• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN SEÇECEK

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünü, Recep Tayyip Erdoğan seçecek! Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) rektörünün belirlenme sürecinde son noktaya gelindi. YÖK’ün belirlediği 3 isim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu

03 Ağustos 2016 Çarşamba 11:02
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünü, Recep Tayyip Erdoğan seçecek

Samsun OMÜ’de temmuz ayında rektör belirlemek için öğretim üyeleri sandık başına gitmiş ve en çok oyu alan 6 isim YÖK’e gönderilmişti. YÖK tarafından yapılan değerlendirmenin ardından ise 3 isimin önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne gittiği belirtildi.

 

YÖK, İLK 3’Ü GÖNDERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne giden 3 ismin en fazla oyu alan Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Prof. Dr. Şenol Eren olduğu öğrenildi. Erdoğan’ın birkaç gün içerisinde değerlendirme yaparak bu 3 isimden birini OMÜ’ye rektör atayacağı belirtilirken, listenin değiştirilme talebinde de bulunabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

 

 

8 AĞUSTOS’TA DEVREDİYOR

Rektör atamalarının yapılacağı dönemde darbe girişiminin yapılmasından dolayı YÖK çalışmasında özellikle FETÖ’ye yakın isimlerin olup olmadığı konusunda detaylı inceleme yaptı. Cuma günü görev süresi sona eren Rektör Hüseyin Akan ise görevi yeni rektöre 8 Ağustos Pazartesi günü teslim edecek. Yapılacak devir teslim töreninden sonra Erdoğan’ın belirleyeceği ismin resmen göreve başlayacağı ifade edildi.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun'da ilkokul öğrencilerine tramvayda kitap okuma etkinliği

Samsun'da ilkokul öğrencilerine tramvayda kitap okuma etkinliği Samsun'da ilkokul öğrencilerine tramvayda kitap okuma etkinliği. Samsun'da ilkokul öğrencileri, "Oku, Anla, Yaşa" projesi kapsamında tramvayda kitap etkinliği düzenledi.

AÖF öğrencileri bu habere dikkat: Devrim gibi uygulama

AÖF öğrencileri bu habere dikkat: Devrim gibi uygulama AÖF öğrencileri bu habere dikkat: Devrim gibi uygulama.Yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nde devrim niteliğinde bir uygulamaya geçildi.

13 yaşındaki Eren Şeker, 11 kez ameliyat oldu

13 yaşındaki Eren Şeker, 11 kez ameliyat oldu 13 yaşındaki Eren Şeker, 11 kez ameliyat oldu. Yürüme güçlüğü çeken 13 yaşındaki Eren Şeker, neredeyse yaşı kadar sayıda ameliyat geçirdi ama derslerini hiç aksatmadı. Destek cihazı ile yürüyebilen Şeker, TEOG’daki puanıyla da başarının engel tanımadığını gösterdi.

Samsun'da Okula Giderken Üşümüyorum kampanyası bitti

Samsun'da Okula Giderken Üşümüyorum kampanyası bitti Samsun'da Okula Giderken Üşümüyorum kampanyası bitti. Samsun Bafra Umut Derneği tarafından başlatılan “Okula Giderken Üşümüyorum” kampanyası sona erdi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET