• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN MİTHATPAŞA ANADOLU LİSESİ TAŞINACAK MI: SAMSUN CHP'DEN FLAŞ İDDİA

Samsun Mithatpaşa Anadolu Lisesi taşınacak mı: Samsun CHP'den flaş iddia. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, İlkadım ilçesinde bulunan Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin taşınması yönünde bir karar alındığını açıklayarak, bu durumu eleştirdi.

23 Ağustos 2016 Salı 12:48
Samsun Mithatpaşa Anadolu Lisesi taşınacak mı: Samsun CHP'den flaş iddia

Samsun Mithatpaşa Anadolu Lisesi taşınacak mı. Samsun Mithatpaşa Anadolu Lisesi nereye taşınacak. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Mithatpaşa Anadolu Lisesi açıklaması.

 

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, İlkadım ilçesinde bulunan Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin taşınması ile ilgili alınan karara tepki gösterdi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin İmam Hatip Lisesi yapılarak taşınması yönünde alınan kararı eleştirdi. 


Samsun'da Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin taşınması ile ilgili alınan karar hakkında açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz,  "Almış olduğumuz bir haber, AKP'nin bir tahrip politikasının daha uygulamaya konulduğu endişesini bizde uyandırmaktadır.  Duyumlara göre, İlkadım ilçemizde bulunan ve Samsun'un en köklü okullarından biri olan Mithatpaşa Anadolu Lisesi'ni İmam Hatip yapmak ve mevcut okulu da kapatılan Feza Berk okuluna taşımak yönünde bir karar alınmıştır.   Konudan, velilerin ve ögrencilerin bilgisi yoktur.  Samsun kamuoyu, bu hususta bilgilendirilmemiştir ve adeta yangından mal kaçırma davranışı sergilenmektedir.  Mithatpaşa Lisesi, köklü tarihiyle Samsun'un simgelerinden biri haline gelmiştir. Okul taşımak, anıların katlidir. Bu okul günümüze kadar, binlerce mezun vermiştir. Ayrıca, Anadolu liselerinin İmam Hatipleştirilmesi, açıkça bir dayatmadır ve yaşadığımız onlarca örnek, bu siyasi tasarrufun, eğitim sisteminin temeline dinamit koymak olduğunu bize açıkça göstermiştir. Böyle bir haberin gerçek olmadığını umuyoruz. Sayın Samsun Valisi İbrahim Şahin'den, bu konuda bir açıklama yapmasını bekliyoruz.  Şayet böyle bir durum var ise, sayıları binlerle ifade edilen Mithat Paşa Lisesi mezunları ve duyarlı Samsun halkı bu konuya sessiz kalmayacaktır. Bunu herkes böyle bilmelidir. " dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da ilkokul öğrencilerine tramvayda kitap okuma etkinliği

Samsun'da ilkokul öğrencilerine tramvayda kitap okuma etkinliği Samsun'da ilkokul öğrencilerine tramvayda kitap okuma etkinliği. Samsun'da ilkokul öğrencileri, "Oku, Anla, Yaşa" projesi kapsamında tramvayda kitap etkinliği düzenledi.

AÖF öğrencileri bu habere dikkat: Devrim gibi uygulama

AÖF öğrencileri bu habere dikkat: Devrim gibi uygulama AÖF öğrencileri bu habere dikkat: Devrim gibi uygulama.Yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nde devrim niteliğinde bir uygulamaya geçildi.

13 yaşındaki Eren Şeker, 11 kez ameliyat oldu

13 yaşındaki Eren Şeker, 11 kez ameliyat oldu 13 yaşındaki Eren Şeker, 11 kez ameliyat oldu. Yürüme güçlüğü çeken 13 yaşındaki Eren Şeker, neredeyse yaşı kadar sayıda ameliyat geçirdi ama derslerini hiç aksatmadı. Destek cihazı ile yürüyebilen Şeker, TEOG’daki puanıyla da başarının engel tanımadığını gösterdi.

Samsun'da Okula Giderken Üşümüyorum kampanyası bitti

Samsun'da Okula Giderken Üşümüyorum kampanyası bitti Samsun'da Okula Giderken Üşümüyorum kampanyası bitti. Samsun Bafra Umut Derneği tarafından başlatılan “Okula Giderken Üşümüyorum” kampanyası sona erdi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET