• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA OKUL SERVİS ÜCRETLERİNDE VURGUN MU YAPILIYOR

Samsun'da okul servis ücretlerinde vurgun  mu yapılıyor. Samsun'da okul aile birlikleri tarafından 60 ila 80 TL arasında sözleşmesi yapılan okul servis  ücretlerinin, öğrenci velilerine yansıması ise 150-200 arası oluyor.

23 Eylül 2016 Cuma 13:04
Samsun'da okul servis ücretlerinde vurgun mu yapılıyor

Samsun'da bazı okullarda okul aile birlikleri eliyle yapılan servis ihalesi ve sözleşmelerinde ilginç olaylar yaşanıyor.  İddiaya göre okulların servis işini almak isteyen tur firmalarından teklifler alınıyor. Bazı firmalar öğrenci başı 50-60 TL fiyat verirken, okul aile birliklerinin işi düşük fiyat veren firmalar yerine 60 ila 80 TL veren firmalara vererek öğrenci velilerini  mağdur ettikleri gündeme geldi.  


Bazı öğrenci velileri duruma tepki gösterirken, okul servis ücretlerinin yüksek olması nedeniyle aileler kara kara düşünüyor. 


Okul servis ücretleri ile ilgili kafa karıştıran soru ise okul aile birliklerinin 60 ila 80 TL üzerinden sözleşme yapmalarına rağmen, servis ücretinin ailelere 150-200 TL olarak yansıması. 


Bu konuda CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'de bir açıklama yaparak öğrenci velilerinin okul servis ücretlerinden şikayetçi olduklarını açıkladı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri iddialara tepki gösterdi

Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri iddialara tepki gösterdi Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri iddialara tepki gösterdi. Samsun Çarşamba Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi'nin şehir merkezine taşınması ile ilgili  akademisyenlerin öğrencileri galeyana getirdiği iddiaları üniversite öğrencileri tarafından yalanlandı.

2017 YGS sınavı ne zaman yapılacak

2017 YGS sınavı ne zaman yapılacak 2017 YGS sınavı ne zaman yapılacak! Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılında uygulanacak sınavlara ilişkin ‘2017 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi’ ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı.

OMÜ PDR Bölümü öğrencileri şehitleri andı terörü lanetledi

OMÜ PDR Bölümü öğrencileri şehitleri andı terörü lanetledi OMÜ PDR Bölümü öğrencileri şehitleri andı terörü lanetledi. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü (PDR) öğrencileri,tanışma ve kaynaşma buluşmasında bir araya geldi.

Samsun OMÜ'de öğrencilere sabah kahvaltısı verilecek

Samsun OMÜ'de öğrencilere sabah kahvaltısı verilecek Samsun OMÜ'de öğrencilere sabah kahvaltısı verilecek! Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Sait Bilgiç, öğrencilere sabah kahvaltısı verilmesi yönünde girişimleri olduğunu söyledi.

KÖŞE YAZARLARI