• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA FETÖ'DEN KAPATILAN REHŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NE TEŞVİK VERDİLER

Samsun'da FETÖ'den kapatılan Rehşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne teşvik verdiler! Samsun'da FETÖ operasyonlarında OHAL kararnamesi ile kapısına mühür vurulan Özel Rehşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin teşvik alan okullar arasında bulunması şaşkınlık yarattı

06 Eylül 2016 Salı 11:50
Samsun'da FETÖ'den kapatılan Rehşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne teşvik verdiler

Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmak için tercih hakkı kazanan öğrencilerin ve teşvik kapsamında seçilebilecek özel okulların listesi http://meb.gov.tr adresinde yayımlandı. Samsun'da özel olarak eğitim-öğretim veren toplamda 86 anaokulu, ilkokul ve liseye kayıt yaptıracak olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın vereceği teşvikten yararlanma hakkını elde etti.

 

KAPATILAN OKUL DA LİSTEDE

Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde açıklanan ve teşvikten yararlanacak okulların yer aldığı listede yer alan bir okul ise şaşkınlık yarattı. OHAL kararnamesiyle 5 gün önce kapatılan Özel Samsun Rehşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, MEB tarafından listeye dahil edildi. Oysa ki, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, bu okulun kapısına mühür vurarak, eğitim ve öğretime son vermişlerdi.

 

MEB’DE HALA AÇIK GÖRÜNÜYORMUŞ

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri kapatılan Özel Samsun Rehşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin listede yer almasının bürokratik gecikme nedeniyle olduğunu belirttiler. Bu okulun teşvik başvurusunu kapatılma kararı alınmadan önce yaptığını belirten yetkililer, “Bu okul halen Milli Eğitim Bakanlığı’nın online sitesinde açık bir okul olarak görülüyor. Bürokratik gecikmelerden kaynaklı olarak kapatıldığı Milli Eğitim Bakanlığı’nda görünmüyor. Bu okula Maliye Bakanlığı’nca el konuldu, Milli eğitim Bakanlığı’nca henüz işlem yapılmadı. Ancak bu okulda çocukları bulunan veliler müracaat ederlerse başta bir okul için teşvikten yararlanabilirler. Ancak Rehşa Meslek Lisesi’ne teşvik verilmesi söz konusu değil” dediler.

 


TERCİHLER 6-19 EYLÜL'DE YAPILACAK

Tercih yapmaya hak kazanan öğrenciler, eğitim ve öğretim desteği in özel okul tercihlerini, 6-19 Eylül tarihleri arasında yapabilecek. Yerleştirme sonuçları 20 Eylül’de ilan edilecek. Destek almaya hak kazanan öğrenciler, yerleştiği özel okula 21-26 Eylül tarihleri arasında nakil ve kayıt işlemlerini tamamlayacak. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı itibarıyla 75 bini ilk kez olmak üzere toplamda 340 bin öğrenci eğitim ve öğretim desteğinden faydalanabilecek.


DESTEK BİR DEFAYA MAHSUS YAPILACAK

Okul öncesi eğitime devam eden öğrencilerden 48-66 ay yaş grubunda olanlar bir defaya mahsus olmak üzere destekten yararlanabilecek. Okul öncesi eğitim kurumunda öğrenim görecek öğrenciler için 2 bin 860; ilkokuldakiler için 3 bin 440, ortaokul ve lisedekiler için 4 bin; temel liselerdekiler için ise 3 bin 440 lira teşvik verilecek.

 

578 BİN 760 ÖĞRENCİ BAŞVURDU

2016-2017 eğitim-öğretim desteğinden yararlanmak üzere 578 bin 760 öğrenci talepte bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), 2016-2017 eğitim ve öğretim desteği kapsamında, özel okullara tercih hakkı kazanan öğrencilerin puanları da açıklandı. Boş kalan kontenjanlar için ise aynı tercihler üzerinden yerleşemeyen öğrenciler için 27 Eylül 2016'da ek yerleştirme işlemi yapılacak.

Kaynak: gazetegerçek

ÜLKEMİZ BU!

OSMAN GEÇGEL
06 Eylül 2016 Salı 21:36

NEDEN ŞAŞIRIYORSUNUZ Kİ BURASI TÜRKİYE. ÇAYCININ GENEL MÜDÜR OLDUĞU, VETERİNERİN TIP FAKÜLTESİNE DEKAN OLDUĞU YERDE ......... LAFIMI OLUR.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belil oldu, başvurular nasıl yapılacak. Sözleşmeli öğretmen ek atama başvuruları. Milli Eğitim Bakanlığı 367 pozisyona ek atama yapacak. Başvurular 30 Mart-5 Nisan'da "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden yapabilecek.

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı Samsun'da Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Tut Kardeşinin Elinden projesinin tanıtım programı düzenlendi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Başta ben olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları eğitim camiasının emrindedir" dedi.

Samsun'da Mehmet Akif İnan Kütüphanesi öğrencilerle buluştu

Samsun'da Mehmet Akif İnan Kütüphanesi öğrencilerle buluştu Memur-Sen ve Kredi Yurtlar Kurumu Samsun İl Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçen “Yedi Güzel Adam - Mehmet Akif İnan” Kütüphanesi’nin açılışı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Münevver Ayaşlı Kız Yurdu’nda gerçekleştirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET