• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN GIDA FUARINI 27 BİN 532 KİŞİ ZİYARET ETTİ

Samsun Gıda Fuarını 27 bin 500 kişi ziyaret etti! Samsun'da Karadeniz'de ilk olan TÜYAP Samsun Gıda Fuarı 27 bin 532 kişi tarafından ziyaret edildi.

28 Kasım 2016 Pazartesi 12:15
Samsun Gıda Fuarını 27 bin 532 kişi ziyaret etti

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası ve Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜGİS), Karadeniz PERDER (Türkiye Perakendeciler Federasyonu), Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği ( KATİD), Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliği (KATBİR)  ve KOSGEB’ in önemli destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan “SAMSUN GIDA 2016’’ Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri Paketleme ve Lojistiği Fuarı, 24-27 Kasım 2016 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’ nde gerçekleşti.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Fuarı Ziyaret Etti

T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Gıda Fuarı’ nı ziyaret etti.  Kılıç beraberinde, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar fuarda stant açan firmalarla birebir görüşmeler gerçekleştirdi. Bakan, fuarın yoğun ilgi gördüğünü ve oldukça verimli olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve MHP Samsun Milletvekili Erhan Uslu fuarı ziyaret ederek stant açan firmalar ile tek tek temasta bulundular.

 

7 Ülkeden 115 kişilik Alım Heyeti Samsun Gıda Fuarında

Gürcistan, İran, Irak, Suriye, Azerbaycan, Cezayir, Tacikistan’ dan organize edilen ve iş adamlarından oluşan 115 kişilik yurt dışı heyetlerimiz fuar alanını ziyaret ederek katılımcı firmalarla detaylı görüşmeler ve iş birlikleri yaparak geleceğe yönelik yatırımlara imza attılar. Yerli firmalara yurtdışı bayilikleri teklif eden yurt dışı alım heyeti, gıda mamulleri ve gıda teknolojileri üreten firmalar ile ikili görüşmeler yaptıklarını belirterek fuardan memnuniyetle ayrıldıklarını dile getirdiler. Fuar boyunca ziyaretleri devam eden heyetler, yaptıkları iş birlikleri ve yatırımlarla, fuarımızın dünyaya açılan kapısı olması noktasında, yerli firmalar ve gıda sektörü arasında fırsat yaratacak adımlar attılar.

 

 

İhracat ve Ortak Yatırım Görüşmeleri Gerçekleşti

Yurt dışı heyetlerinden, İran heyeti fuara katılan dondurma üreticisi, kahve üreticisi, börek üreticisi ve içecek firmaları ile bayilik anlaşması için ikili görüşmeler yaptılar ve firmaları kendi ülkelerine davet ettiler. Gürcistan, Azerbaycan heyetimiz ise endüstriyel ekipman üreticisi firma ve organik ürün üreticisi firma ile bayilik üzerine ikili görüşmeler yaptılar. Ayrıca Irak, Suriye, Cezayir alım heyeti de et üreticisi, gurme-peynir üreticisi firma ve fındık üreticisi 4 ayrı firma ile bayilik anlaşması için önemli adımlar attılar.

 

Stant Açan Firmalar Çok Memnun

TÜYAP tarafından ilk kez organize edilmiş olan Samsun Gıda Fuarı, gıda sektörü, toplu tüketim sektörü ve ev dışı tüketim sektörünü buluşturan bir platform olma başarısına ulaştı. Stant açan firmaların tamamına yakını, 2017 yılında düzenlenecek Gıda Fuarı’ na da katılacaklarını ve memnuniyetlerini belirtti.

 

 

200 Kişilik “Süpermarket Yöneticilerinden Oluşan Alım Heyeti ” Ürünleri İnceledi

Samsun Ticaret Borsası’nın önemli katkılarıyla, Karadeniz PERDER’in  (Türkiye Perakendeciler Federasyonu – Karadeniz ) önderliğinde Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Sinop, Amasya, Tokat, Çorum ve Samsun’dan fuarımıza gelen süpermarket ve market zincirlerinin sahibi 200 kişilik heyet, fuarda yer alan katılımcı firmaları ile bire bir görüşmeler gerçekleştirdi. Firmalar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan yöneticiler, fuardan memnun kaldıklarını ve her türlü ürünle ilgili önemli bağlantılar yaptıklarını ifade ettiler.

 

Tüm Anadolu’ dan Profesyonel Ziyaretçiler

Fuarın açılış gününden itibaren, Karadeniz, İç Anadolu, Marmara ve Doğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere tüm illerden fuarı ev dışı tüketim grupları, ulusal marketler, süpermarket zincirlerinin yöneticileri ve satın alma yöneticileri, gıda ve içecek perakendecileri, tüm HORECA tesisleri, oteller ve turizm tesisleri işletmecileri, kafe, restoran işletmecileri, fastfood zincirleri yöneticileri, bakkaliye grubu, yerel marketler, yemek fabrikaları, catering firmaları, gıda mühendisleri ve toplu tüketim yapan her türlü kuruluşun yöneticileri ziyaret etti.

 

TAFED Üyesi 22 Farklı Bölgenin Aşçı Birliği Başkanları ve Aşçılar Stant Açan Firmaların Ürünlerini İnceledi

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ nin değerli katkıları ile Samsun, İzmir, Ankara, Kayseri, Gaziantep, Ordu, Amasya, Konya, Trabzon, Rize, Çorum, Eskişehir, Alanya, Kuşadası, Bursa, Kapadokya, Tokat ve ülkemizin diğer bölgelerinden fuara gelen bölge aşçı birliklerinin başkanları ile 50 aşçıbaşı, her gün başka bir Karadeniz ilinin özel lezzetini, Gastronomi Turizmi Özel Sunum Alanı’nda ziyaretçiler ile buluşturdular. Yine otel, restoran ve önemli turizm işletmelerinin aşçıları ve şeflerinden oluşan birlik üyeleri, yönetim kurulu başkan ve başkan yardımcıları, fuarda stant açan firmalar ile bire bir görüşerek, yeni ürün ve teknolojiler hakkında bilgi alarak, satın alma öncesi ön görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirttiler.

 

 

Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı, Zeki Açıköz fuarı ziyaret ederek TAFED üyesi aşçılarla buluştu. Açıköz  tüm stant açan firmaları ziyaret ederek yeni ürün ve teknolojileri hakkında bilgi aldı. 50 kişilik aşçı grubu ve başkanı HORECA sektörü ile tüm otel ve restoranlar için, firma ve ürün analizleri yaptılar. Açıköz fuarın bölge, HORECA ve tüm gıda sektörü için çok faydalı olduğunu, ayrıca fuarın bölgenin sektörel tanıtımı için başarılı bir platform olduğunu dile getirdi.

 

Gıda Sektörü Panelleri Büyük İlgi Gördü

Samsun Gıda Fuarı 2016’ da TÜGİS (Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası) koordinasyonuyla, Türkiye’ de Gıda, Gıda Sanayi ve Geleceği Paneli düzenlendi. Sektör duayenlerinin panelist olarak katıldığı panel yoğun ilgi gördü. Devamında düzenlenen konferanslar aracılığıyla; TEKNOPARK organizatörlüğünde  “Samsun Teknopark Tanıtımı & Gıda Alanında Yapılabilecek Teknolojik Yenilikler”, Tarım İl Müdürlüğü organizatörlüğünde  “Gıda Hijyeni”, KOSGEB – 19 Mayıs Üniversitesi işbirliğiyle “19 Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü ve Gıda Sektörü İş Birliği” konularında ziyaretçi ve katılımcılara önemli bilgiler verildi.  Ayrıca 25 Kasım 2016 Cuma günü de Türkiye Perakendeciler Federasyonu Genel Koordinatörlüğü organizasyonuyla “Perakende Sektöründe Verimlilik, Operasyonel Karlılık”  konusunda ki sunumda, Karadeniz PERDER üyesi olan, 9 şehirden zincir marketlerin sahipleri bir araya geldi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun TÜYAP 3'üncü 2017 İnşaat Fuarı rekor ziyaretçi ile kapanış yaptı

Samsun TÜYAP 3'üncü 2017 İnşaat Fuarı rekor ziyaretçi ile kapanış yaptı Samsun TÜYAP 3'üncü 2017 İnşaat Fuarı rekor ziyaretçi ile kapanış yaptı. Samsun'da TÜYAP tarafından açılan 3'üncü inşaat Fuarını 33 bin 278 kişinin ziyaret ettiği açıklandı.

Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü

Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü Akbank'ın tüm sistemi çöktü: Akbank sistemi neden çöktü. Akbank şubelerinde sistem çöktü, hiç bir işlem yapılamadı. Akbank'ta sistem neden çöktü. Akbank sistem açıldı mı. Akbank ATM, Pos sistemleri neden çalışmadı...

THY tüm yasaklara rağmen rekor kırdı

THY tüm yasaklara rağmen rekor kırdı THY tüm yasaklara rağmen rekor kırdı! Elektronik cihaz yasağının THY'yi nasıl etkileyeceği tartışılırken Genel Müdür Bilal Ekşi, ocak ayından bu yana Pazar günü en büyük yolcu sayısına ulaştıklarını söyledi.

Altın haftaya yükselişle başladı

Altın haftaya yükselişle başladı Altın haftaya yükselişle başladı. İstanbul Kapalıçarşı'da haftaya yükselişle başlayan altının gram fiyatı,145 liradan alıcı buluyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET