• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

MEB'DE GÖREV YAPAN İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMENLERİN İL İL DAĞILIMI

MEB'de görev yapan ihraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı. 672 sayılı KHK ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan 28 bin 163 öğretmen memuriyetten ihraç edilmişti. Bu ihraçların il il dağılımı da ortaya çıktı.

15 Eylül 2016 Perşembe 14:33
MEB'de görev yapan ihraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı

MEB'de görev yapan ihraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı. 672 sayılı KHK ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan 28 bin 163 öğretmen memuriyetten ihraç edilmişti. Bu ihraçların il il dağılımı da ortaya çıktı.

 


15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında onbinlerce kamu personeli açığa alınmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Türkiye genelinde başlattığı soruşturma kapsamında yaklaşık 32 bin öğretmeni açığa almış, 1 Eylül tarihinde yayınlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile MEB’de görev yapan 28 bin 163 öğretmen kamu görevinden ihraç edilmişti. 


Bunun yanında 20 bin civarında özel okul öğretmeninin de lisansları iptal edilmişti.Resmi Gazetenin mükerrer 29818 sayısında yer alan yer alan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan 50 bin 875 memur ihraç edilmiş, bunlardan 28 bin 163' ünü de öğretmenler oluşturmuştu.


İhraç edilen 28 bin 163 öğretmenin görev yaptıkları illerin de dağılımı ortaya çıkmış oldu. Buna göre Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ da FETÖ’ nün etkisinin düşük olduğu görülüyor. 3 bin 487 kişi ile İstanbul, 2 bin 32 ile Konya FETÖ’ nün etkin olduğu illerin başında gelirken, en düşük olduğu il ise 7 öğretmen ihraç edilen Tunceli oldu. 


Tunceli' yi 11 ihraçla Ardahan, 21 ihraçla Hakkari, 38 ihraçla Şırnak takip ediyor. İşte açığa alınan öğretmenlerin son görev yaptıkları illere göre dağılımları:Kaynak: İhraç edilen 28.163 öğretmenin il il dağılımı;

 

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belil oldu, başvurular nasıl yapılacak. Sözleşmeli öğretmen ek atama başvuruları. Milli Eğitim Bakanlığı 367 pozisyona ek atama yapacak. Başvurular 30 Mart-5 Nisan'da "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden yapabilecek.

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı Samsun'da Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Tut Kardeşinin Elinden projesinin tanıtım programı düzenlendi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Başta ben olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları eğitim camiasının emrindedir" dedi.

Samsun'da Mehmet Akif İnan Kütüphanesi öğrencilerle buluştu

Samsun'da Mehmet Akif İnan Kütüphanesi öğrencilerle buluştu Memur-Sen ve Kredi Yurtlar Kurumu Samsun İl Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçen “Yedi Güzel Adam - Mehmet Akif İnan” Kütüphanesi’nin açılışı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Münevver Ayaşlı Kız Yurdu’nda gerçekleştirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET