• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN SEÇECEK

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünü, Recep Tayyip Erdoğan seçecek! Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) rektörünün belirlenme sürecinde son noktaya gelindi. YÖK’ün belirlediği 3 isim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu

03 Ağustos 2016 Çarşamba 11:02
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünü, Recep Tayyip Erdoğan seçecek

Samsun OMÜ’de temmuz ayında rektör belirlemek için öğretim üyeleri sandık başına gitmiş ve en çok oyu alan 6 isim YÖK’e gönderilmişti. YÖK tarafından yapılan değerlendirmenin ardından ise 3 isimin önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne gittiği belirtildi.

 

YÖK, İLK 3’Ü GÖNDERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne giden 3 ismin en fazla oyu alan Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Prof. Dr. Şenol Eren olduğu öğrenildi. Erdoğan’ın birkaç gün içerisinde değerlendirme yaparak bu 3 isimden birini OMÜ’ye rektör atayacağı belirtilirken, listenin değiştirilme talebinde de bulunabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

 

 

8 AĞUSTOS’TA DEVREDİYOR

Rektör atamalarının yapılacağı dönemde darbe girişiminin yapılmasından dolayı YÖK çalışmasında özellikle FETÖ’ye yakın isimlerin olup olmadığı konusunda detaylı inceleme yaptı. Cuma günü görev süresi sona eren Rektör Hüseyin Akan ise görevi yeni rektöre 8 Ağustos Pazartesi günü teslim edecek. Yapılacak devir teslim töreninden sonra Erdoğan’ın belirleyeceği ismin resmen göreve başlayacağı ifade edildi.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi. Samsun'da okullar yarın(28 Mart 2017 Salı) okullar tatil mi olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mart 2017 Salı günü Samsun'da yapacağı miting nedeniyle okullar tatil mi edildi. 

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belil oldu, başvurular nasıl yapılacak. Sözleşmeli öğretmen ek atama başvuruları. Milli Eğitim Bakanlığı 367 pozisyona ek atama yapacak. Başvurular 30 Mart-5 Nisan'da "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden yapabilecek.

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı Samsun'da Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Tut Kardeşinin Elinden projesinin tanıtım programı düzenlendi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Başta ben olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları eğitim camiasının emrindedir" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET