• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

OKULLAR GEÇ Mİ AÇILACAK? OKULLARIN AÇILACAĞI TARİH BELLİ OLDU

Okullar ne zaman açılacak? Okullar ülkede yaşanan OHAL nedeniyle geç mi açıklacak? Okulların 19 Eylül'de açılması bekleniyor. 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında okulların 19 Eylül'de açılması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada okulların normal tarihinde açılacağını belirtmişti.

25 Ağustos 2016 Perşembe 12:39
Okullar geç mi açılacak? Okulların açılacağı tarih belli oldu

Öğrenciler ve veliler son dönemde okulların ne zaman açılacağı yönünde bilgi kirliliğinden rahatsız oldu. Türkiye'nin OHAL sürecinde olması ve FETÖ'cü çok sayıda öğretmenin meslekten men edilmesiyle birlikte herkes okulların geç açılmasını bekliyordu. Ama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada okulların 19 Eylül tarihinde açılacağı belirtildi. Türkiye genelinde çok sayıda FETÖ'cü öğretmenin açığa alınmasıyla birlikte 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılında aksamalar olması kaygısı taşırken, net tarihin açıklanması velilerin ve öğrencilerin için rahatlattı. Görevden alınan öğretmenlerin yerine KPSS'den atanan yeni öğretmenler büyük ölçüde boşluğu dolduracak gibi...

 

Binali Yıldırım, CNN Türk'teki Gündem Özel programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım okulların açılma tarihi ile ilgili olarak "Okul açılma tarihinde ise erteleme ihtimali söz konusu değil, okullar zamanında açılacak." dedi.

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI AÇIKLADI

MEB de yaptığı açıklamada, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını eğitim öğretim yılının 19.09.2016 tarihinde başlayacağı bildirdi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı yazılı açıklamada, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik haberlerin spekülatif haberler olduğunu belirterek, "Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da hafta sonu AÖF sınavına girecek öğrenciler dikkat

Samsun'da hafta sonu AÖF sınavına girecek öğrenciler dikkat Samsun'da hafta sonu AÖF sınavına girecek öğrenciler dikkat. Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. 14-15 Ocak 2016 tarihlerinde İlkadım ,Atakum bölgeleri  ve Ondokuz Mayıs Üniversitesinde yapılacak olan Açık öğretim Sınavlarına katılacak adayların sorunsuz ve güvenli şekilde toplu taşım araçlarından yararlanmaları için ek servisler koyarak tedbirler aldı.

Öğrenciler dikkat: Ara tatil kısalacak mı?

Öğrenciler dikkat: Ara tatil kısalacak mı? Öğrenciler dikkat: Ara tatil kısalacak mı? Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, ara tatilde kar dolayısıyla tatil telafisi yapılacağı söylemlerini yalanlayarak "Telafi yok ara tatilde. Tatil tatildir" diye konuştu.

Samsun'da minik öğrencilerden Mehmetçik Vakfı’na anlamlı destek

Samsun'da minik öğrencilerden Mehmetçik Vakfı’na anlamlı destek Samsun'da minik öğrencilerden Mehmetçik Vakfı’na anlamlı destek. Canik Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri Yerli Malı Haftası nedeniyle “Yerli malı yurdun malı herkes onu paylaşmalı” adlı proje etkinliği düzenlendi.

Samsun OMÜ öğrenci Ahmet Serdar Mutluer, Cern'e kabul edildi

Samsun OMÜ öğrenci Ahmet Serdar Mutluer, Cern'e kabul edildi Samsun OMÜ öğrenci Ahmet Serdar Mutluer, Cern'e kabul edildi. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tıp Fakültesi öğrencisi Ahmet Serdar Mutluer, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’ne(Cern) kabul edildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET