• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

RUSLAR, TÜRKİYE SEBZE MEYVE İTHALATININ BAŞLAMASINA SEVİNMEDİ

Ruslar, Türkiye sebze meyve ithalatının başlamasına sevinmedi! Türkiye ve Mısır'dan sebze ve meyve ithalatına getirilen yasağın kaldırılmasının Rusya'nın restoran piyasasına ciddi etkide bulunmayacağı bildirildi.

26 Ekim 2016 Çarşamba 12:56
Ruslar, Türkiye sebze meyve ithalatının başlamasına sevinmedi

Rus haber ajansı Ria Novosti, Rusyarestorancılar ödülü Wheretoeat 2016 kazananları arasında bir araştırma yaptı. Araştırma sonucunda White Rabbit Family Başkanı Boris Zarkov, "Yaptırımlar uygulanması ve kaldırılması gibi bizi ciddi anlamda endişelendirmiyor. Biz önceden de sebzeleri sezon içerisinde Tacikistan veÖzbekistan'dan, kışın Avrupa'dan alıyorduk. Fakat onun yerine Çin, Tunus, Güney Amerika'dan almaya başladık. Bu yüzden Türkiye ve Mısır'ın ürünlerinin piyasaya geri dönmesine hiçbir şekilde yaklaşmıyoruz. Bizi üreten ülke değil, bizi fiyatı ve kalitesi ilgilendiriyor" diye konuştu.

 

"TÜRKİYE VE MISIR'A İHTİYACIMIZ YOK"

Twins ve Wine&Crab restoranlarının sahibi İvan Berezutskiy de aynı görüşü savunuyor. Berezutskiy, "Biz uzun zaman önce yerli ürünlere geçtik. Yazın sadece bu ürünleri kullanıyoruz. Bizim yerli ürünlerimizin kalitesi süper, Türkiye ve Mısır'a ihtiyacımız yok" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Sigortalı olmayan ev kadınlarına emeklilik yolu açılıyor

Sigortalı olmayan ev kadınlarına emeklilik yolu açılıyor Sigortalı olmayan ev kadınlarına emeklilik yolu açılıyor. Sigortalı olmayan ev kadınları emekli olacak. Sigortalı olmayan ev kadınlarının emekli olabilmesi için Meclis'e kanun teklifi verildi. Teklif yasalaşırsa, evliliklerinde en az 25 yılını tamamlayan kadınlar emekli olacak.

Milyonlara araç sahibine müjde! Beklenen indirim geldi

Milyonlara araç sahibine müjde! Beklenen indirim geldi Milyonlara araç sahibine müjde! Beklenen indirim geldi. Motorinin litre fiyatında, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 7 kuruş indirim yapıldı.

Türkiye'ye 70 milyar dolar geliyor

Türkiye'ye 70 milyar dolar geliyor Türkiye'ye 70 milyar dolar geliyor. 500 yatırımcı İstanbul'da buluştu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gelen yatırımcılara seslendi. 2017'de Türkiye'ye gelecek yatırımın 70 milyar dolara ulaşması bekleniyor

ASKON Samsun Şubesi'ndan KOSGEB işbirliği

ASKON Samsun Şubesi'ndan KOSGEB işbirliği ASKON Samsun Şubesi'ndan KOSGEB işbirliği. Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Samsun Şubesi KOSGEB ile Girişimcilik Eğitim Kursu Protokolü imzaladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET