• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA TÜRKİYE'DE İLK DEFA TIBBİ CİHAZLAR TEKNOLOJİLERİ LİSESİ AÇILIYOR

Samsun'da Türkiye'de ilk defa Tıbbi Cihazlar Teknolojileri lisesi açılıyor! Türkiye'de ilk olarak Samsun'da Tıbbi Cihazlar Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılıyor.

06 Ekim 2016 Perşembe 17:50
Samsun'da Türkiye'de ilk defa Tıbbi Cihazlar Teknolojileri lisesi açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Samsun'da incelemelerde bulundu. İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’ i makamında ziyaret eden Genel Müdür, İl Milli Eğitim Müdürü Esen'den Samsun'daki mesleki ve teknik eğitimin son durumu hakkında bilgi aldı. Ardından Samsun Valisi İbrahim Şahin’ i de makamında ziyaret etti.

 

Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi kapsamında Samsun Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde Türkiye de bir ilk olacak Tıbbi Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılması için planlama toplantısı yapıldı.

 

Toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul Geçgil, Samsun Organize Sanayi Müdürü Hakan Tütüncüoğlu, Samsun Medikal Sanayi Kümelenme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile sektör temsilcileri Katıldı.

 

 

Toplantı sonrasında açılması planlanan lise için Genel müdür Osman Nuri Gülay, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçe yöneticileri ve sektör temsilcileri ile birlikte olası okul binaları dolaşıldı. Medikal sanayinin önde gelen temsilcilerinden AYSAM, BAHADIR ve AYGÜN firmaları gezildi burada üretilen tıbbi ve medikal aletler yerinde incelenerek açılacak olan meslek lisesi ile işbirliği alanları görüşüldü. Genel Müdür ve beraberindeki heyet daha sonra Atakum Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesini ve inşaatı devam eden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini gezdi. Samsun'da açılacak olan Tıbbi Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tematik Tıbbi Cihaz Teknolojileri alanında okulda tıbbi cihaz üretilecek ve bu uygulamayla Türkiye de ilk olacaktır.

Kaynak: Samsun Kent Haber

SİZ ASRIN 100 YIL GERSİNDESİNİZ

İHL Lİ ÖĞRETMEN
06 Ekim 2016 Perşembe 22:03

Sıbyan mektebi açan aymazlar,sanayici tıbbı aletler konusunda sizden 100 yıl ileride.Siz sıbyan mektebi açın,öğrenci olmayan mahalleye imam hatip açın,ayrımcılık ve bölücülük yapın.eğitim de çuvalladınız.okullar patlamaya hazır bomba gibi.çocuklar sokağa dökülürse sizi kim kurtaracak bakalım.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Başta ben olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları eğitim camiasının emrindedir" dedi.

Samsun'da Mehmet Akif İnan Kütüphanesi öğrencilerle buluştu

Samsun'da Mehmet Akif İnan Kütüphanesi öğrencilerle buluştu Memur-Sen ve Kredi Yurtlar Kurumu Samsun İl Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçen “Yedi Güzel Adam - Mehmet Akif İnan” Kütüphanesi’nin açılışı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Münevver Ayaşlı Kız Yurdu’nda gerçekleştirildi.

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağı tarih belli oldu

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağı tarih belli oldu 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağı tarih belli oldu. Sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını ne zaman yapacak, sözleşmeli öğretmenler ne zaman iş başı yapacak.

Samsun OMÜ İlahiyat Fakültesi bünyesinde kurulan Arapça Dil Eğitim Merkezi açıldı

Samsun OMÜ İlahiyat Fakültesi bünyesinde kurulan Arapça Dil Eğitim Merkezi açıldı Samsun'da KHK ile kapatılan ve OMÜ'ye devredilen Canik Başarı Üniversitesi'ne ait bina Arapça Dil Eğitim Merkezi olarak yeniden eğitime kazandırıldı. Samsun'da OMÜ İlahiyat Fakültesi bünyesinde kurulan Arapça Dil Eğitim Merkezi törenle hizmete girdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET