• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA TÜRKİYE'DE İLK DEFA TIBBİ CİHAZLAR TEKNOLOJİLERİ LİSESİ AÇILIYOR

Samsun'da Türkiye'de ilk defa Tıbbi Cihazlar Teknolojileri lisesi açılıyor! Türkiye'de ilk olarak Samsun'da Tıbbi Cihazlar Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılıyor.

06 Ekim 2016 Perşembe 17:50
Samsun'da Türkiye'de ilk defa Tıbbi Cihazlar Teknolojileri lisesi açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Samsun'da incelemelerde bulundu. İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’ i makamında ziyaret eden Genel Müdür, İl Milli Eğitim Müdürü Esen'den Samsun'daki mesleki ve teknik eğitimin son durumu hakkında bilgi aldı. Ardından Samsun Valisi İbrahim Şahin’ i de makamında ziyaret etti.

 

Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi kapsamında Samsun Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde Türkiye de bir ilk olacak Tıbbi Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılması için planlama toplantısı yapıldı.

 

Toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul Geçgil, Samsun Organize Sanayi Müdürü Hakan Tütüncüoğlu, Samsun Medikal Sanayi Kümelenme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile sektör temsilcileri Katıldı.

 

 

Toplantı sonrasında açılması planlanan lise için Genel müdür Osman Nuri Gülay, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçe yöneticileri ve sektör temsilcileri ile birlikte olası okul binaları dolaşıldı. Medikal sanayinin önde gelen temsilcilerinden AYSAM, BAHADIR ve AYGÜN firmaları gezildi burada üretilen tıbbi ve medikal aletler yerinde incelenerek açılacak olan meslek lisesi ile işbirliği alanları görüşüldü. Genel Müdür ve beraberindeki heyet daha sonra Atakum Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesini ve inşaatı devam eden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini gezdi. Samsun'da açılacak olan Tıbbi Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tematik Tıbbi Cihaz Teknolojileri alanında okulda tıbbi cihaz üretilecek ve bu uygulamayla Türkiye de ilk olacaktır.

Kaynak: Samsun Kent Haber

SİZ ASRIN 100 YIL GERSİNDESİNİZ

İHL Lİ ÖĞRETMEN
06 Ekim 2016 Perşembe 22:03

Sıbyan mektebi açan aymazlar,sanayici tıbbı aletler konusunda sizden 100 yıl ileride.Siz sıbyan mektebi açın,öğrenci olmayan mahalleye imam hatip açın,ayrımcılık ve bölücülük yapın.eğitim de çuvalladınız.okullar patlamaya hazır bomba gibi.çocuklar sokağa dökülürse sizi kim kurtaracak bakalım.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri iddialara tepki gösterdi

Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri iddialara tepki gösterdi Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri iddialara tepki gösterdi. Samsun Çarşamba Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi'nin şehir merkezine taşınması ile ilgili  akademisyenlerin öğrencileri galeyana getirdiği iddiaları üniversite öğrencileri tarafından yalanlandı.

2017 YGS sınavı ne zaman yapılacak

2017 YGS sınavı ne zaman yapılacak 2017 YGS sınavı ne zaman yapılacak! Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılında uygulanacak sınavlara ilişkin ‘2017 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi’ ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı.

OMÜ PDR Bölümü öğrencileri şehitleri andı terörü lanetledi

OMÜ PDR Bölümü öğrencileri şehitleri andı terörü lanetledi OMÜ PDR Bölümü öğrencileri şehitleri andı terörü lanetledi. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü (PDR) öğrencileri,tanışma ve kaynaşma buluşmasında bir araya geldi.

Samsun OMÜ'de öğrencilere sabah kahvaltısı verilecek

Samsun OMÜ'de öğrencilere sabah kahvaltısı verilecek Samsun OMÜ'de öğrencilere sabah kahvaltısı verilecek! Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Sait Bilgiç, öğrencilere sabah kahvaltısı verilmesi yönünde girişimleri olduğunu söyledi.

KÖŞE YAZARLARI