• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ENGELLİLER 7 AYDIR İŞ BULAMIYOR

Samsun'da engelliler 7 aydır iş bulamıyor! Samsun'da bir grup engelli vatandaş iş aramak için başvurdukları İŞKUR'da 7 aydır iş bulamadıklarını ve bazı çalışanların kendilerini azarlayıp, rencide ettiklerini ileri sürdü

26 Ekim 2016 Çarşamba 11:01
Samsun'da engelliler 7 aydır iş bulamıyor

Samsun İŞKUR Müdürlüğü'ne aylar önce iş başvurusu yaptıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını ve çalışanlar tarafından rencide edildiklerini öne süren bir grup engelli vatandaş İŞKUR binasının önünde yetkililere tepki gösterdi.

 

7 AYDIR İŞ YOK
7 aydır İŞKUR'a gelerek iş aradıklarını söyleyen Bayram Mamaş ''Buraya gelmek için harcadığımız paralar hep cebimizden gitti. Burada bizimle alaylı konuşuyorlar, dalga geçiyorlar. Bizim adımızı alıp, iş vereceğiz deyip sevindiriyorlar ama sonra kurula veriyorlar. Haber de vermiyorlar. Ne yapmamız gerekiyor? Hepimizin bir engeli var. Herkesin hakkını arıyoruz. Ne iş verirlerse versinler yapmaya razıyız. Sesimizi duyurmak için ne gerekirse yapacağız. Mağduriyetimizin giderilmesini bekliyoruz'' dedi.

 

MEMURLAR RENCİDE EDİYOR
27 yıldır engelli olduğunu ve aylardır iş aradığını söyleyen Murat Karaca, ''Müfettişe gittik, orada bir kişi 'Karadenizli değil misiniz, böyle olursunuz' dedi. O kişi İŞKUR'da çalışmadığını söyledi ama bizi hemen aşağıya indirdiler. Burada engelliye hitap etmiyorlar, azarlıyorlar. İŞKUR önceden böyle değildi, çok değişti. Bazı danışmanlar ve memurlar bizi azarlayıp rencide ediyorlar. Ya İŞKUR yapacak görevini ya da biz'' ifadelerini kullandı.

 

UMUTLANDIRIYORLAR
İŞKUR danışmanından görüşme talep ettiği halde görüşemediğini ifade eden Mustafa Şahin ise, ''Geçen hafta görüşenler daha da görüşmesin diyorlar. Görüşmeye gerek yok diyorlar. Ama benim bu hafta da görüşmem gerekiyordu. O zaman gelmeyin buraya neden geliyorsunuz, yalandan insanları umutlandırıyorlar. Heyecanla haber bekliyoruz onlardan. Yaşımın 50 olmasını yüksek buluyorlar. Biz buraya yaş değil iş için geliyoruz'' diye konuştu.

 

Zerrin SOMUNCU

Kaynak: Haber Gazetesi

DİĞER HABERLER

Taksi ve dolmuş ücretlerine ne kadar zam yapıldı

Taksi ve dolmuş ücretlerine ne kadar zam yapıldı Taksi ve dolmuş ücretlerine ne kadar zam yapıldı! Taksi ve dolmuş ücretlerine zam geldi. Zamlı tarifelere, aralık ayıyla birlikte yürürlüğe girdi.

İstanbullu vatandaşlar Dövizlerini TL'ye çeviriyor

İstanbullu vatandaşlar Dövizlerini TL'ye çeviriyor İstanbullu vatandaşlar Dövizlerini TL'ye çeviriyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Dolar ve euro’larınızı bozdurun” çağrısı üzerine vatandaşlar döviz bürolarına koştu. Ellerindeki Dolar ve Euro’ları bozduran vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verdiklerini belirtti.

Türkiye'den Rusya'ya Narenciye ihracatı başladı

Türkiye'den Rusya'ya Narenciye ihracatı başladı Türkiye'den Rusya'ya Narenciye ihracatı başladı! Mersin'in Silifke ilçesinde uzun zamandan bu yana beklenen Rusya'ya narenciye ihracatı sonunda başladı. Silifke'den günde 300 ton ürün ihracata gönderiliyor.

Dolar 3,59'u da aştı: Dolar sert yükselişine devam ediyor

Dolar 3,59'u da aştı: Dolar sert yükselişine devam ediyor Dolar 3,59'u da aştı: Dolar sert yükselişine devam ediyor. Güne 3,4970 seviyesinden başlayan dolar/TL gün içindeki rekorlu ve sert yükselişine devam ediyor. Art arda tarihi rekorunu yenileyen kur, en son 3,59'u da aşarak tarihi rekorunu tazeledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET