önemli açıklama

DGS lisans öğrencilerine KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili önemli açıklama. Dikey Geçiş Sınavı(DGS) ile lisans programına yerleşen öğrencilerin burs ve kredi başvuruları başladı. DGS öğrencilerine  KYK'dan burs ve kredi başvuruları son tarih ne zaman. 

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, KYK'dan ilk defa burs ve kredi kullanacak Dikey Geçiş Sınavı(DGS) ile lisans programına yerleşen öğrenciler için başvuraların başladığını açıkladı. 

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yaptığı açıklamada, "KYK’dan burs/kredi başvurularıyla ilgili yeni bir duyurumuz var. İlk defa burs/kredi kullanacak Dikey Geçiş Sınavı ile bir lisans programına yerleşen öğrencilerimiz için başvurular başladı. Başvurular, e-devlet veya https://sonuc.kyk.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek. Son tarih; 28 Ekim 2016  Öğrencilerimize hayırlı olsun.." dedi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da kitap okuma kampı başladı

Samsun'da kitap okuma kampı başladı Samsun'da kitap okuma kampı başladıGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Kış Kamplarından biri olan “Kitap Okuma Kampı” Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı’nda başladı. İlk dönemi 27 Ocak’ta sona erecek olan kampa 17 ilden 150 erkek öğrenci katılıyor.

Atakum AİHL öğrencileri İngiltere’ye gitti

Atakum AİHL öğrencileri İngiltere’ye gitti Atakum AİHL öğrencileri İngiltere’ye gitti. Türkiye’de Arapça ve İngilizce hazırlık eğitim veren sayılı okullardan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL), öğrencilerini İngilizce eğitimi için İngiltere’ye uğurladı.

Türkiye'de 14 yılda eğitim kalitesi yükseldi

Türkiye'de 14 yılda eğitim kalitesi yükseldi Türkiye'de 14 yılda eğitim kalitesi yükseldi. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, eğitim alanında son 14 yılda yaşanan gelişmeleri 'Rakamlarla Türkiye' çalışmasında ortaya koydu. Eğitime ayrılan bütçe 14 yılda yaklaşık 12 katına çıkarken 2002 yılında 7,5 milyar lira olan eğitim bütçesi, 2016’da 85 milyar lirayı aştı. Artış yüzde bin 40’a ulaştı.

Erdoğan Tok miniklerin karne sevincini paylaştı

Erdoğan Tok miniklerin karne sevincini paylaştı Erdoğan Tok miniklerin karne sevincini paylaştı. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İstiklal İlkokulunu ziyaret ederek İlkadım Belediyesi tarafından yenilenen konferans salonunun açılışını gerçekleştirdi ve miniklerin karne sevincinde onları yalnız bırakmadı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET