• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BİNALİ YILDIRIM, SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN'İN PTT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEMİNİ ÖVDÜ

Binali Yıldırım, Samsun Valisi İbrahim Şahin'in PTT Genel Müdürlüğü dönemini övdü! Başbakan Binali Yıldırım 6 Dünya Posta Kongresi'nde yaptığı konuşmada Samsun Valisi İbrahim Şahin'in PTT genel Müdürlüğü yaptığı döneme dikkat çekerek övgü dolu sözlerle bahsetti.

20 Eylül 2016 Salı 17:30
Binali Yıldırım, Samsun Valisi İbrahim Şahin'in PTT Genel Müdürlüğü dönemini övdü

PTT'nin son yıllardaki yükselişine vurgu yapan Başbakan Binali Yıldırım, "2002 yılında göreve geldiğimde PTT zarar eden bir kuruluş, 35 binin üzerinde çalışan ne yapalım da bu yükten kurtulalım diye karar kara düşünen bir irade vardı . Bir lira sembolik fiyata satalım bu yükten kurtulalım diyen bir anlayış. PTT niye bu hale düşmüştü. Çünkü telefon telgraf posta üç hizmet bir arada görülüyordu. Yıllar geçtikte internetin hayata geçmesi ile birlikte telekomünikasyon kısmı çok hızlı yol aldı . Geleneksel posta artık tarihe karıştı. Mektup yazanların sayısı günden güne azalıyor. onun yerine internet üzerine haberleşme, mesajlaşma daha fazla kullanılmaya başladı. 2004'te PTT bank kuruluşuna karar verdik. Bu kararımızı aldık bundan sonra PTT'nin rotası değişti. PTT süratle hizmet ağını yeni hizmet türleriyle genişletmeye başladı. 4 bin 500 noktada PTT'nin hizmet verdiği yer var. Hem bilişim alt yapısı hem de geleneksel mektup işi de yapıyor. Geçmişi koruyarak geleceği inşa eden bir konuma geçtik. Zarar eden PTT 'yi cirosu bir milyar doların üzerine çıkardık geçen yıl itibariyle. 200 milyon dolar civarında net karı var. Zarar eden PTT , PTT Bank konseptinin devreye girmesiyle beraber en fazla vergi veren 100 firma arasına girmeye başardı. İnternetin PTT'den yolunu ayırmasıyla birlikte PTT yok olacak diyenler vardı. Bir kez daha PTT'nin kendisini yenilemesi ve değişimden sonra başarısının üzerine başarı katmaya devam etti." dedi. Bir ülkenin tek başına bu işlerde iyi olmasını bir anlamı olmadığını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, "Zincirin gücü en zayıf halkayla ölçülür. O yüzden uluslararası Posta birliğinin i önemli görevlerinden bir tanesi de küresel anlamda alt yapıdaki farklılıkları ortadan kaldıracak projeleri geliştirmek olmalıdır. Erişimi Afrika'da, Amerika'da , Avrupa'da Asya'da birbirine yakın olması lazım. küresel tek ağ hedefi ancak online olmakla mümkün. Her yerde online olursak bu amacı gerçekleştirmiş oluruz" dedi.

 

 


15 Temmuz hain darbe girişimine de değinen Başbakan Binali Yıldırım, "15 Temmuz gecesi ülkemizde bir darbe girişimi oldu. Türkiye demokrasisine , Türkiye'nin milli iradesine karşı yapılan bu kalkışmayı kalkışmayı aziz milletimiz ferasetiyle basiretiyle onurlu duruşuyla yenmeyi bilmiş Türkiye geleceği, demokrasisi teminat altına alındı. Bazı fırsatçı çevrelerin dört yıl önce bu karar verilen kongrenin güvenlik gerekçesiyle İstanbul'dan başka bir yere alınmak için çaba içerisine girdiğini biliyoruz. Uluslararası Posta Birliği'nin kararlı tutumu PTT yönetiminin haklı mücadelesi sonunda bugün Doha'da alınan karar aynen gerçek oluyor. Şunu asla unutmayın. Terörden kaçmakla güvenli olamazsınız. Terörden korkmakla güvenli olamazsınız. Terörü korkutursanız o zaman güvenli olursunuz. Terörden korkmayacağız terör bizden korkacak. O zaman dünyada Türkiye 'de her yerde de güvenlik sağlanır dünyanın hiçbir noktası güvenli değildir. 60 milyonu bulan mülteci var bunların sorunlarını çözmeden, küresel problemlere gözümüzü kapatarak terörden arınmış bir dünya inşa edemeyiz. .Dünyanın çeşitli yerlerinde var olan terörün sebeplerine derinliklerine inmemiz gerek. Bir terör örgütüyle mücadele ederken başka bir terör örgütü doğurmak gibi bir yanlışın düşmemek lazım. Suriye'de 500 bin insan anlamsız bir savaş uğruna hayatını kaybetti. 10 milyon insan yerlerinden yurdundan oldu. Kimisi denizde boğuldu. Türkiye'de 3,5 milyon mülteci var. Altı yıldır ekmeğimizi paylaşıyoruz. Bunla gurur duyuyoruz. Biz misafir seven bir milletiz. Biz darda zorda kalana insanlara kucak açan bir milletiz. Bunu bazı ülkeler anlayamıyor. Anlayamaz. Çünkü onlar her şeyi paraya tahvil etmişler. Para varsa her şey var. Para yoksa hiç bir şey yok anlayışındalar. Huzursuzluğun kaynağı budur. Dünyayı huzursuzluğa iten bölgesel adaletsizliklere neden olan bu dünya anlayışıdır. Bu anlayış terk edilmeden kardeşlik küresel barış refahın paylaşımı, zorlukların paylaşımı adil bir yönetim sağlanmadan bu meselenin üzerine en modern silahlarla gitmek terörü yok etmez terörü daha da arttırır, BM alacağı radikal kararlara gerek var. Bazı ülkelerin rekabetine güçsüz insanlar kurban edilmemeli" diye konuştu.


Samsun Valisi İbrahim Şahin'de sosyal medya sitesi twitter'dan yaptığı paylaşımda "Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım PTT Genel Müdürlüğü yaptığım dönemi övüyor" yazıı tweet attı.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü

Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü. Akbank şubelerinde sistem çöktü, hiç bir işlem yapılamadı. Akbank'ta sistem neden çöktü. Akbank sistem açıldı mı. Akbank ATM, Pos sistemleri neden çalışmadı...

THY tüm yasaklara rağmen rekor kırdı

THY tüm yasaklara rağmen rekor kırdı THY tüm yasaklara rağmen rekor kırdı! Elektronik cihaz yasağının THY'yi nasıl etkileyeceği tartışılırken Genel Müdür Bilal Ekşi, ocak ayından bu yana Pazar günü en büyük yolcu sayısına ulaştıklarını söyledi.

Altın haftaya yükselişle başladı

Altın haftaya yükselişle başladı Altın haftaya yükselişle başladı. İstanbul Kapalıçarşı'da haftaya yükselişle başlayan altının gram fiyatı,145 liradan alıcı buluyor.

Türk Lirası Banknotları tekrar değişiyor

Türk Lirası Banknotları tekrar değişiyor Türk Lirası Banknotları tekrar değişiyor. Türk Lirası'ndaki imzalar 200 TL ve 5 TL banknotlarda TCMB Başkanı Murat Çetinkaya ile Başkan Yardımcısı Erkan Kilimci'ye, 10 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Murat Uysal'a ait olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET