• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

MEB ÖZÜR GRUBU AĞUSTOS AYI YER DEĞİŞTİRME SONUÇLARI SORGULA

MEB Özür Grubu 2016 Ağustos ayı yer değiştirme sonuçları sorgula. Öğretmenlerin il içi ve iller arası özür tayini (eş durumu) mazeret sonuçları açıklandı. Ağustos Özür Grubu Yer değiştirme sonuçları sorgulama ekranı.

29 Ağustos 2016 Pazartesi 18:22
MEB Özür Grubu Ağustos ayı yer değiştirme sonuçları sorgula

MEB Özür Grubu 2016 Ağustos ayı yer değiştirme sonuçları sorgula. Öğretmenlerin  il içi ve iller arası özür tayini (eş durumu) mazeret sonuçları açıklandı. Ağustos Özür Grubu Yer değiştirme sonuçları sorgulama ekranı. 

 

Öğretmenlerin 2016 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri bağlı yer değiştirme başvuru sonuçları daha önce 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü açıklanacağı belirtilmişti. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada başvuru sonuçlarının değerlendirildiği ve sonuçların bu akşam 21:00’da açıklanacağı belirtildi.

 

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı ikinci kez aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri bağlı yer değiştirme başvurusu için tercihlerin alınacağını duyurmuştu. Yapılan açıklamada yoğun talep üzerine iller arası ve il dışı başvurular ikinci kez alınacak.

 

AĞUSTOS ÖZÜR GRUBU YER DEĞİŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLA

 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı açıklamada iller arası başvuruda yaklaşık 6 bin 500 kişinin tayin başvurusunun gerçekleşmediğini belirtti. Başvurunun sadece % 75'i karşılanabildiği belirtildi. İl içi ve il dışı ilçe emri verilmediğinden şimdiden ikinci bir atama için başvuru talebi alınacak olsa da ek okul açılma durumu çok fazla olmayacağından 6 bin 500 öğretmenden ancak bir kaç yüz tanesi daha eş durumundan mağdur bırakılacak ve Anayasa'nın en temel haklarından olan aile bütünlüğü hakkının çiğnenmesine devam edilecek. İşte yapılan açıklama.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müsteşearı Yusuf TEKİN yaptığı açıklama:İliçi-İllerarası özür başvuruları normalde 31 Ağustosta ilan edilecekti. Ancak başvuruların değerlendirme süreci bitti. Bu gece saat 21.00 itibariyle ilan edilecek. İllerarasında yaklaşık 26.000 başvurunun % 75'inin talebini yerine getirdik. Herkese hayırlı olsun. İnsan Kaynakları genel müdürlüğümüz ve Bilgi İşlem Başkanlığımıza teşekkürler.

 

Kaynak: My Memur

 

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belil oldu, başvurular nasıl yapılacak. Sözleşmeli öğretmen ek atama başvuruları. Milli Eğitim Bakanlığı 367 pozisyona ek atama yapacak. Başvurular 30 Mart-5 Nisan'da "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden yapabilecek.

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı Samsun'da Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Tut Kardeşinin Elinden projesinin tanıtım programı düzenlendi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Başta ben olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları eğitim camiasının emrindedir" dedi.

Samsun'da Mehmet Akif İnan Kütüphanesi öğrencilerle buluştu

Samsun'da Mehmet Akif İnan Kütüphanesi öğrencilerle buluştu Memur-Sen ve Kredi Yurtlar Kurumu Samsun İl Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçen “Yedi Güzel Adam - Mehmet Akif İnan” Kütüphanesi’nin açılışı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Münevver Ayaşlı Kız Yurdu’nda gerçekleştirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET