• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

RUSLAR, TÜRKİYE SEBZE MEYVE İTHALATININ BAŞLAMASINA SEVİNMEDİ

Ruslar, Türkiye sebze meyve ithalatının başlamasına sevinmedi! Türkiye ve Mısır'dan sebze ve meyve ithalatına getirilen yasağın kaldırılmasının Rusya'nın restoran piyasasına ciddi etkide bulunmayacağı bildirildi.

26 Ekim 2016 Çarşamba 12:56
Ruslar, Türkiye sebze meyve ithalatının başlamasına sevinmedi

Rus haber ajansı Ria Novosti, Rusyarestorancılar ödülü Wheretoeat 2016 kazananları arasında bir araştırma yaptı. Araştırma sonucunda White Rabbit Family Başkanı Boris Zarkov, "Yaptırımlar uygulanması ve kaldırılması gibi bizi ciddi anlamda endişelendirmiyor. Biz önceden de sebzeleri sezon içerisinde Tacikistan veÖzbekistan'dan, kışın Avrupa'dan alıyorduk. Fakat onun yerine Çin, Tunus, Güney Amerika'dan almaya başladık. Bu yüzden Türkiye ve Mısır'ın ürünlerinin piyasaya geri dönmesine hiçbir şekilde yaklaşmıyoruz. Bizi üreten ülke değil, bizi fiyatı ve kalitesi ilgilendiriyor" diye konuştu.

 

"TÜRKİYE VE MISIR'A İHTİYACIMIZ YOK"

Twins ve Wine&Crab restoranlarının sahibi İvan Berezutskiy de aynı görüşü savunuyor. Berezutskiy, "Biz uzun zaman önce yerli ürünlere geçtik. Yazın sadece bu ürünleri kullanıyoruz. Bizim yerli ürünlerimizin kalitesi süper, Türkiye ve Mısır'a ihtiyacımız yok" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Samsun'da fındık sigortası için son tarih 5 Mart

Samsun'da fındık sigortası için son tarih 5 Mart Samsun'da fındık sigortası için son tarih 5 Mart. Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nail Kırmacı, üreticilere fındık için sigorta yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu. 

İnşaat sektöründe çalışma saati düştü

İnşaat sektöründe çalışma saati düştü İnşaat sektöründe çalışma saati düştü. İnşaat sektöründe istihdam ve çalışılan saat azalırken, brüt ücret-maaş arttı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin açıkladı: Lojistik Köy'de binlerce genç istihdam edilecek

Samsun Valisi İbrahim Şahin açıkladı: Lojistik Köy'de binlerce genç istihdam edilecek Samsun Valisi İbrahim Şahin açıkladı: Lojistik Köy'de binlerce genç istihdam edilecek. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı toplantısında Samsun'da yapılacak Lojistik Köy Merkezi yatırımı sayesinde binlerce gencin istihdam edileceğini söyledi.

YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk TES-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı

YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk TES-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk TES-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı. YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, TES-İş Sendikası ile 117 maddeden oluşan toplu iş sözleşmesini imzaladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET