• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMV AÇIKLADI: TÜRKİYE'NİN EN ÇEVRECİ DOĞALGAZ SANTRALİYİZ

Samsun OMV açıkladı: Türkiye'nin en çevreci doğalgaz santraliyiz. OMV Samsun Doğalgaz Çevrim Santrali Genel Müdürü Korkut Öztürkmen, Terme ilçesi Akçay mahallesinde ki santralin çevreci olduğunu açıkladı.

20 Haziran 2016 Pazartesi 15:15
Samsun OMV açıkladı: Türkiye'nin en çevreci doğalgaz santraliyiz

Samsun OMV açıkladı: Türkiye'nin en çevreci doğalgaz santraliyiz. OMV Samsun Doğalgaz Çevrim Santrali Genel Müdürü Korkut Öztürkmen, Terme ilçesi Akçay mahallesinde ki santralin çevreci olduğunu açıkladı. 

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin,  Terme ilçesi Akçay mahallesinde bulunan OMV Samsun santralinde incelemelerde bulundu.


Samsun'un Terme ilçesi Akçay mahallesinde bulunan OMV doğalgaz Çevrim Santralini inceleyen Samsun Valisi İbrahim Şahin'i burada OMV Samsun Elektrik ve Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Korkut Öztürkmen karşıladı.

 

Samsun Elektrik ve Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Korkut Öztürkmen, Samsun Valisi İbrahim Şahin'e ziyaret sırasında doğalgaz santrali ile ilgili bilgiler verdi. OMV Samsun Elektrik ve Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Korkut Öztürkmen, santrallerinin Türkiye'nin ilk tek şaftlı doğalgaz kombine çevrim santrali olduğunu söyledi.  

 


Korkut Öztürkmen, Samsun Valisi İbrahim Şahin'e Terme'nin Akçay mahallesinde bulunan santralin General Elektrik 9FB gaz türbin teknolojisi ve deniz suyu soğutma sistemi ile Türkiye’nin en verimli, en esnek ve en çevreci santrallarından biri olduğunu aktardı. 

 


Ziyaretin ve incelemelerin sonunda OMV Samsun Elektrik ve Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Korkut Öztürkmen, günün anısına Valimiz Sayın İbrahim Şahin' e bir tablo takdim etti. Ziyarete ayrıca, Terme Kaymakamı İlyas Gün ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul'da katıldı.

 

 

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Çarşamba'da girişimciler mülakatla seçildi

Çarşamba'da girişimciler mülakatla seçildi Çarşamba’da Girişimcilik Eğitimi Programı için mülakatlar tamamlandı. 140 kişinin katıldığı değerlendirme sonucunda seçilen 75 aday, girişimci olarak yetişecek.

Murat Toktaş: Çarşamba Havalimanının ertelemenin etkisi 6 ay

Murat Toktaş: Çarşamba Havalimanının ertelemenin etkisi 6 ay Murat Toktaş: Çarşamba Havalimanının ertelemenin etkisi 6 ay. 1 Mart itibari ile 3 ay kapalı kalacak olan Samsun Havalimanının kapanış tarihi 1 Ağustos olarak değiştirildi.

Carrefoursa 2017'de 3 bin yeni kişiyi işe alacak: Carrefoursa iş başvurusu nasıl yapılır

Carrefoursa 2017'de 3 bin yeni kişiyi işe alacak: Carrefoursa iş başvurusu nasıl yapılır Carrefoursa 2017'de 3 bin yeni kişiyi işe alacak: Carrefoursa iş başvurusu nasıl yapılır. Carrefoursa Genel Müdürü Hakan Ergin, bu yıl 3 bin yeni kişiyi istihdam edeceklerini açıkladı.

Çin malı ürünler ile ilgili o yasa kaldırıldı

Çin malı ürünler ile ilgili o yasa kaldırıldı Çin malı ürünler ile ilgili o yasa kaldırıldı. Çin Halk Cumhuriyeti menşeli malların ithalatında korunma önlemlerini içeren yönetmelik yürürlükten kaldırıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET