• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA BÜYÜK BAŞARI: TEOG'DA TÜRKİYE ORTALAMASINI GEÇTİ

Samsun'da büyük başarı: TEOG'da Türkiye ortalamasını geçti. Bu yıl hayata geçirilen Samsun Maarif Hareketi meyvelerini vermeye başladı. Samsun, 1. dönem TEOG ortalamasını 20 puan artırarak Türkiye ortalamasını geçti.

10 Ocak 2017 Salı 16:27
Samsun'da büyük başarı: TEOG'da Türkiye ortalamasını geçti

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitimi harekete geçirmek amacıyla hazırlanan Samsun Maarif Hareketi eğitim, proje ve ders dışı faaliyetler kapsamında Samsun'u harekete geçirdi. 29 Eylül 2016 tarihinde "Bir Şehir Değişir Türkiye'yi Değiştirir" sloganıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde büyük bir katılım ile açılışı yapılan Samsun Maarif Hareketi, eğitim alanında değişimlerin yaşanmasına sahne oluyor. Samsun Maarif Hareketi, eğitimi tüm yönleriyle ve paydaşlarıyla değerlendiren; eğitim kurumlarının kendilerini tanımalarını, başarılı ve örnek uygulamaları olan kurumlarla işbirliği yapmalarını, kurumların gerçekçi, uygulanabilir ve sürdürülebilir planlar yapmalarını, sonuçları izleyip değerlendirmelerini hedefleyen çatı bir proje olarak başladı. Samsun genelinde "Başarılı olabilecek mi?" sorusunu zihinlerde oluşturan proje 4 ay gibi kısa sürede ilk meyvelerini vermeye başladı. Samsun Maarif Hareketi ilk somut başarısını Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de Kasım ayı içinde yapılan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavındaki (TEOG) başarısı ile gösterdi. 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Samsun ilinin TEOG ortalaması 399 puan iken bu yıl Samsun başarısını 20 puan artırarak 419 puan yaptı. Sadece 1. dönem TEOG ortalaması ile Türkiye ortalamasını geçen Samsun’un 2. dönem yapılacak TEOG ile beraber yıl sonunda da önemli bir başarı yakalayacağını gösterdi.


Yine Samsun Maarif Hareketi kapsamında uygulanan ve Türkiye’nin kazanım değerlendirmelerini ölçen ve değerlendiren il bazlı ilk ve tek projesi olan "Adım Adım Başarı Projesi" Samsun ilindeki 275 bin 522 öğrenciye sanal ve uzaktan eğitim imkanı sunuyor. Adım Adım Başarı projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri"nde "Öğretim Yöntem ve Teknikleri" kategorisinden bakanlık ödülü alarak ülke genelinde büyük bir başarıya imza attı. Samsun Maarif Hareketi ile beraber il gelinde sadece akademik başarıda değil değerler eğitimi, kültürel ve sportif alanlarda da önemli hareketlilik dikkati çekiyor. 2016 yılı Erasmus+ kapsamında il genelinde 12 proje 665 bin 841 euro hibe almaya hak kazandı. Bin 386 eğitim öğretim kurumunda çocukların sadece notu yüksek değil ahlaki ve kültürel anlamda da yüksek bir erdeme sahip olması yönünde değerler eğitimi çalışmaları yapılıyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun'da hafta sonu AÖF sınavına girecek öğrenciler dikkat

Samsun'da hafta sonu AÖF sınavına girecek öğrenciler dikkat Samsun'da hafta sonu AÖF sınavına girecek öğrenciler dikkat. Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. 14-15 Ocak 2016 tarihlerinde İlkadım ,Atakum bölgeleri  ve Ondokuz Mayıs Üniversitesinde yapılacak olan Açık öğretim Sınavlarına katılacak adayların sorunsuz ve güvenli şekilde toplu taşım araçlarından yararlanmaları için ek servisler koyarak tedbirler aldı.

Öğrenciler dikkat: Ara tatil kısalacak mı?

Öğrenciler dikkat: Ara tatil kısalacak mı? Öğrenciler dikkat: Ara tatil kısalacak mı? Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, ara tatilde kar dolayısıyla tatil telafisi yapılacağı söylemlerini yalanlayarak "Telafi yok ara tatilde. Tatil tatildir" diye konuştu.

Samsun'da minik öğrencilerden Mehmetçik Vakfı’na anlamlı destek

Samsun'da minik öğrencilerden Mehmetçik Vakfı’na anlamlı destek Samsun'da minik öğrencilerden Mehmetçik Vakfı’na anlamlı destek. Canik Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri Yerli Malı Haftası nedeniyle “Yerli malı yurdun malı herkes onu paylaşmalı” adlı proje etkinliği düzenlendi.

Samsun OMÜ öğrenci Ahmet Serdar Mutluer, Cern'e kabul edildi

Samsun OMÜ öğrenci Ahmet Serdar Mutluer, Cern'e kabul edildi Samsun OMÜ öğrenci Ahmet Serdar Mutluer, Cern'e kabul edildi. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tıp Fakültesi öğrencisi Ahmet Serdar Mutluer, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’ne(Cern) kabul edildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET