• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

MEB'DE GÖREV YAPAN İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMENLERİN İL İL DAĞILIMI

MEB'de görev yapan ihraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı. 672 sayılı KHK ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan 28 bin 163 öğretmen memuriyetten ihraç edilmişti. Bu ihraçların il il dağılımı da ortaya çıktı.

15 Eylül 2016 Perşembe 14:33
MEB'de görev yapan ihraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı

MEB'de görev yapan ihraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı. 672 sayılı KHK ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan 28 bin 163 öğretmen memuriyetten ihraç edilmişti. Bu ihraçların il il dağılımı da ortaya çıktı.

 


15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında onbinlerce kamu personeli açığa alınmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Türkiye genelinde başlattığı soruşturma kapsamında yaklaşık 32 bin öğretmeni açığa almış, 1 Eylül tarihinde yayınlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile MEB’de görev yapan 28 bin 163 öğretmen kamu görevinden ihraç edilmişti. 


Bunun yanında 20 bin civarında özel okul öğretmeninin de lisansları iptal edilmişti.Resmi Gazetenin mükerrer 29818 sayısında yer alan yer alan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan 50 bin 875 memur ihraç edilmiş, bunlardan 28 bin 163' ünü de öğretmenler oluşturmuştu.


İhraç edilen 28 bin 163 öğretmenin görev yaptıkları illerin de dağılımı ortaya çıkmış oldu. Buna göre Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ da FETÖ’ nün etkisinin düşük olduğu görülüyor. 3 bin 487 kişi ile İstanbul, 2 bin 32 ile Konya FETÖ’ nün etkin olduğu illerin başında gelirken, en düşük olduğu il ise 7 öğretmen ihraç edilen Tunceli oldu. 


Tunceli' yi 11 ihraçla Ardahan, 21 ihraçla Hakkari, 38 ihraçla Şırnak takip ediyor. İşte açığa alınan öğretmenlerin son görev yaptıkları illere göre dağılımları:Kaynak: İhraç edilen 28.163 öğretmenin il il dağılımı;

 

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Samsun'da ilkokul öğrencilerine tramvayda kitap okuma etkinliği

Samsun'da ilkokul öğrencilerine tramvayda kitap okuma etkinliği Samsun'da ilkokul öğrencilerine tramvayda kitap okuma etkinliği. Samsun'da ilkokul öğrencileri, "Oku, Anla, Yaşa" projesi kapsamında tramvayda kitap etkinliği düzenledi.

AÖF öğrencileri bu habere dikkat: Devrim gibi uygulama

AÖF öğrencileri bu habere dikkat: Devrim gibi uygulama AÖF öğrencileri bu habere dikkat: Devrim gibi uygulama.Yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nde devrim niteliğinde bir uygulamaya geçildi.

13 yaşındaki Eren Şeker, 11 kez ameliyat oldu

13 yaşındaki Eren Şeker, 11 kez ameliyat oldu 13 yaşındaki Eren Şeker, 11 kez ameliyat oldu. Yürüme güçlüğü çeken 13 yaşındaki Eren Şeker, neredeyse yaşı kadar sayıda ameliyat geçirdi ama derslerini hiç aksatmadı. Destek cihazı ile yürüyebilen Şeker, TEOG’daki puanıyla da başarının engel tanımadığını gösterdi.

Samsun'da Okula Giderken Üşümüyorum kampanyası bitti

Samsun'da Okula Giderken Üşümüyorum kampanyası bitti Samsun'da Okula Giderken Üşümüyorum kampanyası bitti. Samsun Bafra Umut Derneği tarafından başlatılan “Okula Giderken Üşümüyorum” kampanyası sona erdi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET