• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA PASAJ MEDİKAL AVM OLDU

Samsun'da pasaj Medikal AVM oldu! Samsun’da eski Konak Sineması ve Gazi Müzesi arasında faaliyet gösteren Mecidiye Pasajı, tüm perakende medikalcilerin toplanmasıyla adeta küçük bir medikal AVM olmuş durumda.

30 Temmuz 2016 Cumartesi 11:11
Samsun'da pasaj Medikal AVM oldu

Gazete Gerçek’e konuşan medikal malzemeleri esnafı Arif Işık, “Bizim sektörümüz allak bullak olmuş durumda. Buranın bilinmemesinin en önemli sebebi herkesin medikal malzeme satmaya hevesli olması. Eczaneler bir yana, neredeyse mantar gibi yayılan şu bildiğimiz ulusal marketler bile medikal ürünler satmaya yeltenmiş durumda. Sadece bunlar değil, hastane kantinlerinde bile medikal malzemeler satılıyor. Fakat biz bu konuya girişimde bulunarak engelledik” dedi.

 

‘MEDİKAL ÜRÜNLERİ HERKES SATAMAZ’

Işık, “Medikal ürünler de ilaç gibidir. Şifa amaçlıdır. Dolayısıyla bu iş de eczaneler gibi liyakat gerektirir. Tecrübe esastır. Örneğin bir korse ihtiyacınız var. Korse deyip geçemezsiniz. Aynı işi yapacağı iddia edilen bir sürü korse çıkar karşınıza. Ama şifa olacak olan sadece bir üründür. Bu da doktorun önerisiyle beraber tecrübelerle, liyakat ile tespit edilir. Biz geçtiğimiz dönemde Marmara Medikalciler Derneği olarak tüm yasal girişimleri yaptık. İl Sağlık Müdürlüğü’nden de konuyla ilgili olur aldık. Artık hastaneler kantinlerinde medikal ürün satamaz. Keza marketler de. Bu durum resmi gazetede de yayınlandı” dedi.

 

‘SAMSUN’DA ÖRGÜTLENEMİYORUZ’

Samsun medikalci esnafı olarak örgütlenemediklerini dile getiren Işık, “Samsun’da dernek kurup bir araya gelmeyi denedik. Fakat gördük ki, medikal sektöründe herkes bizim gibi perakendecileri bay-pass etmeye, boşa çıkarmaya çalışıyor. Biz de bu oluşumdan el çektik. Şuan maalesef örgütlü değiliz. Bu pasajda faaliyet göstermekle yetiniyoruz. Fakat gelecekte atılımlarımız olacak” şeklinde konuştu.

 

 

‘BELGELERE VE KANUNA TABİYİZ’

Gazete Gerçek’e açıklamalarına devam eden esnaflar, “Bakınız biz bir sürü yönetmeliklere ve bir sürü belgelere tabiyiz. Bu belgeleri almak bir liyakat meselesi. Bu yüzden bu belgeler olmadan medikal ürün satmak sağlık değil, hastalık getirir. Vatandaşlar buna özen göstersin. Çeşit çeşit ürün içinden, hangisinin şifa olacağını bilenler, bu belgelere sahip olanlardır. Vatandaşımız bu anlamda buna dikkat etsinler. Böylelikle bizim de emeklerimiz heba olmamış olur. Samsunlulardan ricamız budur” dediler.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Vergi borcu yapılandırmada son gün ne zaman: Başvuru süresi uzatıldı mı

Vergi borcu yapılandırmada son gün ne zaman: Başvuru süresi uzatıldı mı Vergi borcu yapılandırmada son gün ne zaman: Başvuru süresi uzatıldı mı. Vergi borcu yapılandırma son başvuru tarihinde son dakika gelişmesi. Vergi Borcu yapılandırmada son başvuru tarihi 25 Kasım 2016 tarihine kadar uzatıldı.

Eylül ayında konut satışları ne kadar arttı

Eylül ayında konut satışları ne kadar arttı Eylül ayında konut satışları ne kadar arttı? Türkiye’de 2016 Eylül ayında 108 bin 918 konut satıldı.

Osman Genç SAMSİAD'a Ekonomi Çalıştayı Kitabı'nı hediye etti

Osman Genç SAMSİAD'a Ekonomi Çalıştayı Kitabı'nı hediye etti Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun Sanayici İşadamları Derneği'ni (SAMSİAD) ziyaret ederek Ekonomi Çalıştayı Kitabı'nı hediye etti.

Çağrı merkezlerinde çığır açacak kural geldi

Çağrı merkezlerinde çığır açacak kural geldi Çağrı merkezlerinde çığır açacak kural geldi! Elektrik dağıtım şirketleri ile görevli tedarik şirketlerinin çağrı merkezleri, kendilerini arayan abonelerin en geç 45 saniye içinde operatöre bağlanabilmesini sağlayacak.

KÖŞE YAZARLARI