• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ REKTÖR ADAYLARININ İSMİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN MASASINDA BEKLİYOR

Samsun OMÜ rektör adaylarının ismi Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında bekliyor! Samsun OMÜ'de 12 Temmuz'da yapılan rektör adaylarını belirleme seçiminin ardından YÖK tarafından belirlenen 3 adayın ismi halen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasında bekliyor

12 Ağustos 2016 Cuma 10:48
Samsun OMÜ rektör adaylarının ismi Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında bekliyor

12 Temmuz'da rektör adaylarını belirleme seçimi yapılan OMÜ'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama bekleyişi 11 üniversite ile birlikte sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aralarında OMÜ'nün de bulunduğu Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi rektörlerinin belirlenmesi ile kararını bu hafta içinde vermesi bekleniyor.

 

ÜÇ ADAYIN İSMİ ERDOĞAN'DA

OMÜ'de 12 Temmuz'da yapılan aday belirleme seçiminde ilk 6 aday arasında ilk sırada Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, 2'nci sırada Prof. Dr. Sait Bilgiç ve 3'üncü sırada ise Prof. Dr. Şenol Eren bulunuyor. YÖK'ün bu üç ismi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği biliniyor.

 

AKAN'IN GÖREV SÜRESİ DOLDU

Bu arada OMÜ'de Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan'ın görev süresi geçen cuma günü itibariyle doldu. Akan'ın yerine halen bir atama yapılmazken, Erdoğan'ın rektör atamalarında titizlikle davrandığı, değerlendirmelerde Milli İstihbarat Teşkilatı’nın da görev alacağı belirtiliyor. Halen ataması yapılmayan bu üniversitelerdeki rektör adaylarının tek tek incelenerek, FETO terör örgütü ile uzaktan veya yakından bir bağlantılarının olup olmadıklarının araştırılacağı, bu nedenle sürecin uzadığı belirtiliyor.

 

 

 

ERDOĞAN 17 ÜNİVERSİTEDE SEÇİMİ DİKKATE ALMADI

Öte yandan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı döneminde şimdiye dek 59 rektör atadı. Erdoğan 59 atamanın en az 17'sinde üniversitenin seçimini dikkate almadı. 17 üniversitede üniversite seçimlerinde en çok oyu almayan adayları atadı. Erdoğan’ın atadığı 59 rektörden biri kadın 58’i erkek.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun Vezirköprü Fen lisesi’nde başkanlık seçimi yapıldı

Samsun Vezirköprü Fen lisesi’nde başkanlık seçimi yapıldı Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Hatice-Kemal Kayalıoğlu Fen Lisesi’nde meclis başkanlık seçimi yapıldı.

Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri iddialara tepki gösterdi

Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri iddialara tepki gösterdi Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri iddialara tepki gösterdi. Samsun Çarşamba Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi'nin şehir merkezine taşınması ile ilgili  akademisyenlerin öğrencileri galeyana getirdiği iddiaları üniversite öğrencileri tarafından yalanlandı.

2017 YGS sınavı ne zaman yapılacak

2017 YGS sınavı ne zaman yapılacak 2017 YGS sınavı ne zaman yapılacak! Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılında uygulanacak sınavlara ilişkin ‘2017 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi’ ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı.

OMÜ PDR Bölümü öğrencileri şehitleri andı terörü lanetledi

OMÜ PDR Bölümü öğrencileri şehitleri andı terörü lanetledi OMÜ PDR Bölümü öğrencileri şehitleri andı terörü lanetledi. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü (PDR) öğrencileri,tanışma ve kaynaşma buluşmasında bir araya geldi.

KÖŞE YAZARLARI