• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ REKTÖR ADAYLARININ İSMİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN MASASINDA BEKLİYOR

Samsun OMÜ rektör adaylarının ismi Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında bekliyor! Samsun OMÜ'de 12 Temmuz'da yapılan rektör adaylarını belirleme seçiminin ardından YÖK tarafından belirlenen 3 adayın ismi halen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasında bekliyor

12 Ağustos 2016 Cuma 10:48
Samsun OMÜ rektör adaylarının ismi Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında bekliyor

12 Temmuz'da rektör adaylarını belirleme seçimi yapılan OMÜ'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama bekleyişi 11 üniversite ile birlikte sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aralarında OMÜ'nün de bulunduğu Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi rektörlerinin belirlenmesi ile kararını bu hafta içinde vermesi bekleniyor.

 

ÜÇ ADAYIN İSMİ ERDOĞAN'DA

OMÜ'de 12 Temmuz'da yapılan aday belirleme seçiminde ilk 6 aday arasında ilk sırada Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, 2'nci sırada Prof. Dr. Sait Bilgiç ve 3'üncü sırada ise Prof. Dr. Şenol Eren bulunuyor. YÖK'ün bu üç ismi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği biliniyor.

 

AKAN'IN GÖREV SÜRESİ DOLDU

Bu arada OMÜ'de Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan'ın görev süresi geçen cuma günü itibariyle doldu. Akan'ın yerine halen bir atama yapılmazken, Erdoğan'ın rektör atamalarında titizlikle davrandığı, değerlendirmelerde Milli İstihbarat Teşkilatı’nın da görev alacağı belirtiliyor. Halen ataması yapılmayan bu üniversitelerdeki rektör adaylarının tek tek incelenerek, FETO terör örgütü ile uzaktan veya yakından bir bağlantılarının olup olmadıklarının araştırılacağı, bu nedenle sürecin uzadığı belirtiliyor.

 

 

 

ERDOĞAN 17 ÜNİVERSİTEDE SEÇİMİ DİKKATE ALMADI

Öte yandan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı döneminde şimdiye dek 59 rektör atadı. Erdoğan 59 atamanın en az 17'sinde üniversitenin seçimini dikkate almadı. 17 üniversitede üniversite seçimlerinde en çok oyu almayan adayları atadı. Erdoğan’ın atadığı 59 rektörden biri kadın 58’i erkek.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Erdoğan Tok miniklerin karne sevincini paylaştı

Erdoğan Tok miniklerin karne sevincini paylaştı Erdoğan Tok miniklerin karne sevincini paylaştı. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İstiklal İlkokulunu ziyaret ederek İlkadım Belediyesi tarafından yenilenen konferans salonunun açılışını gerçekleştirdi ve miniklerin karne sevincinde onları yalnız bırakmadı.

Samsun'da ilkokul öğrencilerine tramvayda kitap okuma etkinliği

Samsun'da ilkokul öğrencilerine tramvayda kitap okuma etkinliği Samsun'da ilkokul öğrencilerine tramvayda kitap okuma etkinliği. Samsun'da ilkokul öğrencileri, "Oku, Anla, Yaşa" projesi kapsamında tramvayda kitap etkinliği düzenledi.

AÖF öğrencileri bu habere dikkat: Devrim gibi uygulama

AÖF öğrencileri bu habere dikkat: Devrim gibi uygulama AÖF öğrencileri bu habere dikkat: Devrim gibi uygulama.Yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nde devrim niteliğinde bir uygulamaya geçildi.

13 yaşındaki Eren Şeker, 11 kez ameliyat oldu

13 yaşındaki Eren Şeker, 11 kez ameliyat oldu 13 yaşındaki Eren Şeker, 11 kez ameliyat oldu. Yürüme güçlüğü çeken 13 yaşındaki Eren Şeker, neredeyse yaşı kadar sayıda ameliyat geçirdi ama derslerini hiç aksatmadı. Destek cihazı ile yürüyebilen Şeker, TEOG’daki puanıyla da başarının engel tanımadığını gösterdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET