• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA KAPATILAN FETÖ OKULUNDAKİ VELİLER İSYANDA

Samsun'da kapatılan FETÖ okulundaki veliler isyanda! Darbe girişiminin ardından Samsun'da FETÖ ile irtibatlı olduğu belirtilen 21 özel okul kapatıldı. Şimdi bu okullara kayıt parası yatıran veya tüm ödemeyi yapan veliler, “Paramızı nasıl geri alacağız” diye isyan ediyor. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, "Bu konuda hiçbir çalışma yok" dediler

04 Ağustos 2016 Perşembe 09:29
Samsun'da kapatılan FETÖ okulundaki veliler isyanda

Darbe girişiminin ardından ilk OHAL kararnamesi ile FETÖ ile irtibatlı oldukları gerekçesiyle kapatılan okullara çocuklarını kaydettiren ve kayıt paralarını yatıran veliler, isyanda. Kapatılıp, tabelaları çıkartılan ve dış cephelerine Milli Eğitim Bakanlığı imzasıyla ‘Bu bina devlet kurumu olmuştur’ yazısı asılan okullarda öğrenim gören çocukların velileri, ödedikleri kayıt paralarının geri iadesi konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine koştular.

 

HİÇBİR ÇALIŞMA YOK

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, FETÖ ile irtibatlı olduğu belirtilen ve bu nedenle kapatılan özel okullara kayıt için para yatıran velilere ödeme yapılmasıyla ilgili hiçbir çalışma olmadığını belirttiler. Bu konuda çalışma yapacak kurumun Maliye Bakanlığı olduğunu belirten yetkililer, OHAL kararnamesi kapsamında kapatılan okullara ait taşınmazlar ve diğer varlıkların Hazine’ye devredildiğine dikkat çektiler.

 

NE OLACAĞINI BİZ DE BİLMİYORUZ

Milli Eğitim yetkilileri, "Ancak edindiğimiz bilgilere göre Maliye Bakanlığı'nın veliler tarafından ödenen kayıt ücretlerinin iadesine ilişkin herhangi bir çalışma yapmadığı bilgisine ulaştık. O yüzden bu velilerimize kayıt ücretlerinin geri ödenmesi şu anda mümkün görünmüyor. Şu aşamada ne olacağını biz de bilmiyoruz" bilgisini verdiler.

 

 

MEZUNLARIN DİPLOMALARI VERİLİYOR

Bu okullara kayıt yaptıran velilerin her gün Milli Eğitim Müdürlüklerini aradıklarını belirten yetkililer,"İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz kanalıyla kapatılan okulların devir işlemleri devam ediyor. Bunun dışında mezun durumda olan öğrencilerin diplomaları yine İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından veriliyor. Bunun dışında ödenen kayıt paralarının geri ödenmesi diye bir şey söz konusu değil" bilgisini verdiler.

 

DEVLET OKULLARINDAN ALANLAR DA YANDI

Bilindiği gibi OHAL'in ilk kararnamesiyle Samsun'da 21 özel okulun kapısına kilit vurulmuştu. Milli Eğitim'e devredilen bu okullarda 2 bin 500'e yakın öğrenci eğitim görüyordu. Bu yıl LYS ve LGS sınavlarına girecek öğrencilerin ailelerin bir kısmı da, çocuklarını devlet okullarından alarak özel okullara yerleştirmiş, kayıt paralarını da tamamen ödemişti.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

SAL'da mültecilerin entegrasyonu projesi konferansı yapıldı

SAL'da mültecilerin entegrasyonu projesi konferansı yapıldı SAL'da mültecilerin entegrasyonu projesi konferansı yapıldı. Samsun Anadolu Lisesi Avrupa Birliği Erasmus+ KA2 okul ortaklıkları projeleri kapsamında 2016-2018 döneminde gerçekleştirdiği EURİNTEGRE(Mültecilerin Entegrasyonu) projesinin açılış toplantısını SAL konferans salonunda gerçekleştirildi.

MEB'den son dakika açıklaması: Atama yapılacak öğretmen kontenjanları açıklandı

MEB'den son dakika açıklaması: Atama yapılacak öğretmen kontenjanları açıklandı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan son dakik açıklamada Sözleşmeli öğretmen atamalarına dair atama takvimi ve atama yapılacak kontenjanlar açıklandı. 20 bin atama bekleyen öğretmen adayının gözü kulağı bu müjdeli haberdeydi. İşte atama yapılacak bölümlerin tam kontenjan listesi

Atatürk Üniversitesi AÖF sonuçları açıklandı! ATA AÖF sınav sonuçları için tıklayınız

Atatürk Üniversitesi AÖF sonuçları açıklandı! ATA AÖF sınav sonuçları için tıklayınız Atatürk Üniversitesi AÖF sonuçları açıklandı! ATA AÖF 28 29 Ocak sınav sonuçları açıklandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA - AÖF) sınavları 28-29 Ocak’ta yapılmıştı. ATA AÖF öğrencileri sınavın ardından ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı mı sorusunun cevabını bekliyordu. ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı. ATA AÖF sınav sonuçlarına haberimizdeki linkten ulaşabilirsiniz. ATA AÖF sınav sonuçları için tıklayınız

Samsun'un Çarşamba ilçesinde OMÜ Senatosu toplandı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde OMÜ Senatosu toplandı Samsun'un Çarşamba ilçesinde OMÜ Senatosu toplandı. Samsun'un Çarşamba ilçesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Senato toplantısı yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET