• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN KUYUMCULAR ODASI BAŞKANI SALİH ÖZMAN'DAN ALTIN AÇIKLAMASI

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, altının gram fiyatının, Fed kararları sonrasında yükselişe geçtiğini belirterek, “Türkiye'de altın fiyatları sürekli yükseliyor. İhtiyacı olanlar ve düğün hazırlığı yapanlar altınlarını vakit geçirmeden almalı” dedi

17 Haziran 2016 Cuma 12:41
Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman'dan altın açıklaması

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımına gitmemesinin ardından altının gramı 123,9 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Yükselişe geçen ons fiyatı ve dolar kurundaki değerlenme ile yüzde 2'ye yakın artarak 123,9 liraya çıktı ve tarihi zirvesini gördü. Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, Fed'in beklentiler doğrultusunda faizlerde değişiklik yapmadığını, 2016 ve 2017 yılına ilişkin büyüme beklentilerinin aşağı yönlü revize edilmesi sonucu da, altının ons fiyatının hızlı bir şekilde yükselişe geçmesine neden olduğunu söyledi.

 

YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK

Faiz artırımının yapılmamasının ardından altının fiyatının kritik eşik olan 1300 doları geçtiğini dile getiren Salih Özman, "1304 dolar civarında seyreden altın fiyatları nedeniyle, yatırımcı alternatif yatırım araçlarına yöneliyor. FED faiz artırmadığına göre Amerikan ekonomisi düzelmiyor. Fed'in atıfta bulunduğu dünya ekonomisi var. Orada da durumun iç açıcı olmadığını ifade ediyor. Dolar ve avro güven vermeyince yatırımcı da altına yöneliyor. Bu durum altında daha hızlı yükselişlerin yaşanacağının da işareti" diye konuştu.

 

DÜĞÜN YAPACAKLAR DİKKAT!

Bu durumun Türkiye'deki tüketici için iyi bir durum olmadığını dile getiren Salih Özman, "Önümüzdeki düğün sezonu var. Altınlarını almamış olan ve evlilik hazırlığı yapanların biran evvel altınlarını almalarını öneriyorum. Yani yarına bırakmasınlar. Çünkü yarın bugünkünden daha pahalıya alabilirler. Çünkü dolar kuru 2.93 TL civarına demir attı oradan aşağı gitmiyor. Bu durum Türkiye'deki durumun iyiye gitmediğini gösteriyor. O yüzden altın fiyatları daha da yükselme eğiliminde" dedi.

 

İŞTE ALTIN FİYATLARI

Samsun'da halen 24 ayar altın fiyatı 123.50 kuruştan alıcı buluyor. 22 ayar bilezik 120 TL, çeyrek altın 205 TL, ata lirası 845 lira, 24 ayar gram altın 125 lira, 4.5 gram hediyelik bilezik ise 500 liradan satılıyor.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Çağrı merkezlerinde çığır açacak kural geldi

Çağrı merkezlerinde çığır açacak kural geldi Çağrı merkezlerinde çığır açacak kural geldi! Elektrik dağıtım şirketleri ile görevli tedarik şirketlerinin çağrı merkezleri, kendilerini arayan abonelerin en geç 45 saniye içinde operatöre bağlanabilmesini sağlayacak.

Asgari ücretli çalışanların maaşından 50 TL kesilecek

Asgari ücretli çalışanların maaşından 50 TL kesilecek Asgari ücretli çalışanların maaşından 50 TL kesilecek! 13 milyon çalışanı kapsayan Bireysel Emeklilik Sistemi’ne otomatik katılım uygulaması 1 Ocak’ta başlıyor. Çalışanlara 2 ay içinde çıkma hakkı tanınacak. Cayma hakkını kullanmayanın hesabına ise bin lira ek devlet katkısı yatacak.

THY Genel Müdürü Temel Kotil istifa etti

THY Genel Müdürü Temel Kotil istifa etti THY Genel Müdürü Temel Kotil istifa etti! THY Genel Müdürü Temel Kotil, kendisine hava ve uzay teknolojileri ile ilgili görev teklif edilmesinden dolayı şirketten ayrıldığını açıkladı.

At yarışları ve şans oyunları özelleştiriliyor

At yarışları ve şans oyunları özelleştiriliyor At yarışları ve şans oyunları özelleştiriliyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal özelleştirme takvimiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Milli Piyango, Spor Toto ve At Yarışlarının özelleştirme programları hakkında açıklamalarda bulundu.

KÖŞE YAZARLARI