• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

EMEKLİYE PROMOSYON ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK KAÇ LİRA OLACAK

Emekliye promosyon ödemesi ne zaman yapılacak kaç lira olacak. Emeklilere banka promosyon ödemesinde yeni gelişme. Emeklilere verilecek promosyon Temmuz ayında yapılacak. Emekliye promosyon ödemesi kaç lira olacak

01 Temmuz 2016 Cuma 01:36
Emekliye promosyon ödemesi ne zaman yapılacak kaç lira olacak

Emekliye promosyon ödemesi ne zaman yapılacak kaç lira olacak. Emeklilere banka promosyon ödemesinde yeni gelişme. Emeklilere verilecek promosyon Temmuz ayında yapılacak. Emekliye promosyon ödemesi kaç lira olacak

 

Emeklilere verilecek olan promosyon ödemeleri uzun zaman önce netleşmişti. Emekliye promosyon ödemesinin Temmuz ayı içerisinde yapılacağı öğrenildi. 11 milyon emekliyi ilgilendiren promosyon ödemelerinde bankalar ile Hükümet arasında yapılan görüşmeler halen devam etmektedir. Bankalar ile net bir anlaşma sağlanamaması ve arada küçük pürüzlerin meydana gelmesi ödemelerin haziran ayında yetişmemesine neden oldu. 


Türkiye genelinde emeklilerin sayısı 11 milyona ulaştı. Emeklilerin aylardır mücadelesi verdiği promosyon isteği de son seçimden sonra kabul edildi. Buna göre emekliler, maaş için aracı olan bankalardan promosyon talep etmişti. Gelişme üzerine ise Sosyal Güvenlik Kurumu, yıllık 110 milyar liralık büyüklüğe ulaşan emekli maaşları için üç kamu bankası ile masaya oturmayı kabul etmişti. 

 

Emekliler uzun zamandır talep ettiği promosyon ödemeleri sonucunda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bu kararı değerlendirmeye aldı. Emeklilerin uzun yıllardır talebi olan maaş promosyonunun ödemelerinin gecikmesi nedeniyle bu konu yeniden gündeme geldi.

 

Promosyon için üç kamu bankası ile anlaşılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Emeklilere uzun görüşmeler soncunda bir takım hediyeler de verilecek.

 

Ödeme süresi içerisinde bankaların promosyon için ikna edilmesi de gündeme gelecek. Buna göre SGK'nın pazarlıktaki en büyük kozu yıllık 110 milyar tutarındaki emekli maaş ödemesi olacak. Bankalar bu ödemeyi alabilmek için emeklilere ve Hükümet’e kredi kartı ve kredi fırsatı sunması teklifini de iletecek.

 

Türkiye’de emekli maaşlarının yüzde 80'inin Ziraat, Halk ve Vakıfbank üzerinden yapıldığı da biliniyor. Bu konuyu göz önünde bulunduran yetkililer konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede Sosyal Güvenlik Kurumu’nun emekli maaşı olarak bankalara aylık milyarlarca lira yatırdığını da bildirdi. Bundan dolayı ihalenin bu bankalara verilmesinden yana bir tavır sergileniyor. Bankalar ile yapılan görüşmelerin ardından emekliler için kişi başına 900 TL’ye yakın maaş promosyonu alınabileceği bildirildi. Bankalar bu ödemeleri üç taksit halinde ödeyebilecek.

 

Diğer yandan bu ödemelerin anlaşmalı bankalar üzerinden yapılması ile birlikte bankaların emeklilere kredi kartı puanı ve faizsiz kredi fırsatı verilmesi de sağlanacak. Emekliler için yapılan bu ödemelerin Temmuz ayında gerçekleşmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Çin malı ürünler ile ilgili o yasa kaldırıldı

Çin malı ürünler ile ilgili o yasa kaldırıldı Çin malı ürünler ile ilgili o yasa kaldırıldı. Çin Halk Cumhuriyeti menşeli malların ithalatında korunma önlemlerini içeren yönetmelik yürürlükten kaldırıldı.

Samsun Alaçam'da girişimci adayları belgelerini aldı

Samsun Alaçam'da girişimci adayları belgelerini aldı Samsun Alaçam'da girişimci adayları belgelerini aldı. Samsun’un Alaçam ilçesinde düzenlenen “İŞKUR Uygulamalı Girişimcilik Kursu”nu tamamlayan 25 kişiye belgeleri verildi.

Türk Akımı Projesinde çok önemli anlaşma

Türk Akımı Projesinde çok önemli anlaşma Türk Akımı Projesinde çok önemli anlaşma! Rus enerji şirketi Gazprom ile İsviçreli Allseas şirketi arasında, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinde ikinci hattın inşa edilmesi için anlaşma imzalandığı bildirildi.

Altının çöküşü devam ediyor! 20 Şubat Pazartesi günü Gram Altın ne kadar?

Altının çöküşü devam ediyor! 20 Şubat Pazartesi günü Gram Altın ne kadar? Altının çöküşü devam ediyor! 20 Şubat Pazartesi günü Gram Altın ne kadar? Haftanın ilk gününe düşüşle başlayan altının gram fiyatı, 143,5 lira seviyelerinden alıcı buluyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET