• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

MEB ÖZÜR GRUBU AĞUSTOS AYI YER DEĞİŞTİRME SONUÇLARI SORGULA

MEB Özür Grubu 2016 Ağustos ayı yer değiştirme sonuçları sorgula. Öğretmenlerin il içi ve iller arası özür tayini (eş durumu) mazeret sonuçları açıklandı. Ağustos Özür Grubu Yer değiştirme sonuçları sorgulama ekranı.

29 Ağustos 2016 Pazartesi 18:22
MEB Özür Grubu Ağustos ayı yer değiştirme sonuçları sorgula

MEB Özür Grubu 2016 Ağustos ayı yer değiştirme sonuçları sorgula. Öğretmenlerin  il içi ve iller arası özür tayini (eş durumu) mazeret sonuçları açıklandı. Ağustos Özür Grubu Yer değiştirme sonuçları sorgulama ekranı. 

 

Öğretmenlerin 2016 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri bağlı yer değiştirme başvuru sonuçları daha önce 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü açıklanacağı belirtilmişti. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada başvuru sonuçlarının değerlendirildiği ve sonuçların bu akşam 21:00’da açıklanacağı belirtildi.

 

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı ikinci kez aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri bağlı yer değiştirme başvurusu için tercihlerin alınacağını duyurmuştu. Yapılan açıklamada yoğun talep üzerine iller arası ve il dışı başvurular ikinci kez alınacak.

 

AĞUSTOS ÖZÜR GRUBU YER DEĞİŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLA

 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı açıklamada iller arası başvuruda yaklaşık 6 bin 500 kişinin tayin başvurusunun gerçekleşmediğini belirtti. Başvurunun sadece % 75'i karşılanabildiği belirtildi. İl içi ve il dışı ilçe emri verilmediğinden şimdiden ikinci bir atama için başvuru talebi alınacak olsa da ek okul açılma durumu çok fazla olmayacağından 6 bin 500 öğretmenden ancak bir kaç yüz tanesi daha eş durumundan mağdur bırakılacak ve Anayasa'nın en temel haklarından olan aile bütünlüğü hakkının çiğnenmesine devam edilecek. İşte yapılan açıklama.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müsteşearı Yusuf TEKİN yaptığı açıklama:İliçi-İllerarası özür başvuruları normalde 31 Ağustosta ilan edilecekti. Ancak başvuruların değerlendirme süreci bitti. Bu gece saat 21.00 itibariyle ilan edilecek. İllerarasında yaklaşık 26.000 başvurunun % 75'inin talebini yerine getirdik. Herkese hayırlı olsun. İnsan Kaynakları genel müdürlüğümüz ve Bilgi İşlem Başkanlığımıza teşekkürler.

 

Kaynak: My Memur

 

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

DGS lisans öğrencilerine KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili önemli açıklama

DGS lisans öğrencilerine KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili önemli açıklama DGS lisans öğrencilerine KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili önemli açıklama. Dikey Geçiş Sınavı(DGS) ile lisans programına yerleşen öğrencilerin burs ve kredi başvuruları başladı. DGS öğrencilerine KYK'dan burs ve kredi başvuruları son tarih ne zaman.

AÖF sınavlarında artık 4 Yanlış 1 Doğruyu götürüyor

AÖF sınavlarında artık 4 Yanlış 1 Doğruyu götürüyor AÖF sınavlarında artık 4 Yanlış 1 Doğruyu götürüyor! Açıköğretim Fakültesi'nin sınav sonuçları değerlendirilirken artık 4 yanlış 1 doğruyu götürecek.

Samsun MMO öğrenci üyelerine eğitim programı başlattı

Samsun MMO öğrenci üyelerine eğitim programı başlattı Samsun MMO öğrenci üyelerine eğitim programı başlattı. Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi, öğrenci üyelerine yönelik "Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgisayar Destekli Üretim" eğitim program başlattı.

Samsun Vezirköprü Fen lisesi’nde başkanlık seçimi yapıldı

Samsun Vezirköprü Fen lisesi’nde başkanlık seçimi yapıldı Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Hatice-Kemal Kayalıoğlu Fen Lisesi’nde meclis başkanlık seçimi yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI