• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN'DEN ÖNEMLİ LYS SINAVI AÇIKLAMASI

Samsun Valisi İbrahim Şahin'den önemli LYS sınavı açıklaması. Samsun Valisi İbrahim Şahin, 18-19 Haziran ile 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

17 Haziran 2016 Cuma 18:10
Samsun Valisi İbrahim Şahin'den önemli LYS sınavı açıklaması

Samsun Valisi İbrahim Şahin,18-19 Haziran/25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin yaptığı açıklamada LYS sınavına girecek öğrencilerin motivasyonlarının bozulmaması için sınavın yapılacağı okul ve mahallelerde alınacak tedbirlerle ilgili bilgiler verdi.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 18-19 Haziran ile 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili açıklamasında şu bilgileri verdi.

 

"Lisans Yerleştirme Sınavları tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de (LYS), 18-19 Haziran/25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacaktır. Sınav esnasında, öncesinde ve sonrasında öğrencilerin dikkat ve motivasyonunun bozulmaması, psikolojik, fizyolojik etkilerin öğrencilerin başarı seviyelerine etki etmemesi için dikkatli olunması gerekmektedir. Bu amaçla;

 

1- Sınavların yapılacağı mahallerin bahçelerine ve çevrelerine sınav günleri hiçbir vasıtanın park ettirilmemesine,

 

2- Trafikte seyreden araçların, korna, çalgı, yüksek ses ve benzeri gürültü çıkarıcı davranışlarda bulunmamalarına,

 

3-Sınav yapılacak okulların çevresinde ve caddelerde kurulan pazaryeri esnafının müşteri çağırmak için bağırmamalarına,

 

4- Okulların yakınındaki inşaat çalışmalarına sınav saatlerinde ara verilmesine,

 

5- Belediye Başkanlıklarınca sınav merkezlerine gitmek için kullanılan güzergâhlarda toplu taşıma seferleri herhangi bir aksaklığa meydan vermeden sürdürülmesine,

 

6- Sınav yerlerinin hazırlanması İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, sağlık tedbirlerinin alınması ise İl Sağlık Müdürlüğü tarafından planlanmasına,

 

7- Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) katılacak olan öğrencilerden kimlik cüzdanını kaybeden veya unutan öğrencilerin mağdur olmamaları için 18-19 Haziran / 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde Nüfus Müdürlüklerinin açık tutulmasına özen gösterilecektir.

 

8- 18-19 Haziran/25-26 Haziran 2016 tarihlerinde sınavların yapılacağı mahaller ve çevrelerinde gerekli emniyet tedbirleri Polis ve Jandarma tarafından planlanmaları yapılmıştır.

 

Gençlerimizin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği ve gelecekleri bakımından da önem taşıyan bu sınavlar nedeniyle her kademedeki personelin ve vatandaşlarımızın sevgili öğrencilerimize sakin ve güvenli sınav ortamlarının temin edilmesi bakımından hassasiyet göstermeleri, adayların başarısı açısından çok önemlidir. Bu vesile ile sınava girecek tüm gençlerimize başarılar diler, gösterecekleri hassasiyet için değerli Samsunlulara teşekkür ederim." dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Öğretmenlere ödev verildi: Hababam Sınıfı'nı izleyin, Oğuz Atay okuyun

Öğretmenlere ödev verildi: Hababam Sınıfı'nı izleyin, Oğuz Atay okuyun Öğretmenlere ödev verildi: Hababam Sınıfı'nı izleyin, Oğuz Atay okuyun! MEB, öğretmenlerin eğitimleri sürecinde izlemeleri için 30 film, okumaları için de 30 kitap önerdi. Filmler arasında Hababam sınıfı, kitaplar arasında Oğuz Atay romanı var.

Bin 500 engelli öğretmenin atanacağı tarih açıklandı

Bin 500 engelli öğretmenin atanacağı tarih açıklandı Bin 500 engelli öğretmenin atanacağı tarih açıklandı! Başbakan Binali Yıldırım Şubat ayında bin 500 engelli öğretmen atamasın yapılacağını söyledi.

Samsun'da öğrenciler her ay farklı meyve ile besleniyor

Samsun'da öğrenciler her ay farklı meyve ile besleniyor Samsun'da öğrenciler her ay farklı meyve ile besleniyor! Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Hatice Kemal Kayalıoğlu Fen Lisesi'nde öğrenciler "Beslenme Dostu Okul Projesi" kapsamında her ay farklı bir meyve ile besleniyorlar. 

Samsun OMÜ öğrencisi Çince kompozisyon yarışmasında dördüncü oldu

Samsun OMÜ öğrencisi Çince kompozisyon yarışmasında dördüncü oldu Samsun OMÜ öğrencisi Çince kompozisyon yarışmasında dördüncü oldu! Samsun OMÜ öğrencisi Halime Zeynep Sürücü, üniversiteler arası “Çince Öğrenmenin Zorlukları ve Güzel Yanları” konulu Çince kompozisyon yarışmasında teşvik ödülüne layık görüldü. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET