• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'UN DA İÇİNDE BULUNDUĞU DOKAP BAŞVURULARI BAŞLADI

Samsun'un da içinde bulunduğu DOKAP başvuruları başladı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Nail Kırmacı, Samsun'un da içinde bulunduğu “2017 Yılı DOKAP Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Proje Uygulama Rehberi”nin yayımlandığını söyledi.

11 Ocak 2017 Çarşamba 12:51
Samsun'un da içinde bulunduğu DOKAP başvuruları başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Nail Kırmacı, Samsun’un da dahil olduğu Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) 2017 dilimi kapsamında yapılacak desteklerin konuları, hibe oranları, başvuru şart ve tarihleri ile istenecek belgeler hakkında şu bilgileri verdi: 


Destekleme konuları ve hibe oranları
“DOKAP kapsamındaki illerde mevcut damızlık sığır ve damızlık koyun- keçi işletmelerinin yeni ahır/ağıl yapımı inşaat yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği uygulanacaktır.
Ahır/ ağıl tadilat yatırımları ve damızlık erkek (boğa, koç, teke) materyal temini yatırımları için 2017 yılında başvuru alınmayacaktır.”


Hibe programına kimler başvuru yapabilir
“Başvuru tarihinden en az bir yıl önce Bakanlığımız Türkvet veri tabanına veya Koyun Keçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olan ve başvuru tarihinde ise en az 10 en fazla 49 baş anaç sığır veya en az 100 en fazla 200 baş anaç koyun-keçiye sahip olan gerçek ve tüzel kişiler başvurabilir. Son başvuru tarihi 31 Mart 2017’dir. Başvurular İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze yapılacaktır.”Başvuruda istenecek belgeler
“Hibe başvuru formları (Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl/ İlçe Müdürlüğünden temin edilebilir), işletme tescil belgesi ve işletmedeki hayvanların listesi(Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl/ İlçe Müdürlüğünden temin edilebilir), 2017 üretim sezonu ÇKS kaydı (Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl/ İlçe Müdürlüğünden temin edilebilir), tapu kaydı(İl/ İlçe Tapu Müdürlüklerinden temin edilebilir), nüfus cüzdanı fotokopisi.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Asgari ücretten ne kadar vergi kesilecek? Asgari ücret ne kadara düşecek?

Asgari ücretten ne kadar vergi kesilecek? Asgari ücret ne kadara düşecek? Asgari ücretten ne kadar vergi kesilecek? Asgari ücret ne kadara düşecek? Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücretin 2017 yılı için bin 404 lira olarak belirlendiğini hatırlatarak, "2017 yılında hiçbir asgari ücretlinin geliri vergi nedeni ile bin 404 liranın altına düşmeyecek" dedi.

Kısa vadeli dış borç stoku Kasım sonu itibarıyla azaldı

Kısa vadeli dış borç stoku Kasım sonu itibarıyla azaldı Kısa vadeli dış borç stoku Kasım sonu itibarıyla azaldı. Kısa vadeli dış borç stoku, 2016 Kasım sonu itibarıyla, 2015 yıl sonuna göre yüzde 1,5 oranında azalışla 100,8 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Türkiye genelinde işsizlik oranı yine arttı

Türkiye genelinde işsizlik oranı yine arttı Türkiye genelinde işsizlik oranı yine arttı. Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2016 yılı Ekim'de geçen yılın aynı ayına göre 500 bin kişi artarak 3 milyon 647 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,3 puanlık artış ile yüzde 11,8 seviyesinde gerçekleşti.

Dünyanın yedinci en büyük bankası Bank of China Türkiye'de

Dünyanın yedinci en büyük bankası Bank of China Türkiye'de Dünyanın yedinci en büyük bankası Bank of China Türkiye'de. Bank of China Turkey AŞ, gerekli sermaye şartı olan 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası ödenmiş sermayeyi Türkiye'ye getirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET