• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ENGELLİLER 7 AYDIR İŞ BULAMIYOR

Samsun'da engelliler 7 aydır iş bulamıyor! Samsun'da bir grup engelli vatandaş iş aramak için başvurdukları İŞKUR'da 7 aydır iş bulamadıklarını ve bazı çalışanların kendilerini azarlayıp, rencide ettiklerini ileri sürdü

26 Ekim 2016 Çarşamba 11:01
Samsun'da engelliler 7 aydır iş bulamıyor

Samsun İŞKUR Müdürlüğü'ne aylar önce iş başvurusu yaptıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını ve çalışanlar tarafından rencide edildiklerini öne süren bir grup engelli vatandaş İŞKUR binasının önünde yetkililere tepki gösterdi.

 

7 AYDIR İŞ YOK
7 aydır İŞKUR'a gelerek iş aradıklarını söyleyen Bayram Mamaş ''Buraya gelmek için harcadığımız paralar hep cebimizden gitti. Burada bizimle alaylı konuşuyorlar, dalga geçiyorlar. Bizim adımızı alıp, iş vereceğiz deyip sevindiriyorlar ama sonra kurula veriyorlar. Haber de vermiyorlar. Ne yapmamız gerekiyor? Hepimizin bir engeli var. Herkesin hakkını arıyoruz. Ne iş verirlerse versinler yapmaya razıyız. Sesimizi duyurmak için ne gerekirse yapacağız. Mağduriyetimizin giderilmesini bekliyoruz'' dedi.

 

MEMURLAR RENCİDE EDİYOR
27 yıldır engelli olduğunu ve aylardır iş aradığını söyleyen Murat Karaca, ''Müfettişe gittik, orada bir kişi 'Karadenizli değil misiniz, böyle olursunuz' dedi. O kişi İŞKUR'da çalışmadığını söyledi ama bizi hemen aşağıya indirdiler. Burada engelliye hitap etmiyorlar, azarlıyorlar. İŞKUR önceden böyle değildi, çok değişti. Bazı danışmanlar ve memurlar bizi azarlayıp rencide ediyorlar. Ya İŞKUR yapacak görevini ya da biz'' ifadelerini kullandı.

 

UMUTLANDIRIYORLAR
İŞKUR danışmanından görüşme talep ettiği halde görüşemediğini ifade eden Mustafa Şahin ise, ''Geçen hafta görüşenler daha da görüşmesin diyorlar. Görüşmeye gerek yok diyorlar. Ama benim bu hafta da görüşmem gerekiyordu. O zaman gelmeyin buraya neden geliyorsunuz, yalandan insanları umutlandırıyorlar. Heyecanla haber bekliyoruz onlardan. Yaşımın 50 olmasını yüksek buluyorlar. Biz buraya yaş değil iş için geliyoruz'' diye konuştu.

 

Zerrin SOMUNCU

Kaynak: Haber Gazetesi

DİĞER HABERLER

Samsun Ticaret Borsası'nda TSO'lar bilgi alışverişinde bulundu

Samsun Ticaret Borsası'nda TSO'lar bilgi alışverişinde bulundu Samsun Ticaret Borsası'nda TSO'lar bilgi alışverişinde bulundu. Samsun Ticaret Borsası tarafından geçen yıl başlatılan Dünya standartlarındaki hizmet konusundaki eğitimlere bu yıl da devam ediliyor. Eğitimlerden sonuç alınması üzerine Samsun dışındaki diğer kentlerden de katılım talebi gelmesi üzerine Ticaret Borsaları ile Ticaret ve Sanayi Odalarının personeli önemli bilgi alış-verişinde bulundular.

Bakanlık aileyi güçlendirmek için 600 milyon TL harcayacak

Bakanlık aileyi güçlendirmek için 600 milyon TL harcayacak Bakanlık aileyi güçlendirmek için 600 milyon TL harcayacak! Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca aile yapısının güçlendirilmesine yönelik çalışmalar için bu yıl 593 milyon 14 bin 511 lira ödenek ayrıldı.

90 yaşındaki Hüseyin Cemil Acartürk, borcunu öğrenince bayıldı

90 yaşındaki Hüseyin Cemil Acartürk, borcunu öğrenince bayıldı 90 yaşındaki Hüseyin Cemil Acartürk, borcunu öğrenince bayıldı. Muğla'nın Marmaris ilçesinde 90 yaşındaki Hüseyin Cemil Acartürk , telefon borcunu ödemek için gittiği bayide faturanın 700 lira olduğunu öğrence bayide yere yığılıp bayıldı. Yaşlı adam telefonla konuşmadığını iddia etti.

Çarşamba'da girişimciler mülakatla seçildi

Çarşamba'da girişimciler mülakatla seçildi Çarşamba’da Girişimcilik Eğitimi Programı için mülakatlar tamamlandı. 140 kişinin katıldığı değerlendirme sonucunda seçilen 75 aday, girişimci olarak yetişecek.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET