• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN KUYUMCULAR ODASI BAŞKANI SALİH ÖZMAN'DAN ALTIN AÇIKLAMASI

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, altının gram fiyatının, Fed kararları sonrasında yükselişe geçtiğini belirterek, “Türkiye'de altın fiyatları sürekli yükseliyor. İhtiyacı olanlar ve düğün hazırlığı yapanlar altınlarını vakit geçirmeden almalı” dedi

17 Haziran 2016 Cuma 12:41
Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman'dan altın açıklaması

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımına gitmemesinin ardından altının gramı 123,9 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Yükselişe geçen ons fiyatı ve dolar kurundaki değerlenme ile yüzde 2'ye yakın artarak 123,9 liraya çıktı ve tarihi zirvesini gördü. Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, Fed'in beklentiler doğrultusunda faizlerde değişiklik yapmadığını, 2016 ve 2017 yılına ilişkin büyüme beklentilerinin aşağı yönlü revize edilmesi sonucu da, altının ons fiyatının hızlı bir şekilde yükselişe geçmesine neden olduğunu söyledi.

 

YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK

Faiz artırımının yapılmamasının ardından altının fiyatının kritik eşik olan 1300 doları geçtiğini dile getiren Salih Özman, "1304 dolar civarında seyreden altın fiyatları nedeniyle, yatırımcı alternatif yatırım araçlarına yöneliyor. FED faiz artırmadığına göre Amerikan ekonomisi düzelmiyor. Fed'in atıfta bulunduğu dünya ekonomisi var. Orada da durumun iç açıcı olmadığını ifade ediyor. Dolar ve avro güven vermeyince yatırımcı da altına yöneliyor. Bu durum altında daha hızlı yükselişlerin yaşanacağının da işareti" diye konuştu.

 

DÜĞÜN YAPACAKLAR DİKKAT!

Bu durumun Türkiye'deki tüketici için iyi bir durum olmadığını dile getiren Salih Özman, "Önümüzdeki düğün sezonu var. Altınlarını almamış olan ve evlilik hazırlığı yapanların biran evvel altınlarını almalarını öneriyorum. Yani yarına bırakmasınlar. Çünkü yarın bugünkünden daha pahalıya alabilirler. Çünkü dolar kuru 2.93 TL civarına demir attı oradan aşağı gitmiyor. Bu durum Türkiye'deki durumun iyiye gitmediğini gösteriyor. O yüzden altın fiyatları daha da yükselme eğiliminde" dedi.

 

İŞTE ALTIN FİYATLARI

Samsun'da halen 24 ayar altın fiyatı 123.50 kuruştan alıcı buluyor. 22 ayar bilezik 120 TL, çeyrek altın 205 TL, ata lirası 845 lira, 24 ayar gram altın 125 lira, 4.5 gram hediyelik bilezik ise 500 liradan satılıyor.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Dolar düşmeye devam ediyor: 3,42'nin altını gördü

Dolar düşmeye devam ediyor: 3,42'nin altını gördü Dolar düşmeye devam ediyor: 3,42'nin altını gördü! Merkez Bankası'nın açıklamaları küresel piyasalardaki olumlu hava ve vatandaşın dolar boz kampanyası doları geriletmeye devam ediyor. Dolar bugün 3.42'nin de altına indi.

Yaşlı yakını olana devletten ayda 1000 TL

Yaşlı yakını olana devletten ayda 1000 TL Yaşlı yakını olana devletten ayda 1000 TL. Engelli ya da çok yaşlı olduğu için bakıma muhtaç kişilerle aynı çatı altında yaşayanlara, evde bakım aylığı ödeniyor. 924 TL olan bu aylık yeni yılda yüzde 8'lik zamla 1000 TL olacak.

EPDK'dan flaş karar ihaleler TL ile yapılacak

EPDK'dan flaş karar ihaleler TL ile yapılacak EPDK'dan flaş karar ihaleler TL ile yapılacak! Son dakika gelişmesi... Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, doğalgaz dağıtım ihalelerini dolar yerine Türk Lirası ile yapacağını açıkladı.

Milli Piyango 2017 Ocak yılbaşı özel çekilişi büyük ikramiye ne kadar: Milli Piyango bilet fiyatları

Milli Piyango 2017 Ocak yılbaşı özel çekilişi büyük ikramiye ne kadar: Milli Piyango bilet fiyatları Milli Piyango'nun yılbaşı çekilişi için biletler satışa sunuldu. Yılbaşı özel çekilişinde 2 milyon 950 bin 269 adet ikramiye  dağıtılacak. 2017 Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiye tutarı ise 60 milyon lira. Bu sene tam bilet 60, yarım bilet 30, çeyrek bilet ise 15 liradan satılacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET