• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ'DE UÇAK VE UZAY İLE METEOROLOJİ MÜHENDİS ADAYLARI DERS BAŞI YAPTI

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendis adayları ders başı yaptı.

05 Ekim 2015 Pazartesi 16:47
Samsun OMÜ'de Uçak ve Uzay ile Meteoroloji Mühendis adayları ders başı yaptı

SAMSUN HABER - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendis adayları ders başı yaptı.

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri ders başı yaptı.

 
Bu yıl ilk defa öğrenci alan Meteoroloji Mühendisliği ile Uçak ve Uzay Mühendisliğinde eğitim-öğretime başlanması nedeniyle etkinlik düzenlendi. Ballıca Kampüsündeki etkinliğe OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sevilhan Mennan ve Prof. Dr. Şenol Eren, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Mısırlıoğlu, Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, OMÜ Rektörlük daire başkanları, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.


Açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Aydın Mısırlıoğlu fakültenin genel işleyişi hakkında bilgi verdikten sonra fakültenin kurulmasında “gerek şart” ve “yeter şartı” sağlayan Rektör Akan ile Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Kolbakır’a teşekkürlerini ve minnettarlığını iletti. Fakültenin kuruluş tarihi hakkında da bilgi veren Mısırlıoğlu fakülte olarak gelişme potansiyeline sahip olduklarını vurgulayarak havacılık ve uzay bilimlerinde en uygun yerin ve adresin kendileri olduğuna dikkat çekti.

 

“MÜHENDİSLİK BİR EKİP İŞİDİR”
Öğrencilere hitap eden Dekan Mısırlıoğlu, “Hayatınızın bundan sonraki dönemi için kendinizi donatmanız gerekiyor. Yabancı dil önemli, birinci dili hallettiğinizi düşünüyorum, bir dünya dili olan İngilizceyi de kotarmanız lazım. Sorunları beraber çözün, eğitiminizin daha çok ileriye gittiğini göreceksiniz. Kendinize hayatta bir yer edinin” diyerek fakültenin kuruluşunda emeği geçen, destek olan herkese teşekkür etti.

 

KARINCA MİSALİ
Sivil Havacılık Yüksekokulu ve Havacılık ve Uzay Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (UZAYTEM) Müdürü Ferşat Kolbakır da büyük onur ve haz duyduğunu belirttiği konuşmasında “Bu işe karınca misali başladık. Bu yolda bizleri yalnız ve yarı yolda bırakmayan, benim frene bastığım yerde aksine gaza basan ve bütün şartları sağlayan bütün hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Fakültede uçaklarla ilgili tüm alt yapıların mevcut olduğunu ve öğrencilerin uçma şansına sahip olduklarını dile getiren Ferşat Kolbakır, fakülte ve yüksekokulun vatana ve millete hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

“TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ BİR HAVACILIK MERKEZİ OLACAĞIZ”
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan da bilim ve teknoloji alanında güçlü olunursa istikbalin tam olarak sağlanabileceğini kaydederek Ferşat Kolbakır’ın cerrahlığı bırakıp havacılık alanında faaliyet gösterdiğini de hatırlattı. Akan, “Ferşat Bey ve çevresindekilerde bu aşkı görünce bunun başarıyla sonuçlanabileceğini gördük” ifadelerini kullandı.


Türkiye’nin önemli bir havacılık merkezi haline geleceklerini söyleyerek şimdiye kadar yaptıklarının da bunun bir emaresi olduğunu aktaran Rektör Akan, yeni ve ilk olmanın heyecanının kurumların bütün çalışanlarına sirayet ettiğini vurgulayarak “Bir eğitim kurumunun başarıya ulaşabilmesinin en önemli etmeni aile olabilmesidir, bizler de o ailenin fertleri olarak daha verimli çalışmalıyız. İşin bir ucundan tutmamız lazım, aile olmanın gereği budur, sorumluluk hissetmektir. Bugüne kadar verilen çabanın, gayretin boşuna olmadığını görüyorum” diyerek emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.
Etkinlikte OMÜ Sağlık, Kültür ve Spor, Bilgi İşlem, Kütüphane ve Dokümantasyon dairesi, Uluslararası İlişkiler görev alanlarıyla ilgili sunumlar yaparak öğrencileri bilgilendirdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı Samsun'da Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Tut Kardeşinin Elinden projesinin tanıtım programı düzenlendi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Başta ben olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları eğitim camiasının emrindedir" dedi.

Samsun'da Mehmet Akif İnan Kütüphanesi öğrencilerle buluştu

Samsun'da Mehmet Akif İnan Kütüphanesi öğrencilerle buluştu Memur-Sen ve Kredi Yurtlar Kurumu Samsun İl Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçen “Yedi Güzel Adam - Mehmet Akif İnan” Kütüphanesi’nin açılışı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Münevver Ayaşlı Kız Yurdu’nda gerçekleştirildi.

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağı tarih belli oldu

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağı tarih belli oldu 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağı tarih belli oldu. Sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını ne zaman yapacak, sözleşmeli öğretmenler ne zaman iş başı yapacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET