• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ENGELLİLER 7 AYDIR İŞ BULAMIYOR

Samsun'da engelliler 7 aydır iş bulamıyor! Samsun'da bir grup engelli vatandaş iş aramak için başvurdukları İŞKUR'da 7 aydır iş bulamadıklarını ve bazı çalışanların kendilerini azarlayıp, rencide ettiklerini ileri sürdü

26 Ekim 2016 Çarşamba 11:01
Samsun'da engelliler 7 aydır iş bulamıyor

Samsun İŞKUR Müdürlüğü'ne aylar önce iş başvurusu yaptıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını ve çalışanlar tarafından rencide edildiklerini öne süren bir grup engelli vatandaş İŞKUR binasının önünde yetkililere tepki gösterdi.

 

7 AYDIR İŞ YOK
7 aydır İŞKUR'a gelerek iş aradıklarını söyleyen Bayram Mamaş ''Buraya gelmek için harcadığımız paralar hep cebimizden gitti. Burada bizimle alaylı konuşuyorlar, dalga geçiyorlar. Bizim adımızı alıp, iş vereceğiz deyip sevindiriyorlar ama sonra kurula veriyorlar. Haber de vermiyorlar. Ne yapmamız gerekiyor? Hepimizin bir engeli var. Herkesin hakkını arıyoruz. Ne iş verirlerse versinler yapmaya razıyız. Sesimizi duyurmak için ne gerekirse yapacağız. Mağduriyetimizin giderilmesini bekliyoruz'' dedi.

 

MEMURLAR RENCİDE EDİYOR
27 yıldır engelli olduğunu ve aylardır iş aradığını söyleyen Murat Karaca, ''Müfettişe gittik, orada bir kişi 'Karadenizli değil misiniz, böyle olursunuz' dedi. O kişi İŞKUR'da çalışmadığını söyledi ama bizi hemen aşağıya indirdiler. Burada engelliye hitap etmiyorlar, azarlıyorlar. İŞKUR önceden böyle değildi, çok değişti. Bazı danışmanlar ve memurlar bizi azarlayıp rencide ediyorlar. Ya İŞKUR yapacak görevini ya da biz'' ifadelerini kullandı.

 

UMUTLANDIRIYORLAR
İŞKUR danışmanından görüşme talep ettiği halde görüşemediğini ifade eden Mustafa Şahin ise, ''Geçen hafta görüşenler daha da görüşmesin diyorlar. Görüşmeye gerek yok diyorlar. Ama benim bu hafta da görüşmem gerekiyordu. O zaman gelmeyin buraya neden geliyorsunuz, yalandan insanları umutlandırıyorlar. Heyecanla haber bekliyoruz onlardan. Yaşımın 50 olmasını yüksek buluyorlar. Biz buraya yaş değil iş için geliyoruz'' diye konuştu.

 

Zerrin SOMUNCU

Kaynak: Haber Gazetesi

DİĞER HABERLER

2'inci el otomobil satanlar bu habere dikkat: Bu belge olmadan yapamayacaksınız

2'inci el otomobil satanlar bu habere dikkat: Bu belge olmadan yapamayacaksınız 2'inci el otomobil satanlar bu habere dikkat: Bu belge olmadan yapamayacaksınız. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti hakkındaki Yönetmelik Taslağı’na ilişkin, "İkinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretinin yetki belgesi almış ve yalnızca bu işle iştigal eden tacirlerle esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılmasını öngörmekteyiz" dedi.

Samsun Ballıca Esnaf Kefalet Kooperatifi'ne kredi desteği

Samsun Ballıca Esnaf Kefalet Kooperatifi'ne kredi desteği Samsun 19 Mayıs İlçesi Ballıca Esnaf Kefalet Kooperatifi, Samsun geneli kooperatifler sıralamasında yaptığı çalışmalarda üyelerine sağladığı esnek kredi desteği ile ilk sırada yer aldı.

Emeklilere promosyon ödemesinde müjde: Mart ayında promosyon ödemeleri başlıyor

Emeklilere promosyon ödemesinde müjde: Mart ayında promosyon ödemeleri başlıyor Emeklilere promosyon ödemesinde müjde: Mart ayında promosyon ödemeleri başlıyor. Emeklilere verilecek promosyon ödemelerinin ne zaman yapılacağı belli oldu. Emekliye banka promosyonu ödemesi Mart 2017 itibari ile başlayacak.. Emeklilere ne kadar banka promosyonu ödemesi yapılacak.

Faruk Çelik'ten müjde: Doğan her buzağı için 750 Türk lirası destek verilecek

Faruk Çelik'ten müjde: Doğan her buzağı için 750 Türk lirası destek verilecek Faruk Çelik'ten müjde: Doğan her buzağı için 750 Türk lirası destek verilecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Milli Tarım Projesi kapsamında 33 ilde kurulacak Damızlık Düve Üretim Merkezlerinde damızlık hayvan ve alet ekipman alımına yüzde 50 hibe desteği verileceğini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET