• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler
Türkiye ve Rusya arasındaki krizin maliyeti 1 Milyar Dolar

Türkiye ve Rusya arasındaki krizin maliyeti 1 Milyar Dolar. Rusya'nın Türk domatesine uyguladığı yasağı kaldırmaması, Türkiye'nin de Rusya'dan tahıl alımını frenlemesi her iki ülkeye toplamda 1 milyar dolar kaybettirdi.

Sigortalı olmayan ev kadınlarına emeklilik yolu açılıyor

Sigortalı olmayan ev kadınlarına emeklilik yolu açılıyor. Sigortalı olmayan ev kadınları emekli olacak. Sigortalı olmayan ev kadınlarının emekli olabilmesi için Meclis'e kanun teklifi verildi. Teklif yasalaşırsa, evliliklerinde en az 25 yılını tamamlayan kadınlar emekli olacak.

Milyonlara araç sahibine müjde! Beklenen indirim geldi

Milyonlara araç sahibine müjde! Beklenen indirim geldi. Motorinin litre fiyatında, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 7 kuruş indirim yapıldı.

Türkiye'ye 70 milyar dolar geliyor

Türkiye'ye 70 milyar dolar geliyor. 500 yatırımcı İstanbul'da buluştu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gelen yatırımcılara seslendi. 2017'de Türkiye'ye gelecek yatırımın 70 milyar dolara ulaşması bekleniyor

ASKON Samsun Şubesi'ndan KOSGEB işbirliği

ASKON Samsun Şubesi'ndan KOSGEB işbirliği. Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Samsun Şubesi KOSGEB ile Girişimcilik Eğitim Kursu Protokolü imzaladı.

Çinli iş adamlarından Samsun'a yatırım sinyali

Çinli iş adamlarından Samsun'a yatırım sinyali. Samsun'a gelen Çinli iş adamları yatırım sinyalinde bulunarak STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'na "Önümüzdeki dönemlerde atacağımız adımları konuşabiliriz" dedi.

Samsun Mobilyacılar Odasından KDV açıklaması: Umutluyuz

Samsun Mobilyacılar Odasından KDV açıklaması: Umutluyuz. Samsun Mobilyacılar Odası Başkanı İbrahim Ülker, mobilya sektöründe yapılan KDV düzenlemesinin kendilerini heyecanlandırdığını söyledi.

Araç sahiplerine müjde, bir indirim daha geliyor

Araç sahiplerine müjde, bir indirim daha geliyor. Motorinin litre fiyatına bu geceyarısından itibaren geçerli olacak şekilde 7 kuruş indirim bekleniyor.

Samsun'un Ayvacık ilçesinde 3 yılda 51.5 Milyon Lira yatırım

Samsun'un Ayvacık ilçesinde 3 yılda 51.5 Milyon Lira yatırım. Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ayvacık ilçesinde 3 yılda 51.5 Milyon Lira yatırım gerçekleştirdi.

Bakan Çelik, GDO'lu ekmek tartışmasına son noktayı koydu

Bakan Çelik, GDO'lu ekmek tartışmasına son noktayı koydu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Adana'da ekmekte herhangi bir GDO tespit edilmediğini açıkladı.

Samsun'da Rusya krizinden sonra un fabrikaları Buğday ithalatını durdurdu

Samsun'da Rusya krizinden sonra un fabrikaları Buğday ithalatını durdurdu Samsun'da Rusya krizinden sonra un fabrikaları Buğday ithalatını durdurdu. Rusya'dan Türkiye'den domates ithal etmeyeceğini açıklamasının ardından yeni bir ekonomik kriz doğarken Samsun'da büyük un fabrikaları bu karara karşılık buğday ithalatını durdurdu.

Samsun'un Canik ilçesinde 1 milyon 300 bin lira'lık yatırım

Samsun'un Canik ilçesinde 1 milyon 300 bin lira'lık yatırım Samsun'un Canik ilçesinde 1 milyon 300 bin lira'lık yatırım. Kırsal bölgelere yatırımları sürdüren Canik Belediyesi, Düvecik Mahallesi'nde aynı gün toplam 1 milyon 300 bin lira tutarındaki iki yatırımın temeli atıldı.

Emeklilere iyi haber! Paralarını geri alabilecekler

Emeklilere iyi haber! Paralarını geri alabilecekler Emeklilere iyi haber! Paralarını geri alabilecekler. Emekli olamayan sigortalıların primleri boşa gitmiyor. Emeklilik yaşı dolmasına rağmen primlerini tamamlayamayanlar ödedikleri parayı toplu olarak geri alabilirler.

Memurlara müjde! Paralar hesaba yattı

Memurlara müjde! Paralar hesaba yattı Memurlara müjde! Paralar hesaba yattı. 7 Ocak 2015 tarihinden önce aylık bağlanan memurlara 30 yılın üzerindeki hizmetleri karşılığında ödenecek emekli ikramiyesi hesaplara yatırıldı.

İlkadım Belediyesi Başkanı Tok işçilerin maaşlarına yüzde 22 zam yaptı

İlkadım Belediyesi Başkanı Tok işçilerin maaşlarına yüzde 22 zam yaptı İlkadım Belediyesi Başkanı Tok işçilerin maaşlarına yüzde 22 zam yaptı. İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, bir süredir devam eden görüşmelerde sendikanın yüzde 10'luk zam teklifine karşı, kendisi ilave yüzde 12'lik zam daha yaparak toplamda işçi maaşına yüzde 22'lik artışı yaptı.

Rusya Türkiye hakkında kararını verdi

Rusya Türkiye hakkında kararını verdi Rusya Türkiye hakkında kararını verdi. Rus yetkililer Türkiye'den giden domates, et, tavuk gibi tarım ürünlerinde ambargoyu kaldırmayacaklarını açıkladı.

22 Mart 2017 Salı günü Altında son durum

22 Mart 2017 Salı günü Altında son durum 22 Mart 2017 Salı günü Altında son durum. Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı, 145,5 lira seviyelerinden alıcı buluyor.

Yıpranma payından yararlanacak olan meslekler belli oldu

Yıpranma payından yararlanacak olan meslekler belli oldu Yıpranma payından yararlanacak olan meslekler belli oldu. Kamuda erken emeklilik imkanı tanınan mesleklerin kapsamı genişletiliyor. Hangi kamu görevlilerinin yıpranma payından yararlandırılacağı konusu yeniden değerlendiriliyor.

Binlerce kamu çalışanına kötü haber

Binlerce kamu çalışanına kötü haber Binlerce kamu çalışanına kötü haber! Türkiye genelindeki sivil toplum kuruluşları ve bazı kamu kurumlarını arayarak kendilerini İzmir Valiliği OHAL Bürosu çalışanı olarak tanıttıkları kişilerin bilgilerini ele geçirdikleri ortaya çıktı.

Erhan Usta: Çiftlik esnafının desteklenmeye ihtiyacı var

Erhan Usta: Çiftlik esnafının desteklenmeye ihtiyacı var Erhan Usta: Çiftlik esnafının desteklenmeye ihtiyacı var. MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, "Çiftlik Caddesi esnaflarımızın AVM gibi büyük alışveriş merkezlerine karşı ayakta kalmaları için mutlaka desteklenmeye ihtiyaçları var. Devlet destekleri ile esnafın desteklenmesi bu anlamda esnafımızı da büyük ölçüde rahatlatacaktır" dedi.

Yıpranma payı ve erken emeklilikten kamuda kimler yararlanacak

Yıpranma payı ve erken emeklilikten kamuda kimler yararlanacak Yıpranma payı ve erken emeklilikten kamuda kimler yararlanacak. Kamuda erken emeklilikten yararlanacak mesleklerin kapsamı genişletilecek. Kamuda erken emeklilikten kimler yararlanacak. Kamuda yıpranma payından yararlanacak meslekler belli oldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Canik'e 52 milyon TL yatırım

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Canik'e 52 milyon TL yatırım Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Canik'e 52 milyon TL yatırım. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik İlçesi genelinde 52 milyon 312 bin lira yatırım yapıldığını açıkladı.

Hükümetten erken emeklilik sinyali: Kamu çalışanlarına müjde

Hükümetten erken emeklilik sinyali: Kamu çalışanlarına müjde Hükümetten erken emeklilik sinyali: Kamu çalışanlarına müjde. Hükümet erken emeklilik çalışmalarına başladı. Sağlık çalışanları için erken emeklilik projesinde sona geliniyor. Erken emeklilik için bir komisyon da kuruldu

Samsun iş dünyası istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirildi

Samsun iş dünyası istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirildi Samsun iş dünyası istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirildi. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Olağan Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı’nda Meslek Komitesi üyelerine ve iş dünyasının temsilcilerine istihdam teşvikleri ve KGF’nin imkanları hakkında yetkililer tarafından bilgi verildi.

Altında son durum! 143 liranın üzerinde işlem görüyor

Altında son durum! 143 liranın üzerinde işlem görüyor Altında son durum! 143 liranın üzerinde işlem görüyor. İstanbul Kapalıçarşı'da güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı, 143 liranın üzerinde işlem görüyor.

Samsun Limanı'nı Rusya'nın domates yasağı vurdu: Ticaret durdu

Samsun Limanı'nı Rusya'nın domates yasağı vurdu: Ticaret durdu Samsun Limanı'nı Rusya'nın domates yasağı vurdu: Ticaret durdu. Rusya uçak krizinin ardından Türkiye ile ticarete devam ederken aldığı başta domates olmak üzere 21 üründen 13'üne yasak koyunca Samsun Limanı'ndaki ticaret durma noktasına geldi.

Samsun'da KOBİ'ler bankaları şikayet ediyor

Samsun'da KOBİ'ler bankaları şikayet ediyor Samsun'da Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğini almaya hak kazanan KOBİ'lerin bankalardan kredi başvuru talepleri reddedilince, KOSGEB'e şikayet yağmuruna tuttular.

Emeklilerin Temmuz 2017 maaşlarına ne kadar zam yapılacak

Emeklilerin Temmuz 2017 maaşlarına ne kadar zam yapılacak Emeklilerin Temmuz 2017 maaşlarına ne kadar zam yapılacak. Emeklilerin Temmuz 2017 maaş zamları belli oldu mu. Emeklilere Temmuz ayında ne kadar zam verilecek. SSK ve Bağ-Kur emeklileri Temmuz 2017 maaşlarına ne kadar zam gelecek..

Trafik sigortasında fazla alınan paralar vatandaşa iade edilecek

Trafik sigortasında fazla alınan paralar vatandaşa iade edilecek Trafik sigortasında fazla alınan paralar vatandaşa iade edilecek. 1 Nisan'dan itibaren otomobillerde tavan fiyat uygulaması başlayacak. Uygulama 2017 sonuna kadar sürecek. Yüksek fiyattan sigorta yaptıranların ise primleri iade edilecek.

Maliye Bakanlığı'ndan dolandırıcılık ile ilgili kritik uyarı

Maliye Bakanlığı'ndan dolandırıcılık ile ilgili kritik uyarı Maliye Bakanlığı'ndan dolandırıcılık ile ilgili kritik uyarı. Maliye Bakanlığı, Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun adını kullanarak dolandırıcılık girişiminde bulunanlara karşı vatandaşları uyardı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET