• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA BÜYÜK BAŞARI: TEOG'DA TÜRKİYE ORTALAMASINI GEÇTİ

Samsun'da büyük başarı: TEOG'da Türkiye ortalamasını geçti. Bu yıl hayata geçirilen Samsun Maarif Hareketi meyvelerini vermeye başladı. Samsun, 1. dönem TEOG ortalamasını 20 puan artırarak Türkiye ortalamasını geçti.

10 Ocak 2017 Salı 16:27
Samsun'da büyük başarı: TEOG'da Türkiye ortalamasını geçti

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitimi harekete geçirmek amacıyla hazırlanan Samsun Maarif Hareketi eğitim, proje ve ders dışı faaliyetler kapsamında Samsun'u harekete geçirdi. 29 Eylül 2016 tarihinde "Bir Şehir Değişir Türkiye'yi Değiştirir" sloganıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde büyük bir katılım ile açılışı yapılan Samsun Maarif Hareketi, eğitim alanında değişimlerin yaşanmasına sahne oluyor. Samsun Maarif Hareketi, eğitimi tüm yönleriyle ve paydaşlarıyla değerlendiren; eğitim kurumlarının kendilerini tanımalarını, başarılı ve örnek uygulamaları olan kurumlarla işbirliği yapmalarını, kurumların gerçekçi, uygulanabilir ve sürdürülebilir planlar yapmalarını, sonuçları izleyip değerlendirmelerini hedefleyen çatı bir proje olarak başladı. Samsun genelinde "Başarılı olabilecek mi?" sorusunu zihinlerde oluşturan proje 4 ay gibi kısa sürede ilk meyvelerini vermeye başladı. Samsun Maarif Hareketi ilk somut başarısını Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de Kasım ayı içinde yapılan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavındaki (TEOG) başarısı ile gösterdi. 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Samsun ilinin TEOG ortalaması 399 puan iken bu yıl Samsun başarısını 20 puan artırarak 419 puan yaptı. Sadece 1. dönem TEOG ortalaması ile Türkiye ortalamasını geçen Samsun’un 2. dönem yapılacak TEOG ile beraber yıl sonunda da önemli bir başarı yakalayacağını gösterdi.


Yine Samsun Maarif Hareketi kapsamında uygulanan ve Türkiye’nin kazanım değerlendirmelerini ölçen ve değerlendiren il bazlı ilk ve tek projesi olan "Adım Adım Başarı Projesi" Samsun ilindeki 275 bin 522 öğrenciye sanal ve uzaktan eğitim imkanı sunuyor. Adım Adım Başarı projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri"nde "Öğretim Yöntem ve Teknikleri" kategorisinden bakanlık ödülü alarak ülke genelinde büyük bir başarıya imza attı. Samsun Maarif Hareketi ile beraber il gelinde sadece akademik başarıda değil değerler eğitimi, kültürel ve sportif alanlarda da önemli hareketlilik dikkati çekiyor. 2016 yılı Erasmus+ kapsamında il genelinde 12 proje 665 bin 841 euro hibe almaya hak kazandı. Bin 386 eğitim öğretim kurumunda çocukların sadece notu yüksek değil ahlaki ve kültürel anlamda da yüksek bir erdeme sahip olması yönünde değerler eğitimi çalışmaları yapılıyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

MEB'den son dakika açıklaması: Atama yapılacak öğretmen kontenjanları açıklandı

MEB'den son dakika açıklaması: Atama yapılacak öğretmen kontenjanları açıklandı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan son dakik açıklamada Sözleşmeli öğretmen atamalarına dair atama takvimi ve atama yapılacak kontenjanlar açıklandı. 20 bin atama bekleyen öğretmen adayının gözü kulağı bu müjdeli haberdeydi. İşte atama yapılacak bölümlerin tam kontenjan listesi

Atatürk Üniversitesi AÖF sonuçları açıklandı! ATA AÖF sınav sonuçları için tıklayınız

Atatürk Üniversitesi AÖF sonuçları açıklandı! ATA AÖF sınav sonuçları için tıklayınız Atatürk Üniversitesi AÖF sonuçları açıklandı! ATA AÖF 28 29 Ocak sınav sonuçları açıklandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA - AÖF) sınavları 28-29 Ocak’ta yapılmıştı. ATA AÖF öğrencileri sınavın ardından ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı mı sorusunun cevabını bekliyordu. ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı. ATA AÖF sınav sonuçlarına haberimizdeki linkten ulaşabilirsiniz. ATA AÖF sınav sonuçları için tıklayınız

Samsun'un Çarşamba ilçesinde OMÜ Senatosu toplandı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde OMÜ Senatosu toplandı Samsun'un Çarşamba ilçesinde OMÜ Senatosu toplandı. Samsun'un Çarşamba ilçesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Senato toplantısı yapıldı.

Şehit yakınları istedikleri üniversitede okuyabilecek! YÖK'ten flaş karar

Şehit yakınları istedikleri üniversitede okuyabilecek! YÖK'ten flaş karar Şehit yakınları istedikleri üniversitede okuyabilecek! YÖK'ten flaş karar. YÖK, şehit yakınlarının özel öğrenci olarak istedikleri üniversitede öğrenim göreceklerini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET