• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN'DEN ÖNEMLİ LYS SINAVI AÇIKLAMASI

Samsun Valisi İbrahim Şahin'den önemli LYS sınavı açıklaması. Samsun Valisi İbrahim Şahin, 18-19 Haziran ile 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

17 Haziran 2016 Cuma 18:10
Samsun Valisi İbrahim Şahin'den önemli LYS sınavı açıklaması

Samsun Valisi İbrahim Şahin,18-19 Haziran/25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin yaptığı açıklamada LYS sınavına girecek öğrencilerin motivasyonlarının bozulmaması için sınavın yapılacağı okul ve mahallelerde alınacak tedbirlerle ilgili bilgiler verdi.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 18-19 Haziran ile 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili açıklamasında şu bilgileri verdi.

 

"Lisans Yerleştirme Sınavları tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de (LYS), 18-19 Haziran/25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacaktır. Sınav esnasında, öncesinde ve sonrasında öğrencilerin dikkat ve motivasyonunun bozulmaması, psikolojik, fizyolojik etkilerin öğrencilerin başarı seviyelerine etki etmemesi için dikkatli olunması gerekmektedir. Bu amaçla;

 

1- Sınavların yapılacağı mahallerin bahçelerine ve çevrelerine sınav günleri hiçbir vasıtanın park ettirilmemesine,

 

2- Trafikte seyreden araçların, korna, çalgı, yüksek ses ve benzeri gürültü çıkarıcı davranışlarda bulunmamalarına,

 

3-Sınav yapılacak okulların çevresinde ve caddelerde kurulan pazaryeri esnafının müşteri çağırmak için bağırmamalarına,

 

4- Okulların yakınındaki inşaat çalışmalarına sınav saatlerinde ara verilmesine,

 

5- Belediye Başkanlıklarınca sınav merkezlerine gitmek için kullanılan güzergâhlarda toplu taşıma seferleri herhangi bir aksaklığa meydan vermeden sürdürülmesine,

 

6- Sınav yerlerinin hazırlanması İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, sağlık tedbirlerinin alınması ise İl Sağlık Müdürlüğü tarafından planlanmasına,

 

7- Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) katılacak olan öğrencilerden kimlik cüzdanını kaybeden veya unutan öğrencilerin mağdur olmamaları için 18-19 Haziran / 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde Nüfus Müdürlüklerinin açık tutulmasına özen gösterilecektir.

 

8- 18-19 Haziran/25-26 Haziran 2016 tarihlerinde sınavların yapılacağı mahaller ve çevrelerinde gerekli emniyet tedbirleri Polis ve Jandarma tarafından planlanmaları yapılmıştır.

 

Gençlerimizin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği ve gelecekleri bakımından da önem taşıyan bu sınavlar nedeniyle her kademedeki personelin ve vatandaşlarımızın sevgili öğrencilerimize sakin ve güvenli sınav ortamlarının temin edilmesi bakımından hassasiyet göstermeleri, adayların başarısı açısından çok önemlidir. Bu vesile ile sınava girecek tüm gençlerimize başarılar diler, gösterecekleri hassasiyet için değerli Samsunlulara teşekkür ederim." dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun mitingi için okullar yarın tatil mi edildi. Samsun'da okullar yarın(28 Mart 2017 Salı) okullar tatil mi olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mart 2017 Salı günü Samsun'da yapacağı miting nedeniyle okullar tatil mi edildi. 

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belli oldu, başvurular nasıl yapılacak Sözleşmeli öğretmenlere ek atamada tarih belil oldu, başvurular nasıl yapılacak. Sözleşmeli öğretmen ek atama başvuruları. Milli Eğitim Bakanlığı 367 pozisyona ek atama yapacak. Başvurular 30 Mart-5 Nisan'da "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden yapabilecek.

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı

Samsun Piri Reis Lisesi'nde Tut Kardeşinin Elinden projesi tanıtıldı Samsun'da Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Tut Kardeşinin Elinden projesinin tanıtım programı düzenlendi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Eğitim Camiasının emrindeyim Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Başta ben olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları eğitim camiasının emrindedir" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET