• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA 76 BİN İCRALIK VAR, ESNAF ODASI BAŞKANLARI ŞOV DERDİNDE

Samsun'da 76 bin icralık var, esnaf odası başkanları şov derdinde. Samsun'da 2016 yılının ilk 5 ayında 76 bin icralık varken, Esnaf Kredi Kefalet Kooperati Başkanlarının devletin sunduğu krediler üzerinden kendi reklamlarını yapması tepki çekiyor.

22 Haziran 2016 Çarşamba 15:25
Samsun'da 76 bin icralık var, esnaf odası başkanları şov derdinde

Samsun'da 2016 yılının ilk 5 ayında 76 bin icralık varken, Esnaf Kredi Kefalet Kooperati Başkanlarının devletin sunduğu krediler üzerinden kendi reklamlarını yapması tepki çekiyor.

 


Samsun Esnaf, Kefalet ve Kredi Kooperatifi 2. Başkanı Mevlüt Oral geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada 2016 yılının ilk 5 ayında 76 bin kişinin icralık olduğunu söyledi.  

 

Samsun Esnaf, Kefalet ve Kredi Kooperatifi 2. Başkanı Mevlüt Oral, yaptığı açıklamada, "Banka seceresi temiz çok az esnaf var kimse kefil bulamıyor. Piyasa zor durumda. 2016 yılının ilk 5 ayında Samsun'da icra takibindeki vatandaş sayısı 76 bin. Ayda 15 bin kişi icralık oluyor. Kooperatiften kredi isteyen çoğu esnafın banka pretostosu veya icra takibi var ve bankadan geçemiyor'' diye konuşmuştu.


Samsun'da icralık olan esnaflar varken, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanlarının oda binası ve çeşitli yerlere astırdıkları reklam bilboardlarına kendi fotoğraflarını da koyarak devletin esnaflara sağladığı kredi imkanları üzerinden reklam yapmaları şaşkınlık yaratıyor.


İcralık olan esnafların sorunlarına çare bulmak yerine devletin sunduğu kredi imkanları üzerinden kişisel reklamlarını yapan kooperatif başkanları yaptırdıkları bilboardlarda "Esnafa müjde yıllık yüzde 4 faiz" mesajları verirken bir başka esnaf odası başkanının ise "Faizsiz kesintisiz kredi' sloganını kullhanması dikkat çekiyor.


Samsun'da Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanları, devletin sunduğu kredi imkanları üzerinden kendi fotoğraflarının da yer aldığı reklam görsellerinde boy  gösterirken 2016 yılının ilk 5 ayında 76 bin kişininin icralık olmasını görmezden gelmesi eleştirilere neden oluyor.


Bazı esnaflar ise kooperatiflere yaptıkları kredi başvurularında oda başkanlarının kendilerini uzun süre oyaladıklarından, kefil dahi bulmalarına rağmen kredi onayını vermediklerinden yakınıyor.  Yeni iş yeri açan bir esnaf devlet memuru kefil bulmasına rağmen esnaf odasının aylardır devletin sağladığı kredi imkanını kendisine sunmadığını ve kendisini oyaladığından şikayet ediyor.  Kısacası esnaf odası başkanları devletin sunduğu krediler üzerinden hem kendi reklamlarını yapıyor hemde esnaflara keyfi kredi olanağı sağlıyor.  İlginç olan bir diğer konu ise söz konusu esnaf odası başkanlarının yıllardan beri hep aynı isimler olması ve her oda seçiminde başkan seçilmeleri de şaşırtıyor. Bir dönemin şarkısında ifade edildiği gibi 'Süleyman hep Başbakan Başkakan hep Süleyman' 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun TÜYAP 3'üncü 2017 İnşaat Fuarı rekor ziyaretçi ile kapanış yaptı

Samsun TÜYAP 3'üncü 2017 İnşaat Fuarı rekor ziyaretçi ile kapanış yaptı Samsun TÜYAP 3'üncü 2017 İnşaat Fuarı rekor ziyaretçi ile kapanış yaptı. Samsun'da TÜYAP tarafından açılan 3'üncü inşaat Fuarını 33 bin 278 kişinin ziyaret ettiği açıklandı.

Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü

Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü. Akbank şubelerinde sistem çöktü, hiç bir işlem yapılamadı. Akbank'ta sistem neden çöktü. Akbank sistem açıldı mı. Akbank ATM, Pos sistemleri neden çalışmadı...

THY tüm yasaklara rağmen rekor kırdı

THY tüm yasaklara rağmen rekor kırdı THY tüm yasaklara rağmen rekor kırdı! Elektronik cihaz yasağının THY'yi nasıl etkileyeceği tartışılırken Genel Müdür Bilal Ekşi, ocak ayından bu yana Pazar günü en büyük yolcu sayısına ulaştıklarını söyledi.

Altın haftaya yükselişle başladı

Altın haftaya yükselişle başladı Altın haftaya yükselişle başladı. İstanbul Kapalıçarşı'da haftaya yükselişle başlayan altının gram fiyatı,145 liradan alıcı buluyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET