• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN YEDAŞ KİRACI OLDUĞU FETÖ'CÜ İŞ ADAMININ BİNASINDAN ÇIKACAK MI

Samsun YEDAŞ kiracı olduğu FETÖ'cü iş adamının binasından çıkacak mı? Samsun YEDAŞ'ın Atakum ilçesinde bulunan hizmet binasının yurt dışına kaçan FETÖ'cü bir iş adamına ait olduğu gündeme geldi. 

27 Temmuz 2016 Çarşamba 13:22
Samsun YEDAŞ kiracı olduğu FETÖ'cü iş adamının binasından çıkacak mı

Samsun'da darbe girişimine karşı 5 gün önce yapılan 1919 metrelik dev bayrak yürüyüşünde Cumhuriyet Meydanı'nda ki vatandaşlara dondurma dağıtan ve bu konuyu 5 gün sonra basın kuruluşlarına servis eden YEDAŞ, durumdan vazife çıkararak dagıtılan dondurma ile adeta reklam yapmıştı. YEDAŞ reklam kokan dondurma haberi metninde darbe girişimini de kınarken basına servis edilen metinde FETÖ terör örgütü ile ilgili ise tek bir satır cümle kurmaması da dikkat çekmişti.

 

Samsun YEDAŞ'ın Atakum ilçesinde bulunan hizmet binasının ise FETÖ'cü bir işadamından kiralandığı biliniyor. YEDAŞ'ın FETÖ'cü işadamından kiraladığı bina için ise her ay 80 bin TL ödeme yaptığı öğrenildi. Bayrak yürüyüşünda dağıttığı dondurma haberi ile reklam yapan YEDAŞ'ın bu konuyu 5 gün sonra neden basına servis ettiği anlaşılamadı. Zira Cumhuriyet Meydanında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara bir çok kurum ve kuruluş gıda ve benzeri destek sağlıyor ancak bunu gazetelere haber olarak servis etmiyor. 

Öte yandan Samsun YEDAŞ'a FETÖ'cü işadamının kiracısı olduğu binadan taşınması yönünde bir  talimat geldiği de öğrenildi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Eylül ayında konut satışları ne kadar arttı

Eylül ayında konut satışları ne kadar arttı Eylül ayında konut satışları ne kadar arttı? Türkiye’de 2016 Eylül ayında 108 bin 918 konut satıldı.

Osman Genç SAMSİAD'a Ekonomi Çalıştayı Kitabı'nı hediye etti

Osman Genç SAMSİAD'a Ekonomi Çalıştayı Kitabı'nı hediye etti Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun Sanayici İşadamları Derneği'ni (SAMSİAD) ziyaret ederek Ekonomi Çalıştayı Kitabı'nı hediye etti.

Çağrı merkezlerinde çığır açacak kural geldi

Çağrı merkezlerinde çığır açacak kural geldi Çağrı merkezlerinde çığır açacak kural geldi! Elektrik dağıtım şirketleri ile görevli tedarik şirketlerinin çağrı merkezleri, kendilerini arayan abonelerin en geç 45 saniye içinde operatöre bağlanabilmesini sağlayacak.

Asgari ücretli çalışanların maaşından 50 TL kesilecek

Asgari ücretli çalışanların maaşından 50 TL kesilecek Asgari ücretli çalışanların maaşından 50 TL kesilecek! 13 milyon çalışanı kapsayan Bireysel Emeklilik Sistemi’ne otomatik katılım uygulaması 1 Ocak’ta başlıyor. Çalışanlara 2 ay içinde çıkma hakkı tanınacak. Cayma hakkını kullanmayanın hesabına ise bin lira ek devlet katkısı yatacak.

KÖŞE YAZARLARI