• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN SEÇECEK

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünü, Recep Tayyip Erdoğan seçecek! Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) rektörünün belirlenme sürecinde son noktaya gelindi. YÖK’ün belirlediği 3 isim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu

03 Ağustos 2016 Çarşamba 11:02
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünü, Recep Tayyip Erdoğan seçecek

Samsun OMÜ’de temmuz ayında rektör belirlemek için öğretim üyeleri sandık başına gitmiş ve en çok oyu alan 6 isim YÖK’e gönderilmişti. YÖK tarafından yapılan değerlendirmenin ardından ise 3 isimin önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne gittiği belirtildi.

 

YÖK, İLK 3’Ü GÖNDERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne giden 3 ismin en fazla oyu alan Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Prof. Dr. Şenol Eren olduğu öğrenildi. Erdoğan’ın birkaç gün içerisinde değerlendirme yaparak bu 3 isimden birini OMÜ’ye rektör atayacağı belirtilirken, listenin değiştirilme talebinde de bulunabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

 

 

8 AĞUSTOS’TA DEVREDİYOR

Rektör atamalarının yapılacağı dönemde darbe girişiminin yapılmasından dolayı YÖK çalışmasında özellikle FETÖ’ye yakın isimlerin olup olmadığı konusunda detaylı inceleme yaptı. Cuma günü görev süresi sona eren Rektör Hüseyin Akan ise görevi yeni rektöre 8 Ağustos Pazartesi günü teslim edecek. Yapılacak devir teslim töreninden sonra Erdoğan’ın belirleyeceği ismin resmen göreve başlayacağı ifade edildi.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun'da öğrenciler her ay farklı meyve ile besleniyor

Samsun'da öğrenciler her ay farklı meyve ile besleniyor Samsun'da öğrenciler her ay farklı meyve ile besleniyor! Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Hatice Kemal Kayalıoğlu Fen Lisesi'nde öğrenciler "Beslenme Dostu Okul Projesi" kapsamında her ay farklı bir meyve ile besleniyorlar. 

Samsun OMÜ öğrencisi Çince kompozisyon yarışmasında dördüncü oldu

Samsun OMÜ öğrencisi Çince kompozisyon yarışmasında dördüncü oldu Samsun OMÜ öğrencisi Çince kompozisyon yarışmasında dördüncü oldu! Samsun OMÜ öğrencisi Halime Zeynep Sürücü, üniversiteler arası “Çince Öğrenmenin Zorlukları ve Güzel Yanları” konulu Çince kompozisyon yarışmasında teşvik ödülüne layık görüldü. 

Samsun OMÜ birincilerine başarı belgesi verildi

Samsun OMÜ birincilerine başarı belgesi verildi Samsun OMÜ birincilerine başarı belgesi verildi! Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğüne atandığı günden itibaren üniversitenin akademik ve idari personeliyle sıcak ilişkiler kuran Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, öğrencileri de unutmadı.

Samsun 23 Nisan Ortaokulu’nda Öğretmenler Günü kutlaması

Samsun 23 Nisan Ortaokulu’nda Öğretmenler Günü kutlaması Bu yıl TEOG sınavına denk gelen "24 Kasım Öğretmenler Günü" 23 Nisan Ortaokulu’nda gecikmeli olarak kutlandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET