• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN CANİK'TE GÜRTAŞ YAPI FABRİKASI DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

Samsun Canik'te Gürtaş Yapı Fabrikası düzenlenen törenle hizmete girdi. Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, Gürtaş Yapı Fabrikası'nın açılış törenini gerçekleştirdi.

15 Nisan 2017 Cumartesi 17:19
Samsun Canik'te Gürtaş Yapı Fabrikası düzenlenen törenle hizmete girdi

Samsun'un Canik ilçesinde Gürtaş Yapı firması tarafından kurulan yapı fabrikasının açılışını gerçekleştiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Kalkınma yerelden başlar. Şehirlerimiz geliştikçe, büyüdükçe Türkiye de büyüyecektir" dedi.


Yapılan yatırımlarla tercih edilen bir bölge haline gelen Canik ilçesi, yatırımcıların da gözdesi oldu. Önemli yatırımları kendine çeken Canik'te son olarak bir yapı fabrikası daha hizmete girdi. Dereler mevkiinde özel bir firma tarafından kurulan Gürtaş Yapı Fabrikası düzenlenen törenle açıldı. 


Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta ile birlikte AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler'in de katıldığı törende, Başkan Osman Genç hayırlı olsun diyerek yeni işyerinin açılışını gerçekleştirdi.

 

 

 

'ÜLKENİN GELİŞİMİNE KATKI'


Açılış öncesi yaptığı konuşmada, ülkelerin gelişiminde şehirlerin önemli rol oynadığına dikkat çeken Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Türkiye'mizin bir hedefi var. Ülkemiz, hükümetimizin kararlı politikaları sonucu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru ilerlerken, şehirlerimiz de gerçekleştirilen her yatırımla ülkemizin gelişimine katkıda bulunmaktadır. Biz Canik Belediyesi olarak, 'kalkınma yerelden başlar' anlayışıyla, son 13 yılda her alanda yaptığımız yatırımlarla gerek istihdam, gerek şehircilik, gerekse kültürel ve sosyal dönüşüm açısından sadece şehrimizin değil, ülkemizin de kalkınmasına önemli katkıda bulunduk" dedi.

 

 

 

 

'ÖZEL SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇTIK'


Samsun'da en çok özel yatırımın Canik'te yapıldığını ifade eden Başkan Genç, bu yatırımların ilçede yaptıkları çalışmalar sonucunda geldiğini ifade etti. Eğitim, kültür, sanat, spor, ticaret, kentsel dönüşüm gibi yatırımların yanısıra özel sektörün de önünü açtıklarını belirten Genç, "Canik artık yatırımcılarımızın dikkatini çekiyor. Bunların hepsi planlı çalışmanın sonucudur. Canik'i tercih eden yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum. Bu gelişimden herkes istifade etmektedir. Dolmuşçusu, esnafı kazanmaktadır" diye konuştu.

 

 

 

'KALKINMA YERELDEN BAŞLAR'


Dünyada artık şehirlerin yarıştığına işaret eden Başkan Genç, "Kalkınma kesinlikle yerelden geçmektedir. Şehirlerimizin kendi kaynaklarını oluşturabilecek fırsatlar ortaya koyması lazım. Her şeyi merkezden beklemeyen, yerel kaynakları harekete geçirerek sorunları çözen bir yaklaşım göstermeliyiz. Bu manada 21. yüzyılı iyi algılamalıyız. Dünyaya, ülkemize ve şehrimize ait fotoğrafı iyi okumak lazım. Biz bunun için sürekli gelişim, sürekli değişim diyoruz. İlçemize açılan Gürtaş Yapı Fabrikası'nın hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'un 2017 Nisan ayı ihracat rakamı belli oldu

Samsun'un 2017 Nisan ayı ihracat rakamı belli oldu Samsun'un 2017 Nisan ayı ihracat rakamı belli oldu. Samsun'da, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin açıkladığı 2017 Nisan ayı verilerine göre 31 milyon 965 bin 18 TL'lik ihracat yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi 738 üreticiye ana arı çiftleşme kovanı dağıttı

Samsun Büyükşehir Belediyesi 738 üreticiye ana arı çiftleşme kovanı dağıttı Samsun Büyükşehir Belediyesi 738 üreticiye ana arı çiftleşme kovanı dağıttı. Samsun Büyükşehir Belediyesi kırsal ekonominin canlanması için 738 üreticiye bin 476 adet ana arı çiftleşme kovanı dağıttı. 

Tozlu Giyim yeni sezon indirimli ürünler

Tozlu Giyim yeni sezon indirimli ürünler Tozlu Giyim yeni sezon indirimli ürünler. tozlu.com bahar ve yaz sezonu indirimli ürünler. Tozlu Giyim, Diesre kadın giyim, erkek giyim, tesettür indirimli kampanyalar, yeni sezon ürünler..

Türkiye'nin en beğenilen 10 şirketi açıklandı

Türkiye'nin en beğenilen 10 şirketi açıklandı Capital’in bu yıl 15’incisini yayınladığı ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri’ araştırmasında ilk sıra değişti. Geçen yıl ikincilik koltuğunda olan Koç Holding, Turkcell’i yerinden ederek bu yıl zirveye yerleşti. Koç’u sırasıyla Turkcell ve Arçelik izledi.

KÖŞE YAZARLARI