• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN MİTHATPAŞA ANADOLU LİSESİ TAŞINACAK MI: SAMSUN CHP'DEN FLAŞ İDDİA

Samsun Mithatpaşa Anadolu Lisesi taşınacak mı: Samsun CHP'den flaş iddia. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, İlkadım ilçesinde bulunan Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin taşınması yönünde bir karar alındığını açıklayarak, bu durumu eleştirdi.

23 Ağustos 2016 Salı 12:48
Samsun Mithatpaşa Anadolu Lisesi taşınacak mı: Samsun CHP'den flaş iddia

Samsun Mithatpaşa Anadolu Lisesi taşınacak mı. Samsun Mithatpaşa Anadolu Lisesi nereye taşınacak. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Mithatpaşa Anadolu Lisesi açıklaması.

 

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, İlkadım ilçesinde bulunan Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin taşınması ile ilgili alınan karara tepki gösterdi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin İmam Hatip Lisesi yapılarak taşınması yönünde alınan kararı eleştirdi. 


Samsun'da Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin taşınması ile ilgili alınan karar hakkında açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz,  "Almış olduğumuz bir haber, AKP'nin bir tahrip politikasının daha uygulamaya konulduğu endişesini bizde uyandırmaktadır.  Duyumlara göre, İlkadım ilçemizde bulunan ve Samsun'un en köklü okullarından biri olan Mithatpaşa Anadolu Lisesi'ni İmam Hatip yapmak ve mevcut okulu da kapatılan Feza Berk okuluna taşımak yönünde bir karar alınmıştır.   Konudan, velilerin ve ögrencilerin bilgisi yoktur.  Samsun kamuoyu, bu hususta bilgilendirilmemiştir ve adeta yangından mal kaçırma davranışı sergilenmektedir.  Mithatpaşa Lisesi, köklü tarihiyle Samsun'un simgelerinden biri haline gelmiştir. Okul taşımak, anıların katlidir. Bu okul günümüze kadar, binlerce mezun vermiştir. Ayrıca, Anadolu liselerinin İmam Hatipleştirilmesi, açıkça bir dayatmadır ve yaşadığımız onlarca örnek, bu siyasi tasarrufun, eğitim sisteminin temeline dinamit koymak olduğunu bize açıkça göstermiştir. Böyle bir haberin gerçek olmadığını umuyoruz. Sayın Samsun Valisi İbrahim Şahin'den, bu konuda bir açıklama yapmasını bekliyoruz.  Şayet böyle bir durum var ise, sayıları binlerle ifade edilen Mithat Paşa Lisesi mezunları ve duyarlı Samsun halkı bu konuya sessiz kalmayacaktır. Bunu herkes böyle bilmelidir. " dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı

Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 26 Şubat 2017 Pazar günü saat 22.59’a kadar uzatıldığı bildirildi.

Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor

Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi(OMÜ-TÜRKÇE) öğrencileri Türkçe ve Türk kültürünü yaşayarak öğreniyor.

Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi

Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi. Atakum Halide Edip Adıvar Anaokulunun uyguladığı "Oyuncaksız Ana Sınıfı Kalmasın" projesi kapsamında toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi.

Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı

Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı. Samsun'da Gazipaşa İlkokulu ile Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri kahvaltı etkinliğinde kaynaştı. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET