• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN SEÇECEK

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünü, Recep Tayyip Erdoğan seçecek! Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) rektörünün belirlenme sürecinde son noktaya gelindi. YÖK’ün belirlediği 3 isim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu

03 Ağustos 2016 Çarşamba 11:02
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünü, Recep Tayyip Erdoğan seçecek

Samsun OMÜ’de temmuz ayında rektör belirlemek için öğretim üyeleri sandık başına gitmiş ve en çok oyu alan 6 isim YÖK’e gönderilmişti. YÖK tarafından yapılan değerlendirmenin ardından ise 3 isimin önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne gittiği belirtildi.

 

YÖK, İLK 3’Ü GÖNDERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne giden 3 ismin en fazla oyu alan Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Prof. Dr. Şenol Eren olduğu öğrenildi. Erdoğan’ın birkaç gün içerisinde değerlendirme yaparak bu 3 isimden birini OMÜ’ye rektör atayacağı belirtilirken, listenin değiştirilme talebinde de bulunabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

 

 

8 AĞUSTOS’TA DEVREDİYOR

Rektör atamalarının yapılacağı dönemde darbe girişiminin yapılmasından dolayı YÖK çalışmasında özellikle FETÖ’ye yakın isimlerin olup olmadığı konusunda detaylı inceleme yaptı. Cuma günü görev süresi sona eren Rektör Hüseyin Akan ise görevi yeni rektöre 8 Ağustos Pazartesi günü teslim edecek. Yapılacak devir teslim töreninden sonra Erdoğan’ın belirleyeceği ismin resmen göreve başlayacağı ifade edildi.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

AÖF güz dönemi 2016 - 2017 sınav tarihleri: AÖF sınavı ne zaman

AÖF güz dönemi 2016 - 2017 sınav tarihleri: AÖF sınavı ne zaman AÖF güz dönemi 2016 - 2017 sınav tarihleri: AÖF sınavı ne zaman. 2016-2017 Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt tarihleri. AÖF Güz Dönemi 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı vize sınavları ne zaman yapılacak

DGS lisans öğrencilerine KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili önemli açıklama

DGS lisans öğrencilerine KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili önemli açıklama DGS lisans öğrencilerine KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili önemli açıklama. Dikey Geçiş Sınavı(DGS) ile lisans programına yerleşen öğrencilerin burs ve kredi başvuruları başladı. DGS öğrencilerine KYK'dan burs ve kredi başvuruları son tarih ne zaman.

AÖF sınavlarında artık 4 Yanlış 1 Doğruyu götürüyor

AÖF sınavlarında artık 4 Yanlış 1 Doğruyu götürüyor AÖF sınavlarında artık 4 Yanlış 1 Doğruyu götürüyor! Açıköğretim Fakültesi'nin sınav sonuçları değerlendirilirken artık 4 yanlış 1 doğruyu götürecek.

Samsun MMO öğrenci üyelerine eğitim programı başlattı

Samsun MMO öğrenci üyelerine eğitim programı başlattı Samsun MMO öğrenci üyelerine eğitim programı başlattı. Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi, öğrenci üyelerine yönelik "Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgisayar Destekli Üretim" eğitim program başlattı.

KÖŞE YAZARLARI