• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN KUYUMCULAR ODASI BAŞKANI SALİH ÖZMAN'DAN ALTIN AÇIKLAMASI

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, altının gram fiyatının, Fed kararları sonrasında yükselişe geçtiğini belirterek, “Türkiye'de altın fiyatları sürekli yükseliyor. İhtiyacı olanlar ve düğün hazırlığı yapanlar altınlarını vakit geçirmeden almalı” dedi

17 Haziran 2016 Cuma 12:41
Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman'dan altın açıklaması

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımına gitmemesinin ardından altının gramı 123,9 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Yükselişe geçen ons fiyatı ve dolar kurundaki değerlenme ile yüzde 2'ye yakın artarak 123,9 liraya çıktı ve tarihi zirvesini gördü. Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, Fed'in beklentiler doğrultusunda faizlerde değişiklik yapmadığını, 2016 ve 2017 yılına ilişkin büyüme beklentilerinin aşağı yönlü revize edilmesi sonucu da, altının ons fiyatının hızlı bir şekilde yükselişe geçmesine neden olduğunu söyledi.

 

YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK

Faiz artırımının yapılmamasının ardından altının fiyatının kritik eşik olan 1300 doları geçtiğini dile getiren Salih Özman, "1304 dolar civarında seyreden altın fiyatları nedeniyle, yatırımcı alternatif yatırım araçlarına yöneliyor. FED faiz artırmadığına göre Amerikan ekonomisi düzelmiyor. Fed'in atıfta bulunduğu dünya ekonomisi var. Orada da durumun iç açıcı olmadığını ifade ediyor. Dolar ve avro güven vermeyince yatırımcı da altına yöneliyor. Bu durum altında daha hızlı yükselişlerin yaşanacağının da işareti" diye konuştu.

 

DÜĞÜN YAPACAKLAR DİKKAT!

Bu durumun Türkiye'deki tüketici için iyi bir durum olmadığını dile getiren Salih Özman, "Önümüzdeki düğün sezonu var. Altınlarını almamış olan ve evlilik hazırlığı yapanların biran evvel altınlarını almalarını öneriyorum. Yani yarına bırakmasınlar. Çünkü yarın bugünkünden daha pahalıya alabilirler. Çünkü dolar kuru 2.93 TL civarına demir attı oradan aşağı gitmiyor. Bu durum Türkiye'deki durumun iyiye gitmediğini gösteriyor. O yüzden altın fiyatları daha da yükselme eğiliminde" dedi.

 

İŞTE ALTIN FİYATLARI

Samsun'da halen 24 ayar altın fiyatı 123.50 kuruştan alıcı buluyor. 22 ayar bilezik 120 TL, çeyrek altın 205 TL, ata lirası 845 lira, 24 ayar gram altın 125 lira, 4.5 gram hediyelik bilezik ise 500 liradan satılıyor.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Asgari ücretten ne kadar vergi kesilecek? Asgari ücret ne kadara düşecek?

Asgari ücretten ne kadar vergi kesilecek? Asgari ücret ne kadara düşecek? Asgari ücretten ne kadar vergi kesilecek? Asgari ücret ne kadara düşecek? Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücretin 2017 yılı için bin 404 lira olarak belirlendiğini hatırlatarak, "2017 yılında hiçbir asgari ücretlinin geliri vergi nedeni ile bin 404 liranın altına düşmeyecek" dedi.

Kısa vadeli dış borç stoku Kasım sonu itibarıyla azaldı

Kısa vadeli dış borç stoku Kasım sonu itibarıyla azaldı Kısa vadeli dış borç stoku Kasım sonu itibarıyla azaldı. Kısa vadeli dış borç stoku, 2016 Kasım sonu itibarıyla, 2015 yıl sonuna göre yüzde 1,5 oranında azalışla 100,8 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Türkiye genelinde işsizlik oranı yine arttı

Türkiye genelinde işsizlik oranı yine arttı Türkiye genelinde işsizlik oranı yine arttı. Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2016 yılı Ekim'de geçen yılın aynı ayına göre 500 bin kişi artarak 3 milyon 647 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,3 puanlık artış ile yüzde 11,8 seviyesinde gerçekleşti.

Dünyanın yedinci en büyük bankası Bank of China Türkiye'de

Dünyanın yedinci en büyük bankası Bank of China Türkiye'de Dünyanın yedinci en büyük bankası Bank of China Türkiye'de. Bank of China Turkey AŞ, gerekli sermaye şartı olan 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası ödenmiş sermayeyi Türkiye'ye getirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET