• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA KAPATILAN FETÖ OKULUNDAKİ VELİLER İSYANDA

Samsun'da kapatılan FETÖ okulundaki veliler isyanda! Darbe girişiminin ardından Samsun'da FETÖ ile irtibatlı olduğu belirtilen 21 özel okul kapatıldı. Şimdi bu okullara kayıt parası yatıran veya tüm ödemeyi yapan veliler, “Paramızı nasıl geri alacağız” diye isyan ediyor. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, "Bu konuda hiçbir çalışma yok" dediler

04 Ağustos 2016 Perşembe 09:29
Samsun'da kapatılan FETÖ okulundaki veliler isyanda

Darbe girişiminin ardından ilk OHAL kararnamesi ile FETÖ ile irtibatlı oldukları gerekçesiyle kapatılan okullara çocuklarını kaydettiren ve kayıt paralarını yatıran veliler, isyanda. Kapatılıp, tabelaları çıkartılan ve dış cephelerine Milli Eğitim Bakanlığı imzasıyla ‘Bu bina devlet kurumu olmuştur’ yazısı asılan okullarda öğrenim gören çocukların velileri, ödedikleri kayıt paralarının geri iadesi konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine koştular.

 

HİÇBİR ÇALIŞMA YOK

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, FETÖ ile irtibatlı olduğu belirtilen ve bu nedenle kapatılan özel okullara kayıt için para yatıran velilere ödeme yapılmasıyla ilgili hiçbir çalışma olmadığını belirttiler. Bu konuda çalışma yapacak kurumun Maliye Bakanlığı olduğunu belirten yetkililer, OHAL kararnamesi kapsamında kapatılan okullara ait taşınmazlar ve diğer varlıkların Hazine’ye devredildiğine dikkat çektiler.

 

NE OLACAĞINI BİZ DE BİLMİYORUZ

Milli Eğitim yetkilileri, "Ancak edindiğimiz bilgilere göre Maliye Bakanlığı'nın veliler tarafından ödenen kayıt ücretlerinin iadesine ilişkin herhangi bir çalışma yapmadığı bilgisine ulaştık. O yüzden bu velilerimize kayıt ücretlerinin geri ödenmesi şu anda mümkün görünmüyor. Şu aşamada ne olacağını biz de bilmiyoruz" bilgisini verdiler.

 

 

MEZUNLARIN DİPLOMALARI VERİLİYOR

Bu okullara kayıt yaptıran velilerin her gün Milli Eğitim Müdürlüklerini aradıklarını belirten yetkililer,"İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz kanalıyla kapatılan okulların devir işlemleri devam ediyor. Bunun dışında mezun durumda olan öğrencilerin diplomaları yine İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından veriliyor. Bunun dışında ödenen kayıt paralarının geri ödenmesi diye bir şey söz konusu değil" bilgisini verdiler.

 

DEVLET OKULLARINDAN ALANLAR DA YANDI

Bilindiği gibi OHAL'in ilk kararnamesiyle Samsun'da 21 özel okulun kapısına kilit vurulmuştu. Milli Eğitim'e devredilen bu okullarda 2 bin 500'e yakın öğrenci eğitim görüyordu. Bu yıl LYS ve LGS sınavlarına girecek öğrencilerin ailelerin bir kısmı da, çocuklarını devlet okullarından alarak özel okullara yerleştirmiş, kayıt paralarını da tamamen ödemişti.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi. Samsun'da okullar yarın(28 Mart 2017 Salı) okullar tatil mi olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mart 2017 Salı günü Samsun'da yapacağı miting nedeniyle okullar tatil mi edildi. 

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belil oldu, başvurular nasıl yapılacak. Sözleşmeli öğretmen ek atama başvuruları. Milli Eğitim Bakanlığı 367 pozisyona ek atama yapacak. Başvurular 30 Mart-5 Nisan'da "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden yapabilecek.

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı Samsun'da Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Tut Kardeşinin Elinden projesinin tanıtım programı düzenlendi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Başta ben olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları eğitim camiasının emrindedir" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET