• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN YEDAŞ KİRACI OLDUĞU FETÖ'CÜ İŞ ADAMININ BİNASINDAN ÇIKACAK MI

Samsun YEDAŞ kiracı olduğu FETÖ'cü iş adamının binasından çıkacak mı? Samsun YEDAŞ'ın Atakum ilçesinde bulunan hizmet binasının yurt dışına kaçan FETÖ'cü bir iş adamına ait olduğu gündeme geldi. 

27 Temmuz 2016 Çarşamba 13:22
Samsun YEDAŞ kiracı olduğu FETÖ'cü iş adamının binasından çıkacak mı

Samsun'da darbe girişimine karşı 5 gün önce yapılan 1919 metrelik dev bayrak yürüyüşünde Cumhuriyet Meydanı'nda ki vatandaşlara dondurma dağıtan ve bu konuyu 5 gün sonra basın kuruluşlarına servis eden YEDAŞ, durumdan vazife çıkararak dagıtılan dondurma ile adeta reklam yapmıştı. YEDAŞ reklam kokan dondurma haberi metninde darbe girişimini de kınarken basına servis edilen metinde FETÖ terör örgütü ile ilgili ise tek bir satır cümle kurmaması da dikkat çekmişti.

 

Samsun YEDAŞ'ın Atakum ilçesinde bulunan hizmet binasının ise FETÖ'cü bir işadamından kiralandığı biliniyor. YEDAŞ'ın FETÖ'cü işadamından kiraladığı bina için ise her ay 80 bin TL ödeme yaptığı öğrenildi. Bayrak yürüyüşünda dağıttığı dondurma haberi ile reklam yapan YEDAŞ'ın bu konuyu 5 gün sonra neden basına servis ettiği anlaşılamadı. Zira Cumhuriyet Meydanında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara bir çok kurum ve kuruluş gıda ve benzeri destek sağlıyor ancak bunu gazetelere haber olarak servis etmiyor. 

Öte yandan Samsun YEDAŞ'a FETÖ'cü işadamının kiracısı olduğu binadan taşınması yönünde bir  talimat geldiği de öğrenildi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Valisi İbrahim Şahin açıkladı: Lojistik Köy'de binlerce genç istihdam edilecek

Samsun Valisi İbrahim Şahin açıkladı: Lojistik Köy'de binlerce genç istihdam edilecek Samsun Valisi İbrahim Şahin açıkladı: Lojistik Köy'de binlerce genç istihdam edilecek. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı toplantısında Samsun'da yapılacak Lojistik Köy Merkezi yatırımı sayesinde binlerce gencin istihdam edileceğini söyledi.

YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk TES-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı

YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk TES-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk TES-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladı. YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, TES-İş Sendikası ile 117 maddeden oluşan toplu iş sözleşmesini imzaladı.

TÜİK verilerine göre ekonomik güven endeksi yüzde 7 arttı

TÜİK verilerine göre ekonomik güven endeksi yüzde 7 arttı TÜİK verilerine göre ekonomik güven endeksi yüzde 7 arttı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), açıkladı. Ekonomik güven endeksi yüzde 91,5 oldu.

FETÖ'den aranan Ali Yarkın'ın şirketi Akın Çorap TMSF'ye devredildi

FETÖ'den aranan Ali Yarkın'ın şirketi Akın Çorap TMSF'ye devredildi FETÖ'den aranan Ali Yarkın'ın şirketi Akın Çorap TMSF'ye devredildi. Türkiye'nin en büyük çorap üreticilerinden Akın Çorap, TMSF denetimine geçti. Şirketin kurucusu için FETÖ kapsamında yakalama kararı çıkarılırken, üç oğlu da tutuklanmıştı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET