• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA PASAJ MEDİKAL AVM OLDU

Samsun'da pasaj Medikal AVM oldu! Samsun’da eski Konak Sineması ve Gazi Müzesi arasında faaliyet gösteren Mecidiye Pasajı, tüm perakende medikalcilerin toplanmasıyla adeta küçük bir medikal AVM olmuş durumda.

30 Temmuz 2016 Cumartesi 11:11
Samsun'da pasaj Medikal AVM oldu

Gazete Gerçek’e konuşan medikal malzemeleri esnafı Arif Işık, “Bizim sektörümüz allak bullak olmuş durumda. Buranın bilinmemesinin en önemli sebebi herkesin medikal malzeme satmaya hevesli olması. Eczaneler bir yana, neredeyse mantar gibi yayılan şu bildiğimiz ulusal marketler bile medikal ürünler satmaya yeltenmiş durumda. Sadece bunlar değil, hastane kantinlerinde bile medikal malzemeler satılıyor. Fakat biz bu konuya girişimde bulunarak engelledik” dedi.

 

‘MEDİKAL ÜRÜNLERİ HERKES SATAMAZ’

Işık, “Medikal ürünler de ilaç gibidir. Şifa amaçlıdır. Dolayısıyla bu iş de eczaneler gibi liyakat gerektirir. Tecrübe esastır. Örneğin bir korse ihtiyacınız var. Korse deyip geçemezsiniz. Aynı işi yapacağı iddia edilen bir sürü korse çıkar karşınıza. Ama şifa olacak olan sadece bir üründür. Bu da doktorun önerisiyle beraber tecrübelerle, liyakat ile tespit edilir. Biz geçtiğimiz dönemde Marmara Medikalciler Derneği olarak tüm yasal girişimleri yaptık. İl Sağlık Müdürlüğü’nden de konuyla ilgili olur aldık. Artık hastaneler kantinlerinde medikal ürün satamaz. Keza marketler de. Bu durum resmi gazetede de yayınlandı” dedi.

 

‘SAMSUN’DA ÖRGÜTLENEMİYORUZ’

Samsun medikalci esnafı olarak örgütlenemediklerini dile getiren Işık, “Samsun’da dernek kurup bir araya gelmeyi denedik. Fakat gördük ki, medikal sektöründe herkes bizim gibi perakendecileri bay-pass etmeye, boşa çıkarmaya çalışıyor. Biz de bu oluşumdan el çektik. Şuan maalesef örgütlü değiliz. Bu pasajda faaliyet göstermekle yetiniyoruz. Fakat gelecekte atılımlarımız olacak” şeklinde konuştu.

 

 

‘BELGELERE VE KANUNA TABİYİZ’

Gazete Gerçek’e açıklamalarına devam eden esnaflar, “Bakınız biz bir sürü yönetmeliklere ve bir sürü belgelere tabiyiz. Bu belgeleri almak bir liyakat meselesi. Bu yüzden bu belgeler olmadan medikal ürün satmak sağlık değil, hastalık getirir. Vatandaşlar buna özen göstersin. Çeşit çeşit ürün içinden, hangisinin şifa olacağını bilenler, bu belgelere sahip olanlardır. Vatandaşımız bu anlamda buna dikkat etsinler. Böylelikle bizim de emeklerimiz heba olmamış olur. Samsunlulardan ricamız budur” dediler.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsunlu işadamı Sezgin Gümüş 55 bin dolar bozdurup Türk Lirası yapacak

Samsunlu işadamı Sezgin Gümüş 55 bin dolar bozdurup Türk Lirası yapacak Samsunlu işadamı Sezgin Gümüş 55 bin dolar bozdurup Türk Lirası yapacak. Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 55 bin dolar bozdurarak Türk Lirasına çevirecek.

Sürücü sağlık raporu 400 TL'ye alınacak iddiası doğru mu: Açıklama var

Sürücü sağlık raporu 400 TL'ye alınacak iddiası doğru mu: Açıklama var Sürücü sağlık raporu 400 TL'ye alınacak iddiası doğru mu: Açıklama var. 2017 Ocak ayından itibaren sürücü sağlık raporlarının Devlet Hastanelerinden 350-400 TL civarında bedel ödeyerek alınacağı iddiası üzerine Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama geldi.

Araç sahiplerine kötü haber: Büyük zam

Araç sahiplerine kötü haber: Büyük zam Araç sahiplerine kötü haber: Büyük zam. Benzine, motorin, gaz yağına zam geldi. Araç sahiplerine bu gece yarısından itibaren benzin, motorin ve gaz yağı zamlı fiyatlarla satılacak. Benzine, motorine, gaz yağına ne kadar zam geldi.

Türkiye ve Rusya, TL ile Ruble ile alışveriş yapacak

Türkiye ve Rusya, TL ile Ruble ile alışveriş yapacak Türkiye ve Rusya, TL ile Ruble ile alışveriş yapacak! Türkiye ile Rusya arasında hızla iyileşen ikili ilişkiler, birbiri ardına gerçekleşen ziyaretlerle güçlendiriliyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET