• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

RUSLAR, TÜRKİYE SEBZE MEYVE İTHALATININ BAŞLAMASINA SEVİNMEDİ

Ruslar, Türkiye sebze meyve ithalatının başlamasına sevinmedi! Türkiye ve Mısır'dan sebze ve meyve ithalatına getirilen yasağın kaldırılmasının Rusya'nın restoran piyasasına ciddi etkide bulunmayacağı bildirildi.

26 Ekim 2016 Çarşamba 12:56
Ruslar, Türkiye sebze meyve ithalatının başlamasına sevinmedi

Rus haber ajansı Ria Novosti, Rusyarestorancılar ödülü Wheretoeat 2016 kazananları arasında bir araştırma yaptı. Araştırma sonucunda White Rabbit Family Başkanı Boris Zarkov, "Yaptırımlar uygulanması ve kaldırılması gibi bizi ciddi anlamda endişelendirmiyor. Biz önceden de sebzeleri sezon içerisinde Tacikistan veÖzbekistan'dan, kışın Avrupa'dan alıyorduk. Fakat onun yerine Çin, Tunus, Güney Amerika'dan almaya başladık. Bu yüzden Türkiye ve Mısır'ın ürünlerinin piyasaya geri dönmesine hiçbir şekilde yaklaşmıyoruz. Bizi üreten ülke değil, bizi fiyatı ve kalitesi ilgilendiriyor" diye konuştu.

 

"TÜRKİYE VE MISIR'A İHTİYACIMIZ YOK"

Twins ve Wine&Crab restoranlarının sahibi İvan Berezutskiy de aynı görüşü savunuyor. Berezutskiy, "Biz uzun zaman önce yerli ürünlere geçtik. Yazın sadece bu ürünleri kullanıyoruz. Bizim yerli ürünlerimizin kalitesi süper, Türkiye ve Mısır'a ihtiyacımız yok" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

31 Aralık 2016 tarihli istatistiklerine göre zeytin yağı ihracatı arttı

31 Aralık 2016 tarihli istatistiklerine göre zeytin yağı ihracatı arttı 31 Aralık 2016 tarihli istatistiklerine göre zeytin yağı ihracatı arttı. Ege İhracatçı Birlikleri’nin 31 Aralık 2016 tarihli istatistiklerine göre 22 milyon 768 bin 104 dolarlık zeytin yağı ihracatı yapıldı. Bir önceki sezon zeytin yağının ihracat litre fiyatı ortalama 5.31 dolar iken, bu yıl ortalama 3.44 dolara kadar düştü.

Asgari ücretten ne kadar vergi kesilecek? Asgari ücret ne kadara düşecek?

Asgari ücretten ne kadar vergi kesilecek? Asgari ücret ne kadara düşecek? Asgari ücretten ne kadar vergi kesilecek? Asgari ücret ne kadara düşecek? Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücretin 2017 yılı için bin 404 lira olarak belirlendiğini hatırlatarak, "2017 yılında hiçbir asgari ücretlinin geliri vergi nedeni ile bin 404 liranın altına düşmeyecek" dedi.

Kısa vadeli dış borç stoku Kasım sonu itibarıyla azaldı

Kısa vadeli dış borç stoku Kasım sonu itibarıyla azaldı Kısa vadeli dış borç stoku Kasım sonu itibarıyla azaldı. Kısa vadeli dış borç stoku, 2016 Kasım sonu itibarıyla, 2015 yıl sonuna göre yüzde 1,5 oranında azalışla 100,8 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Türkiye genelinde işsizlik oranı yine arttı

Türkiye genelinde işsizlik oranı yine arttı Türkiye genelinde işsizlik oranı yine arttı. Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2016 yılı Ekim'de geçen yılın aynı ayına göre 500 bin kişi artarak 3 milyon 647 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,3 puanlık artış ile yüzde 11,8 seviyesinde gerçekleşti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET