• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA TÜRKİYE'DE İLK DEFA TIBBİ CİHAZLAR TEKNOLOJİLERİ LİSESİ AÇILIYOR

Samsun'da Türkiye'de ilk defa Tıbbi Cihazlar Teknolojileri lisesi açılıyor! Türkiye'de ilk olarak Samsun'da Tıbbi Cihazlar Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılıyor.

06 Ekim 2016 Perşembe 17:50
Samsun'da Türkiye'de ilk defa Tıbbi Cihazlar Teknolojileri lisesi açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Samsun'da incelemelerde bulundu. İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’ i makamında ziyaret eden Genel Müdür, İl Milli Eğitim Müdürü Esen'den Samsun'daki mesleki ve teknik eğitimin son durumu hakkında bilgi aldı. Ardından Samsun Valisi İbrahim Şahin’ i de makamında ziyaret etti.

 

Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi kapsamında Samsun Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde Türkiye de bir ilk olacak Tıbbi Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılması için planlama toplantısı yapıldı.

 

Toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul Geçgil, Samsun Organize Sanayi Müdürü Hakan Tütüncüoğlu, Samsun Medikal Sanayi Kümelenme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile sektör temsilcileri Katıldı.

 

 

Toplantı sonrasında açılması planlanan lise için Genel müdür Osman Nuri Gülay, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçe yöneticileri ve sektör temsilcileri ile birlikte olası okul binaları dolaşıldı. Medikal sanayinin önde gelen temsilcilerinden AYSAM, BAHADIR ve AYGÜN firmaları gezildi burada üretilen tıbbi ve medikal aletler yerinde incelenerek açılacak olan meslek lisesi ile işbirliği alanları görüşüldü. Genel Müdür ve beraberindeki heyet daha sonra Atakum Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesini ve inşaatı devam eden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini gezdi. Samsun'da açılacak olan Tıbbi Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tematik Tıbbi Cihaz Teknolojileri alanında okulda tıbbi cihaz üretilecek ve bu uygulamayla Türkiye de ilk olacaktır.

Kaynak: Samsun Kent Haber

SİZ ASRIN 100 YIL GERSİNDESİNİZ

İHL Lİ ÖĞRETMEN
06 Ekim 2016 Perşembe 22:03

Sıbyan mektebi açan aymazlar,sanayici tıbbı aletler konusunda sizden 100 yıl ileride.Siz sıbyan mektebi açın,öğrenci olmayan mahalleye imam hatip açın,ayrımcılık ve bölücülük yapın.eğitim de çuvalladınız.okullar patlamaya hazır bomba gibi.çocuklar sokağa dökülürse sizi kim kurtaracak bakalım.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun'un Bafra ilçesine Kızılırmak Üniversitesi mi yapılacak

Samsun'un Bafra ilçesine Kızılırmak Üniversitesi mi yapılacak Samsun'un Bafra ilçesine Kızılırmak Üniversitesi mi yapılacak! Samsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Üniversiteleşme hedefimize ulaşmak için Bafra olarak kenetlenmiş durumdayız” dedi. 

2017 yılında okullarda kuru üzüm dağıtılacak! Kuru Üzüm'ün faydaları

2017 yılında okullarda kuru üzüm dağıtılacak! Kuru Üzüm'ün faydaları 2017 yılında okullarda kuru üzüm dağıtılacak! Kuru Üzüm'ün faydaları! 2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği anaokulu, uygulama sınıfı ve ilköğretim okullarında öğrencilere kuru üzüm dağıtımı yapılacak.

Samsun'un Canik ilçesinde okula edebiyat atölyesi

Samsun'un Canik ilçesinde okula edebiyat atölyesi Samsun'un Canik ilçesinde okula edebiyat atölyesi! Canik Belediyesi tarafından eğitime destek kapsamında Canik İMKB Anadolu Lisesi'ne kazandırdığı ve Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün adını taşıyacak 'edebiyat atölyesi' Perşembe günü düzenlenecek törenle açılıyor.

AÖF sonuçları açıklandı

AÖF sonuçları açıklandı AÖF sonuçları açıklandı! Milyonlarca öğrenci tarafından sonucu merakla beklenen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin Güz Dönemi ara sınav sonuçları açıklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET