• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

MEB'DE GÖREV YAPAN İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMENLERİN İL İL DAĞILIMI

MEB'de görev yapan ihraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı. 672 sayılı KHK ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan 28 bin 163 öğretmen memuriyetten ihraç edilmişti. Bu ihraçların il il dağılımı da ortaya çıktı.

15 Eylül 2016 Perşembe 14:33
MEB'de görev yapan ihraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı

MEB'de görev yapan ihraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı. 672 sayılı KHK ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan 28 bin 163 öğretmen memuriyetten ihraç edilmişti. Bu ihraçların il il dağılımı da ortaya çıktı.

 


15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında onbinlerce kamu personeli açığa alınmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Türkiye genelinde başlattığı soruşturma kapsamında yaklaşık 32 bin öğretmeni açığa almış, 1 Eylül tarihinde yayınlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile MEB’de görev yapan 28 bin 163 öğretmen kamu görevinden ihraç edilmişti. 


Bunun yanında 20 bin civarında özel okul öğretmeninin de lisansları iptal edilmişti.Resmi Gazetenin mükerrer 29818 sayısında yer alan yer alan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan 50 bin 875 memur ihraç edilmiş, bunlardan 28 bin 163' ünü de öğretmenler oluşturmuştu.


İhraç edilen 28 bin 163 öğretmenin görev yaptıkları illerin de dağılımı ortaya çıkmış oldu. Buna göre Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ da FETÖ’ nün etkisinin düşük olduğu görülüyor. 3 bin 487 kişi ile İstanbul, 2 bin 32 ile Konya FETÖ’ nün etkin olduğu illerin başında gelirken, en düşük olduğu il ise 7 öğretmen ihraç edilen Tunceli oldu. 


Tunceli' yi 11 ihraçla Ardahan, 21 ihraçla Hakkari, 38 ihraçla Şırnak takip ediyor. İşte açığa alınan öğretmenlerin son görev yaptıkları illere göre dağılımları:Kaynak: İhraç edilen 28.163 öğretmenin il il dağılımı;

 

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Samsun'un Canik ilçesinde okula edebiyat atölyesi

Samsun'un Canik ilçesinde okula edebiyat atölyesi Samsun'un Canik ilçesinde okula edebiyat atölyesi! Canik Belediyesi tarafından eğitime destek kapsamında Canik İMKB Anadolu Lisesi'ne kazandırdığı ve Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün adını taşıyacak 'edebiyat atölyesi' Perşembe günü düzenlenecek törenle açılıyor.

AÖF sonuçları açıklandı

AÖF sonuçları açıklandı AÖF sonuçları açıklandı! Milyonlarca öğrenci tarafından sonucu merakla beklenen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin Güz Dönemi ara sınav sonuçları açıklandı.

Öğretmenlere ödev verildi: Hababam Sınıfı'nı izleyin, Oğuz Atay okuyun

Öğretmenlere ödev verildi: Hababam Sınıfı'nı izleyin, Oğuz Atay okuyun Öğretmenlere ödev verildi: Hababam Sınıfı'nı izleyin, Oğuz Atay okuyun! MEB, öğretmenlerin eğitimleri sürecinde izlemeleri için 30 film, okumaları için de 30 kitap önerdi. Filmler arasında Hababam sınıfı, kitaplar arasında Oğuz Atay romanı var.

Bin 500 engelli öğretmenin atanacağı tarih açıklandı

Bin 500 engelli öğretmenin atanacağı tarih açıklandı Bin 500 engelli öğretmenin atanacağı tarih açıklandı! Başbakan Binali Yıldırım Şubat ayında bin 500 engelli öğretmen atamasın yapılacağını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET