• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ENGELLİLER 7 AYDIR İŞ BULAMIYOR

Samsun'da engelliler 7 aydır iş bulamıyor! Samsun'da bir grup engelli vatandaş iş aramak için başvurdukları İŞKUR'da 7 aydır iş bulamadıklarını ve bazı çalışanların kendilerini azarlayıp, rencide ettiklerini ileri sürdü

26 Ekim 2016 Çarşamba 11:01
Samsun'da engelliler 7 aydır iş bulamıyor

Samsun İŞKUR Müdürlüğü'ne aylar önce iş başvurusu yaptıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını ve çalışanlar tarafından rencide edildiklerini öne süren bir grup engelli vatandaş İŞKUR binasının önünde yetkililere tepki gösterdi.

 

7 AYDIR İŞ YOK
7 aydır İŞKUR'a gelerek iş aradıklarını söyleyen Bayram Mamaş ''Buraya gelmek için harcadığımız paralar hep cebimizden gitti. Burada bizimle alaylı konuşuyorlar, dalga geçiyorlar. Bizim adımızı alıp, iş vereceğiz deyip sevindiriyorlar ama sonra kurula veriyorlar. Haber de vermiyorlar. Ne yapmamız gerekiyor? Hepimizin bir engeli var. Herkesin hakkını arıyoruz. Ne iş verirlerse versinler yapmaya razıyız. Sesimizi duyurmak için ne gerekirse yapacağız. Mağduriyetimizin giderilmesini bekliyoruz'' dedi.

 

MEMURLAR RENCİDE EDİYOR
27 yıldır engelli olduğunu ve aylardır iş aradığını söyleyen Murat Karaca, ''Müfettişe gittik, orada bir kişi 'Karadenizli değil misiniz, böyle olursunuz' dedi. O kişi İŞKUR'da çalışmadığını söyledi ama bizi hemen aşağıya indirdiler. Burada engelliye hitap etmiyorlar, azarlıyorlar. İŞKUR önceden böyle değildi, çok değişti. Bazı danışmanlar ve memurlar bizi azarlayıp rencide ediyorlar. Ya İŞKUR yapacak görevini ya da biz'' ifadelerini kullandı.

 

UMUTLANDIRIYORLAR
İŞKUR danışmanından görüşme talep ettiği halde görüşemediğini ifade eden Mustafa Şahin ise, ''Geçen hafta görüşenler daha da görüşmesin diyorlar. Görüşmeye gerek yok diyorlar. Ama benim bu hafta da görüşmem gerekiyordu. O zaman gelmeyin buraya neden geliyorsunuz, yalandan insanları umutlandırıyorlar. Heyecanla haber bekliyoruz onlardan. Yaşımın 50 olmasını yüksek buluyorlar. Biz buraya yaş değil iş için geliyoruz'' diye konuştu.

 

Zerrin SOMUNCU

Kaynak: Haber Gazetesi

DİĞER HABERLER

Samsun TÜYAP 3'üncü 2017 İnşaat Fuarı rekor ziyaretçi ile kapanış yaptı

Samsun TÜYAP 3'üncü 2017 İnşaat Fuarı rekor ziyaretçi ile kapanış yaptı Samsun TÜYAP 3'üncü 2017 İnşaat Fuarı rekor ziyaretçi ile kapanış yaptı. Samsun'da TÜYAP tarafından açılan 3'üncü inşaat Fuarını 33 bin 278 kişinin ziyaret ettiği açıklandı.

Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü

Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü. Akbank şubelerinde sistem çöktü, hiç bir işlem yapılamadı. Akbank'ta sistem neden çöktü. Akbank sistem açıldı mı. Akbank ATM, Pos sistemleri neden çalışmadı...

THY tüm yasaklara rağmen rekor kırdı

THY tüm yasaklara rağmen rekor kırdı THY tüm yasaklara rağmen rekor kırdı! Elektronik cihaz yasağının THY'yi nasıl etkileyeceği tartışılırken Genel Müdür Bilal Ekşi, ocak ayından bu yana Pazar günü en büyük yolcu sayısına ulaştıklarını söyledi.

Altın haftaya yükselişle başladı

Altın haftaya yükselişle başladı Altın haftaya yükselişle başladı. İstanbul Kapalıçarşı'da haftaya yükselişle başlayan altının gram fiyatı,145 liradan alıcı buluyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET