• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ REKTÖR ADAYLARININ İSMİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN MASASINDA BEKLİYOR

Samsun OMÜ rektör adaylarının ismi Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında bekliyor! Samsun OMÜ'de 12 Temmuz'da yapılan rektör adaylarını belirleme seçiminin ardından YÖK tarafından belirlenen 3 adayın ismi halen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasında bekliyor

12 Ağustos 2016 Cuma 10:48
Samsun OMÜ rektör adaylarının ismi Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında bekliyor

12 Temmuz'da rektör adaylarını belirleme seçimi yapılan OMÜ'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama bekleyişi 11 üniversite ile birlikte sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aralarında OMÜ'nün de bulunduğu Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi rektörlerinin belirlenmesi ile kararını bu hafta içinde vermesi bekleniyor.

 

ÜÇ ADAYIN İSMİ ERDOĞAN'DA

OMÜ'de 12 Temmuz'da yapılan aday belirleme seçiminde ilk 6 aday arasında ilk sırada Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, 2'nci sırada Prof. Dr. Sait Bilgiç ve 3'üncü sırada ise Prof. Dr. Şenol Eren bulunuyor. YÖK'ün bu üç ismi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği biliniyor.

 

AKAN'IN GÖREV SÜRESİ DOLDU

Bu arada OMÜ'de Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan'ın görev süresi geçen cuma günü itibariyle doldu. Akan'ın yerine halen bir atama yapılmazken, Erdoğan'ın rektör atamalarında titizlikle davrandığı, değerlendirmelerde Milli İstihbarat Teşkilatı’nın da görev alacağı belirtiliyor. Halen ataması yapılmayan bu üniversitelerdeki rektör adaylarının tek tek incelenerek, FETO terör örgütü ile uzaktan veya yakından bir bağlantılarının olup olmadıklarının araştırılacağı, bu nedenle sürecin uzadığı belirtiliyor.

 

 

 

ERDOĞAN 17 ÜNİVERSİTEDE SEÇİMİ DİKKATE ALMADI

Öte yandan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı döneminde şimdiye dek 59 rektör atadı. Erdoğan 59 atamanın en az 17'sinde üniversitenin seçimini dikkate almadı. 17 üniversitede üniversite seçimlerinde en çok oyu almayan adayları atadı. Erdoğan’ın atadığı 59 rektörden biri kadın 58’i erkek.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi. Samsun'da okullar yarın(28 Mart 2017 Salı) okullar tatil mi olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mart 2017 Salı günü Samsun'da yapacağı miting nedeniyle okullar tatil mi edildi. 

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belil oldu, başvurular nasıl yapılacak. Sözleşmeli öğretmen ek atama başvuruları. Milli Eğitim Bakanlığı 367 pozisyona ek atama yapacak. Başvurular 30 Mart-5 Nisan'da "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden yapabilecek.

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı Samsun'da Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Tut Kardeşinin Elinden projesinin tanıtım programı düzenlendi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Başta ben olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları eğitim camiasının emrindedir" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET