• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN ESNAFINDAN DEMOKRASİ NÖBETİ AÇIKLAMASI

Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda, 14 gündür Demokrasi Nöbeti devam ediyor. Her gün binlerce kişinin sabahladığı meydanda esnafın satışları da gayet iyi durumda. 

30 Temmuz 2016 Cumartesi 13:19
Samsun esnafından Demokrasi Nöbeti açıklaması

Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda satış yapan esnafa, 14 gündür tutulan Demokrasi Nöbeti’nin satışlarını etkileyip, etkilemediğini sorduk. 15 Temmuz’da yaşanan Askeri Darbe Girişimi sonrası halkın vatanına sahip çıkmak amacıyla, meydanlarda başladıkları Demokrasi Nöbeti, kimi esnafın satışlarını artırırken, kimine de pek etki etmedi. 

 

“İNSANLAR BURADA EĞLENİYORLAR”
Hasan Karacioğlu (45) adlı Dondurmacı; “1 yıldır burada çalışıyorum. Böyle bir olay keşke yaşanmasaydı ama oldu artık yapacak bir şeyimiz yok. Biz buradayız. İşimizi hiç aksatmıyoruz.7/24 açığız ve hizmetteyiz. İşimizi 3 kişi yaptığımızdan dolayı, uyku problemi yaşamıyoruz. Arkadaşlarla beraber dönüşümlü olarak çalışıyoruz. Satışlarımız biraz fark etti. Yani normale göre artış oldu. Gündüz saatlerine göre; akşamları daha kalabalık oluyor.  Darbe girişiminin yaşandığı ilk ve sonraki birkaç gün durum daha iyiydi. Ancak şimdilerde, insanların buraya gelmeleri eğlenceye dönüşmüş durumda. Kısacası insanlar, zamanlarını eğlenerek geçiriyorlar. Bence iyi oldu. En azından dış güçlere karşı ülkece birlik beraberlik olundu. Bu örnek sergilendi” dedi.

 

“SATIŞLARIMIZ GAYET GÜZEL”
Mehmet Dinçer (36)adlı bayrak satıcısı; “Tezgahımızı saat 09:00civarında açıyoruz. Gün boyunca satışımızı yapıyor. Sabaha kadar buradayız. Satışlarımız gayet güzel oluyor. Tabii ki; normal zamanlara göre buralar kalabalık. Kalabalık olması bizler için iyi mutlaka ancak böyle olaylar bu kalabalığa vesile olsun istemeyiz. Ancak yapacak bir şey yok sonuçta bunları yaşadık. Toplumun birlik ve beraberliği çok önemli. Her şeyin yoluna gireceğini düşünüyorum” diye konuştu.

 

"PİYASADA PARA SIKINTISI VAR"
Şaban Özdemir (60) adlı manav esnafı; “Sabah 09:00’daişe başlıyorum. Gece saat 02:00’ye kadar çalışıyorum. Satışlarım aynı. Hiç artış olmadı. Piyasa da para sıkıntısı var. Kimse ödemesini yapamıyor.Borcunu alamıyor. İnsanların buralara gelmesi memleketimiz için tabii ki önemli. Ancak her şey amacını aştı ve eğlenceye dönüştü. İnsanlar artık buraya geliyor ve sadece oturuyorlar. Yiyecekler bedava, havada güzel rahat rahat takılıyorlar. Burada saatlerce oturabiliyorlar. Kuruyemişler, dondurmalar, sular çok satılıyor. Burada insanların toplanması mutlaka, birlik ve beraberlik açısından önemli. Benim de 7 tane çocuğum var. Ben bu devlet için canımı veririm. Gençlik, Atatürk’ünde dediği gibi; burada toplanarak ülkesine sahip çıktı” ifadelerini kullandı. 

Büşra KOCATAŞ

DİĞER HABERLER

Emeklilere iyi haber! Paralarını geri alabilecekler

Emeklilere iyi haber! Paralarını geri alabilecekler Emeklilere iyi haber! Paralarını geri alabilecekler. Emekli olamayan sigortalıların primleri boşa gitmiyor. Emeklilik yaşı dolmasına rağmen primlerini tamamlayamayanlar ödedikleri parayı toplu olarak geri alabilirler.

22 Mart 2017 Salı günü Altında son durum

22 Mart 2017 Salı günü Altında son durum 22 Mart 2017 Salı günü Altında son durum. Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı, 145,5 lira seviyelerinden alıcı buluyor.

Yıpranma payından yararlanacak olan meslekler belli oldu

Yıpranma payından yararlanacak olan meslekler belli oldu Yıpranma payından yararlanacak olan meslekler belli oldu. Kamuda erken emeklilik imkanı tanınan mesleklerin kapsamı genişletiliyor. Hangi kamu görevlilerinin yıpranma payından yararlandırılacağı konusu yeniden değerlendiriliyor.

Binlerce kamu çalışanına kötü haber

Binlerce kamu çalışanına kötü haber Binlerce kamu çalışanına kötü haber! Türkiye genelindeki sivil toplum kuruluşları ve bazı kamu kurumlarını arayarak kendilerini İzmir Valiliği OHAL Bürosu çalışanı olarak tanıttıkları kişilerin bilgilerini ele geçirdikleri ortaya çıktı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET