• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

EMEKLİYE PROMOSYON ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK KAÇ LİRA OLACAK

Emekliye promosyon ödemesi ne zaman yapılacak kaç lira olacak. Emeklilere banka promosyon ödemesinde yeni gelişme. Emeklilere verilecek promosyon Temmuz ayında yapılacak. Emekliye promosyon ödemesi kaç lira olacak

01 Temmuz 2016 Cuma 01:36
Emekliye promosyon ödemesi ne zaman yapılacak kaç lira olacak

Emekliye promosyon ödemesi ne zaman yapılacak kaç lira olacak. Emeklilere banka promosyon ödemesinde yeni gelişme. Emeklilere verilecek promosyon Temmuz ayında yapılacak. Emekliye promosyon ödemesi kaç lira olacak

 

Emeklilere verilecek olan promosyon ödemeleri uzun zaman önce netleşmişti. Emekliye promosyon ödemesinin Temmuz ayı içerisinde yapılacağı öğrenildi. 11 milyon emekliyi ilgilendiren promosyon ödemelerinde bankalar ile Hükümet arasında yapılan görüşmeler halen devam etmektedir. Bankalar ile net bir anlaşma sağlanamaması ve arada küçük pürüzlerin meydana gelmesi ödemelerin haziran ayında yetişmemesine neden oldu. 


Türkiye genelinde emeklilerin sayısı 11 milyona ulaştı. Emeklilerin aylardır mücadelesi verdiği promosyon isteği de son seçimden sonra kabul edildi. Buna göre emekliler, maaş için aracı olan bankalardan promosyon talep etmişti. Gelişme üzerine ise Sosyal Güvenlik Kurumu, yıllık 110 milyar liralık büyüklüğe ulaşan emekli maaşları için üç kamu bankası ile masaya oturmayı kabul etmişti. 

 

Emekliler uzun zamandır talep ettiği promosyon ödemeleri sonucunda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bu kararı değerlendirmeye aldı. Emeklilerin uzun yıllardır talebi olan maaş promosyonunun ödemelerinin gecikmesi nedeniyle bu konu yeniden gündeme geldi.

 

Promosyon için üç kamu bankası ile anlaşılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Emeklilere uzun görüşmeler soncunda bir takım hediyeler de verilecek.

 

Ödeme süresi içerisinde bankaların promosyon için ikna edilmesi de gündeme gelecek. Buna göre SGK'nın pazarlıktaki en büyük kozu yıllık 110 milyar tutarındaki emekli maaş ödemesi olacak. Bankalar bu ödemeyi alabilmek için emeklilere ve Hükümet’e kredi kartı ve kredi fırsatı sunması teklifini de iletecek.

 

Türkiye’de emekli maaşlarının yüzde 80'inin Ziraat, Halk ve Vakıfbank üzerinden yapıldığı da biliniyor. Bu konuyu göz önünde bulunduran yetkililer konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede Sosyal Güvenlik Kurumu’nun emekli maaşı olarak bankalara aylık milyarlarca lira yatırdığını da bildirdi. Bundan dolayı ihalenin bu bankalara verilmesinden yana bir tavır sergileniyor. Bankalar ile yapılan görüşmelerin ardından emekliler için kişi başına 900 TL’ye yakın maaş promosyonu alınabileceği bildirildi. Bankalar bu ödemeleri üç taksit halinde ödeyebilecek.

 

Diğer yandan bu ödemelerin anlaşmalı bankalar üzerinden yapılması ile birlikte bankaların emeklilere kredi kartı puanı ve faizsiz kredi fırsatı verilmesi de sağlanacak. Emekliler için yapılan bu ödemelerin Temmuz ayında gerçekleşmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

ABD'deki tutuklamam sonrası Halkbank'ın hisseleri çakıldı

ABD'deki tutuklamam sonrası Halkbank'ın hisseleri çakıldı ABD'deki tutuklamam sonrası Halkbank'ın hisseleri çakıldı. Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın, ABD'de Reza Zarrab'ın yargılanma süreci ile bağlantılı olarak tutuklanmasının ardından banka hisseleri sert düştü.

29 Mart 2017 Çarşamba Günü Altında son durum

29 Mart 2017 Çarşamba Günü Altında son durum 29 Mart 2017 Çarşamba Günü Altında son durum! Güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı, Kapalıçarşı'da 146,6 lira seviyelerinden alıcı buluyor.

Samsun TÜYAP 3'üncü 2017 İnşaat Fuarı rekor ziyaretçi ile kapanış yaptı

Samsun TÜYAP 3'üncü 2017 İnşaat Fuarı rekor ziyaretçi ile kapanış yaptı Samsun TÜYAP 3'üncü 2017 İnşaat Fuarı rekor ziyaretçi ile kapanış yaptı. Samsun'da TÜYAP tarafından açılan 3'üncü inşaat Fuarını 33 bin 278 kişinin ziyaret ettiği açıklandı.

Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü

Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü. Akbank şubelerinde sistem çöktü, hiç bir işlem yapılamadı. Akbank'ta sistem neden çöktü. Akbank sistem açıldı mı. Akbank ATM, Pos sistemleri neden çalışmadı...

KÖŞE YAZARLARI

ANKET