• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA PASAJ MEDİKAL AVM OLDU

Samsun'da pasaj Medikal AVM oldu! Samsun’da eski Konak Sineması ve Gazi Müzesi arasında faaliyet gösteren Mecidiye Pasajı, tüm perakende medikalcilerin toplanmasıyla adeta küçük bir medikal AVM olmuş durumda.

30 Temmuz 2016 Cumartesi 11:11
Samsun'da pasaj Medikal AVM oldu

Gazete Gerçek’e konuşan medikal malzemeleri esnafı Arif Işık, “Bizim sektörümüz allak bullak olmuş durumda. Buranın bilinmemesinin en önemli sebebi herkesin medikal malzeme satmaya hevesli olması. Eczaneler bir yana, neredeyse mantar gibi yayılan şu bildiğimiz ulusal marketler bile medikal ürünler satmaya yeltenmiş durumda. Sadece bunlar değil, hastane kantinlerinde bile medikal malzemeler satılıyor. Fakat biz bu konuya girişimde bulunarak engelledik” dedi.

 

‘MEDİKAL ÜRÜNLERİ HERKES SATAMAZ’

Işık, “Medikal ürünler de ilaç gibidir. Şifa amaçlıdır. Dolayısıyla bu iş de eczaneler gibi liyakat gerektirir. Tecrübe esastır. Örneğin bir korse ihtiyacınız var. Korse deyip geçemezsiniz. Aynı işi yapacağı iddia edilen bir sürü korse çıkar karşınıza. Ama şifa olacak olan sadece bir üründür. Bu da doktorun önerisiyle beraber tecrübelerle, liyakat ile tespit edilir. Biz geçtiğimiz dönemde Marmara Medikalciler Derneği olarak tüm yasal girişimleri yaptık. İl Sağlık Müdürlüğü’nden de konuyla ilgili olur aldık. Artık hastaneler kantinlerinde medikal ürün satamaz. Keza marketler de. Bu durum resmi gazetede de yayınlandı” dedi.

 

‘SAMSUN’DA ÖRGÜTLENEMİYORUZ’

Samsun medikalci esnafı olarak örgütlenemediklerini dile getiren Işık, “Samsun’da dernek kurup bir araya gelmeyi denedik. Fakat gördük ki, medikal sektöründe herkes bizim gibi perakendecileri bay-pass etmeye, boşa çıkarmaya çalışıyor. Biz de bu oluşumdan el çektik. Şuan maalesef örgütlü değiliz. Bu pasajda faaliyet göstermekle yetiniyoruz. Fakat gelecekte atılımlarımız olacak” şeklinde konuştu.

 

 

‘BELGELERE VE KANUNA TABİYİZ’

Gazete Gerçek’e açıklamalarına devam eden esnaflar, “Bakınız biz bir sürü yönetmeliklere ve bir sürü belgelere tabiyiz. Bu belgeleri almak bir liyakat meselesi. Bu yüzden bu belgeler olmadan medikal ürün satmak sağlık değil, hastalık getirir. Vatandaşlar buna özen göstersin. Çeşit çeşit ürün içinden, hangisinin şifa olacağını bilenler, bu belgelere sahip olanlardır. Vatandaşımız bu anlamda buna dikkat etsinler. Böylelikle bizim de emeklerimiz heba olmamış olur. Samsunlulardan ricamız budur” dediler.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Emeklilere promosyon ödemesinde müjde: Mart ayında promosyon ödemeleri başlıyor

Emeklilere promosyon ödemesinde müjde: Mart ayında promosyon ödemeleri başlıyor Emeklilere promosyon ödemesinde müjde: Mart ayında promosyon ödemeleri başlıyor. Emeklilere verilecek promosyon ödemelerinin ne zaman yapılacağı belli oldu. Emekliye banka promosyonu ödemesi Mart 2017 itibari ile başlayacak.. Emeklilere ne kadar banka promosyonu ödemesi yapılacak.

Faruk Çelik'ten müjde: Doğan her buzağı için 750 Türk lirası destek verilecek

Faruk Çelik'ten müjde: Doğan her buzağı için 750 Türk lirası destek verilecek Faruk Çelik'ten müjde: Doğan her buzağı için 750 Türk lirası destek verilecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Milli Tarım Projesi kapsamında 33 ilde kurulacak Damızlık Düve Üretim Merkezlerinde damızlık hayvan ve alet ekipman alımına yüzde 50 hibe desteği verileceğini açıkladı.

Bakan açıkladı: Memura yıllık izin müjdesi

Bakan açıkladı: Memura yıllık izin müjdesi Bakan açıkladı: Memura yıllık izin müjdesi. Maliye Bakanı Naci Ağbal "Yıllık izinlerin devri konusu da gündemimizden düşmüş değil" dedi

Dolar, 3,82'nin üzerinde güne başladı

Dolar, 3,82'nin üzerinde güne başladı Dolar, 3,82'nin üzerinde güne başladı. Serbest piyasada dolar 3,8240 liradan, euro ise 4,0840 liradan güne başladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET