• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN SEÇECEK

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünü, Recep Tayyip Erdoğan seçecek! Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) rektörünün belirlenme sürecinde son noktaya gelindi. YÖK’ün belirlediği 3 isim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu

03 Ağustos 2016 Çarşamba 11:02
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünü, Recep Tayyip Erdoğan seçecek

Samsun OMÜ’de temmuz ayında rektör belirlemek için öğretim üyeleri sandık başına gitmiş ve en çok oyu alan 6 isim YÖK’e gönderilmişti. YÖK tarafından yapılan değerlendirmenin ardından ise 3 isimin önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne gittiği belirtildi.

 

YÖK, İLK 3’Ü GÖNDERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne giden 3 ismin en fazla oyu alan Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Prof. Dr. Şenol Eren olduğu öğrenildi. Erdoğan’ın birkaç gün içerisinde değerlendirme yaparak bu 3 isimden birini OMÜ’ye rektör atayacağı belirtilirken, listenin değiştirilme talebinde de bulunabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

 

 

8 AĞUSTOS’TA DEVREDİYOR

Rektör atamalarının yapılacağı dönemde darbe girişiminin yapılmasından dolayı YÖK çalışmasında özellikle FETÖ’ye yakın isimlerin olup olmadığı konusunda detaylı inceleme yaptı. Cuma günü görev süresi sona eren Rektör Hüseyin Akan ise görevi yeni rektöre 8 Ağustos Pazartesi günü teslim edecek. Yapılacak devir teslim töreninden sonra Erdoğan’ın belirleyeceği ismin resmen göreve başlayacağı ifade edildi.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı

Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme süreleri uzatıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 26 Şubat 2017 Pazar günü saat 22.59’a kadar uzatıldığı bildirildi.

Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor

Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor Samsun'a gelen Uluslararası öğrenciler Türkçeyi yaşayarak öğreniyor. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi(OMÜ-TÜRKÇE) öğrencileri Türkçe ve Türk kültürünü yaşayarak öğreniyor.

Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi

Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi Samsun'da toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi. Atakum Halide Edip Adıvar Anaokulunun uyguladığı "Oyuncaksız Ana Sınıfı Kalmasın" projesi kapsamında toplanan oyuncaklar kardeş okullara gönderildi.

Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı

Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı Samsun'da Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine kahvaltı programı. Samsun'da Gazipaşa İlkokulu ile Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri kahvaltı etkinliğinde kaynaştı. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET