• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN MİTHATPAŞA ANADOLU LİSESİ TAŞINACAK MI: SAMSUN CHP'DEN FLAŞ İDDİA

Samsun Mithatpaşa Anadolu Lisesi taşınacak mı: Samsun CHP'den flaş iddia. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, İlkadım ilçesinde bulunan Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin taşınması yönünde bir karar alındığını açıklayarak, bu durumu eleştirdi.

23 Ağustos 2016 Salı 12:48
Samsun Mithatpaşa Anadolu Lisesi taşınacak mı: Samsun CHP'den flaş iddia

Samsun Mithatpaşa Anadolu Lisesi taşınacak mı. Samsun Mithatpaşa Anadolu Lisesi nereye taşınacak. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Mithatpaşa Anadolu Lisesi açıklaması.

 

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, İlkadım ilçesinde bulunan Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin taşınması ile ilgili alınan karara tepki gösterdi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin İmam Hatip Lisesi yapılarak taşınması yönünde alınan kararı eleştirdi. 


Samsun'da Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin taşınması ile ilgili alınan karar hakkında açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz,  "Almış olduğumuz bir haber, AKP'nin bir tahrip politikasının daha uygulamaya konulduğu endişesini bizde uyandırmaktadır.  Duyumlara göre, İlkadım ilçemizde bulunan ve Samsun'un en köklü okullarından biri olan Mithatpaşa Anadolu Lisesi'ni İmam Hatip yapmak ve mevcut okulu da kapatılan Feza Berk okuluna taşımak yönünde bir karar alınmıştır.   Konudan, velilerin ve ögrencilerin bilgisi yoktur.  Samsun kamuoyu, bu hususta bilgilendirilmemiştir ve adeta yangından mal kaçırma davranışı sergilenmektedir.  Mithatpaşa Lisesi, köklü tarihiyle Samsun'un simgelerinden biri haline gelmiştir. Okul taşımak, anıların katlidir. Bu okul günümüze kadar, binlerce mezun vermiştir. Ayrıca, Anadolu liselerinin İmam Hatipleştirilmesi, açıkça bir dayatmadır ve yaşadığımız onlarca örnek, bu siyasi tasarrufun, eğitim sisteminin temeline dinamit koymak olduğunu bize açıkça göstermiştir. Böyle bir haberin gerçek olmadığını umuyoruz. Sayın Samsun Valisi İbrahim Şahin'den, bu konuda bir açıklama yapmasını bekliyoruz.  Şayet böyle bir durum var ise, sayıları binlerle ifade edilen Mithat Paşa Lisesi mezunları ve duyarlı Samsun halkı bu konuya sessiz kalmayacaktır. Bunu herkes böyle bilmelidir. " dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Milyonlarca öğrencinin beklediği haber: YGS cevap anahtarı yayınlandı

Milyonlarca öğrencinin beklediği haber: YGS cevap anahtarı yayınlandı Milyonlarca öğrencinin beklediği haber: YGS cevap anahtarı yayınlandı. ÖSYM YGS'ye giren adayların sınav cevap kağıtlarının erişime açıldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi. Samsun'da okullar yarın(28 Mart 2017 Salı) okullar tatil mi olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mart 2017 Salı günü Samsun'da yapacağı miting nedeniyle okullar tatil mi edildi. 

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belil oldu, başvurular nasıl yapılacak. Sözleşmeli öğretmen ek atama başvuruları. Milli Eğitim Bakanlığı 367 pozisyona ek atama yapacak. Başvurular 30 Mart-5 Nisan'da "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden yapabilecek.

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı Samsun'da Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Tut Kardeşinin Elinden projesinin tanıtım programı düzenlendi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET