• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OKULLAR GEÇ Mİ AÇILACAK? OKULLARIN AÇILACAĞI TARİH BELLİ OLDU

Okullar ne zaman açılacak? Okullar ülkede yaşanan OHAL nedeniyle geç mi açıklacak? Okulların 19 Eylül'de açılması bekleniyor. 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında okulların 19 Eylül'de açılması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada okulların normal tarihinde açılacağını belirtmişti.

25 Ağustos 2016 Perşembe 12:39
Okullar geç mi açılacak? Okulların açılacağı tarih belli oldu

Öğrenciler ve veliler son dönemde okulların ne zaman açılacağı yönünde bilgi kirliliğinden rahatsız oldu. Türkiye'nin OHAL sürecinde olması ve FETÖ'cü çok sayıda öğretmenin meslekten men edilmesiyle birlikte herkes okulların geç açılmasını bekliyordu. Ama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada okulların 19 Eylül tarihinde açılacağı belirtildi. Türkiye genelinde çok sayıda FETÖ'cü öğretmenin açığa alınmasıyla birlikte 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılında aksamalar olması kaygısı taşırken, net tarihin açıklanması velilerin ve öğrencilerin için rahatlattı. Görevden alınan öğretmenlerin yerine KPSS'den atanan yeni öğretmenler büyük ölçüde boşluğu dolduracak gibi...

 

Binali Yıldırım, CNN Türk'teki Gündem Özel programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım okulların açılma tarihi ile ilgili olarak "Okul açılma tarihinde ise erteleme ihtimali söz konusu değil, okullar zamanında açılacak." dedi.

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI AÇIKLADI

MEB de yaptığı açıklamada, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını eğitim öğretim yılının 19.09.2016 tarihinde başlayacağı bildirdi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı yazılı açıklamada, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik haberlerin spekülatif haberler olduğunu belirterek, "Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı

Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 26 Şubat 2017 Pazar günü saat 22.59’a kadar uzatıldığı bildirildi.

Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor

Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi(OMÜ-TÜRKÇE) öğrencileri Türkçe ve Türk kültürünü yaşayarak öğreniyor.

Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi

Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi. Atakum Halide Edip Adıvar Anaokulunun uyguladığı "Oyuncaksız Ana Sınıfı Kalmasın" projesi kapsamında toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi.

Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı

Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı. Samsun'da Gazipaşa İlkokulu ile Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri kahvaltı etkinliğinde kaynaştı. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET