• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN'DEN ÖNEMLİ LYS SINAVI AÇIKLAMASI

Samsun Valisi İbrahim Şahin'den önemli LYS sınavı açıklaması. Samsun Valisi İbrahim Şahin, 18-19 Haziran ile 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

17 Haziran 2016 Cuma 18:10
Samsun Valisi İbrahim Şahin'den önemli LYS sınavı açıklaması

Samsun Valisi İbrahim Şahin,18-19 Haziran/25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin yaptığı açıklamada LYS sınavına girecek öğrencilerin motivasyonlarının bozulmaması için sınavın yapılacağı okul ve mahallelerde alınacak tedbirlerle ilgili bilgiler verdi.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 18-19 Haziran ile 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili açıklamasında şu bilgileri verdi.

 

"Lisans Yerleştirme Sınavları tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de (LYS), 18-19 Haziran/25-26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacaktır. Sınav esnasında, öncesinde ve sonrasında öğrencilerin dikkat ve motivasyonunun bozulmaması, psikolojik, fizyolojik etkilerin öğrencilerin başarı seviyelerine etki etmemesi için dikkatli olunması gerekmektedir. Bu amaçla;

 

1- Sınavların yapılacağı mahallerin bahçelerine ve çevrelerine sınav günleri hiçbir vasıtanın park ettirilmemesine,

 

2- Trafikte seyreden araçların, korna, çalgı, yüksek ses ve benzeri gürültü çıkarıcı davranışlarda bulunmamalarına,

 

3-Sınav yapılacak okulların çevresinde ve caddelerde kurulan pazaryeri esnafının müşteri çağırmak için bağırmamalarına,

 

4- Okulların yakınındaki inşaat çalışmalarına sınav saatlerinde ara verilmesine,

 

5- Belediye Başkanlıklarınca sınav merkezlerine gitmek için kullanılan güzergâhlarda toplu taşıma seferleri herhangi bir aksaklığa meydan vermeden sürdürülmesine,

 

6- Sınav yerlerinin hazırlanması İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, sağlık tedbirlerinin alınması ise İl Sağlık Müdürlüğü tarafından planlanmasına,

 

7- Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) katılacak olan öğrencilerden kimlik cüzdanını kaybeden veya unutan öğrencilerin mağdur olmamaları için 18-19 Haziran / 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde Nüfus Müdürlüklerinin açık tutulmasına özen gösterilecektir.

 

8- 18-19 Haziran/25-26 Haziran 2016 tarihlerinde sınavların yapılacağı mahaller ve çevrelerinde gerekli emniyet tedbirleri Polis ve Jandarma tarafından planlanmaları yapılmıştır.

 

Gençlerimizin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği ve gelecekleri bakımından da önem taşıyan bu sınavlar nedeniyle her kademedeki personelin ve vatandaşlarımızın sevgili öğrencilerimize sakin ve güvenli sınav ortamlarının temin edilmesi bakımından hassasiyet göstermeleri, adayların başarısı açısından çok önemlidir. Bu vesile ile sınava girecek tüm gençlerimize başarılar diler, gösterecekleri hassasiyet için değerli Samsunlulara teşekkür ederim." dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

MEB'den son dakika açıklaması: Atama yapılacak öğretmen kontenjanları açıklandı

MEB'den son dakika açıklaması: Atama yapılacak öğretmen kontenjanları açıklandı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan son dakik açıklamada Sözleşmeli öğretmen atamalarına dair atama takvimi ve atama yapılacak kontenjanlar açıklandı. 20 bin atama bekleyen öğretmen adayının gözü kulağı bu müjdeli haberdeydi. İşte atama yapılacak bölümlerin tam kontenjan listesi

Atatürk Üniversitesi AÖF sonuçları açıklandı! ATA AÖF sınav sonuçları için tıklayınız

Atatürk Üniversitesi AÖF sonuçları açıklandı! ATA AÖF sınav sonuçları için tıklayınız Atatürk Üniversitesi AÖF sonuçları açıklandı! ATA AÖF 28 29 Ocak sınav sonuçları açıklandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA - AÖF) sınavları 28-29 Ocak’ta yapılmıştı. ATA AÖF öğrencileri sınavın ardından ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı mı sorusunun cevabını bekliyordu. ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı. ATA AÖF sınav sonuçlarına haberimizdeki linkten ulaşabilirsiniz. ATA AÖF sınav sonuçları için tıklayınız

Samsun'un Çarşamba ilçesinde OMÜ Senatosu toplandı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde OMÜ Senatosu toplandı Samsun'un Çarşamba ilçesinde OMÜ Senatosu toplandı. Samsun'un Çarşamba ilçesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Senato toplantısı yapıldı.

Şehit yakınları istedikleri üniversitede okuyabilecek! YÖK'ten flaş karar

Şehit yakınları istedikleri üniversitede okuyabilecek! YÖK'ten flaş karar Şehit yakınları istedikleri üniversitede okuyabilecek! YÖK'ten flaş karar. YÖK, şehit yakınlarının özel öğrenci olarak istedikleri üniversitede öğrenim göreceklerini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET