• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN'DEN ÖNEMLİ LYS SINAVI AÇIKLAMASI

Samsun Valisi İbrahim Şahin'den önemli LYS sınavı açıklaması. Samsun Valisi İbrahim Şahin, 18-19 Haziran ile 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

17 Haziran 2016 Cuma 18:10
Samsun Valisi İbrahim Şahin'den önemli LYS sınavı açıklaması

Samsun Valisi İbrahim Şahin,18-19 Haziran/25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin yaptığı açıklamada LYS sınavına girecek öğrencilerin motivasyonlarının bozulmaması için sınavın yapılacağı okul ve mahallelerde alınacak tedbirlerle ilgili bilgiler verdi.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 18-19 Haziran ile 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili açıklamasında şu bilgileri verdi.

 

"Lisans Yerleştirme Sınavları tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de (LYS), 18-19 Haziran/25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacaktır. Sınav esnasında, öncesinde ve sonrasında öğrencilerin dikkat ve motivasyonunun bozulmaması, psikolojik, fizyolojik etkilerin öğrencilerin başarı seviyelerine etki etmemesi için dikkatli olunması gerekmektedir. Bu amaçla;

 

1- Sınavların yapılacağı mahallerin bahçelerine ve çevrelerine sınav günleri hiçbir vasıtanın park ettirilmemesine,

 

2- Trafikte seyreden araçların, korna, çalgı, yüksek ses ve benzeri gürültü çıkarıcı davranışlarda bulunmamalarına,

 

3-Sınav yapılacak okulların çevresinde ve caddelerde kurulan pazaryeri esnafının müşteri çağırmak için bağırmamalarına,

 

4- Okulların yakınındaki inşaat çalışmalarına sınav saatlerinde ara verilmesine,

 

5- Belediye Başkanlıklarınca sınav merkezlerine gitmek için kullanılan güzergâhlarda toplu taşıma seferleri herhangi bir aksaklığa meydan vermeden sürdürülmesine,

 

6- Sınav yerlerinin hazırlanması İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, sağlık tedbirlerinin alınması ise İl Sağlık Müdürlüğü tarafından planlanmasına,

 

7- Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) katılacak olan öğrencilerden kimlik cüzdanını kaybeden veya unutan öğrencilerin mağdur olmamaları için 18-19 Haziran / 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde Nüfus Müdürlüklerinin açık tutulmasına özen gösterilecektir.

 

8- 18-19 Haziran/25-26 Haziran 2016 tarihlerinde sınavların yapılacağı mahaller ve çevrelerinde gerekli emniyet tedbirleri Polis ve Jandarma tarafından planlanmaları yapılmıştır.

 

Gençlerimizin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği ve gelecekleri bakımından da önem taşıyan bu sınavlar nedeniyle her kademedeki personelin ve vatandaşlarımızın sevgili öğrencilerimize sakin ve güvenli sınav ortamlarının temin edilmesi bakımından hassasiyet göstermeleri, adayların başarısı açısından çok önemlidir. Bu vesile ile sınava girecek tüm gençlerimize başarılar diler, gösterecekleri hassasiyet için değerli Samsunlulara teşekkür ederim." dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da kitap okuma kampı başladı

Samsun'da kitap okuma kampı başladı Samsun'da kitap okuma kampı başladıGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Kış Kamplarından biri olan “Kitap Okuma Kampı” Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı’nda başladı. İlk dönemi 27 Ocak’ta sona erecek olan kampa 17 ilden 150 erkek öğrenci katılıyor.

Atakum AİHL öğrencileri İngiltere’ye gitti

Atakum AİHL öğrencileri İngiltere’ye gitti Atakum AİHL öğrencileri İngiltere’ye gitti. Türkiye’de Arapça ve İngilizce hazırlık eğitim veren sayılı okullardan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL), öğrencilerini İngilizce eğitimi için İngiltere’ye uğurladı.

Türkiye'de 14 yılda eğitim kalitesi yükseldi

Türkiye'de 14 yılda eğitim kalitesi yükseldi Türkiye'de 14 yılda eğitim kalitesi yükseldi. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, eğitim alanında son 14 yılda yaşanan gelişmeleri 'Rakamlarla Türkiye' çalışmasında ortaya koydu. Eğitime ayrılan bütçe 14 yılda yaklaşık 12 katına çıkarken 2002 yılında 7,5 milyar lira olan eğitim bütçesi, 2016’da 85 milyar lirayı aştı. Artış yüzde bin 40’a ulaştı.

Erdoğan Tok miniklerin karne sevincini paylaştı

Erdoğan Tok miniklerin karne sevincini paylaştı Erdoğan Tok miniklerin karne sevincini paylaştı. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İstiklal İlkokulunu ziyaret ederek İlkadım Belediyesi tarafından yenilenen konferans salonunun açılışını gerçekleştirdi ve miniklerin karne sevincinde onları yalnız bırakmadı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET