• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA PASAJ MEDİKAL AVM OLDU

Samsun'da pasaj Medikal AVM oldu! Samsun’da eski Konak Sineması ve Gazi Müzesi arasında faaliyet gösteren Mecidiye Pasajı, tüm perakende medikalcilerin toplanmasıyla adeta küçük bir medikal AVM olmuş durumda.

30 Temmuz 2016 Cumartesi 11:11
Samsun'da pasaj Medikal AVM oldu

Gazete Gerçek’e konuşan medikal malzemeleri esnafı Arif Işık, “Bizim sektörümüz allak bullak olmuş durumda. Buranın bilinmemesinin en önemli sebebi herkesin medikal malzeme satmaya hevesli olması. Eczaneler bir yana, neredeyse mantar gibi yayılan şu bildiğimiz ulusal marketler bile medikal ürünler satmaya yeltenmiş durumda. Sadece bunlar değil, hastane kantinlerinde bile medikal malzemeler satılıyor. Fakat biz bu konuya girişimde bulunarak engelledik” dedi.

 

‘MEDİKAL ÜRÜNLERİ HERKES SATAMAZ’

Işık, “Medikal ürünler de ilaç gibidir. Şifa amaçlıdır. Dolayısıyla bu iş de eczaneler gibi liyakat gerektirir. Tecrübe esastır. Örneğin bir korse ihtiyacınız var. Korse deyip geçemezsiniz. Aynı işi yapacağı iddia edilen bir sürü korse çıkar karşınıza. Ama şifa olacak olan sadece bir üründür. Bu da doktorun önerisiyle beraber tecrübelerle, liyakat ile tespit edilir. Biz geçtiğimiz dönemde Marmara Medikalciler Derneği olarak tüm yasal girişimleri yaptık. İl Sağlık Müdürlüğü’nden de konuyla ilgili olur aldık. Artık hastaneler kantinlerinde medikal ürün satamaz. Keza marketler de. Bu durum resmi gazetede de yayınlandı” dedi.

 

‘SAMSUN’DA ÖRGÜTLENEMİYORUZ’

Samsun medikalci esnafı olarak örgütlenemediklerini dile getiren Işık, “Samsun’da dernek kurup bir araya gelmeyi denedik. Fakat gördük ki, medikal sektöründe herkes bizim gibi perakendecileri bay-pass etmeye, boşa çıkarmaya çalışıyor. Biz de bu oluşumdan el çektik. Şuan maalesef örgütlü değiliz. Bu pasajda faaliyet göstermekle yetiniyoruz. Fakat gelecekte atılımlarımız olacak” şeklinde konuştu.

 

 

‘BELGELERE VE KANUNA TABİYİZ’

Gazete Gerçek’e açıklamalarına devam eden esnaflar, “Bakınız biz bir sürü yönetmeliklere ve bir sürü belgelere tabiyiz. Bu belgeleri almak bir liyakat meselesi. Bu yüzden bu belgeler olmadan medikal ürün satmak sağlık değil, hastalık getirir. Vatandaşlar buna özen göstersin. Çeşit çeşit ürün içinden, hangisinin şifa olacağını bilenler, bu belgelere sahip olanlardır. Vatandaşımız bu anlamda buna dikkat etsinler. Böylelikle bizim de emeklerimiz heba olmamış olur. Samsunlulardan ricamız budur” dediler.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Emeklilere iyi haber! Paralarını geri alabilecekler

Emeklilere iyi haber! Paralarını geri alabilecekler Emeklilere iyi haber! Paralarını geri alabilecekler. Emekli olamayan sigortalıların primleri boşa gitmiyor. Emeklilik yaşı dolmasına rağmen primlerini tamamlayamayanlar ödedikleri parayı toplu olarak geri alabilirler.

22 Mart 2017 Salı günü Altında son durum

22 Mart 2017 Salı günü Altında son durum 22 Mart 2017 Salı günü Altında son durum. Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı, 145,5 lira seviyelerinden alıcı buluyor.

Yıpranma payından yararlanacak olan meslekler belli oldu

Yıpranma payından yararlanacak olan meslekler belli oldu Yıpranma payından yararlanacak olan meslekler belli oldu. Kamuda erken emeklilik imkanı tanınan mesleklerin kapsamı genişletiliyor. Hangi kamu görevlilerinin yıpranma payından yararlandırılacağı konusu yeniden değerlendiriliyor.

Binlerce kamu çalışanına kötü haber

Binlerce kamu çalışanına kötü haber Binlerce kamu çalışanına kötü haber! Türkiye genelindeki sivil toplum kuruluşları ve bazı kamu kurumlarını arayarak kendilerini İzmir Valiliği OHAL Bürosu çalışanı olarak tanıttıkları kişilerin bilgilerini ele geçirdikleri ortaya çıktı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET