• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler
Asgari ücretten ne kadar vergi kesilecek? Asgari ücret ne kadara düşecek?

Asgari ücretten ne kadar vergi kesilecek? Asgari ücret ne kadara düşecek? Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücretin 2017 yılı için bin 404 lira olarak belirlendiğini hatırlatarak, "2017 yılında hiçbir asgari ücretlinin geliri vergi nedeni ile bin 404 liranın altına düşmeyecek" dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal bütçe açığını açıkladı

Maliye Bakanı Naci Ağbal bütçe açığını açıkladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2016 yılında bütçe açığının 29.3 milyar lira olarak gerçekleştiğini söyledi.

Kısa vadeli dış borç stoku Kasım sonu itibarıyla azaldı

Kısa vadeli dış borç stoku Kasım sonu itibarıyla azaldı. Kısa vadeli dış borç stoku, 2016 Kasım sonu itibarıyla, 2015 yıl sonuna göre yüzde 1,5 oranında azalışla 100,8 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Samsun 19 Mayıs Barajı çalışmaları hızla devam ediyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Samsun’da inşa edilen 19 Mayıs Barajı inşaatında son aşamaya gelindi.

Türkiye genelinde işsizlik oranı yine arttı

Türkiye genelinde işsizlik oranı yine arttı. Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2016 yılı Ekim'de geçen yılın aynı ayına göre 500 bin kişi artarak 3 milyon 647 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,3 puanlık artış ile yüzde 11,8 seviyesinde gerçekleşti.

Samsun'da sebze ve meyve fiyatları zamlandı: Pazarda her şey ateş pahası

Samsun'da sebze ve meyve fiyatları zamlandı: Pazarda her şey ateş pahası. Samsun'da havaların soğuk olması ve Mersin'de yaşanan sel felaketi nedeniyle pazar yerlerinde sebze ve meyve fiyatları zamlandı.

Bakan Müezzinoğlu büyükannelere maaş müjdesini verdi

Bakan Müezzinoğlu büyükannelere maaş müjdesini verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Mehmet Müezzinoğlu'ndan büyükannelere verilmesi planlanan maaşlar konusunda yeni açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli döviz açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli döviz açıklaması. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Borsa İstanbul Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Yeni Hizmet Binası Açılış Töreninde açıklamalarda bulundu.

Dünyanın yedinci en büyük bankası Bank of China Türkiye'de

Dünyanın yedinci en büyük bankası Bank of China Türkiye'de. Bank of China Turkey AŞ, gerekli sermaye şartı olan 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası ödenmiş sermayeyi Türkiye'ye getirdi.

Benzine 15 kuruş, motorine 13 kuruş zam geldi

Akaryakıt dağıtım şirketleri, benzine 15, motorine 13 kuruş zam yaptı. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak zam ile benzinin litre fiyatı ortalama İstanbul'da 5,24 liradan 5,39 liraya, Ankara'da 5,29 liradan 5,44 liraya, İzmir'de ise 5,26 liradan 5,41 liraya yükselecek.

Samsun'da 195 aileye 862 bin TL kredi desteği verildi

Samsun'da 195 aileye 862 bin TL kredi desteği verildi Samsun'da 195 aileye 862 bin TL kredi desteği verildi. Samsun’da 2016 yılında süt sığırcılığı, fenni arıcılık ve güneş enerjisi olmak üzere 195 orman köy ailesine toplam 862 bin TL’lik kredi desteği verildi.

Ekonomi Bakanı'ndan dolar yorumu: Merkez'in eli kolu bağlı değil

Ekonomi Bakanı'ndan dolar yorumu: Merkez'in eli kolu bağlı değil Ekonomi Bakanı'ndan dolar yorumu: Merkez'in eli kolu bağlı değil. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Merkez Bankası'nın eli kolu bağlı değil, müdahale gücü var. Piyasadaki hareketlilik spekülatif. TL geldiğimiz noktaya dönecektir." dedi.

Dolar güne 3,77 ile başladı

Dolar güne 3,77 ile başladı Dolar güne 3,77 ile başladı. Serbest piyasada dolar 3,7780 liradan, euro ise 4,0110 liradan güne başladı.

Benzin ve motorin fiyatlarına yine zam geliyor

Benzin ve motorin fiyatlarına yine zam geliyor Benzin ve motorin fiyatlarına yine zam geliyor. Benzin ve motorin fiyatlarına bu gece itibariyle zam bekleniyor. Açıklama Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'ndan geldi.

Samsun'da belediyeler 129 milyon 685 bin 200 TL kredi kullandı

Samsun'da belediyeler 129 milyon 685 bin 200 TL kredi kullandı Samsun'da belediyeler 129 milyon 685 bin 200 TL kredi kullandı. İller Bankası A.Ş.(İlbank) Samsun Bölge Müdürü Osman Nuri Başaran, 2016 yılında belediyelere malzeme ve araç gereç alımları için 129 milyon 685 bin 200 TL kredi verdiklerini söyledi.

Taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili önemli açıklama

Taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili önemli açıklama Taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili önemli açıklama. Taşeron işçiler kadroya ne zaman alınacak. Taşeron işçiye kadro düzenlemesinde yeni bir gelişme var mı. Taşeron işçilerin merakla beklediği kadro düzenlemesi ile ilgili önemli açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi.

TÜBİTAK'ın 150 bin TL hibe desteğinde son başvuru tarihi ne zaman

TÜBİTAK'ın 150 bin TL hibe desteğinde son başvuru tarihi ne zaman TÜBİTAK'ın 150 bin TL hibe desteğinde son başvuru tarihi ne zaman. TÜBİTAK genç girişimcilere 150 bin TL hibe verecek. TÜBİTAK'ın genç girişimcilere sağlayacağı 150 bin TL'lik hibe için başvurular nereye yapılacak.

Genç girişimcilere 150 bin TL hibe

Genç girişimcilere 150 bin TL hibe Genç girişimcilere 150 bin TL hibe. ’Bireysel Genç Girişim Programı’ kapsamında teknolojik ve yenilikçi iş fikri olan genç girişimcilere 150 bin TL’ye kadar hibe sağlanacak.

Erol Bilecik TÜSİAD’ın yeni başkanı oldu

Erol Bilecik TÜSİAD’ın yeni başkanı oldu Erol Bilecik TÜSİAD’ın yeni başkanı oldu. TÜSİAD 47. Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Seçimli genel kurulda tek aday olan İndex Grubun Kurucusu Erol Bilecik TÜSİAD’ın yeni başkanı oldu.

Volkswagen davaları kararı bağlandı: Kesilen ceza dudak uçuklattı

Volkswagen davaları kararı bağlandı: Kesilen ceza dudak uçuklattı Volkswagen davaları kararı bağlandı: Kesilen ceza dudak uçuklattı. ABD Adalet Bakanlığı, Alman otomobil şirketi Volkswagen'in emisyon değerlerinde hile yaptığı gerekçesiyle açılan davaları karara bağladı.

Gram Altın rekora koşuyor! Gram altının fiyatı ne kadar

Gram Altın rekora koşuyor! Gram altının fiyatı ne kadar Gram Altın rekora koşuyor! Gram altının fiyatı ne kadar? Hafta başında beri dolar ve eurodan gelen rekor haberleri ile altın fiyatları da gerilerek rekor tazeledi.

İbrahim Kalın'dan ABD'ye çok ağır sözler

İbrahim Kalın'dan ABD'ye çok ağır sözler İbrahim Kalın'dan ABD'ye çok ağır sözler. İbrahim Kalın, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığının Twitter'da, SDG imzası taşıyan ve "PKK ile ilişkisinin olmadığını iddia eden" açıklamasına tepki gösterdi: Bu bir şaka mı?

Bakandan Kıdem tazminatı bekleyenleri umutlandıran açıklama

Bakandan Kıdem tazminatı bekleyenleri umutlandıran açıklama Bakandan Kıdem tazminatı bekleyenleri umutlandıran açıklama. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatında yeni sisteme geçilmesiyle ilgili, "Yüzde 100 hemfikir olmayı arzu ederim ama şunu bilin ki yüzde 70'i yakaladığım an TBMM'ye onu getireceğim" dedi.

Anayasa değişikliğine iş dünyasından destek

Anayasa değişikliğine iş dünyasından destek Anayasa değişikliğine iş dünyasından destek. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Anayasa değişikliğinin iş adamları için büyük artılar getireceğini belirterek, "Yarın bakıldığında hükümet başka partiden cumhurbaşkanı başka partiden olduğu zaman bir çekişme olacak. İş dünyası çekişme arzu etmez. İş dünyası huzur, güven ortamının devamını arz eder" dedi.

Çiftçilere 2016 yılında 3 milyon 500 bin TL hasar ödemesi yapıldı

Çiftçilere 2016 yılında  3 milyon 500 bin TL hasar ödemesi yapıldı Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, dolu, don, fırtına, sel gibi doğal afetler sonucunda zarar gören çiftçilere, kooperatifleri vasıtasıyla 2016 yılında 3 milyon 500 bin TL ve son üç yıl içinde ise 26 milyon TL hasar ödemesi yaptıklarını açıkladı.

Dolar ve Euro'da yükseliş tam gaz devam ediyor

Dolar ve Euro'da yükseliş tam gaz devam ediyor Dolar ve Euro'da yükseliş tam gaz devam ediyor. Dolar ve Euro'da son durum - 11 Ocak 2017 Çarşamba. Yükselişini sürdüren dolar/TL, 3,9290'a yükselerek tarihi zirveyi gördü. Euro da 4.1156'ya kadar çıkarak rekorunu yeniledi.

Otogaza 4 kuruşluk zam geldi, kalorifer yakıtı ve fuel oile ise indirim

Otogaza 4 kuruşluk zam geldi, kalorifer yakıtı ve fuel oile ise indirim Otogaza 4 kuruşluk zam geldi, kalorifer yakıtı ve fuel oile ise indirim. Otogazın litre fiyatına bu geceyarısından itibaren geçerli olmak üzere 4 kuruş zam yapılırken, siyah ürünlerde de kalorifer yakıtında (kalyak) 4 kuruş, fuel oilde 5 kuruş indirim yapıldığı açıklandı.

Samsun TSO'da ilk şirket kuruluş işlemi törenle yapıldı

Samsun TSO'da ilk şirket kuruluş işlemi törenle yapıldı Samsun TSO'da ilk şirket kuruluş işlemi törenle yapıldı. Daha önceden noter huzurunda yapılan şirket kuruluşlarında ana sözleşmeler artık Ticaret ve Sanayi Odaları Sicil Müdürlüğü’nde yapılmaya başlandı. Uygulamaya geçilmesiyle birlikte Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda da ilk şirket kuruluş işlemi törenle yapıldı.

Samsun'un da içinde bulunduğu DOKAP başvuruları başladı

Samsun'un da içinde bulunduğu DOKAP başvuruları başladı Samsun'un da içinde bulunduğu DOKAP başvuruları başladı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Nail Kırmacı, Samsun'un da içinde bulunduğu “2017 Yılı DOKAP Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Proje Uygulama Rehberi”nin yayımlandığını söyledi.

Dolar TL karşısında 3,89 seviyesini gördü

Dolar TL karşısında 3,89 seviyesini gördü Dolar TL karşısında 3,89 seviyesini gördü. Dolar ve euro ABD'de açıklanan verinin ardından sert yükseliş gösterdi. Yükselişle birlikte dolar, TL karşısında 3,89 seviyesini gördü.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET