• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

RUSLAR, TÜRKİYE SEBZE MEYVE İTHALATININ BAŞLAMASINA SEVİNMEDİ

Ruslar, Türkiye sebze meyve ithalatının başlamasına sevinmedi! Türkiye ve Mısır'dan sebze ve meyve ithalatına getirilen yasağın kaldırılmasının Rusya'nın restoran piyasasına ciddi etkide bulunmayacağı bildirildi.

26 Ekim 2016 Çarşamba 12:56
Ruslar, Türkiye sebze meyve ithalatının başlamasına sevinmedi

Rus haber ajansı Ria Novosti, Rusyarestorancılar ödülü Wheretoeat 2016 kazananları arasında bir araştırma yaptı. Araştırma sonucunda White Rabbit Family Başkanı Boris Zarkov, "Yaptırımlar uygulanması ve kaldırılması gibi bizi ciddi anlamda endişelendirmiyor. Biz önceden de sebzeleri sezon içerisinde Tacikistan veÖzbekistan'dan, kışın Avrupa'dan alıyorduk. Fakat onun yerine Çin, Tunus, Güney Amerika'dan almaya başladık. Bu yüzden Türkiye ve Mısır'ın ürünlerinin piyasaya geri dönmesine hiçbir şekilde yaklaşmıyoruz. Bizi üreten ülke değil, bizi fiyatı ve kalitesi ilgilendiriyor" diye konuştu.

 

"TÜRKİYE VE MISIR'A İHTİYACIMIZ YOK"

Twins ve Wine&Crab restoranlarının sahibi İvan Berezutskiy de aynı görüşü savunuyor. Berezutskiy, "Biz uzun zaman önce yerli ürünlere geçtik. Yazın sadece bu ürünleri kullanıyoruz. Bizim yerli ürünlerimizin kalitesi süper, Türkiye ve Mısır'a ihtiyacımız yok" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Zengin insanlar sizce neden çalışmaya devam ediyor?

Zengin insanlar sizce neden çalışmaya devam ediyor? Herkesin en büyük hayali, zengin bir insan olmaktdır. Ve hep zengin insanların neden çalıştığı merak konusu olmuştur. Zengin insanlar sizce neden çalışmaya devam ediyor?

En çok satan lüks otomobil modelleri hangileri: İşte 2016 yılı marka marka satış rakamları

En çok satan lüks otomobil modelleri hangileri: İşte 2016 yılı marka marka satış rakamları En çok satan lüks otomobil modelleri hangileri: İşte 2016 yılı marka marka satış rakamları. 2016 yılının ilk 11 ayında en çok satan lüks otomobil modelleri hangileri oldu. En çok satan otomobil markaları ve satış rakamları.

Muhtar Kent Coca-Cola'nın CEO'luğunu bırakıyor: İşte Muhtar Kent'in yeni görevi

Muhtar Kent Coca-Cola'nın CEO'luğunu bırakıyor: İşte Muhtar Kent'in yeni görevi Muhtar Kent Coca-Cola'nın CEO'luğunu bırakıyor: İşte Muhtar Kent'in yeni görevi. Muhtar Kent, Coca-Cola'nın CEO görevinden ayrılıyor. Muhtar Kent Coca-Cola Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek.

KONUTDER Başkanı Çelik ev alacakları uyardı: 2017'de fiyatlar pahalı olacak

KONUTDER Başkanı Çelik ev alacakları uyardı: 2017'de fiyatlar pahalı olacak KONUTDER Başkanı Çelik ev alacakları uyardı: 2017'de fiyatlar pahalı olacak. Konut fiyatları 2017'de ne olacak. KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, 2017'de konut fiyatlarının artacağını açıklayarak, "Şimdi ev alanları yüzde 35 kazançlı olacak" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET