• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

OKULLAR GEÇ Mİ AÇILACAK? OKULLARIN AÇILACAĞI TARİH BELLİ OLDU

Okullar ne zaman açılacak? Okullar ülkede yaşanan OHAL nedeniyle geç mi açıklacak? Okulların 19 Eylül'de açılması bekleniyor. 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında okulların 19 Eylül'de açılması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada okulların normal tarihinde açılacağını belirtmişti.

25 Ağustos 2016 Perşembe 12:39
Okullar geç mi açılacak? Okulların açılacağı tarih belli oldu

Öğrenciler ve veliler son dönemde okulların ne zaman açılacağı yönünde bilgi kirliliğinden rahatsız oldu. Türkiye'nin OHAL sürecinde olması ve FETÖ'cü çok sayıda öğretmenin meslekten men edilmesiyle birlikte herkes okulların geç açılmasını bekliyordu. Ama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada okulların 19 Eylül tarihinde açılacağı belirtildi. Türkiye genelinde çok sayıda FETÖ'cü öğretmenin açığa alınmasıyla birlikte 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılında aksamalar olması kaygısı taşırken, net tarihin açıklanması velilerin ve öğrencilerin için rahatlattı. Görevden alınan öğretmenlerin yerine KPSS'den atanan yeni öğretmenler büyük ölçüde boşluğu dolduracak gibi...

 

Binali Yıldırım, CNN Türk'teki Gündem Özel programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım okulların açılma tarihi ile ilgili olarak "Okul açılma tarihinde ise erteleme ihtimali söz konusu değil, okullar zamanında açılacak." dedi.

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI AÇIKLADI

MEB de yaptığı açıklamada, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını eğitim öğretim yılının 19.09.2016 tarihinde başlayacağı bildirdi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı yazılı açıklamada, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik haberlerin spekülatif haberler olduğunu belirterek, "Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Uluslararası etkinlik 'Hour of Code' Samsun'da da yapıldı

Uluslararası etkinlik 'Hour of Code' Samsun'da da yapıldı Uluslararası etkinlik 'Hour of Code' Samsun'da da yapıldı! Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) öğrencileri; ortaokul öğrencilerine, Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası’nda 'Hour of Code' etkinliği yaparak kod okuryazarlığı hakkında eğitim verdiler.

Samsun'un Bafra ilçesine Kızılırmak Üniversitesi mi yapılacak

Samsun'un Bafra ilçesine Kızılırmak Üniversitesi mi yapılacak Samsun'un Bafra ilçesine Kızılırmak Üniversitesi mi yapılacak! Samsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Üniversiteleşme hedefimize ulaşmak için Bafra olarak kenetlenmiş durumdayız” dedi. 

2017 yılında okullarda kuru üzüm dağıtılacak! Kuru Üzüm'ün faydaları

2017 yılında okullarda kuru üzüm dağıtılacak! Kuru Üzüm'ün faydaları 2017 yılında okullarda kuru üzüm dağıtılacak! Kuru Üzüm'ün faydaları! 2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği anaokulu, uygulama sınıfı ve ilköğretim okullarında öğrencilere kuru üzüm dağıtımı yapılacak.

Samsun'un Canik ilçesinde okula edebiyat atölyesi

Samsun'un Canik ilçesinde okula edebiyat atölyesi Samsun'un Canik ilçesinde okula edebiyat atölyesi! Canik Belediyesi tarafından eğitime destek kapsamında Canik İMKB Anadolu Lisesi'ne kazandırdığı ve Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün adını taşıyacak 'edebiyat atölyesi' Perşembe günü düzenlenecek törenle açılıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET