• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN ESNAFINDAN DEMOKRASİ NÖBETİ AÇIKLAMASI

Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda, 14 gündür Demokrasi Nöbeti devam ediyor. Her gün binlerce kişinin sabahladığı meydanda esnafın satışları da gayet iyi durumda. 

30 Temmuz 2016 Cumartesi 13:19
Samsun esnafından Demokrasi Nöbeti açıklaması

Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda satış yapan esnafa, 14 gündür tutulan Demokrasi Nöbeti’nin satışlarını etkileyip, etkilemediğini sorduk. 15 Temmuz’da yaşanan Askeri Darbe Girişimi sonrası halkın vatanına sahip çıkmak amacıyla, meydanlarda başladıkları Demokrasi Nöbeti, kimi esnafın satışlarını artırırken, kimine de pek etki etmedi. 

 

“İNSANLAR BURADA EĞLENİYORLAR”
Hasan Karacioğlu (45) adlı Dondurmacı; “1 yıldır burada çalışıyorum. Böyle bir olay keşke yaşanmasaydı ama oldu artık yapacak bir şeyimiz yok. Biz buradayız. İşimizi hiç aksatmıyoruz.7/24 açığız ve hizmetteyiz. İşimizi 3 kişi yaptığımızdan dolayı, uyku problemi yaşamıyoruz. Arkadaşlarla beraber dönüşümlü olarak çalışıyoruz. Satışlarımız biraz fark etti. Yani normale göre artış oldu. Gündüz saatlerine göre; akşamları daha kalabalık oluyor.  Darbe girişiminin yaşandığı ilk ve sonraki birkaç gün durum daha iyiydi. Ancak şimdilerde, insanların buraya gelmeleri eğlenceye dönüşmüş durumda. Kısacası insanlar, zamanlarını eğlenerek geçiriyorlar. Bence iyi oldu. En azından dış güçlere karşı ülkece birlik beraberlik olundu. Bu örnek sergilendi” dedi.

 

“SATIŞLARIMIZ GAYET GÜZEL”
Mehmet Dinçer (36)adlı bayrak satıcısı; “Tezgahımızı saat 09:00civarında açıyoruz. Gün boyunca satışımızı yapıyor. Sabaha kadar buradayız. Satışlarımız gayet güzel oluyor. Tabii ki; normal zamanlara göre buralar kalabalık. Kalabalık olması bizler için iyi mutlaka ancak böyle olaylar bu kalabalığa vesile olsun istemeyiz. Ancak yapacak bir şey yok sonuçta bunları yaşadık. Toplumun birlik ve beraberliği çok önemli. Her şeyin yoluna gireceğini düşünüyorum” diye konuştu.

 

"PİYASADA PARA SIKINTISI VAR"
Şaban Özdemir (60) adlı manav esnafı; “Sabah 09:00’daişe başlıyorum. Gece saat 02:00’ye kadar çalışıyorum. Satışlarım aynı. Hiç artış olmadı. Piyasa da para sıkıntısı var. Kimse ödemesini yapamıyor.Borcunu alamıyor. İnsanların buralara gelmesi memleketimiz için tabii ki önemli. Ancak her şey amacını aştı ve eğlenceye dönüştü. İnsanlar artık buraya geliyor ve sadece oturuyorlar. Yiyecekler bedava, havada güzel rahat rahat takılıyorlar. Burada saatlerce oturabiliyorlar. Kuruyemişler, dondurmalar, sular çok satılıyor. Burada insanların toplanması mutlaka, birlik ve beraberlik açısından önemli. Benim de 7 tane çocuğum var. Ben bu devlet için canımı veririm. Gençlik, Atatürk’ünde dediği gibi; burada toplanarak ülkesine sahip çıktı” ifadelerini kullandı. 

Büşra KOCATAŞ

Kaynak: Arena Gazetesi

DİĞER HABERLER

Dolar, 3,82'nin üzerinde güne başladı

Dolar, 3,82'nin üzerinde güne başladı Dolar, 3,82'nin üzerinde güne başladı. Serbest piyasada dolar 3,8240 liradan, euro ise 4,0840 liradan güne başladı.

Dolar tekrar yükselişe geçti: 3,84'ü aştı

Dolar tekrar yükselişe geçti: 3,84'ü aştı Dolar tekrar yükselişe geçti: 3,84'ü aştı. Dolar, Avrupa Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından yükselişe geçerek 3,84'ü aştı.

Dünya devlerinden arka arkaya Türkiye kararı

Dünya devlerinden arka arkaya Türkiye kararı Dünya devlerinden arka arkaya Türkiye kararı. İzmir Kalkınma Ajansınca (İZKA) özel bir yatırım ve tanıtım stratejisi yürütülen Japonya'dan çok sayıda firmanın Avrupa'ya açılan kapı olarak İzmir'i seçtiği belirtildi.

ABD açıkladı, dolar uçuşa geçti

ABD açıkladı, dolar uçuşa geçti ABD açıkladı, dolar uçuşa geçti. FED Başkanı Yellen'in faiz artışlarının daha hızlı yapılması gerektiğini belirten konuşmasının ardından küresel piyasalarda yükselen dolar 3.80 lirayı, euro da 4.05 lirayı aştı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET