• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'UN DA İÇİNDE BULUNDUĞU DOKAP BAŞVURULARI BAŞLADI

Samsun'un da içinde bulunduğu DOKAP başvuruları başladı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Nail Kırmacı, Samsun'un da içinde bulunduğu “2017 Yılı DOKAP Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Proje Uygulama Rehberi”nin yayımlandığını söyledi.

11 Ocak 2017 Çarşamba 12:51
Samsun'un da içinde bulunduğu DOKAP başvuruları başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Nail Kırmacı, Samsun’un da dahil olduğu Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) 2017 dilimi kapsamında yapılacak desteklerin konuları, hibe oranları, başvuru şart ve tarihleri ile istenecek belgeler hakkında şu bilgileri verdi: 


Destekleme konuları ve hibe oranları
“DOKAP kapsamındaki illerde mevcut damızlık sığır ve damızlık koyun- keçi işletmelerinin yeni ahır/ağıl yapımı inşaat yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği uygulanacaktır.
Ahır/ ağıl tadilat yatırımları ve damızlık erkek (boğa, koç, teke) materyal temini yatırımları için 2017 yılında başvuru alınmayacaktır.”


Hibe programına kimler başvuru yapabilir
“Başvuru tarihinden en az bir yıl önce Bakanlığımız Türkvet veri tabanına veya Koyun Keçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olan ve başvuru tarihinde ise en az 10 en fazla 49 baş anaç sığır veya en az 100 en fazla 200 baş anaç koyun-keçiye sahip olan gerçek ve tüzel kişiler başvurabilir. Son başvuru tarihi 31 Mart 2017’dir. Başvurular İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze yapılacaktır.”Başvuruda istenecek belgeler
“Hibe başvuru formları (Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl/ İlçe Müdürlüğünden temin edilebilir), işletme tescil belgesi ve işletmedeki hayvanların listesi(Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl/ İlçe Müdürlüğünden temin edilebilir), 2017 üretim sezonu ÇKS kaydı (Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl/ İlçe Müdürlüğünden temin edilebilir), tapu kaydı(İl/ İlçe Tapu Müdürlüklerinden temin edilebilir), nüfus cüzdanı fotokopisi.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Sigortalı olmayan ev kadınlarına emeklilik yolu açılıyor

Sigortalı olmayan ev kadınlarına emeklilik yolu açılıyor Sigortalı olmayan ev kadınlarına emeklilik yolu açılıyor. Sigortalı olmayan ev kadınları emekli olacak. Sigortalı olmayan ev kadınlarının emekli olabilmesi için Meclis'e kanun teklifi verildi. Teklif yasalaşırsa, evliliklerinde en az 25 yılını tamamlayan kadınlar emekli olacak.

Milyonlara araç sahibine müjde! Beklenen indirim geldi

Milyonlara araç sahibine müjde! Beklenen indirim geldi Milyonlara araç sahibine müjde! Beklenen indirim geldi. Motorinin litre fiyatında, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 7 kuruş indirim yapıldı.

Türkiye'ye 70 milyar dolar geliyor

Türkiye'ye 70 milyar dolar geliyor Türkiye'ye 70 milyar dolar geliyor. 500 yatırımcı İstanbul'da buluştu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gelen yatırımcılara seslendi. 2017'de Türkiye'ye gelecek yatırımın 70 milyar dolara ulaşması bekleniyor

ASKON Samsun Şubesi'ndan KOSGEB işbirliği

ASKON Samsun Şubesi'ndan KOSGEB işbirliği ASKON Samsun Şubesi'ndan KOSGEB işbirliği. Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Samsun Şubesi KOSGEB ile Girişimcilik Eğitim Kursu Protokolü imzaladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET