• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ REKTÖR ADAYLARININ İSMİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN MASASINDA BEKLİYOR

Samsun OMÜ rektör adaylarının ismi Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında bekliyor! Samsun OMÜ'de 12 Temmuz'da yapılan rektör adaylarını belirleme seçiminin ardından YÖK tarafından belirlenen 3 adayın ismi halen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasında bekliyor

12 Ağustos 2016 Cuma 10:48
Samsun OMÜ rektör adaylarının ismi Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında bekliyor

12 Temmuz'da rektör adaylarını belirleme seçimi yapılan OMÜ'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama bekleyişi 11 üniversite ile birlikte sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aralarında OMÜ'nün de bulunduğu Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi rektörlerinin belirlenmesi ile kararını bu hafta içinde vermesi bekleniyor.

 

ÜÇ ADAYIN İSMİ ERDOĞAN'DA

OMÜ'de 12 Temmuz'da yapılan aday belirleme seçiminde ilk 6 aday arasında ilk sırada Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, 2'nci sırada Prof. Dr. Sait Bilgiç ve 3'üncü sırada ise Prof. Dr. Şenol Eren bulunuyor. YÖK'ün bu üç ismi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği biliniyor.

 

AKAN'IN GÖREV SÜRESİ DOLDU

Bu arada OMÜ'de Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan'ın görev süresi geçen cuma günü itibariyle doldu. Akan'ın yerine halen bir atama yapılmazken, Erdoğan'ın rektör atamalarında titizlikle davrandığı, değerlendirmelerde Milli İstihbarat Teşkilatı’nın da görev alacağı belirtiliyor. Halen ataması yapılmayan bu üniversitelerdeki rektör adaylarının tek tek incelenerek, FETO terör örgütü ile uzaktan veya yakından bir bağlantılarının olup olmadıklarının araştırılacağı, bu nedenle sürecin uzadığı belirtiliyor.

 

 

 

ERDOĞAN 17 ÜNİVERSİTEDE SEÇİMİ DİKKATE ALMADI

Öte yandan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı döneminde şimdiye dek 59 rektör atadı. Erdoğan 59 atamanın en az 17'sinde üniversitenin seçimini dikkate almadı. 17 üniversitede üniversite seçimlerinde en çok oyu almayan adayları atadı. Erdoğan’ın atadığı 59 rektörden biri kadın 58’i erkek.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı

Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 26 Şubat 2017 Pazar günü saat 22.59’a kadar uzatıldığı bildirildi.

Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor

Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi(OMÜ-TÜRKÇE) öğrencileri Türkçe ve Türk kültürünü yaşayarak öğreniyor.

Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi

Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi. Atakum Halide Edip Adıvar Anaokulunun uyguladığı "Oyuncaksız Ana Sınıfı Kalmasın" projesi kapsamında toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi.

Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı

Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı. Samsun'da Gazipaşa İlkokulu ile Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri kahvaltı etkinliğinde kaynaştı. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET