• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA PASAJ MEDİKAL AVM OLDU

Samsun'da pasaj Medikal AVM oldu! Samsun’da eski Konak Sineması ve Gazi Müzesi arasında faaliyet gösteren Mecidiye Pasajı, tüm perakende medikalcilerin toplanmasıyla adeta küçük bir medikal AVM olmuş durumda.

30 Temmuz 2016 Cumartesi 11:11
Samsun'da pasaj Medikal AVM oldu

Gazete Gerçek’e konuşan medikal malzemeleri esnafı Arif Işık, “Bizim sektörümüz allak bullak olmuş durumda. Buranın bilinmemesinin en önemli sebebi herkesin medikal malzeme satmaya hevesli olması. Eczaneler bir yana, neredeyse mantar gibi yayılan şu bildiğimiz ulusal marketler bile medikal ürünler satmaya yeltenmiş durumda. Sadece bunlar değil, hastane kantinlerinde bile medikal malzemeler satılıyor. Fakat biz bu konuya girişimde bulunarak engelledik” dedi.

 

‘MEDİKAL ÜRÜNLERİ HERKES SATAMAZ’

Işık, “Medikal ürünler de ilaç gibidir. Şifa amaçlıdır. Dolayısıyla bu iş de eczaneler gibi liyakat gerektirir. Tecrübe esastır. Örneğin bir korse ihtiyacınız var. Korse deyip geçemezsiniz. Aynı işi yapacağı iddia edilen bir sürü korse çıkar karşınıza. Ama şifa olacak olan sadece bir üründür. Bu da doktorun önerisiyle beraber tecrübelerle, liyakat ile tespit edilir. Biz geçtiğimiz dönemde Marmara Medikalciler Derneği olarak tüm yasal girişimleri yaptık. İl Sağlık Müdürlüğü’nden de konuyla ilgili olur aldık. Artık hastaneler kantinlerinde medikal ürün satamaz. Keza marketler de. Bu durum resmi gazetede de yayınlandı” dedi.

 

‘SAMSUN’DA ÖRGÜTLENEMİYORUZ’

Samsun medikalci esnafı olarak örgütlenemediklerini dile getiren Işık, “Samsun’da dernek kurup bir araya gelmeyi denedik. Fakat gördük ki, medikal sektöründe herkes bizim gibi perakendecileri bay-pass etmeye, boşa çıkarmaya çalışıyor. Biz de bu oluşumdan el çektik. Şuan maalesef örgütlü değiliz. Bu pasajda faaliyet göstermekle yetiniyoruz. Fakat gelecekte atılımlarımız olacak” şeklinde konuştu.

 

 

‘BELGELERE VE KANUNA TABİYİZ’

Gazete Gerçek’e açıklamalarına devam eden esnaflar, “Bakınız biz bir sürü yönetmeliklere ve bir sürü belgelere tabiyiz. Bu belgeleri almak bir liyakat meselesi. Bu yüzden bu belgeler olmadan medikal ürün satmak sağlık değil, hastalık getirir. Vatandaşlar buna özen göstersin. Çeşit çeşit ürün içinden, hangisinin şifa olacağını bilenler, bu belgelere sahip olanlardır. Vatandaşımız bu anlamda buna dikkat etsinler. Böylelikle bizim de emeklerimiz heba olmamış olur. Samsunlulardan ricamız budur” dediler.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun Valisi İbrahim Şahin açıkladı: Lojistik Köy'de binlerce genç istihdam edilecek

Samsun Valisi İbrahim Şahin açıkladı: Lojistik Köy'de binlerce genç istihdam edilecek Samsun Valisi İbrahim Şahin açıkladı: Lojistik Köy'de binlerce genç istihdam edilecek. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı toplantısında Samsun'da yapılacak Lojistik Köy Merkezi yatırımı sayesinde binlerce gencin istihdam edileceğini söyledi.

YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk TES-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı

YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk TES-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk TES-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı. YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, TES-İş Sendikası ile 117 maddeden oluşan toplu iş sözleşmesini imzaladı.

TÜİK verilerine göre ekonomik güven endeksi yüzde 7 arttı

TÜİK verilerine göre ekonomik güven endeksi yüzde 7 arttı TÜİK verilerine göre ekonomik güven endeksi yüzde 7 arttı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), açıkladı. Ekonomik güven endeksi yüzde 91,5 oldu.

FETÖ'den aranan Ali Yarkın'ın şirketi Akın Çorap TMSF'ye devredildi

FETÖ'den aranan Ali Yarkın'ın şirketi Akın Çorap TMSF'ye devredildi FETÖ'den aranan Ali Yarkın'ın şirketi Akın Çorap TMSF'ye devredildi. Türkiye'nin en büyük çorap üreticilerinden Akın Çorap, TMSF denetimine geçti. Şirketin kurucusu için FETÖ kapsamında yakalama kararı çıkarılırken, üç oğlu da tutuklanmıştı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET